Šviesolaidiniam internetui Lietuvoje – 15 metų (0)

Internetas

Alkas.lt nuotr.

Internetas jau seniai tapo daugelio Lietuvos gyventojų ir įmonių kasdienybe. O pažangiausia pasaulyje šviesolaidžio technologija šiemet mini 15 metų gyvavimo Lietuvos telekomunikacijų rinkoje sukaktį.

Pirmasis šviesolaidinis tinklas Lietuvoje – „Skynet“, iki šiol veikiantis Vilniuje nuo 1998 metų. Vis dėlto šviesolaidžio ištakomis reiktų laikyti 1996 metus, kai tinklą valdanti bendrovė pradėjo teikti telekomunikacijų paslaugas.

Šviesolaidžio technologijos pagrindas – optiniai kabeliai, kuriais informacija perduodama naudojant šviesą, o ne elektros impulsus. O tai dešimtis kartų padidina interneto spartą ir leidžia naudotojams žiūrėti aukštos kokybės vaizdo įrašus, klausyti muzikos bei siųstis didelius kiekius duomenų. Šiandien šviesolaidinio interneto sparta siekia iki 1 Gb/s. Ir tai – ne riba.

Įsitvirtinus šviesolaidiniam internetui, Lietuvos telekomunikacijų rinkoje išpopuliarėjo ir daugiau modernių paslaugų. Tarp sparčiausiai kelią į rinką besiskinančiųjų – IP, arba išmanioji, televizija (IPTV).

„Šiandien IPTV – ta informacinė terpė, kuri gali patenkinti daugybę net išrankiausio kliento poreikių. Tai ne tik galimybė žiūrėti TV programas HD formatu, bet ir „Facebook“, „Twitter“, „YouTube“, „Picasa“ TV ekrane. O kur dar galimybė, naudojantis tik TV pulteliu arba jo funkcijas atliekančiu išmaniuoju telefonu ar planšetiniu kompiuteriu, apmokėti komunalines sąskaitas, kurias sugeneruoja ir su IPTV sinchronizuoja išmaniojo būsto (angl. Smart House) sistema, užsisakyti prekes el. parduotuvėse ir t. t.“, – aiškina Programavimo departamento vadovas Justinas Simanavičius.

Šiandien dauguma pasaulinių IPTV technologijų kūrėjų stengiasi personalizuoti televiziją ir visą turinį, kurį galima kurti ir valdyti pagal vartotojo pageidavimus. Naudotojui turi būti suteikta galimybė pagal asmeninius poreikius, įpročius, skonį, gyvenimo būdą, veiklos sferą pačiam kurti tai, ką jis nori matyti ekrane. Be to, vis dažniau IPTV paslaugos integruojamos į mažmeninės prekybos, bankininkystės, medicinos, turizmo, švietimo ir kitus sektorius.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: