A.Vinkus vyksta į Maskvą spręsti problemų su Rusija (2)

A.Vinkus. Neringa.lt nuotr.

A.Vinkus. Neringa.lt nuotr.

Spręsti problemų su Rusija į Maskvą ketvirtadienį išvyksta buvęs Lietuvos ambasadorius Rusijoje, premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjas Antanas Vinkus.

Kaip „Žinių radijui“ teigė A. Butkevičius, A. Vinkus į Maskvą išvyksta ketvirtadienio vidurdienį. Maskva numačiusi daug jo susitikimų.

Lietuvoje pieno ūkis – viena svarbiausių žemės ūkio šakų. Daugiau kaip pusė viso supirkto pieno, perdirbto į įvairius pieno produktus, yra išvežama iš Lietuvos.

Lietuvos žemės ir maisto ūkis yra orientuotas į eksportą, kuris šiuo metu sudaro net penktadalį viso Lietuvos eksporto. Rusija yra didžiausia Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksporto partnerė. 2012 m. eksporto struktūroje pagal šalis Rusija buvo 1-oje vietoje iš 120 eksporto partnerių. Lietuviškos kilmės produktai sudarė 26 proc. viso produktų eksporto į Rusiją. Daugiausia į Rusiją eksportuojama pieno produktų – sūrių ir varškės, sviesto, galvijienos.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

2 komentarai

 1. Kažin:

  Butkevičius, kaip visada reaguoja pavėluotai, kol Maskva pirštu nepamojo atvykti, tol nerado išeities.
  Juk faktiškai politinių priešininkų pasaulyje nebeliko – jokiais komunizmų kūrimais niekas neužsiima – gyvenk, kaip tau patinka, pagal savo išgales, melskis kokiems nori Dievams. Beliko tik ekonominis – rinkų konkuravimas, tai ir reikia viską valstybei spręsti, kaip ūkininkei su kitomis šalimis ūkininkėmis. Tačiau tai nereiškia, kad šios ūkininkės neturėtų išlikti savimi.
  Tačiau šių pasikeitimų pasaulyje Lietuvos valdžios dar nesuvokia. Rusiją ES supranta taip pat, kaip atskirą ūkininkę. Savo santykiuose ūkininkui su ūkininku geriausiai yra apseiti be teismų. Ši tiesa Lietuvos valdžioms taip pat dar “nedaeina”.
  Tik A.Vinkus visa tai, matyt, jau yra perpratęs…
  Ruošiantis pirmininkavimui Butkevičius savo vežėjams ir pieninikams turėjo drausmės botagėliu papliauškėti iš anksto. To, kaip paprastai, jis laiku nepadarė, taigi ūkiniai konkurentai šiuo aplaidumu pasinaudojo… Tad įvyko tai, ko yra verta Lietuvos valdžia…

 2. Valdas:

  Premjere, ar nupirkai mūsų diplomatijos virtuozui diselį portfelį, kad apart lietuviškų “knygų”, dar tilptų ir lietuviškų rūkytų dešrų, užkandai po perskaitytų knygų su Putinu !

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: