Neabejingi Lietuvos ateičiai žmonės rinksis protestuoti prieš skalūnines dujas (video) (26)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Lietuvos žemės draugų atstovas Andrius Gaidamavičius šiandien, spalio 17 dieną, spaudos konferencijoje pristatė pasaulinį renginį „Global frackdown 2“.

Ši pasaulinė diena prieš hidraulinį ardymą rengiama jau antrus metus. Šiais metais mitingai, eitynės ir protestai vyks 20-yje pasaulio valstybių, prie kurių jungiasi ir Lietuva.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos vadovas Ramūnas Karbauskis, aplinkosaugos ekspertas Liutauras Stoškus, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilniaus skyriaus atstovas Vitalijus Balkus, kurie kalbėjo apie tai, kokių teisinių veiksmų būtina imtis siekiant apsaugoti Lietuvos žemės gelmes nuo tarptautinių korporacijų neatsakingos veiklos.

Susirinkusieji išreiškė nuogastavimą. kad kompanija „Chevron“ nepasitraukė iš Lietuvos, bet taktiškai atsitraukė, kad sugrįžtų palankesniu metu. Paminėta, kad ši įmonė Lietuvoje per tarpininkus vis viena atliks Lietuvos gelmių turtų žvalgybą.

Buvo pristatytas spalio 19 dienos renginys „Global frackdown 2“, vyks ir Vilniuje, Kudirkos aikštėje, priešais Vyriausybę.

11 val. bus surengtas mitingas į kurį kviečiami įvairių politinių pažiūrų žmonės, tačiau norintys kalbėti viena tema – angliavandenių skalūnų žvalgybos ir gavybos grėsmes.

Po valandos eisena patrauks Gedimino prospektu iki Seimo, sustodama netoli Aplinkos ministerijos.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

26 komentarai

 1. puiku:

  šaunuoliai. būtina ir toliau organizuoti akcijas – tegu nesitiki, kad užliūliavo pasakomis. tik šeštadienio 10 val. renginiui – tikras iššūkis:)

 2. Virgilijus:

  Kai giliau susimastai, baisus dalykas yra valstybei turėti korumpuotą parsidavusią valdžią, tai prilygsta kelionei autobusu, kurį vairuoja pamišęs vairuotojas ir tik laiko klausimas, kada tas vairuotojas nuspręs pasukti vairą link prarajos.

 3. ACIU,Zmones:

  kurie kovojat pries Zemes draskyma ir nuodijima.Tegu Lietuva buna SVARI.

 4. sewronas:

  Neabejingi GAZPROMO ateičiai žmonės rinksis protestuoti prieš skalūnines dujas. TAIP BUTU TEISINGIAU PARASYTA

  • Sėlis:

   Kvailiuk, Prancuzijoje taip pat uzdrausta isgauti skalunus, tai gal ir prancuzus ‘gazpromas’ papirko? 🙂 O ir pats jevrosojuzas nelabai nori to Chevrono, tai gal irgi ‘gazpromas’ nagus prikiso? Ir ka tu bandai apgauti, kvailiuk…

   • stebėtojas:

    Sėli, ką siūlai vietoj gaspromo, gal ir toliau nori moket už dujas dvigubai nei moka prancuzai. O gal žadi savo bezdalais apšildyt Lietuvą pigiau.

    • Sėlis:

     As siulau buti savarankiskais ir nesikviesti nei gazpromo, nei chevron’o, vietoj taskomu milijonu neaiskiems projektams isigyti reikiama iranga, issizvalgyti bei palaukti, kada patobules technologijos, jog be zalos gamtai isgautume dujas PATYS, tada tu duju nereiks pirkti, nes jos bus MUSU, o ne chevron’o. O jums, vergams, butinai turi kazkas nurodineti, seniau Maskva, dabar Briuselis, is kazkur atvaziuoti uz mus viska padaryti, o uz tai gautume tik spyga. As noriu, kad Lietuva butu savarankiska, nuo nieko nepriklausoma, su savo istatymais ir t.t., nepadlaiziautu nei jevrosojuzui, nei maskoliams.

  • sewronui:

   linkiu,kad rasytum komentarus paziurejes video ,nes jame(3.33min.) yra atsakymas i tavo nesamones.

 5. Al:

  Tie, kurie palieka mus ant Gazpromo adatos – neabejingi, o tie, kurie siekia energetinės nepriklausomybės – abejingi? Abejotina, vienok!

  • S:

   Klausyk, tu man paaiškink vieną paprastą dalyką. Lietuva greitai atidarys suskystintų dujų terminalą ir bus galima dujas pirkt iš viso pasaulio (JAV, Venesuela, Irakas ir t.t.). Bus galima iš Gazpromo nepirkt, taigi energetinė nepriklausomybė užtikrinta, galima bus pirkt tas pačias skalūnines, išgautas iš žymiai didesnių klodų ir pigesnes. Tai ko tu čia tuo Gazprom’u manipuliuoji? Kvailių ieškai?

 6. kovas:

  Siaurapročiai kubilistai galėtų paleisti kokią naują plokštelę, o ne tą paranoišką ir visiems nusibodusią pavadinimu “rusai ateina”. Išparduoti ir užteršti tėvų žemę jiems proto užtenka, senelius apvogti, Lietuvą praskolinti-irgi, tik ūkininkauti nesiseka, nes vagys yra ir idiotai.

  • stebėtojas:

   Neveltui putkinas nuo 60 milijonų iki 300 milijonų dolerių padidino sumą ardomajai veiklai į pabaltįjį.

   • Sėlis:

    Todel ir matos rezultatas, kaip kubilistai lyg sirses pabludo, finansavimas, matai, padidejo. Ko nedekojat liliputinui, o tik keikiat vargseli, ar cia toks planas – pavaidinti dergiancius ant Maskolijos, kad nieks neitartu, jog pastaroji jus finansuoja, o finansavimu apkaltinti niekuo detus patriotus?

 7. antanas:

  Manau, kad konservatoriai, praskolinę ir užteršę Lietuvos žemę ševronais ir fokušimomis ruošėsi emigruoti, nes daugiau niekada nebesitiki pripulti prie valdžios lovio.

 8. mazuronis,kubilius,landsbergis-zydai?:

  kurie uz pinigus gali Lietuva isnuodyt,isparduot ,sunaikint..

 9. Kemblys:

  Esu prieš skalūninių dujų gavybą, man Žemė šventa ir nieko nenoriu žinoti kam tai naudinga.
  Pastebėsiu, kuo toliau, tuo daugiau reikia prieš kažką kovoti. Mes stipriai atsiliekame. Dar neišsisprendžia vienos bėdos, atsiranda kitos ir galo nematyti. Kovojimas prieš kažką jau sutapatinamas su lietuvybe. Daug kas nuomonių skirtumus suvokia kaip priešišką Tautai veiklą. Reikia sukurti ramią užuovėją, kur galėtume susitikę atitrūkti nors trumpam ir ramiai svarstyti kaip stiprinti Tautą, neliesdami mus skaldančių klausimų. Gal kas pasiūlytų kur nors internetinėje erdvėje kažką panašaus. Jėga vidinėje ramybėje. Reikia atgauti jėgas ir persirikiuoti. Galima būtų rengti paskaitas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: