Vilniuje iškilmingai pradėtos Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro statybos (video) (1)

NFTMC statybų pradžia | lrp.lt nuotr.

NFTMC statybų pradžia | lrp.lt nuotr.

Spalio 11 diena nuo šiol Vilniaus universiteto (VU) istorijoje bus pažymėta kaip Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro (NFTMC) statybos pradžia. Ją vainikavo simbolinė kapsulė su laišku ateities mokslininkams, įkasta integruoto mokslo, studijų ir verslo slėnyje „Saulėtekis“.

Didžiausioje Baltijos šalyse mokslinėje įstaigoje bus sutelktos mokslininkų pajėgos, mokslinė įranga padės spręsti bendras problemas ir vykdyti tarptautines mokslines programas. Naujasis centras taps ir viso „Saulėtekio“ slėnio branduoliu.

Statybų pradžios iškilmėse dalyvavo ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šalies vadovė kartu su studentais, projekto iniciatoriais ir partneriais įkasė simbolinę kapsulę su laišku ateities mokslininkų kartoms. Laiške skelbiama, kad su šiuo centru atverčiamas dar vienas mokslo istorijos puslapis.

Pasak Prezidentės, šios kapsulės įkasimas pradedant šalies ateičiai svarbaus objekto statybą simbolizuoja, kad Lietuva turi viziją ir sukurs tokią ateitį, apie kokią visi svajojame.

„Šiandien klojame pamatus iškiliems ateities mokslo atradimams. Netrukus čia iškilsiantis stambiausias Lietuvos mokslo centras įrodo, kad esame šiuolaikinė valstybė, kurioje klesti mokslas. Lietuva tampa konkurencinga, didelės pridėtinės vertės ir aukštųjų technologijų šalimi“, – sveikindama mokslo bendruomenę teigė šalies vadovė.

Prezidentės teigimu, stiprėja mokslo ir verslo bendradarbiavimas, o inovacijos, naujausios technologijos, mokslo laimėjimai taikomi ir kasdieniame gyvenime. Talentingą Lietuvos jaunimą vis dažniau atranda užsienio investuotojai.

Saulėtekio alėja | VU nuotr.

Saulėtekio alėja | VU nuotr.

NFTMC yra bendras Vilniaus universiteto, Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir Fizinių ir technologijos mokslų centro projektas. Šiame komplekse bus įkurta didžiausia ir moderniausia Lietuvoje fizinių, chemijos ir technologijos mokslų tyrimų bazė, kurioje bendradarbiaus mokslininkai ir verslininkai, studijuos studentai. Kuriamas centras bus unikalus savo mokslinėmis tematikomis Vidurio ir Rytų Europoje.

Apsilankiusi Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre šalies vadovė taip pat apžiūrėjo Vilniaus universiteto komandos sukonstruotą pirmąjį lietuvišką palydovą „LituanicaSAT-1“, kuris jau netrukus bus paleistas į orbitą. Šalies vadovė per palydovą perdavė linkėjimus viso pasaulio lietuviams.

Prezidentė dalyvauja Nacionalinio fizinių ir technologijos mokslų centro statybų pradžios iškilmėse:

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Mokslo naujienos, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: