Vilniuje bus Čikagos alėja (4)

vilniaus-miesto-savivaldybeVilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė bevardei Vilniaus miesto alėjai, esančiai tarp Gabijos gatvės ir Laisvės prospekto, suteikti Čikagos pavadinimą.

Besigiminiuojančio su Vilniumi JAV miesto pavadinimo įamžinimą pasiūlė einantis LR generalinio konsulo pareigas Čikagoje Marijus Gudynas. Šiais metais tarp Vilniaus ir Čikagos miestų minimas bendradarbiavimo 20-etis. Alėja, atsirasianti Pašlaičių seniūnijoje, įprasmins šių miestų daugiametę draugystę.

Taip pat pritarta suteikti naujus vardus šioms Vilniaus gatvėms: Rėvos, Abromiškių, Dusmenų, Raipolio  – Panerių seniūnijoje, Verkiuose atsiras kunigo, lietuvybės puoselėtojo ir knygnešio Silvestro Gimžausko gatvė.

Posėdyje pritarta ir Ožiakalnio (Paneriai), V. Protasevičiaus (Verkiai), Juodvarnių  Sodų 23-iosios, 24-osios, 25-osios, 26-osios ir 28-osios, taip pat Kalvų Sodų 1-osios, Vyrių Sodų 2-osios (Antakalnis) gatvių patikslinimams.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .

4 komentarai

 1. Ženklas:

  Gal to amerikonizmo jau būtų gana? Negi mes jau tokie neturtingi, kad žodžio lietuviško rasti negalim? Ten Deivių vardų gatvės, Žemynos, Medeinos, Gabijos. Tai kokiu reikia būti mankurtu, kad tokią vietą, žyminčią mūsų gelmines vertybes, apdergti amerikoniška, ne itin geros reputacijos, Čikaga.

  • Birutė K:

   Labai pritariu. Štai Balsiuose gatvės vadinamos mūsų senųjų Deivių, Dievybių vardais, gražu ir prasminga. Gal todėl ten tokia darni bendruomenė susikūrė, medžio drožinių parką įsirengė. Šiandien va penkerių metų sukaktį švenčia, bus smagu.

 2. tampax'as:

  Čikaga dabar mums ypatinga vieta…O juk buvo Smetona, Adamkus… Čikagoje reiktų Venckienės bulvaro…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: