Seimas dar kartą nepritarė Generalinės prokuratūros metinei ataskaitai (video) (7)

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Spalio 1 d. Seimas antrą kartą nepritarė Generalinio prokuroro Dariaus Valio pateiktai prokuratūros metinei veiklos ataskaitai. Būtent tokį siūlymą Seimui svarstyti buvo pateikęs Seimo teisės ir teisėtvarkos komitetas (STTK).

Už ta, kad ataskaitai būtų nepritarta balsavo 72 Seimo nariai, 18 balsavo – prieš, 12 – susilaikė.

Konservatoriams ir liberalams nepavyko sutrukdyti šio sprendimo priėmimui. Rytiniame Seimo posėdyje, tvirtinant posėdžio dienotvarkę, konservatorius, seniūno pirmasis pavaduotojas Jurgis Razma pasiūlė Generalinės prokuratūros ataskaitos klausimą iš dienotvarkės išbraukti, nes, pasak jo tai Darbo partijos stumdymasis su Prezidente. Tačiau Seimo narių dauguma balsavimu šiam pasiūlymui nepritarė.

12 val. pradėjus svarstyti klausimą, J.Razma Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos vardu pareikalavo pertraukos iki kito posėdžio, tam, kad per pertrauką Seimo Etikos ir procedūrų komisija atsakytų į klausimą ar balsavime dėl Generalinės prokuratūros ataskaitos, gali dalyvauti Darbo partijos frakcija, kurios nariai yra nuteisti „juodosios buhalterijos“ byloje ir tie Seimo nariai, dėl kurių teisinės neliečiamybės panaikinimo į Seimą yra kreipęsis generalinis prokuroras.

Per pertrauką posėdžiavusi Seimo Etikos ir procedūrų komisija vakariniame Seimo posėdyje paskelbė, kad dėl Generalinės prokuratūros ataskaitos neįsiveldami į interesų konfliktą gali balsuoti visi Seimo nariai. Nors trys komisijos nariai – Vytautas Juozapaitis, Stasys Šedbaras ir Valentinas Stundys – pareiškę atskirąją nuomonę su komisijos daugumos nuomone nesutiko, tačiau tai reikalo esmės jau nebekeitė.

Nepritaręs D.Valio pateiktai Generalinės prokuratūros metinei ataskaitai Seimas balsavimu įpareigojo STTK parengti nutarimo projektą dėl nepasitikėjimo Generaliniu prokuroru Siūlymo Respublikos prezidentei jį atleisti iš einamų pareigų. Už šį pasiūlymą balsavo 60, prieš – 6, susilaikė – 6 Seimo nariai.

Mat pagal pernai metais priimtas Seimo statuto pataisas yra numatyta, kad nepritarus pareigūno ataskaitai, Seimo nariai gali inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo pačiu pareigūnu ir  kreiptis į Prezidentę, siūlydamas jį atleisti iš pareigų. Seimo nepasitikėjimas bus laikomas pareikštu jei už jį slaptu balsavimu pasisakys ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Generalinį prokurorą skirianti prezidentė gali ir neatsižvelgti į Seimo pareikštą nepasitikėjimą D.Valiu.

Žiūrėkite tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą iš Lietuvos Respublikos Seimo:

Seimui nepritarus prokuratūros 2012-ųjų metų veiklos ataskaitai, prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, kad Seimo sprendimas priimtas teisiamos Darbo partijos balsais negali būti pagrindas atleisti generalinį prokurorą, pranešė spaudos agentūra BNS.

„Su Konstitucija prasilenkiantys Seimo sprendimai gresia teisėsaugos institucijų politizavimu“, – prezidentės žodžius, perduotus jos vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės, cituoja BNS.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

7 komentarai

 1. pensininkas:

  Sveikinu Seimą, kad nepritarė D.Valio ataskaitai. Nepritarė 72, pritarė 18, 12 susilaikė. Esu pasipiktines Kubiliu, K.Masiuliu, Anusausku, Sedbaru. Chrienovi konservatoriai. Valys, atseit, prezidentės skirtas ir negalima jam reikšti nepasitikėjimo. Jie, manau, išdavė daugelio konservatorių lūkesčius. Tik N.Puteikis jiems nepakluso ir gerai kalbėjo. Saunuolis Naglis, kad nepakluso kubiliniams ir balsavo kaip mano, o ne taip, kaip Jam liepia Kubilius. Prezidentė jau spėjo pasakyti, kad Valys ne prie ko ir basta. Seimo nariai neteisingai balsavo, atseit, darbiečių balsai neturėjo būti įskaityti. Manau, ponia perdaug susireikšmina, kad pirmininkauja Europos tarybai. Bet Taryba ne prie ko. Seimo daugumos balsų pakaktų pareikšti jai apkaltą.

 2. Tomas J.:

  Valstybinė įmonė valdiškais pinigais už 50 Lt vertės kėdes moka po 500 Lt.
  Generalinis prokuroras kruopščiai ištyręs sako, kad tai TEISĖTA, o jam pritaria jį paskyrusi TSKPistė prezidentė. Konservatoriai jiems ploja.
  Ar ne sukčių kompanija?! Žodžių trūksta tokiam cinizmui apibūdinti.. Gal jie dalijasi pinigus? Kad komunistai tskpistai įpratę prie vogimo nuo sovietinių laikų – tai pamenu, bet iš konservatorių nesitikėjau tokios degradacijos, geros nuomonės nebuvau, bet kad šitaip..

 3. Vidmantas:

  As kitko is paneles ir nesitikejau. Juk tai jos ststytinis, klapciukas, kuris vykdo visus jos nurodymus. Tik kaip cia Seimo klapciukai taip nubalsavo, pries paneles nora? Juk visi norai turi but pildomi. Kaip ir i teismus nusisluoste kojas(turiu galvoj FNTT vyrus), taip ir i Seima,pareiksdama, kad cia politikavimas. Ir kaip jai ne geda? Juk ji nera Lietuvos Karalius(iene). Jai seniai turi but apkalta uz tokius pasisakymus, prasilenkiancius su Konstitucija. O kiek dar visokiu jos “darbu” islenda, kad ir biografijos slepimas. Lauk ja.

 4. marazmas:

  kada baigsis šis košmariškas marazmas?……………………………………..

 5. Nepolitikas:

  Nesuprantu, koks skirtumas Valys, ar Razma, Šedbaras ir t.t. Jog Lietuvoje nėra teisingumo! Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik Prezidentė. Na, atleis Valį, bus kitas … kuris sąžiningai už 6 500 Lt tarnaus Prezidentei, o jeigu ne(pasakys savo „Miau“) bus akimirksniu suvalgytas. Konservatoriai dabar galvoja kaip „pakelti“ Lietuvos ekonomiką: „Projekto rengėjai mano, kad nuo 2014 m. sausio 1 d. yra būtina didinti valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės ALGOS (atlyginimo) bazinį dydį iki 460 lt. Tai leistų didinti ne tik daug uždirbančių valstybės politikų, pareigūnų, tarnautojų ir teisėjų, bet MAŽIAU UŽDIRBANČIŲJŲ ALGAS. Toks sprendimas būtų solidarus(kuo gero su pensininkais) ir teisingas(jog didės elektros, šilumos ir t.t. kainas) žingsnis, kad SPARTŲ ŠALIES EKONOMIKOS AUGIMĄ PAJUSTŲ ( tyčia nesugalvosi- juokdariai !) ir mažiausiai uždirbantieji(kuo gero Seimo nariai).“ Įstatymo projektą parengė Seimo nariai: Andrius Kubilius, Rimantas Jonas Dagys ir kiti. Pavyzdžiui : Paprastas Seimo narys – – 16,57(Pareiginės algos koeficientas) X 450(2013 metų bazinis dydis) = 7 145,5 Lt. O bus : 16,57(Pareiginės algos koeficientas) X 460(2014 metų bazinis dydis) = 7 622,2 Lt ! Visi į Seimą! 🙂

  • Nepolitikas:

   Noriu dar – Klausimas: „11. Kiek biudžeto lėšų pareikalaus ar leis sutaupyti įstatymo įgyvendinimas (pateikiami įvertinimai artimiausiems metams ir tolesnei ateičiai).“ Konservatorių atsakymas(„pateikiami įvertinimai“): „Kartu su šiuo įstatymo projektu jo rengėjai teikia ir kitus įstatymų projektus, skirtus valstybės politikų, pareigūnų, tarnautojų ir teisėjų pareiginės algos koeficientų dydžių pakeitimui. Priėmus visus šiuos įstatymų projektus atsiras pakankamai lėšų bazinio algos dydžio kėlimui.“, t.y. „atsiras pakankamai“. Keistai atrodo? Mirštantiems pensininkams, gražinti skolą – lėšų NĖRA, o savo „hebrai“ – atsiras pakankamai.

 6. Atgalinis pranešimas: Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Kviečiu Prezidentę prisiimti atsakomybę ne tik dėl generalinio prokuroro, bet ir dėl melo Lietuvos rinkėjams | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: