Uždrausta Lietuvoje transliuoti „Pervyj baltijskij kanal“ laidas (5)

pervyj-baltijskij-alks-ltLietuvos radijo ir televizijos komisija spalio 9 d. svarstė televizijos programoje „PBK Lithuania“ (Pervyj baltijskij kanal) spalio 4 d. transliuotą laidą „Žmogus ir įstatymas“, kurioje buvo paskleista neapykantą kurstanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie 1991 m. sausio 13-osios įvykius, tyčiojamasi iš Lietuvos žmonių ir niekinamas kovotojų už Lietuvos laisvę atminimas.

Komisija, remdamasi Visuomenės informavimo įstatymu, draudžiančiu tokios informacijos skelbimą, nusprendė įpareigoti Lietuvos jurisdikcijai priklausančius retransliuotojus laikinai 3 mėn. sustabdyti PBK programą sudarančių ne Europos Sąjungos šalių laidų  retransliavimą Lietuvoje.

Komisija taip pat nusprendė kreiptis į Latvijos nacionalinę elektroninės žiniasklaidos tarybą su prašymu laikinai sustabdyti PBK programą transliuojančios bendrovės „Pirmasis Baltijos kanalas“ licencijos galiojimą, kol nebus užtikrinta, kad PBK Lietuvoje skleidžiama informacija atitinka Lietuvoje galiojančius teisės aktus.

Apie priimtą sprendimą Komisija nusprendė nedelsiant informuoti ir visus retransliuotojus, kurie retransliuoja PBK programą Lietuvoje, primindama apie atsakomybę už įstatymus pažeidžiančių programų retransliavimą.
Komisijos sprendimą pagal įstatymą dar turi sankcionuoti Vilniaus apygardos administracinis teismas, tačiau Komisija ragina retransliuotojus nelaukti sprendimo įsigaliojimo, o pasekti UAB „Cgates“ pavyzdžiu ir nedelsiant nutraukti minėtų PBK programos dalių retransliavimą Lietuvoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žiniasklaida | Žymos: , , , , .

5 komentarai

 1. Nepolitikas:

  „Komisijos sprendimą pagal įstatymą dar turi sankcionuoti Vilniaus apygardos administracinis teismas, tačiau Komisija ragina retransliuotojus nelaukti sprendimo įsigaliojimo, o pasekti UAB „Cgates“ pavyzdžiu ir nedelsiant nutraukti minėtų PBK programos dalių retransliavimą Lietuvoje.“ – ragina pažeisti įstatymus! Reikia nedelsiant paleisti tokią „Komisiją“ į komisą.

 2. Gediminas:

  Isiovaizduokite,jeigu Amerikoje kas nors prieš 15-20 metų per TV būtų parode laidą,kad Amerika pati susprogdino savo laivus,kad būtų pretekstas pradėti karą su Vietnamu.Tavę pavadintu tautos iždaviku,šmeižiku,tavęs visi isižadėtu.. Praėjo vos ne 50 metu,pats gynybos ministras pripažino,kad Amerika pati šią provokacija įvykdė. Tada žuvo ne 13 žmonių,o vien pačių amerikonų žuvo apie 50000. Politika,juodas dalykas,kas gal garantuoti visu 100%,kad tai vien tik melas buvo per šį kanalą. O toks triukšmyngas regavimas į tai tik sukelia nereikalyngų minčių. Tuo laiku aš buvau savanoris,tą naktį,deja,buvau Kauno TV bokšte,bet dar prieš tai pats ,girdėjau tokių samprotavimu,kad jeigu būtų aukų,gal greičiau mus pripažintu pasaulis.. Landzbergiui tikrai to reikėjo, jam tai buvo tiesiog dangaus dovana,taip,kad dar liko daug neatskleistų klausymų ir toks triukšmas dar daugiau minčių sukelia
  Delfi šio komentaro nepraleido.

 3. Arūnas:

  Gediminai, rašant reikia tikslumo:
  1. Apie Amerikos provokaciją, kai susprogdintuose laivuose žuvo 50000 žmonių: gal galvojote apie Kampučiją?
  2. Jeigu būtų vien melas per tą kanalą, tai niekas jo nežiūrėtų. Greta profesionaliai paruoštų laidų įterpiama tokios kaip ši, kad nekenčiantys Lietuvos nepriklausomybės būtų stiprinami savo įsitikinimuose
  3. Jūs tikrai nereaguojate triukšmingai, nes beveik tikite, kad “savi šaudė į savus” ir Jums “dar daugiau minčių sukelia”, o savo nekenčiamam Landsbergiui priskiriate beveik budelio rolę
  4. Kiek žinau, Kauno televizijos bokšte negalėjote būti, nes Kaune nėra bokšto, o tik ant metalinių konstrukcijų iškeltos antenos
  5. Provokatorių Jūsų buvimo vietoje galėjo būti, jie galėjo norėti aukų, bet ne dėl to, kad pasaulis greičiau pripažintų (šiandien daug kur žūsta tūkstančiais, bet pasaulis ir Lietuva lieka kantriais stebėtojais)
  6. Aukos sudėtos ant Tėvynės aukuro, o ne dovanotos Landsbergiui, todėl nemenkinkit didvyrių

  • Nepolitikas:

   Nepriimtina spekuliacija „6. Aukos sudėtos ant Tėvynės aukuro, o ne dovanotos Landsbergiui, todėl nemenkinkit didvyrių“. O kas jos smerkia? Žmonės ėjo, mes su autobusais važiavom budėti, kad atšaldyti agresorių norus. Dalis nukentėjo, žuvo… galėjo žūti daugiau, šitame pasipriešinime, net buvo apgadintas mūsų autobusas(išdaužyti visi langai), bet žmonės nepasitraukė. Taigi jeigu nagrinėti tą propagandą, kad „savi šaudė į savus“, žmonės vis tiek žuvo kaip didvyriai, pasipriešinimo vietoje. Tačiau sutinku, kad galėjo būti provokatorių ir tik sovietinių, kriminalo… bei ir kitų valstybių, bet Lietuvos didvyriai vis tiek lieka didvyriais! Tačiau bausti žmonės už tai ką jie matė(gal ten lipo persirengti „omnininkai“, ar „kriminalas“) yra ciniškai, t.y. kurstyti neapykantą teisingumui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: