Paskirta Nobelio premija už darbus medicinos srityje (video) (0)

nobelprize.org nuotr.

nobelprize.org nuotr.

Spalio 7 d., Stokholme, šių metų Nobelio apdovanojimų sezonas buvo pradėtas paskelbus, kam atiteks Nobelio premija už darbus medicinos srityje. Ji skirta trims mokslininkams, tyrinėjusiems ląstelinių medžiagų transporto sistemą, kuri užtikrina darnų ir saugų ląstelių veikimą.

Šiemet premija buvo paskirta už ląstelių medžiagos transporto sistemos, uri užtikrina darnų ir saugų ląstelių veikimą, tyrimu. Ją gaus trys JAV mokslininkai: Džeimsas Rotmanas (James Rothman), Rendis Šekmanas (Randy Shekman) ir Tomas Ziudhofas  (Thomas Sudhof) .

Apdovanotiesiems lygiomis dalimis bus padalinta 8 mln. Švedijos kronų (3,17 mln. litų) suma.

Medžiagų pernešimo ląstelių viduje ir išorėje tyrimai padėjo perprasti ir išgydyti neurologinius ir imunologinius sutrikimus, cukrinį diabetą, ūmią epilepsiją ir kai kurias kitas ligas.

62 metų Dž.Rotmanas yra Jeilio universiteto profesorius, 64-rių R.Šekmanas dirba Kalifornijos universitete Berklyje, o 57-rių T.Sudhofas darbuojasi Stanfordo universitete.

Premija abiem mokslininkams bus įteikta gruodžio 10 dieną per Stokholme įvyksiančią iškilmingą Nobelio apdovanojimų įteikimo ceremoniją.

Kategorijos: Mokslas, Mokslo darbai, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: