„Chevron“ persigalvojo – traukiasi iš konkurso skalūnų dujoms Lietuvoje ištirti ir išgauti (58)

Atsargiai - skalūnų dujos!Amerikiečių kompanija „Chevron“ Vyriausybei pranešė, jog traukiasi iš konkurso dėl Angliavandenilių išteklių naudojimo.

„Antradienį Vyriausybėje apsilankę kompanijos „Chevron“ vadovai pareiškė, jog kompanija traukiasi iš konkurso dėl Angliavandenilių išteklių naudojimo, tačiau lieka Lietuvoje ir tęs iki šiol vykdytą veiklą. Generalinis direktorius Lietuvoje Gilbertas Ankenbaueris informavo, jog tokį sprendimą kompanija priėmė matydama, jog angliavandenilių gavybai Lietuvoje nebaigta formuoti įstatyminė bazė“, – teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Pasak Vyriausybės vadovo, kompanija dalyvavo Lietuvos paskelbtame tarptautiniame angliavandenilių išteklių naudojimo konkurse vadovaudamasi konkurso sąlygomis ir tuometine teisine bei reguliacine aplinka. Tačiau per tą laiką buvo priimti ir, svarbiausia, vis dar svarstomi daugiau nei 25 svarbūs teisės aktai. Kompanijos „Chevron“ nuomone, teisės aktų pakeitimai turi įtakos planams ir keičia galimybes.

„Apgailestaujame dėl tokio kompanijos pasirinkimo, tačiau suprantame, jog jie turi tokią teisę, nes Seime vis dar svarstomi įvairūs teisės aktai, kurie turi įtakos angliavandenilių naudojimui mūsų šalyje. Tai reiškia, kad pirmiausia turime pabaigti formuoti įstatyminę bazę tokiai veiklai. Reikia aiškumo. Tikimės, jog kompanija Chevron ateityje neatsisakys dalyvauti projektuose“, – sako Lietuvos Vyriausybės vadovas.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

58 komentarai

 1. tamsta:

  Dabar apsirūkę Alkas nacionalistai trins rankelėmis, kad jiems pasisekė.

  • medus:

   regis ir tamsta prie tų apsirūkiusių, o ką gi daugiau jums čia veikt??? 🙂

   džiaugsmas džiaugsmu, bet galima konstatuoti 2 dalykus:
   1) naudingo Lietuvai (ar kitai šaliai) Chevron neplanavo ir neplanuos;
   2) planuose yra kažkas kito – gal net šiek tiek “geriau” – žinoma, ne Lietuvai. būtų įdomu smulkiau sužinoti apie tą numatytą “veiklą” Lietuvoje. laikas parodys.

   tikiuosi, kad Lietuvos naikintojai nesugalvos įsileisti kito “gelbėtojo”, norinčio iš Lietuvos atimti geriamą vandenį.
   bet tai – galbūt – rytoj, o šiandien – ALELIUJA 😉

 2. Karmenas:

  Nu netikiu. Jaučiu, kad čia kažkoks šuo pakastas.

 3. Nepolitikas:

  Nieko čia nėra. Jie traukėsi …. į Ukrainą. Janukovičius jiems prižadėjo „leisti“, na o laikas parodys, kaip ukrainiečiai „leis“.

  • one:

   Ukraina irgi turi tokių pačių problemų su dujomis, tad jie gal pasinaudos galimybėmis. O mum dabar beliko ir Hitachi išvaryt kur nors į Ukrainą… 😀 Juokas per ašaras…

   • Marta:

    dėkokim Uspaskicho komandai ir jo įstatymus palaikančiam Drąsos Keliui. Dvidešimt naujų įstatymų sukliudė stambiam investuotojui. “Šventasis signataras” Patackas ne šiaip sau susimovė parduotuvėje su smulkiu sukčiavimu. Tai jam bausmė už stambių sukčių palaikymą.

    • medus:

     piguva- Rytai-Vakarai – vergaukite Vakarams, jei bijote Rytų… koks pigus triukas, lyg nebūtų laisvo žmogaus ir laisvos šalies pasirinkimo.. jus nuraminant belieka pasakyti, kad sveiko proto lietuviai daro kaip tik tik visiškai priešingai – gelbėja Lietuvą nuo KGB savivalės, kuri, visiškai užvaldžiusi Lietuvos valdžią, prisidengia savo pačios “baubais”, permestais ant bet kurio Lietuvą mylinčio piliečio. o jų planuose tikrai nėra stiprios Lietuvos. tad jums ir tokiems kaip jūs, pateikiama miegančiųjų sąmonės apgaulė ir tiek. kai jūs pabusite, jums bus labai gėda. bet nesigėdykite – tai darome ir dėl tų, kurie dar miega, taigi – ir dėl jūsų. galėsite nedėkoti, tiek to:)

     • lyvis:

      Žmonės renkasi Vakarų gyvenimą o pats perši Rytų gyvenimą. Didžiausias miegalius tai triušis Butkevičius, kuris vis miegodamas sprendžia atominės elektrinės likimą Lietuvoje. Su skalūnų dujomis tais pat negali sutvarkyti įstatiminę bazę. Eh miegaliau medau. lyvis

   • Nepolitikas:

    “One”… Jo, „Ukraina irgi turi tokių pačių problemų su dujomis, tad jie gal pasinaudos galimybėmis.“… O tada turės problemų su gamtą…Dabar ukrainiečių yra 47 mln., o kiek liks po „Chevron“ darbo? Geras bus eksperimentas.

   • S:

    Labai gerai, tegul visi bando į Ukrainą, ta pigiai parsiduoda. Kinija neseniai Ukrainos dalį nusipirko, 2-3 milijonai kinų žemdirbių jau pakeliui į ten apgyvendint buvusios europos. Gal Ukraina su Čevron ruošiasi kinus kažkaip išnuodyt, bet tai jau ne mūsų bėdos… 🙂

 4. one:

  Na štai kaip puiku, atsitraukė ir nepadarė mums nemokamos gelmių žvalgybos. Runkeliai nugalėjo!

  • S:

   Nemokamas tik sūris pelėkautuose. Išžvalgysim patys, nepergyvenk, Lietuva turi gerų geologų. Blogai tik, kad šitais užsieniečiais “žvalgytojais” taip lengvai neatsikratysi, jie toliau vykdys darbus per nupirktas įmones “LL investicijos” ir “Minijos nafta” (bet ten bent jau kažkokia dalis patiems lietuviams priklauso).

 5. Kažin:

  Svarbu, kad tik suskystintų dujų terminalas Klaipėdoje būtų laiku įrengtas, tada dujas, kaip Grybauskitė sakė, gautume iš JAV, berods, tris kartus pigiau negu iš Gaspromo. Taip baigtųsi ar nors nebūtų tokie bizningi visokių grupių uždarbiavimai sprendžiant apsirūpinimo dujomis, energija dalykus, taigi sumažėtų ir galimybių toms politikų erzelynėms rastis.

  • lyvis:

   Dujų terminalas Klaipėdoje atėjus Butkevičiaus stribams į valdžią jie jau nebeturėjo galimybių sustabdyti, konservatorių važiuojantį garvežį. O skalūnų dujos ir atominė elektrinė jau triušio Butkevičiaus valioje. lyvis

   • Kažin:

    Abu, vienas su kitu keisdamiesi valdžioje, atėję į ją, tik vienas kito “garvežius” ir testabdo, o Lietuva taip ir gyvena be tinkamos valdžios.
    Antai ką jie daro su “Rail Baltica” vėžės tiesimu ne per Vilnių – sostinę, apskritai Rytų Lietuvą. Juk akivaizdu, kad vėžei neinant per Vilnių sudaromos galimybės Lietuvos gautinas pajamas už Baltarusijos naudojimąsi ja susižerti Balstogei (Lenkijai).
    Nebūkime naivūs, kad tokia ekonominė ir politinė aferystė būtų daroma ne be naudos sau.
    Taigi lauk iš valdžios juos abu ir kuo greičiau…

 6. Oj ne:

  Nieko labai paguodžiančio, nes tai tikrai ne pabaiga. Bet daugiau bus laiko ir vilties tautai telktis, ir kovoti už save, už savo šalį. Sveikinu visus nors tik šią akimirką.

 7. Kęstutis:

  O man tai labiausiai šioje istorijoje “gaila” Mazuronio, norėjo bičuks lengvai pinigėlių prisigrybaut, o čia dar ir avansinius gali tekt gražint… Skleidžia dabar Mazuronis dujas skalūnines, oi kaip skleidžia 🙂

 8. Rimtai:

  Keista, atrodo , kad protingi žmonės čia renkasi, o giliau pasigilinti ir nesugeba. Kiek žinau, visos dujos, kurias išgautų Chevronas, eitų į bendrą dujų biržą, ir mes turėtume mokėti už jas rinkos kaina. O tai nereiškia, kad mums kainuotų daug pigiau. Tos dujos nebūtų mūsų nuosavybė – tai Chevrono nuosavybė. Be to, mokesčiai, kuriuos už išgavimą mokėtų Chevronas būtų juokingi, palyginus su tuo, ką mums reikėtų iškuopti po jų žvalgybos-gavybos. Kas naiviai mano, kad visos Vakarų korporacijos nuoširdžiai nori pasirūpinti Lietuva, te paskaito amerikiečių autoriaus Perkins “Ekonomikos smogiko išpažintį”. Gal truputėlį prasivers akys.
  Čia nėra taip – iš Vakarų ateina šviesa,o iš rytų tamsa. Tamsa ateina iš abiejų pusių. Ir reikia būti labai stipriems, kad atlaikyti šį spaudimą . Bet mes pajėgūs.

  • Sėlis:

   Tie kremlinai puikiai suvokia, kad is to chevrono mums daugiau zalos, nei naudos, kremlinai tam uoliai ir dirba, prisidengdami “Vakaru progresyvumu bei gasdinimais Rusija”, kad Lietuva ne klestetu, o zlugtu – taptu multi-kulti pyderu mankurtu uzkampiu, dykyne be geriamo vandens.

 9. Sėlis:

  Saunu, spirgekit kremliniai-briuseliniai provokatoriai, ant jusu visiems nusis…, ka jus cia lojat. 🙂

 10. Kažin:

  Manau, kad “Rimtai” pastebėjimai yra dalykiški, “rimti”, išskyrus tai, kad “išsikuopti po jų žvalgybos-gavybos” tektų mums patiems. Akivaizdu, kad tai priklausytų nuo to, kaip sutarties šalių būtų susitarta sudaromoje sutartyje.

 11. Getautas:

  Nėra kuo džiaugtis – Chevronas pareiškė jog traukiasi, nes nori sužlugdyti parašų rinkimą dėl referendumo.

 12. Rimtai:

  Tai, kad Chevronas pareiškė, kad traukiasi, nereiškia, kad iš tikrųjų traukiasi. Mestelėjimas, kad neparuošta įstatyminė bazė, tik parodo, kad jie perėjo į laukimo stadiją, kas nereiškia, kad tai budėjimo režimas. Tai aktyvi stadija – valdžios atstovų ir kaimų aktyvistų tylus apdorojimas aprimus pasipriešinimui. Viskas tyliai ramiai nueina po vandeniu. Juk sakė, kad veiklą toliau tęs, tik nepasakė kokią. Taigi, lauksime pratęsimo …

 13. LosAngeles:

  Dziaugtis per anksti… Zinant ta chebryte, atsitraukima galima suprasti ir kaip taktikos keitima: tegu parekauja, apsispakajins, o mes tuo tarpu tyliai, savais kanalais… Taigi, reikia buti budriems. Bet jei is tiesu traukiasi be ‘salutiniu’ minciu ir ketinimu, tai labai gerai.

 14. erikas:

  Dalis komentuotojų yra tiesiog kamuojami paveldėtos paranojos – visai kaip kaimyninės deržavos vadas Putinas ar sovietinis Brežnevas. Anos sistemos sužaloti žmogeliai, demonstruojantys įtarumo ir nepasitikėjimo aukštumas. Su tokia valstybe kaip Lietuva greitai niekas nenorės turėti jokių rimtesnių ilgalaikių reikalų. Galbūt sakys, kad toje šalyje gyvena kažin kokie siaurakakčiai, kurių svajonė pardavinėti savo tyrą vandenį mainais už kurą.

  • S:

   Jau pakankamai turėjom “rimtesnių ilgalaikių reikalų”: >200 metų su Lenkija (Žečpospolita), ~200 metų su Rusija (įskaitant 50 metų su tarybine); o prūsai turėjo panašių reikalų su Vokietija, tai jų apskritai neliko. Tu seniausio pasaulio amato politikas gal pailsėk, mes jau kaip nors apsieisim be tokių reikalų. O tą vandenį iš Lietuvos naftininkai anksčiau ar vėliau pirks, mokėdami trigubu tūriu naftos ir pridėdami dujų. Svarbu šliundroms valdžioje neleisti parduoti mūsų šalies. Ir tada viskas susitvarkys, patikėk. Atsigavo Lietuva per 300 metų tiesioginio slavų jungo, atsigaus ir po 30 metų EUrizmo, kaip nors.

 15. Rimtai:

  Erikui
  Tamsta esate labai naivus, gal, kad nesužalotas anos sistemos.

 16. S:

  Ir labai gerai, dabar tegul Vakarų prostitutės raunasi plaukus nuo galvos – smagus vaizdas. 🙂 Šiaip tai vyriausybių pagrindinė bėda yra teisinės “bazės” nebuvimas pačių Lietuvos piliečių, lietuvių ūkinei veiklai užtikrinti. Ne čevronais reikia rūpintis, o savų Lietuviškų bendrovių kūrimu, plėtojimu ir dalyvavimu panašiose veiklose, kitaip nieko nebus.

  • S:

   Na taip, vardas kažkoks nelietuviškas iš mažosios raidės, kreipinys atseit “modernus angliškas” (“to”), o spygauja rusišką šūkį. Su tokiais žmonėmis atitinkamai ir gyvenam. Simboliška. 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: