R.Karbauskis. Valdžia ir vėl apsimelavo. Ar dar ilgai tai pakęsime? (16)

Ramūnas Karbauskis | Facebook nuotr.

Ramūnas Karbauskis | Facebook nuotr.

Niekas neabejoja, jog Rusijos Federacija naudoja spaudimą prieš Lietuvą, griežtindama muitinės kontrolę,  ribodama lietuviškų maisto produktų importą. Tai nevisai dori, neproporcingi veiksmai, prasilenkiantys su abiejų šalių interesais ir racionalaus sugyvenimo siekiamybe.

Šiandien labai džiugi diena tiems, kurie kovojo prieš skalūninių dujų išgavimą hidraulinio plėšymo būdu – grėsmė pati atsitraukė, o kartu sužlugo valdžios pastangos protestuojančius parodyti Rusijos interesų gynėjais. Kyla net savotiškas klausimas, kiek žmonių yra pasiklausoma ar kitaip sekama, jei valdžia juos jau kurį laiką įvardija Rusijos agentais. Tuo tarpu „Chevron“ pasitraukimo motyvuose aiškiai nurodoma, jog pati Lietuvos valdžia yra tokio jų sprendimo priežastis.

Peršasi mintis: arba pati valdžia dirba Rusijos interesams (pagal pačių „Chevron“ gynėjų primestą primityvią logiką), arba už šlykštų šmeižtą reikia bausti tos pačios valdžios ir dabartinės opozicijos atstovus, kurie viešai drįso sąmoningus Lietuvos piliečius vadinti Rusijos interesų gynėjais. Žygaičių bendruomenės atstovams patarčiau apsvarstyti galimybę iškelti bylas aukščiausiems Lietuvos vadovams už akivaizdų šmeižtą, siekiant sugadinti sąžiningų žmonių reputaciją. Už priteistus pinigus bendruomenė galėtų sutvarkyti ne vieną objektą Žygaičiuose, o valdžios atstovai suprastų, jog jiems niekas nedavė teisės žeminti ir šmeižti Lietuvos piliečius.

Ką tik Jurbarko rajonas savivaldybės tarybos sprendimu paskelbtas laisva nuo skalūnų dujų gavybos zona. Šiandien toks sprendimas – Tauragės savivaldos atstovų darbotvarkėje. Bendruomenių pasipriešinimas grėsmingoms, su visuomene nederintoms hidraulinio plėšymo iniciatyvoms nėra vien lietuviškas fenomenas, protestai vyksta ir Jungtinėse Valstijose, Europoje jie dar aktyvesni. Dabar, užuot parodomaisiais „konkursais“ vieninteliam dalyviui atiduodami Lietuvos žemės išteklius rizikingų bandymų tikslu, turėtume imtis rimtų visuomenės interesą ginančių tyrimų. Privalome siekti Europos mastu formuoti aplinkosaugos standartus garantuojančią teisinę bazę, padėsiančią išvengti tokių intervencijų ateityje, o visuomenei ir ateities kartoms priklausančius išteklius naudoti apgalvotai ir atsakingai, ieškant, kiek įmanoma, saugiausių technologijų.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

16 komentarų

 1. Ačiū:

  Linksma skaityti, bet tikra teisybė, ačiū autoriui. Taip, dabar reikėtų susemti tikruosius KDB tarnus, t.y. valdžią 🙂

 2. tai jau vakar:

  buvo paskelbta, kad praejusios kadencijos visus 4 metus konservai ir liberastai tik SUDA MALE “kovodami” del Lietuvos energetines nepriklausomybes. Patys blokavo SGD terminalo statybas, tik bolsevikei Grybei spaudziant kazka dare 🙂

  Kas bent turi minimalu mastyma ir zino kaip susije Gazpromo vietininkai Garbaraviciai su konservais- tam niekada nekyla jokiu klausimu.

 3. medus:

  labai bjauru dėl Kubiliaus veidmainystės (juk jis partijos vardu nurodinėja neremti referendumo), dėl išdavikiškos vyriausybės, dėl “ne prie ko” prezidentės. visų jų tikslas – vienas – Lietuvos patriotus apšmeižti ir parodyti kaip tautos priešus. ką gi, kgb metodai nelabai pasikeitė. melas tapo kasdienybe, bet mes nebūtinai turime gyventi pagal jo taisykles: sakyti tiesą ir daryti tai, kas nuo mūsų priklauso, vis dar galime.

  • Komentaras:

   Pasakytkit, kaip tokie išgamos metų metais riogso valdžioje? Kas juos renka? o gal rinkimai- tik akių dūmimas naiviems ir patikliems piliečiams? Gal ne piliečiai renka valdžią o tie, kas skaičiuoja balsus?

   • medus:

    tai kad pats ir atsakėte – rinkimai yra tik akių dūmimas TV užliūliuotiems ir iliuzijų pasaulyje gyvenantiems žmonėms. dar tik pridėčiau, kad jie reikalingi iliuzijos, kad “ką išsirinkote tą ir turite” sudarymui. tokį atsakymą ir girdime, kai prieštaraujame Lietuvos naikinimo planui o iš esmės ta pati gauja, pasikeisdama vaidindama poziciją arba opoziciją, sėdi Tautai ant sprando ir ją naikina. toks sistemos žaidimas. pamąstykim, kaip pradėti žaisti savo žaidimus, ne sistemos.

   • rinkimadūmai-kaip pasakytų patriarchas:)

    • medus:

     šitas jo pasakymas apie referendumą, “patriarchą” man galutinai ištrynė net iš “dėl žilo plauko” gerbinų asmenų sąrašo ir vaikystės prisiminimai čia nepadės. ką gerbti, jei tai tik beveidis klonas? net pasibjaurėjimo nejaučiu, tik tuštumą.

 4. Kažin:

  Paskaitęs galvoju – iš kur tas autoriaus minimas “melas” atplūdo ir plūsta į Lietuvą, juk senovėje Lietuva kitų matyta teisingumo laikymosi kraštu.
  “Bumblauskiniai” istorikai teigia, kad Lietuva visą kultūrą yra gavusi iš Lenkijos. Akivaizdu, kad melas yra neatskiriama gyvenimo būdo (kultūros) dalis. Taigi, jis negalėjo rastis Lietuvoje atskirai nuo kultūros. Tad išeitų, kad tas valdžių “melas” Lietuvoje gali būti gautas iš Lenkijos kartu su ta „kultūra“.
  O gal jis jau tapęs Lietuvai neatsikratomas apskritai, tarkim, kaip koks Jogailos “susišliejimas” su Jadvyga…
  Tokiu atveju belieka pakeisti Lietuva į Meluva ir jokių valdžių “melų” nekiltų, be jokių referendumų stvertumemės kuriamųjų darbų…

 5. Reziume:

  Žmonių vienybė – didelė jėga. Šį kartą pavojus atsitraukė, bet nedingo. Taigi vienybės reikės ir reikės. Deja dar daugelis to nesupranta ir mano, kad geresnių laikų sulauks ir stovėdami po medžiu.

 6. Algimantas:

  Neriasi iš skūros ir raunasi plaukus valatkos, masiuliai, nausėdos, atseit paleidom investuotoją. Tai ne investuotojas, bet kenkėjas ir nuodytojas pasitraukė.

 7. Klodas:

  Politikai ir diplomatijai svarbiausia yra galutinis tikslas, kuris ne visada galimas parodyti, kitaip pražūtume. Todėl nereta žodžiai neatitinka veiklai, nors populistiškai svaiginantis tiesos sąvoka – tai melas, bet geriau tinka – žinau, jog nieko nežinau.

 8. Komentaras:

  Stebint pastarojo laiko įvykius ir politikų komentarus, kyla viena išvada : konservatoriai ir Grybauskaitė iš kailio neriasi, stengdamiesi pabloginti santykius su Rusija. Pamąstykim, kam tai naudinga. O dėl Ševrono džiūgauti anksti- jie niekur nepasitraukė, jie tik atsitraukė. Laukime tęsinio.

  • medus:

   taip, tai akivaizdu. manau, kad tai yra priešrinkiminio “dieviškosios gelbėtojos” plano dalis. manau, netrukus ją pamastysime. taip pat tai reikalinga tam, kad būtų užtikrintas “Rusijos baubo” efektas, kas labai priimtina dar komoje esančiai tautos masei. o tuos, kurie pabudo, belieka apkaltinti bendradarbiavimu su Rusija ir nutildyti. manau, jiems tai nepavyks. ne kominių tautiečių greitai daugėja. norėtųsi dar greičiau, bet dar niekas neprarasta.

   • Tikrai taip:

    Gerai pasakyta. Sakyčiau, kad santykių su Rusija gadinimas dar gali būti naudingas ir Seimo reputacijos bloginimui (priešpastatant Seimą Prezidentei, o paskui parodant kaip šioji iš visur randa išeitį), bei palanku Lietuvos žmonėms sukurti dar didesnes ekonomines problemas. Kai visiems pinigai ir pragyvenimas rūpės dar labiau, juo lengiau bus gelbėti. Taip ne kartą padaryta, tuo bus pasinaudota ir dar daug kartų.

 9. Kažin:

  Tas, kas kitus vadina “kominiais”, ar tik ne pats yra “komoje”, kuri vadinasi: “Kas ne su mumis, tas prieš mus”…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: