Viešosios įstaigos aplaidumas ar ataka prieš valstybę? (4)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Spalio 15 d. apie vidurdienį sutriko Prezidentūros ir Vyriausybės interneto tinklalapių veikla. Nė vieno iš jų, nei Vyriausybės, nei Prezidentūros, nei kai kurių ministerijų tinklalapių negalima atsidaryti.

Vyriausybės komunikacijos departamento vadovas Antanas Martusevičius žurnalistams dėl neveikiančių tinklalapių patarė kreiptis į VĮ „Infrastruktūra“, kuri esą prižiūri šiuos tinklalapius ir yra atsakinga už jų veikimą. Pasirodo tuo pat metu neveikia ir VĮ „Infrastruktūra“ internetinis tinklalapis.

VĮ „Infrastruktūra“ komunikacijos vadovė Sandra Gražytė aiškino, kad sutrikusių tinklalapių veikla bus atstatyta per 30 min., tačiau ir praėjus 3 valandoms valstybinių institucijų tinklalapiai vis dar neveikė.

„Nors nėra duomenų, kad tai gali būti nedraugiškų Lietuvai jėgų ataka, tačiau toks įvykis rodo, kad mūsų valstybė informacinėje erdvėje yra daugiau nei pažeidžiama. Geriau jau tai būtų rimta ataka negu paprastas, nedovanotinas aplaidumas nedarantis garbės nei pačioms valdžios institucijoms, nei įmonei paslaugų teikėjai. Susidaro įspūdis, kad mūsų valdžia gali pralaimėti informacinį karą net be išorinių atakų“, – susidariusią padėtį pakomentavo Alkas.lt vyriausias redaktorius Jonas Vaiškūnas, priminęs, kad nemažai triukšmo sukėlusi ataka prieš naujienų portalą DELFI buvo atremta gerokai greičiau, nei šiandieninis Lietuvos valdžios institucijų tinklalapių „užlūžimas“.

Tai nėra pirmas Lietuvos valdžios tinklalapių veiklos sutrikimas. Praeityje, būta ir didesnių nesklandumų. Pavyzdžiui 2004 m. spalio 11-12 d. svarbiausių Lietuvos institucijų – Vyriausybės, Krašto apsaugos ministerijos, Prezidentūros bei dar 22 valstybinių institucijų interneto svetainės neveikė daugiau nei parą. Jų neveikimo priežastimi buvo kietojo disko gedimas bendrovės „Infostruktūra“ tarnybinėje stotyje, kurioje ir talpinami šie tinklalapiai.

Papildyta 15:30 val.:

Lrp.lt, lrv.lt tinklalapių veikla buvo atnaujinta apie 15:25 val., o apie 15:50 val. ir Finansų ministerijos tinklalapis www.finmin.lt

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

4 komentarai

 1. nieko naujo:

  tai – gerai žinomo globalistų metodo “problem-reaction-solution” (problema-reakcija-sprendimas) taikymas:
  1 ) sukurk problemą. jos nėra, bet ji sukuriama ir paviešinama tokiu būdu, kad vienintelė galima išvada – didelis pavojus “nacionaliniam saugumui” ir “šalies stabilumui”;
  2 ) sulauk visuomenės reakcijos: išgąsčio, pasipiktinimo (kaip drįsta??), darykit ką nors (!!!), imkitės visų priemonių, mes maldaujam;
  3 ) pasiūlai savo iš anksto paruoštą sprendimą, kuris yra parankus problemą sukūrusios grupės tikslų įgyvendinimui. šiuo atveju tai greičiausiai bus sustiprinta internetinės erdvės kontrolė, žmonių privatumo dar didesnis suvaržymas, sustiprintas sekimas, propaganda apie “Rusijos baubus” ir “Lietuvos gelbėjimą”, pasiaukojančius valdžiažmogius ir pan. bla bla bla..nieko naujo. šlykštu.

 2. Trejetą valandų buvo dingusi Prezidentūros vėliava. Paskui atsirado. Nieko tokio neatsitiko. Situacija kontroliuojama.

 3. Šiaip jau ta „ataka” vyksta vos ne kiekvieną penktadienį, paklauskite gydytojų. Kai reikia išrašyti ligonius iš ligoninės arba pratęsti nedarbingumo lapelį, labai dažnai trinka sistemų darbas, būna, kad pas gydytojams reikia padirbėti kitu laiku…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: