G.Songaila. Mūsų protėvių prakaitu ir krauju aplaistyta žemė atsidūrė pavojuje (audio) (107)

Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos politikos komentaras skaitytas per „Žinių radiją“, 2013 10 17 d.

Šis komentaras skirtas žemės pardavimo užsieniečiams apribojimo temai. Kaip žinia, stodama į Europos Sąjungą, Lietuva buvo įsipareigojusi suteikti teisę įsigyti žemę, net tik Lietuvos, bet ir kitų Europos sąjungos šalių piliečiams. Lietuva priėmė Konstitucijos pataisą, numatant, kad ji įsigalios vėliau, mat buvo suderėta dėl pereinamojo septynerių metų laikotarpio. Praėjusio Seimo kadencijoje pavyko pasiekti, kad šios Konstitucinės pataisos įsigaliojimas būtų atidėtas dar trims metams, taigi, iki 2014 metų gegužės. Tam neprieštaravo ir Europos komisija.

Per šį dešimtmetį daug kas pasikeitė. Kaip antai, Europos Sąjunga neįvykdė ir nesirengia vykdyti įsipareigojimo suvienodinti žemės ūkio išmokų. Tad Lietuvoje jos liko dviem trečdaliais mažesnės. Pasikeitė daug teisinių ir ekonominių sąlygų. Paaiškėjo, kad daug kur Europos sąjungos šalyse, pavyzdžiui, Danijoje,  yra esminių žemės pardavimo apribojimų. O ir naujose šalyse narėse, pavyzdžiui Vengrijoje, tokie konstituciniai apribojimai, parduoti žemę užsieniečiams buvo net sugriežtinti,  ir dėl to Vengrijos iš Europos sąjungos neišmetė.

O štai Lietuvos Seime mėginimai įvesti bent apribojimus užstrigo. Todėl nenuostabu, kad neseniai įregistruota piliečių iniciatyvinė grupė, kuri jau antrą mėnesį renka parašus Tautos referendumui – dėl sugrąžinimo buvusios formuluotės Konstitucijoje, nenumatančios žemės pardavimo užsieniečiams. Labai stebina tik ta viešoji tyla, kuri lydi šią esminę iniciatyvą. Bet yra ir tam tikrų aštrumų. Kaip antai, profesoriaus Vytauto Landsbergio iniciatyva pasirodė Lietuvos Sąjūdžio vardu išplatintas pareiškimas, smerkiantis šią piliečių iniciatyvą, ir net su kaltinimais,  kad tai yra vos ne Lietuvos priešų darbas. Pasirodo, kad šiam pareiškimui pritarė tik dešimt Sąjūdžio tarybos narių iš dvidešimt penkių. Vardan teisybės perskaitysiu mane pasiekusią  kitų Sąjūdžio tarybos narių atskirąją nuomonę, o išvadas darykitės patys.

Lietuvos Sąjūdžio Tarybos narių atskiroji nuomonė

Lietuvos žemė – Tautos gyvenimo vieta ir valstybės teritorija. Lietuvos Respublikos Konstitucijos preambulėje įkūnijama prigimtinė žmogaus ir Tautos teisė laisvai gyventi ir kurti savo tėvų ir protėvių žemėje – Nepriklausomoje Lietuvos valstybėje. Žemė yra mūsų Motina maitintoja, dainomis apdainuota, daugelio kartų puoselėta, ji negali būti paversta į paprastą prekę. Visais laikais Lietuvos valstybė rūpinosi žemės išsaugojimu Lietuvai ir Lietuvos piliečiams. Neveltui daugiau kaip prieš 400 metų priimtame Trečiajame Lietuvos Statute (1589 m), skirtingai negu Liublino  unijos dokumente,  buvo įrašyta nuostata, kad  jokie svetimšaliai, netgi Abiejų Tautų Respublikos piliečiai iš Lenkijos,  negalės Lietuvoje įsigyti nei žemės, nei dvarų. Dėl žemės kilo 1863 metų sukilimas, kovojo 1918–1920 metų savanoriai, 1941 m. sukilėliai, 1944 – 1953 m. Lietuvos partizanai.

Mūsų protėvių prakaitu ir krauju aplaistyta žemė atsidūrė pavojuje – jei nebus imtasi ryžtingų žingsnių, jau po pusmečio tūkstančiai hektarų dirbamos, derlingos žemės pereis užsienio piliečių nuosavybėn. Tai gali stipriai paveikti rinką, pakelti žemės kainas visoje šalyje, apsunkinti galimybes mūsų ūkininkams ją įsigyti už prieinamą kainą.

Po 50 metų kolchozinių „vertybių“ brukimo, per trumpą Nepriklausomybės laikotarpį Lietuvos kaimas nespėjo atsigauti, didelis nedarbas, daug socialiai remtinų šeimų, kitur kas antra sodyba tuščia dėl milžiniškų emigracijos mastų. Neretas atvejis, kai spekuliantai, įvairūs supirkinėtojai  pusvelčiui įsigyja žemę, kurią vėliau pelningai parduoda. Bežemių vaikų ir vaikaičių  lauks emigracija arba baudžiauninkų dalia. Pradžioje turi sustiprėti Lietuvos smulkūs ir vidutiniai ūkininkai bei ekonomika, suvienodintos Europos Sąjungos išmokos žemės ūkiui ir numatyti  konkretūs saugikliai  ateityje parduodant žemę užsieniečiams.

Tie, kas teigia, jog Lietuva turi vykdyti savo įsipareigojimus Europos Sąjungai, turėtų prisiminti, kad sąlygos keičiasi, o ir pati Europos Sąjunga dar neįvykdė savo įsipareigojimų. Žemės pardavimo užsieniečiams ribojanti aplinkybė yra mažesnės Lietuvos piliečių konkurencinės galimybės dėl žymiai mažesnių nei ES vidurkis atlyginimų ir mažesnių žemės kainų Lietuvoje. Siūlome  kurti atskiras lietuvių susigrąžinimo į Tėvynę programas, skiriant jiems lengvatinėmis sąlygomis valstybinės žemės. Manome, kad užsienio šalių piliečiai bei juridiniai asmenys galėtų ribotam laikui nuomoti žemę.

Lietuvos Sąjūdžio tarybos nariai, pasirašę šį pareiškimą, nepritaria žemės pardavimui užsieniečiams ir palaiko Tautos referendumo idėją bei ragina tautiečius aktyviai įsijungti, kad ši iniciatyva taptų Tautos ginklu apginant savo žemę ir teisę į tiesioginę demokratiją.

Pareiškimui pritaria 11 iš 25-ių Tarybos narių, kurių pavardžių čia nevardinsiu. Tai kokia gi Sąjūdžio nuomonė? Deja, tikrai ne ta, kurią kai kas mėgina padiktuoti. Gal visgi vertėtų paklausti Tautos nuomonės?

***

Alkas.lt patikslina, jog atskirąją nuomonę išreiškiantį pareiškimą pasirašė šie Sąjūdžio Tarybos nariai: Dr. Steponas Ašmontas, Nijolė Balčiūnienė, Tomas Baranauskas, doc. Romas Batūra, Jurgita Brasiūnaitė, dr. Kazimieras Garšva, akad. prof. Eugenijus Jovaiša, Rytas Kupčinskas,  monsinjoras Alfonsas Svarinskas, Stefanija Veversevičienė, Vladas Vilimas.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

107 komentarai

 1. Labai seniai stebiu ir negaliu suprasti kas slypi V. Landsbergio asmenyje? Ar kas nors paaiškint gali kas šis žmogus, su kuo ir prieš ką jis?

  • viskas paprasta:

   nepretenduoju į visuotinę tautos nuomonę, tačiau manau, jog tai – globalistams parsidavęs ir Lietuvą pardavęs asmuo – be sąžinės ir garbės. jam tinka viskas, kas padeda išsilaikyti valdžioje – su klanu, kuklus globalistų vasalas. savo pasirinkimą šis žmogus padarė Sąjūdžio metu, o gal ir gerokai anksčiau (nemanau, kad rasim visus galus), bet tai, kokius sprendimus, nulėmusius Tautos ateitį, jis sau leido jau tada priimti, pasako viską. apie tai klausykite (skaitykite) Z. Vaišvilos spaudos konferencijoje “Kodėl norima keisti Atgimimo istoriją?” http://alkas.lt/2013/06/04/z-vaisvilos-spaudos-konferencija-kodel-norima-keisti-atgimimo-istorija/
   yra ir daugiau info, reikia savarankiškai domėtis, skaityti knygas, klausyti sąjūdžio žmonių video interviu – per TV ar kitą purvaskaliadą tiesos tikrai niekas nepasakys.

   • Kemblys:

    Zigmas Vaišvila taip pat niekam neaiškins kaip jie visi PIRMIEJI pateko į ,,sąjūdį M.Gorbačiovo PERSITVARKYMO politikai remti”. Taip staiga visi suėjo REMTI, kad net suskaldė tsrs, ataskėlė Ukrainą, Estiją net Baltarusiją – visą vakarinį pakraštį. Mano manymu, visos dabartinės bėdos yra ,,nepriklausomybės” kaina.

    • Žygeivis:

     “net suskaidė tsrs”…. – Kembly, panašu, kad tu labai gailiesi nustipusios sovietinės imperijos? 🙂

     • Kemblys:

      Ne man labiau gaila tavęs, jau tiek metų, kai neliko tsrs, nečiuožei slidėmis į Iraną daryti Chomeiniui ‘revoliucijos’. Pripažink, ne kiekvienas tsrs ‘pilietis’ turėjo galimybes čiuožti slidėmis per valstybinę sieną.

      • Štai čia tu labai klysti…

       Galimybę (bent jau pabandyti) turėjo visi – taip pat ir tu. 🙂

       Tik kad mažai kas drįso ja naudotis, nes labai jau bijojo – juk daugumą pagaudavo dar Lietuvoje, kai jie imdavo rengtis ir plepėti apie savo planus :), o kai ką pagaudavo jau net Suomijoje, taip ir nepasiekus kokią nors “laisvąją” Švediją, Iraną ar netgi Pakistaną (turiu pažįstamą, kuris buvo nusibeldęs sovietmečiu per Afganistaną į Pakistaną; tiesa, po to tris paras skuodė per kalnus atgal, o dušmanai jį bandė pavyti ir pribaigti, bet nepajėgė – bėgioti kalnais net ir vietiniams gana sunku 🙂 )….

       Viskas priklauso nuo tavo fizinio, techninio bei psichologinio pasiruošimo bei – žinoma – ir nuo sėkmės… 🙂

       • Kemblys:

        Tiek, kiek rašei apie svaigalų gėrimą su tsrs pasieniečių ‘zastavų’ vadais, buvai laaabai gerai pasiruošęs. Pripažink, ne kiekvienas tsrs ‘pilietis’, būdamas Lietuvoje, žinojo su kokiu vadu reikės gerti prie Irano sienos.
        Tiesa, dar rašei, kad kurdavai tsrs sąjunginėse respublikose jaunimo organizacijas. Kodėl dabar Lietuvoje nekuri? Toookie tavo gabumai žūsta, kai neliko tsrs galimybių.

      • P.S. Beje, džiugu, kad tu manęs gailiesi labiau nei visos SSSR imperijos. 🙂

       Pasijutau labai reikšmingas po tokio palyginimo. 🙂 🙂 🙂

  • domas:

   Labai simboliškas daiktavardis Landsberg – juk tai ta vieta, kur kalėdamas Adolfas Šikenbriuneris rašė fašistų manifestą. Kuo Vokietijai pasibaigė Landsberg istorija – visi žinome, gaila istorija kartojasi, ir vėl tas negandas pranašaujantis žodis landsberg.

  • S:

   Čia filosofinis klausimas. Bet dabar po Landsbergio pasisakymo stipriai padaugėjo norinčių parašus rinkti. 🙂 Tegul jie su Kubilium nesustoja, tik taip ir toliau kalba, kritikuoja, pareiškimus daro, jaučiu tada parašų rinkėjų skaičius padvigubės. 😀

  • Paskaitykite straipsnį:

   Pranas Valickas. „Antielitas“
   http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=61&t=10403

   Jame labai aiškiai ir atvirai išdėstyta tai, ką daugelis jau seniai pastebėjo….

 2. lyvis:

  Dėmesį reikia kreipti ne į Landsbergį, o į diktatorių Songailą. lyvis

  • lyviui:

   Čia tik tamstos tokia neprotinga nuomonė. Daugelis jau atskiria spalvas.

  • Songaila ne diktatorius ir pagal charakterį negalėtų juo būti,todėl pasakymas bele ko,tuo ir palieka-bele kuo:).

  • Kemblys:

   Kokį ten dar dėmesį į tokį mulkį, kuris tik skundus moka rašinėti po pralaimėtų rinkimų? Ne tas žodis ‘pralaimėtų’ – visiškai tuščia vieta buvo. Prisiminė vargšas ,,protėvių prakaitu ir krauju aplaistytą žemę”. Nors Žemę iš didžiosios raidės rašytų, savo pavardę galėtų iš mažosios rašyti.

   • Kembliui:

    Tautininkai pralaimėjo rinkimus, bet užtat Darbo partija, socialdemokratai ir t.t. laimėjo, už kuriuos panašūs į jus balsuoja. Tad džiaukitės savo laime. Jūs ir esate didžiausi vargšai. O G. Songaila labai padorus žmogus, bet jums to nesuprasti.

    • lyvis:

     Songaila neturi tu savybių dirbti su kolektyvu o tai požymiai kad ši asmenybė turi polinkį į diktatūrą todėl pabėgo iš seimo. Dabar jo tikslas kaip Brazausko laikais eis į parduotuves ir tikrins ar pakankamai ir pigus produktai bet tai jis galės daryti būdamas diktatorium. Blanki figūra Todėl už jį niekas ir nebalsuoja teisingai daro rinkėjai. lyvis

     • lyviui - nelabai didelio proto:

      Esi visiškas menkysta. Tai ką norėtum priskirti G. Songailai – tinka tik tau ir panašaus lygio žmonėms. Ką čia ir bepridurti. Su tokiais net diskutuoti nėra apie ką. Todėl ir Lietuvos lygis toks žemas, nes toki žmogystos išsirenka sau valdžią, kuri mus jau virš 20 metų “veda” į šviesų rytojų…

      • lyvis:

       Ar gerai gyventi reikia didelio proto. Geriausiai tai tapti diktatorium tada visos užgaidos tau ir ar tam reikia didelio proto. Žemink, niekink konkurentą ir tampi diktatorium ir gerai gyvensi. Geriausia yra pasakęs Šaliapinas kad ateityje valstybes valdys menininkai. Įdomu ką tokio reikšmingo yra nuveikęs Songaila – nieko tokio. Todėl geriausia ir lengviausia yra tapti diktatorium. Pirmyn draugas Songaila. lyvis

    • Kemblys:

     Tikrai nesuprantu, kaip toks ,,labai padorus žmogus” nesusiprotėjo atsistatydinti iš pirmininko pareigų? Negi tautininkų sąjungoje jis geriausias? Krepšinio treneriai, po eilės pralaimėjimų, atsistatydina – jie save gerbia. Turbūt kažkam naudinga, kad lietuviai nesivienytų tautiniam pakilimui – tautininkai jau ruošiasi sekančiam pralaimėjimui.

 3. Nepolitikas:

  Kaip visi staigiai praregėjo … Fantastika.

 4. Indėnų vado Sietlo kalba, pasakyta 1854 metais JAV prezidentui

  “Didysis Vadas iš Vašingtono pranešė, kad pageidauja pirkti mūsų žemę.

  Didysis Vadas mums taip pat siunčia draugystės ir geros valios žinią. Jis labai geras, bet mes žinom, kad mūsų draugystė – pernelyg mažas mokestis už jo palankumą.

  Vienok mes pagalvosime apie jūsų pasiūlymą. Kadangi suprantame, kad, jeigu neparduosime žemės, blyškiaveidts ateis su šautuvais ir atims ją jėga.

  Kaip jūs nupirksite dangų ir žemės šilumą? Šito mes nesuprantame, jeigu mes nevaldome oro tyrumo ir vandens pliuškenimo, tai kaip jūs galite juos iš mūsų nupirkti?

  Mano tautai kiekviena žemes pėda yra Šventa. Kiekvienas žvilgantis pušies kankorėžis, kiekvienas smėlio krantas, kiekvienas rūko debesėlis miške, kiekviena pievelė, kiekviena zyzianti muselė, medžių kamienais tekančios sultys, – viskas šventa mūsų tautos atmintyje ir jausmuose.

  Pasitraukę į kelionę tarp žvaigždžių, mirusieji blyškiaveidžiai užmiršta savo gimtąją šalį. Mūsų mirusieji niekada neužmiršta tos nuostabios žemės, kadangi ji – raudonodžių Motina. Mes – tos žemės dalis ir ji – dalis mūsų pačių. Kvepiančios gėlės – mūsų seserys. Elnias, žirgas, didysis erelis – mūsų broliai. Kalnų viršūnės, sultingos pievos, šiltas mustango kūnas ir žmogus, – visi jie viena šeima.

  Kai Didysis Vadas iš Vašingtono sako, kad nori pirkti iš mūsų žemę, jis iš mūsų per daug reikalauja. Didysis Vadas praneša, kad jis mums paliks vietos patogiai gyventi. Jis taps mūsų tėvu, o mes tapsime jo vaikais.

  Bet viskas ne taip paprasta, kadangi mums ši žemė – Šventa. Šis žvilgantis vanduo, tekantis upeliuose ir upėse, – ne paprastas vanduo, o mūsų protėvių kraujas, jeigu mes parduosime jums žemę, jūs privalote atminti, kad ji šventa, jūs turite mokyti savo vaikus, kad ji šventa. Vandens čiurlenimas – tai mano tėvo tėvo balsas. Upės – mūsų seserys, jos malšina mūsų troškulį. Upės plukdo mūsų kanojas ir maitina mūsų vaikus.

  Jeigu mes parduosime jums žemę, jūs turite atminti ir mokyti savo vaikus, kad upės – mūsų seserys ir jūsų seserys; ir ateityje su upėmis privalote elgtis gražiai ir gerai, kaip elgiatės su savo seserimi. Raudonodis visada pasitraukia prieš pirmyn einantį blyškiaveidį, kaip kalnų rūkas pasitraukia prieš tekančią saulę.

  Bet mūsų tėvų palaikai šventi. Jų kapai – šventos vietos, ir todėl šios kalvos, medžiai ir žemės sklypai mums tapo šventi.

  Mes žinom, kad blyškiaveidis nesupranta mūsų minčių. Jam vienas žemes sklypas nieko nesiskiria nuo kito, kadangi jis – svetimas, kuris ateina naktį ir ima iš žemės viską, ko panori. Jam žemė ne brolis, o priešas, ir jis eina pirmyn, ją užkariaudamas. Jis palieka tėvų kapus, ir dėl to nesijaudina. Jis pagrobia žemę iš savo vaikų, ir jaučiasi ramus. Jis užmiršta tėvų kapus ir savo vaikų teises. Jis į Motiną-žemę ir į brolį-dangų žiūri kaip į daiktus, kuriuos galima pirkti, vogti, parduoti kaip avį ar spalvotus karolius. Jo godumas suryja žemę ir po savęs jis palieka dykumą.

  Aš nesuprantu… Mūsų mintys kitokios negu jūsų. Jūsų miestų vaizdas – skausmas raudonodžio žvilgsniui. Gal būt todėl, kad raudonodžiai – laukiniai, ir jie daug ko nesupranta.

  Blyškiaveidžio miestuose nėra tylos. Juose nėra tokios vietos, kur būtų galima pasiklausyti kaip pavasarį skleidžiasi pumpurai, kaip plevena vabzdžių sparneliai. Galbūt aš paprasčiausias laukinis ir daug ko nesuprantu. Man atrodo, kad triukšmas įžeidžia klausą. Argi čia gyvenimas, jeigu žmogus negali išgirsti vienišos klaidžiojančios ugnelės šauksmo arba naktinio varlių ginčo tvenkinyje?

  Aš — raudonodis, aš daug ko nesuprantu. Indėnai kur kas mieliau klauso švelnaus vėjo šiurenimo virš tvenkinio, uodžia popietinio vėjo ir lietaus kvapą, prisigėrusį pušų sakų aromato. Raudonodžiui oras – brangenybė, nes tuo pačiu kvėpuoja visa, kas gyva: ir žvėris, ir medis, ir žmogus.

  Blyškiaveidis nepastebi oro, kuriuo kvėpuoja. Jis nejaučia dvoko, kuris sklinda nuo mirštančiojo jau daug dienų. Bet jeigu mes parduosime jums savo žemę, jūs privalote atminti, kad mums oras – brangenybė, kad oras savo dvasia dalijasi su visais, kas gyvas. Vėjas, kuris įkvėpė gyvybę mūsų protėviams, dabar priima jų paskutinį įkvėpimą. Ir šitas vėjas turi pripildyti gyvybės dvasia mūsų vaikus.

  Jeigu mes parduosime jums savo žemę, jūs turite laikytis atokiai nuo jos ir elgtis su ja kaip su šventa, kad liktų tokių vietų, kur galėtų ateiti netgi blyškiaveidis, norintis pajausti saldų gėlių kvapo prisotintą, iš pievų sklindantį vėjo skonį.

  Mes pagalvosime apie jūsų pasiūlymą pirkti mūsų žemę. Jeigu mes nuspręsime jį priimti, aš pasakysiu vieną sąlygą: blyškiaveidis su tos žemės gyvūnais privalo elgtis kaip su savo broliais. Aš laukinis – aš negaliu kitaip mąstyti.

  Prerijose mačiau tūkstančius negyvų bizonų – juos nužudė blyškiaveidis, šaudęs iš pravažiuojančio traukinio. Aš – laukinis, ir aš negaliu suprasti, kad dūmus leidžiantis geležinis žirgas gali būti svarbesnis už bizoną; mes jį užmušame tik atsidūrę ant mirties slenksčio.

  Kas bus su žmogumi, jeigu neliks žvėrių? Jeigu bus išžudyti žvėrys, žmonės išmirs nuo visiškos vienatvės. Kas beatsitiktų gyvūnams, tas pats atsitiks ir žmogui. Viskas tarpusavyje susiję. Jūs privalote savo vaikus mokyti, kad žemė po jų kojomis – tai mūsų protėvių palaikai. Tada jie gerbs tą žemę ir pasakos savo vaikams, kad joje slypi mūsų giminės gyvybė.

  Mokykite savo vaikus to, ko mokėme savo vaikus mes, o mes jiems aiškinome, kad žemė – mūsų Motina. Kad ir kas atsitiktų žemei, tas pats atsitiks ir jos vaikams. Kai žmogus spjauna ant žemės, jis spjauna pats ant savęs.

  Štai ką mes žinome: ne žemė priklauso žmogui, o žmogus priklauso žemei. Štai ką mes žinome: viskas pasaulyje su viskuo susiję, kaip kraujas, kuris suvienija visą giminę.Viskas tarpusavyje susiję. Kas atsitinka žemei, tas atsitinka ir jos vaikams.

  Ne žmogus mezga gyvybės tinklą – jis tik viena gija jame.

  Ir vis dėlto mes apsvarstysime jūsų pasiūlymą išeiti į tą rezervaciją, kurią jūs paruošėte mano tautai. Mes gyvensime nuošaliai nuo jūsų, mes gyvensime ramiai. Ne taip jau ir svarbu, kur mes praleisime paskutines savo gyvenimo dienas. Mūsų vaikai jau mate savo tėvus, pažemintus po pralaimėjimo.

  Mūsų kariai jau patyrė gėdos jausmą. Po pralaimėjimo jų gyvenimas visiškai pasikeitė, ir jie naikina savo kūnus saldžiu maistu ir stipriais gėrimais. Ne taip svarbu, kur mes praleisime savo likusias dienas, jų liko ne tiek daug.

  Tik keliolika valandų, tik keliolika žiemų, ir neliks nė vieno didžiųjų genčių sūnų, kurie kažkada taip mylėjo šitą žemę ir kurie dabar mažomis grupelėmis bastosi miškuose. Niekas negalės apverkti tos tautos, kuri kažkada buvo tokia galinga ir vilčių pilna, kaip ir jūsų.

  Kam man apverkti savo tautos mirtį? Gentis – tai tik žmonės, ir nieko daugiau. Žmonės ateina ir išeina, kaip jūros bangos. Netgi blyškiaveidis, kurio Dievas eina greta ir kalbasi su juo kaip draugas, negali išvengti visuotinio likimo. Galų gale galbūt mes tapsime broliais – pažiūrėsim. Bet mes žinome TAI, ką blyškiaveidis dar tik sužinos kada nors ateityje: mūsų ir jūsų vienas Dievas.

  Dabar jūs įsivaizduojate, kad valdote savo Dievą lygiai taip, kaip norite paimti mūsų žemę, bet yra ne taip. Jis – Dievas visų žmonių, ir vienodai užjaučia liek raudonodžius, tiek blyškiaveidžius. Jam šita žemė – brangenybė, ir blogai elgtis su žeme reiškia pakelti ranką prieš jos Kūrėją.

  Blyškiaveidžiai taip pat išeis, nors galbūt vėliau už kitas gentis. Toliau purvinkite savo guolį, ir vieną naktį jūs uždusite savo nuosavose išmatose. Bet savo žūtyje jūs degsite ryškiai, apimti galingos Dievo liepsnos. Dievo, kuris atvedė jus į šitas žemes ir dėl kažkokios tai ypatingos priežasties suteikė jums galią valdyti ir šitą žemę, ir raudonodžius.

  Toks likimas mums – mįslė, kadangi mes nesuprantame, kodėl reikia užmušti bizonus, kodėl prijaukinti laukinius arklius, kodėl trikdyti paslaptingas miško svajones sunkiu žmonių minios kvapu, kodėl kalvas apraizgyti kalbančiais laidais.

  Kur želdiniai? Jų nėra. Kur erelis? Jo nėra. Tai gyvenimo pabaiga ir išmirimo pradžia.

  Mes pagalvosime apie jūsų pasiūlymą pirkti mūsų žemę. Jeigu mes sutiksime, tai būsime saugūs pažadėtoje jūsų rezervacijoje. Ten mes galėsime pragyventi nedaug likusių dienų taip, kaip norėsime.

  Kai iš šios žemės išnyks paskutinis raudonodis, o prisiminimas apie jį bus tik debesėlio šešėlis, sklandantis virš prerijų, šiuose krantuose ir miškuose kaip ir anksčiau išliks mano tautos dvasia, nes ji myli šitą žemę kaip naujagimis myli motinos širdies plakimą.

  Jeigu mes parduosime jums šitą žemę, mylėkite ją taip, kaip mes ją mylėjome. Rūpinkitės ja taip, kaip mes ja rūpinomės. Savo atmintyje išsaugokite šios žemės vaizdą, koks jis buvo, kai jūs ją atėmėte. Ir visomis savo jėgomis, visomis savo mintimis, visa savo širdimi išsaugokite ją savo vaikams – ir mylėkite ją taip… kaip Dievas myli mus visus.

  Mes žinom viena: mūsų ir jūsų vienas Dievas. Jam šita žemė – brangenybė. Netgi blyškiaveidžiui neįmanoma išvengti visuotinio likimo. Galų gale mes dar galime tapti broliais. Pažiūrėsim…”.

 5. Vengrija uždraudė užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties sklypų

  http://www.alfa.lt/straipsnis/15072267

  2012-12-23 23:10 BNS

  Vengrija priėmė konstitucijos pataisą, draudžiančią užsieniečiams įsigyti žemės ūkio paskirties sklypų, ir nors vyriausybė šį sprendimą vadino istoriniu, jis gali padidinti nesutarimus su Europos Sąjunga (ES).

  Užsieniečiams jau anksčiau buvo uždrausta įsigyti žemės ūkio naudmenų pagal laikiną išlygą, kuri buvo numatyta Vengrijos stojimo į ES sutartyje 2003 metais.

  Išlyga, kuria siekta išvengti staigaus žemės brangimo ir užtikrinti, kad kainos pamažu pasivytų esamas kitose ES šalyse, įskaitant kaimyninę Austriją, turėjo nustoti galiojusi 2011 metais, tačiau buvo pratęsta iki 2014-ųjų balandžio pabaigos.

  Vengrijos įstatymų leidėjai gruodžio 17 dieną didele persvara nubalsavo už konstitucijos pataisą, uždrausiančią užsieniečiams pirkti žemės ūkio sklypus.

  „Konstitucija sergės Vengrijos žemę kaip nacionalinę vertybę, mūsų bendrą paveldą ir gyvenimo pagrindą, taip pat saugos ją nuo vidaus ir užsienio spekuliantų“, – sakoma šeštadienį išplatintame Kaimo plėtros ministerijos pranešime.

  Šis balsavimas buvo „istorinis sprendimas“ ir „naujos eros žemės ūkyje“, pradžia, pridūrė ministerija.

  Pasak vyriausybės, žemės ūkio plotai turi būti apsaugoti nuo spekuliantų ir bankininkų, siekiančių didelio pelno ūkininkų sąskaita.

  BNS

 6. Akivaizdu, jog metamos milžiniškos lėšos, siekiant paversti Lietuvą žeme be lietuvių, o pačius lietuvius išsklaidyti po visą pasaulį ir nutautinti.

  Tik įdomu, kas užims mūsų žemes?

  Slavai, azijatai, negrai?

  O gal ir vėl bus bandoma kurti “Šiaurės Jeruzalę” nuo Balstogės iki Daugpilio (kaip jau buvo planuojama 20 amžiaus pirmoje pusėje) – kada dabartinę žydiškąją Jeruzalę ir visą Izraelį sunaikins kylanti musulmonų banga?

  Taip pat galima neabejoti, kad žemės ūkio paskirties žemę Lietuvoje supirkinės ir gana turtingi “rytiečiai”, turintys kokios nors ES šalies pilietybę ar leidimus gyventi (juk tokių “rytiečių” – savo istorinėmis – etninėmis – pasaulėžiūrinėmis “šaknimis” – net ir gretimoje Latvijoje jau yra šimtai tūkstančių).

  Tačiau lygiai taip pat egzistuoja ir visiškai realus pavojus, jog Lietuvoje įsigalės lenkai-“kresininkai” – ypač Pietryčių Lietuvoje.

  Ne paslaptis, kad Lenkijoje ir pasaulinėje “polonijoje” egzistuoja nemažai “kresus susigrąžinti” siekiančių aktyvių ir pakankamai turtingų organizacijų, kurioms nebus didelė problema skirti kelias dešimtis (o jei reikės, tai ir šimtus) milijonų eurų Lietuvos žemių supirkimui bei gerai apmokamų “savanorių-kolonistų” išsiuntimui į Lietuvą.

  Įdomu tai, kad Lenkų Lietuvoje sąjunga jau seniai aktyviai bendradarbiauja būtent su “rytiečių” organizacijomis (ypač rusų).

  Taigi, visai nenustebsiu, jei Pietryčių Lietuvoje ekonomiškai bei politiškai įsigalėję “kresininkai” pradės derinti savo politinius veiksmus su “rytiečiais”, kurie irgi įsigis žemes Lietuvoje – ir susitars dėl “mažojo Molotovo-Ribentropo (tiksliau gal reiktų sakyti Beko)” sandėrio, pasidalindami Lietuvą (o kaip geopolitinę pasekmę ir Latviją) įtakos sferomis.

  Ir tada labai greitai turėsime akivaizdžią politinę ir netgi geopolitinę problemą – dabar jau turima problema dėl “lenkiškų savivaldybių” išaugs dešimteriopai.

  Apskritai, visada verta pasidomėti kitų tautų bei valstybių analogiškų įvykių istorija – pvz., šiuo konkrečiu atveju vertėtų mūsų politikams pasiskaityti kaip buvo sukurtas (atkurtas) Izraelis.

  Primenu tiems, kas nežino nuo ko tai prasidėjo – nuo arabų valdomų žemių bei ūkių Palestinoje masinio supirkimo…

  Kuo tai baigėsi savo žemes žydams pardavusiems arabams- palestiniečiams, manau, priminti neverta… 🙂

  Žvelgiant į galimą (ir beje, ne tokią jau tolimą) ateitį galima net neabejoti, jog Pietų ir Pietryčių Lietuvą po įvairių “perturbacijų” Lenkija galų gale prisijungs, o Šiaurės Lietuva ir Latvija atiteks Rusijai – arba tiesiogiai prisijungs, arba sukurs kokią nors marionetinę “NovoLivonijos” valstybėlę.

  O Vakarai (tai yra iš esmės Vokietija, Prancūzija ir Italija) tam tyliai pritars, nes jie ir dabar gerus ekonominius santykius su Lenkija ir Rusijos imperija vertina daug kartų labiau nei kokios nors mažutės ir varganos Lietuvos ar Latvijos interesus.

  Vakarų pozicija Kosovo, Abchazijos ir Šiaurės Osetijos etninių-politinių konfliktų atveju jau akivaizdžiai parodė, kad visada nugali “politinis pragmatizmas”.

  • lyvis:

   Žygeivi pats esi didžiausias praeities sandėlininkas, pasakyk kiek reikia piliečių parašų kad apklausa būtų valstybės gerovės pokyčiams. Ar pats kartais gerais norais neparduodi Lietuvos kartu su Agurkiniu. lyvis

   • Man reikia ne abstrakčios valstybės (nežinia kokios ir kam tarnaujančios?) abstrakčios gerovės, o labai konkrečios Lietuvių Tautos gerovės – tai yra būtent Lietuvybės (o ne žydybės, rusybės, lenkybės, ar dar kieno nors) suklestėjimo visose Lietuvių Tautos istorinėse-etninėse žemėse.

    O masinis žemės pardavimas užsieniečiams – ne lietuviams – atidarys antilietuvišką “Pandoros skrynią”. To nesuvokia tik visiškai buki debilai.

    Ir aš visai nenoriu, kad Lietuvių Tautą Lietuvoje “pakeistų” kokia nors kita tauta, kaip jau įvyko Prūsijoje ir Rytų Lietuvoje…

    • Kemblys:

     Žygeivis:
     ,,Man reikia ne abstrakčios valstybės………,o………. Lietuvių Tautos gerovės – tai yra būtent Lietuvybės…” – MAN REIKIA LIETUVYBĖS !!!

     Žygeivis:
     ,,abstrakčios, abstrakčios, istorinėse-etninėse, masinis, antilietuvišką, debilai”. – LIETUVYBĖ

     Nežinau, ar mane čia Mėnulio pilnatis veikia, kad skaitau tavo kliedesius ar tu čia, įtakotas nežemiškų jėgų, spausdini paklodes???????????

     • Kembly, jei jau tau taip nepatinka mano “paklodės”, tai kodėl tu jas taip stropiai studijuoji – kiekvieną žodį – bei aršiai “komentuoji”? 🙂

      P.S. Tavo neapykantą tarptautiniams žodžiams žino, ko gero, jau visi pastovūs Alko skaitytojai.

      Todėl tu vietoje to, jog eilinį kartą tai pabrėžtum, geriau jau imtum ir pataisytum mano pateiktą tekstą taip, kaip tau atrodo geriau ir teisingiau (lietuviškiau)…

      Aš tikrai nesupyksiu ir vėliau jau naudosiu tavo pataisymus.

      Ir naudos Lietuvybei, manau, būtų daugiau nei iš tavo eilinio pasikartojimo, eilinį kartą “iškeikiant” mano “paklodes”.

      • O tavo pateiktus pataisymus įdėsiu į būtent jiems skirtą temą (stengiuosi ten surinkti visus tavo – ir ne tik tavo – vertus dėmesio pasiūlymus):

       Keiskime tarptautinius žodžius lietuviškais
       http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=92&t=7597

       P.S. Kaip sakoma, “ir iš ožio galima išspausti nors lašą pieno”… 🙂

      • Kemblys:

       Žygeivi, kad nerimtas esi: tai mano vardu atidarai skyrelius savo svetainėje apie ‘provokatorių’ kemblį, tai žadi man kažkokias pareigas, kai BŪSI valdžioje, dabar prašai išversti…
       Parašei ką nors – pasiimk žodyną, išsiversi. Įtariu, net pats nustebsi kaip protingai gavosi.

       • 1. Tavo vardu skyrelių neatidarinėju – visada viską darau savo vardu.

        2. Savo pažiūras tu pakankamai išsamiai ir nekartą išdėstei pats.

        Pvz., į Romuvą ir pan.:

        http://z3.invisionfree.com/Salyjkeliojovaras/index.php?showtopic=2

        3. Ir vėl eilinį kartą “nusiplauni” nuo tikro, naudingo būtent Lietuvybei, darbo. Matyt, tokia jau tavo veikla – “pieną duoti nenori”… 🙂

        • Kemblys:

         1. Atsiversk savo svetainę, net nuorodą tau įdedu, jei taip greitai viską pamiršti:
         http://www.lndp.lt/diskusijos/viewforum.php?f=107
         Atsivertei, ieškok ,,Svetainės narių prisistatymai”, radai, juose yra skyrius ,,Žygeivio “diskusija” su etatiniu interneto “antiromuviškiu” Kembliu”, jame ,,autorius” Kemblys. Aš tokio skyriaus neatidarinėjau. Kaip tau pačiam atrodo, kad ‘Kemblys’ pavadintų ‘Žygeivio’ DISKUSIJA…. (toliau vien tik nelietuviški žodžiai).
         Žygeivi, MELE NĖRA JĖGOS.
         2. Ačiū už nuorodą, man pačiam buvo įdomu paskaityti ką rašiau 2006 metais ir dabar pasirašau po kiekvienu žodžiu – mano pažiūros nesikeičia.
         3. Ar čia manai man malonumas skaityti visokių mulkių išvedžiojimus apie tokią meilę Tautai, kad net lietuviškais žodžiais išreikšti neįmanoma, bet puikiausiai tinka ‘zulusų’ kalbų žodžiai? Pasiskaityk savo raštus – rasi visokių kalbų žodžių.

         • Kemblys:

          ėėė, Žygeivi, o kur dingo ‘provokatoriumi’ iš pavadinimo: ,,Žygeivio “diskusija” su etatiniu interneto “antiromuviškiu” Kembliu”????

          • Tavo atmintis gana trumpa -skirtingai nei mano 🙂

           Prisimink mūsų senas diskusijas, ką aš po to tada tau pažadėjau, tą ir padariau – vietoje “etatinis provokatorius” įrašiau “etatinis antiromuviškis”, koks tu ir esi – manau, kad dėl šio teiginio neprieštarausi. 🙂

           P.S. Savo seną pirmąjį – nors ir trumputį – prisistatymą (kažkada anksčiau ten buvusį) tu kažkodėl pats ištrynei (o aš irgi tam neprieštaravau 🙂 ), taigi man teko pakeisti temos pavadinimą, nes senasis visiškai nebeatitiko likusio turinio.

           O kito tinkamo skyriaus mūsų ten pateiktai diskusijai neradau, todėl ir palikau senoje vietoje – tam tikra prasme ten yra ir mano pažiūrų pristatymas, o ne tik tavo. 🙂

           Kam įdomu, gali ir patys paskaityti šią temą:

           Žygeivio “diskusija” su etatiniu interneto “antiromuviškiu” Kembliu
           http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=107&t=7121

    • lyvis:

     Kaip įdomu. Sakyk o kaip tu tai nustatei tikriausiai per nemažą atstumą tai tikriausiai pats turi įpatingų galių. Peršasi išvada kad tikriausia tai tiksliai nesi dundukas arba atvirkščiai toks tokį pažino ir į svečius pavadino bet kiti sako kad pijokas pijoko nekenčia. Tai kuris tu čia esi. Malonu buvo susipažinti. lyvis

  • S:

   Galiu papildyt Žygeivį dėl referendumo reikšmės Pietryčių Lietuvai. Jei pradės žemę pardavinėt užsieniečiams ir nebus jokio skirtumo, kas gali pirkt, tai tada mes greitai neteksim lenkų Lietuvos piliečių. Jie paprasčiausiai atsisakys Lietuvos pilietybės ir paims Lenkijos, nes žemę ir visa kita jie galės turėt būdami nesvarbu kieno piliečiai. Juk lygiai tokios pat teisės, tai kodėl jiems neįteisinus savo priklausomybės Lenkijai? O tada Lenkijai beliks apginti savo piliečius jų pačių nuosavose žemėse Lietuvoje, čia galimas toks ateities pavojus Vilnijoje.

 7. Darius:

  Gerai, kad ne visi Sąjūdžio tarybos nariai parduoda brangiausią Lietuvos turtą -žemę.
  Apmaudu, kad Sąjūdžio vadovybė nusisuko nuo paprastų žmonių ir aklai vykdo Europos norus.
  Visos didžiosios partijos gauna pinigus iš Lietuvos biudžeto dar iš Europos sąjungos tai jiems jau nerūpi kaip gyvens Lietuvos valstybė ir žmonės be savo žemės.
  Profesorius nori matyti Lietuvą ir lietuvius kaip nuomininkus Lietuvoje, kad tik atvykėliams būtų gerai, o savi juk nemoka tvarkytis Lietuvos žemelėj, geriau tarnaus vokiečiams, lenkams …
  Kokia valstybė be savo kalbos, be savo teritorijos, be savo žemės?

 8. lyvis:

  Kad Žemė būtų nepardavinėjama užsieniečiams tai sveikintinas sprendimas, bet stribai nebūtų stribai ten dar įkišo kad apklausai tereikėtu 100 tuks piliečių. Įdomu ar atsakyti reikęs vienu atsakymu ar papunkčiui. lyvis

  • Sėlis:

   Nustok tu pagaliau klaidinti zmones. 100,000 parasu tik tam, kad inicijuoti referenduma, o paskui tame referendume sprestu VISI Lietuvos pilieciai. O tu nusikliedi ir klaidini kitus, kad viskam pakanka tik 100,000 parasu – surinkai ir pokst! istatymo pataisai jau iteisinta. 😀

 9. Užsienio šalių piliečiai iš anksto turi būti informuojami apie tai, kad:
  1. Bet kokiu atveju Lietuvoje esanti dirbama žemė ateityje bus NEATLYGINTINAI nacionalizuota ir atimta iš užsienio šalių piliečių (jei nepavyks referendumas ar dabartinis Seimas laiku nenumatys įstatyminių saugiklių);
  2. Lietuvos piliečiams tapus bežemiais Lietuvoje, gali kilti stichinės protesto akcijos, kaip tai buvo 1863 ar 1944-1954 metais, kurios pasibaigs visos dirbamos žemės Lietuvoje pavertimu bendruomenine Lietuvos piliečių nuosavybe, su teise ją nuomotis.

 10. antanas:

  Judui trisdešimt sidabrinių buvo išskirta iš Jaruzalės šventyklos lobių, manau, kad šių dienų judas V.L.(jis gi kulautuvos svirnelininkas) už Tėvyės išpardavimą gavo sidabrinius iš to paties šaltinio. Manau, kad per sekantį iškrypėlių paradą išvysime V.L. ir Aušrinę abu pirmoje eilėje, nes ir už panašias eitynes juk atsiskaitoma judo sidabriniais.

 11. kūlautuvos svirnelis:

  Aš ir žiūriu, kodėl pas Vytautą L. pastaruoju metu ėmė riestis nagai pilvo link? Kai nešė savo kahalo dalyvių bylas iš sovietinio saugumo rūsių – susimetė nuo svorio į kuprą, o dabar štai nagai riečiasi. Ar tik ne nuo sidabrinių, kuriuos, matyt, pasiglemžė kaip atlygį už Lietuvos išparceliavimą.

 12. Kažin:

  Bet tų bylų “raktininku” buvo Vaišvila, tai, ar ne iš tų laikų galėjo rastis dabartiniai pykčiai tarp jų!…

 13. lyvis:

  Aiškiai matosi kaip pagyvėjo buvę stribai atėjo laikas revanšistams. Kaip reikalingas parašų rinkimas bet tai ne žemių nepardavimui užsiniečiams, o prastumti 100 tukst parašų rinkimas kad prastumti apklausą štai kas jiems labiausiai rupi. Kokie jie patriotai (o iš tiesų stribai) net sveikatos nesigaili. Labiausiai džiūgauja Žygeivis su savo pučistais. Viešumas visa tai kaip ant delno atskleidžia, o jie stribai pajutę nebaudžiamumą sujudo kaip sovietų laikais Lietuvos vaduotojai už rusišką valiutą. lyvis.

  • Lyvi - klyviiii:

   Lyvi – klyviiiiii, esi nupušęs

  • Sėlis:

   Nustok myzti i kelnes, kubiliste. Vadini kitus diktatoriais, bet kazin ar patys kubilistai ne diktatoriai? Kodel bijote Tautos nuomones, prakeikti isdavikai? Ar jus tai paciai Lietuviu Tautai nepriklausote, kad Jos negerbiate? Jus gal kazkokia atskira “kasta”, ne is sio pasaulio? Gal putinistanas cia jus “importavo”? Tai kas cia stribai a? Jeigu Tauta negali reiksti savo nuomones, o rinkimuose kas laimes priklauso nuo to, kas balsus skaiciuoja, tai ar cia kartais tik ne demokratijos megdziojimas, ar cia ne DIKTATURA?

   • lyvis:

    Klausyk nutautėjęs Sėli parašus renka tam kad prastumti 100 tukst parašų rinkimą apklausai tai yra pagrindinis stribų tikslas ir jokia Lietuva jiems nerupi kaip ir pačiam draugas Sėli. lyvis

    • Taip Tauta priims sprendimus referendumu.Ar tai tamstai blogai?Jei blogai tai kas nutautėjęs?
     Kodėl manote,kad vienas petras, ar vienas jurgis galimai minkštai sėdintys aukštų valdininkų palikuonys tai gali padaryti geriau nei 25 petrai ir 30 jurgių ir 30 onučių ir 40 aldonų,20 andrių referendume, aptarę ir minkštai nesėdėję,bet buvę judėjimę ir apmąstymę?

    • Lyvi, ar tu lietuvis?

     Nes jei esi lietuvis, tai kodėl pasirinkai tokį slapyvardį?

     O jei save lietuviu nelaikai, tai kokio velnio kišiesi į Lietuvių Tautos reikalus?

     Mes savo Tautos vidaus problemas patys išspręsime – be visokių “lyvių” ir “amelijų” nurodinėjimų. 🙂

     • lyvis:

      Draugas Žygeivi pasakyk man kas yra lietuvis. Lietuvoje yra dzūkai, žemgaliai ir t t bet Lietuvoje nėra lietuvių etnoso. Kalba yra įteisinta suvalkiečių. Jeigu jau pats dediesi lietuviu tai kaip kitiems tapti lietuvių. Paskui mes galėsime kartu spręsti Lietuvos likimą be stribų. lyvis

      • Sėlis:

       Va va va, jus tik paziurekite, kokie kliedesiai – jokiu lietuviu nera. Tai kuo tu skiriesi nuo kokie lenkomano ar rusofilo? Neveltui ir bijai Lietuviu Tautos, mankurte, nes pats nesi lietuvis, o betautis.

       • lyvis:

        Nutautiejęs Sėlis dabar jau nebe sėlis o lietuvis. O kas toks yra lietuvis jis net nebeišgali net sumikčioti. Belieka paklausti ar stribas yra lietuvis aišku ne tai Sniečkaus šutvininkas o Sniečkaus net jo motina išsižadiejo. Taigi visi šie lietuviai stribai yra be motinų, be tėvynės jie yra stribai. lyvis

        • Sėlis:

         Net graudu skaityti tokius pezalus, tu gal girtas?.. Lenkomane armijakrajovininke, o gal ruskiu enkavediste, jei nera lietuviu, tai nera ir Lietuvos, ane? O tai kas mes esame ir kur gyvename? Kas cia per nusisnekejimai, uzsiimi “skaldyk ir valdyk”?

        • Įvairiausių pasaulio tautų konkretūs pavyzdžiai rodo, jog visoms be išimties tautoms yra tik vienas tikrai bendras požymis – bendra tautinė savimonė.

         Kitas klausimas, kuo būtent pagrįsta ši bendra tautinė savimonė kiekvienos konkrečios tautos atveju.

         Puikiai supranti, kad pasaulyje šiuo metu yra virš 10 000 skirtingų tautų. Ir bendra nuosava kalba toli gražu nėra visoms šioms tautoms esminis vienijantis veiksnys. Juk nemažai tautų susikūrė ne dėka bendros kalbos, o dėka bendros religijos, bendro gyvenimo tam tikroje teritorijoje, bendros ilgaamžės istorijos ir kt.

         Tačiau kada kalbame būtent apie Lietuvių Tautą (ir dar apie kokius 8000 (o gal ir daugiau) kitų įvairių pasaulio tautų), tai būtent kalba yra lemiantis Tautą vienijantis veiksnys.

        • Pats bendriausias tautos apibrėžimas galėtų būti toks:

         Tauta yra istoriškai susiformavusi žmonių bendrija (grupė), turinti bendrą tautinę savimonę – tai yra aiškiai atskirianti save nuo visų kitų (aplinkinių) tautų ir nelaikanti save tų tautų dalimi (bei atvirkščiai – tų tautų žmonių nelaikanti savo tautinės bendrijos dalimi).

         P.S. Visi kiti “standartiniai”, įvairiuose darbuose minimi, tautų požymiai: bendra kalba, bendra teritorija, bendras ekonominis gyvenimas ir psichologinė sandara, bendra kultūra – nebūtinai visi yra įvairiausiose pasaulio tautose.

         Lietuviai, deja, irgi vis labiau išsibarsto po pasaulį ir dalį įprastų lietuvių tautai požymių jie praranda.

         Bet tai nereiškia, kad jie jau nebe lietuviai – svarbiausia, ar jie patys vis dar laiko save lietuviais, ar jau priskiria save kitoms tautoms.

         Plačiau čia:

         Lietuviai ir Lietuva tautos sampratų kryžkelėje
         http://lndp.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=137&t=8254

      • Kemblys:

       ,,Draugas” Žygeivis tau neatsakys, jam dabar Mėnulio pilnatis, netrukdyk.
       Gal paklauskime kas yra RUSAS? Jie kariavo, kariavo, nukariavo labai daug genčių ir su visais susimaišė. Kas jie rusai azijatiškais bruožais ar rusakalbė mišrainė?

       • 1. Kembly, geriau jau tu už mane neatsakinėk. Aš ir pats raštingas. 🙂

        2. Pastebėjau, jog tarp “lyvio” ir Kemblio yra nemažai bendrumų… 🙂

        Vienas jų – niekada neatsakinėti į labai aiškius klausimus.

        O vietoje to, jog pateiktų tikslų atsakymą, užsiima kokia nors demagogija (Kembly, gal parašysi kaip tiksliau išversti šį tarptautinį žodį į lietuvių kalbą?) arba pažeria krūvą kitų klausimų.

        4. Lyvi, paklausiu kiek kitaip – įdomu kaip šį kartą išsisuksi nuo atsakymo? 🙂

        Ar tu pats save laikai lietuviu?

        O jei nelaikai, tai gal parašyk, kuo tu save laikai?

        P.S.1. Tiems, kas vis dar nesupranta, ką reiškia sąvoka “Lietuvių Tauta” priminsiu:

        XV a. lenkų istorikas Jonas Dlugošas, bendraudamas su į Krokuvą atvykstančiais lietuviais, susidarė pakankamai aiškią nuomonę:

        „Pripažįstama, jog prūsai, lietuviai ir žemaičiai turi tuos pačius papročius, vieną kalbą ir yra gentainiai“.

        P.S.2. 13-16 amžiuose iš įvairių senųjų baltų genčių susiformavo bendra Lietuvių Tauta, į kurią įėjo ne tik senoji lietuvių (leitų) gentis, bet ir nemaža dalis žiemgalių, sėlių, jotvingių (dainavių ir sūduvių), prūsų, pietvakarių galindų, kuršių, visi skalviai ir nadruviai.

        • lyvis:

         Apie lietuvių tautą pasirodo reikia plačiau pakalbėti net ir draugui Sėliui tai pasirodo kaip tamsus miškas, o Žygeiviui lietuviai atsiranda nuo Dlugošo. Taigi dar karta klausiu Žygeivio kodėl Lietuvoje nėra lietuvių etnoso ir mes save įvardijame lietuviais. Negi spec kursuose taip ir niekas plačiau nepaaiškino ar jie nieko neišmano ar tai jų tikslas naikinti tauta t y rusifikacija. lyvis

         • Sėlis:

          Man idomu, ar tu pats supranti ir susigaudai tuose savo kliedesiuose? Tu viena karta aiskiai isrezk, kas yra tie lietuviai ir Lietuva, o ne pezek kazkokias “pievas”… Be to, apie “rusifikacija” gal gali placiau, kas cia ka “rusifikuoja”?

          • lyvis:

           Tą bandau ir iš tavęs ištraukti kas yra Lietuvoje lietuviai bet pasirodo tu Sėli tu nieko nerauki tik į visas puses plasnoji kliedesiai, kliedesiai, kliedesiai aiški stribų mokykla. lyvis

     • Amelija:

      Ko nori iš Amelijos? Ką aš tau maišau?

 14. Sėlis:

  Lyviui. Kas yra lietuviai? Nu ir koks nevisprotis gali toki klausima uzduoti? Kas mat tie lietuviai… Ka zinau, gal is Neptuno atskride marsieciai, o gal netycia is menulio iskrito ir nusileido i “iskonye ruskyje zemly”. O gal tie lietuviai buvo dirbtinai sukurti XIX a. is vietiniu “litvinu”? Ar ne taip? Kaip tu manai lyvi, gal as teisus? O kaip tu manai, kas tie lietuviai ir su kuo jie valgomi? O kas yra latviai? Rusai? Lenkai? Vokieciai? …

  • lyvis:

   Kiek tu bešersi vilką vistiek jis į mišką žiūri, taip pat ir stribui kiek tu bebasakosi apie Lietuvą vistiek jis lieka stribu. Matyt šitie genai jau nuo kryžiuočių laikų dedasi lietuvių, o lietuvius parduoda okupantams. lyvis

   • Sėlis:

    Gal nustok dergtis ir pagaliau paaiskink, kas pagal tave tie lietuviai. Tiesiai sviesiai formuluote isdestyt gali, ar ne? Ko nepaaiskini mums nesusiprateliams “stribams”? Pagal tavo buka logika nera latviu tautos, o yra kursiu, ziemgaliu, latgaliu “tautos”, nera lenku, o visokie mozurai, pavyslenai, pamarenai, silezieciai, net tokia VOKIECIU TAUTA neegzistuoja, o yra bavaru, saksu, alemanu, tiuringu ir t.t. tautos!!! Tai ar tu ne bukaprotis?!! Tai kas cia stribas, tautu skaldytojas, a?!!

    • lyvis:

     Draugas Sėli, tu man pradedi patikti. Teisingu keliu eini t y ženk dar giliau į mišką ir ten rasi paparčio žiedą jisai tau į viską duos atsakimą. Šiandien tu tiki kremliaus instrukcijomis ir jų valiuta. O savo kakarynę laidai prieš Lietuvą išsižasdėjęs Sėlijos antra karta parduodi savo protėvius. lyvis

     • Sėlis:

      Ir vel issisukineji nuo atsakymo, troli. Gali trolintis sau vienas, sekmes.

      • lyvis:

       Štai kodėl pats tapai stribu todėl kad nenori mąstyti, o lengviausia gauti pigius pinigus iš kremliaus. Nesigėdink tokiu kaip tu yra nemažai bet jie jau praeitis ir likote kelkraščiuose o Lietuva eina savo keliu ir stribų kakarynes beskamba tyruose. lyvis.

      • lyvis:

       Draugas Sėli, o kur Jūs dingote sprukote į krūmus. Taip maloniai teko su jumis bendrauti o Jūs išgaravote kaip kamparo spiritas. Ajai jai Žygeivis taipogi kažkur bendrauja su angelais. Nusisukote nuo liaudies ir jos ateitį. lyvis

       • Kemblys:

        lyvi, jie čia tyčia užlieja ‘atsiliepimais’, bijo klausimų Songailai. Tas pat buvo, kai Kundrotą kas pričiupdavo.

        • lyvis:

         Gaila man tų stribų. Jie bendrauja ne nuo širdies o už rusiškus pinigus, pinigai greitai išeikvojami o širdy tuštuma tada jie tuštumą stengiasi užpildyti seksu ir čia vėl reikalingi pinigai o tai akiplėšiškumas, smurtas, girtavimas. Noras gyventi malonumais o kam tada gyventi. Bet yra aukštesnis dvasingumas ir malonumai ten daug aukštesni bet apie tai jiems niekas nepaaiškina. Bažnyčia užsiima savo melagystėm, televizija lėkštu menu belieka didžiuotis pinigais. lyvis

 15. Koncervų fabriko direktorius:

  Kažkam prisisapnavo, nesurinks tų 300 tūkstančių parašų ir tegul čia nesvaigsta 🙂 Ne vergų ir ne runkelių nosei toks darbas. Vergas visada liks vergu, kaip ir runkelis liks runkeliu. Pasibaigs parašų rinkimas ir nesurinkę parašų ir nukabinę nosis galės vėl atkišt savo išmuilintas subinytes Lietuvos Valdžiai! Vergai ir runkeliai, tik mėsa, iš jų jokios naudos! Tik šika, myža ir veisiasi! Tai va runkeliai, vergai ir visi kiti nedadaryti, atminkit, kad niekad nesurinsit tiek parašų, kad referendumas įvyktų! Ar aiškiai pasakiau?! UŽ ŽEMĖS PARDAVIMĄ! Šlovė Lansbergiui per amžius!

 16. Mokslininkas:

  Tik nepainiokite atvejo, kai žemę parduoda valstybė kitai valstybei su atveju, kai žemės sklypą valstybės viduje privatus asmuo parduoda kitam privačiam asmeniui, nebūtinai Lietuvos piliečiui. Pas mus antras atvejis, Lietuvos niekas niekam neparduoda, įstatymai visur Lietuvos valstybės, o tas užsienio pilietis nusipirkęs sklypą, ar jo vaikai greit taps Lietuvos piliečiu ir kur kas geresniu Lietuvos patriotu, negu dauguma lietuvių. Todėl jokios problemos žemės pardavime nėra, problema yra užsieniečių naturalizacijos klausime, t.y. tai integracijos į mūsų kulturą klausimas, o visai ne žemės nuosavybės klausimas. Spekuliantai Seime painioja jus dėl savanaudiškų paskatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: