Signatarai A.Patackas ir A.Rudys Kaune kalbėjo apie Tautą ir Žemę (video, audio, nuotraukos) (8)

Leono Milčiaus nuotr.

Leono Milčiaus nuotr.

Spalio 21 dieną Kauno įgulos karininkų ramovės Didžiojoje salėje įvyko Jaunimo sambūrio „Pro Patria“ surengta vieša paskaita „Tauta ir žemė“, kurioje apie tautą ir jos kraštą siejantį ryšį bei praktines iš to kylančias pasekmes, kalbėjo Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai rezistentas Algirdas Vaclovas Patackas ir ekonomistas Audrius Rudys.

Didėjant spaudimui integruotis į globalią rinką, gilėjant Europos integracijai ir kitų iššūkių valstybingumui akivaizdoje Lietuvos ateičiai neabejingiems žmonėms neišvengiamai kyla klausimų apie šalies raidos perspektyvas. Valstybingumas išlaikomas tik išsaugant modernios valstybės pamatus, o Tauta ir žemė – būtent tokie pamatai, nes modernią valstybę steigia tik tauta savo apsisprendimo teise, o tą padaryti galima tik istorinėse jos gyvenamose žemėse.

Po paskaitos Lietuvos Nepriklausomybės akto signatarams klausytojai uždavė ne vieną klausimą.

Jaunimo sambūris „Pro Patria“ yra nepriklausoma ir savanoriška piliečių organizacija, vienijanti krikščioniškos ir tautinės savimonės įvairių politinių pažiūrų piliečius.

Paskaitos vaizdo įrašas (filmavo Albinas Vaškevičus, Alkas.lt):

Paskaitos garso įrašas („Pro Patria“):

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Leonas M.:

  Gera paskaita. Protaujančiam žmogui turėjo nelikti jokių abejonių, kad šiuo metu žemės paradavimas užsieniečiams yra ne tik nenaudingas, bet ir žalingas, su didelėmis grėsmėmis ateičiai.

 2. Nepolitikas:

  Išklausęs „paskatą“, sudariau nuomonę – „Utopinė paskaita“ ir gana protingi klausimai, bei gerai pasiruošę klausytojai. Tai manau gieda turi būti A.Patackui ir Rudžiui – visiškas neišmanymas(arba nepasiruošimas).

 3. Zuzana:

  Kodėl nebuvo klausimų nei apie “siemkes”, nei apie elektros lemputes. Patackas nors ir ne iljičius, bet apie lemputes gerai iš mano, o siekes gliaugo ne ką prasčiau už iljičių! Respect Algirdai!

 4. Audronė:

  Labai įdomus ir prasmingas pokalbis.Ačiū rengėjams ir signatarams.

 5. Žaltys:

  Patacko čia galėjo nebūti. Teeina jis Mergaičių vaduoti.

 6. lyvis:

  Seniai bematytas Rudys pasiskelbęs kojinių valgymo čempionas. lyvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: