Ar Seimas pareikš nepasitikėjimą Generaliniu prokuroru Darium Valiu? (tiesioginė transliacija) (5)

Darius Valys | Alkas.lt nuotr.

Darius Valys | Alkas.lt nuotr.

Spalio 1 d. Seime bus balsuojama dėl nepritarimo Generalinio prokuroro Dariaus Valio pateiktai prokuratūros metinės veiklos ataskaitai.

Antradienio plenarinio posėdžio darbotvarkėje šį klausimą planuojama svarstyti nuo 12.15 val. iki 12.50 val. (Seimas klausimo svarstymą perkėlė į popietinį posėdį – 15:30 val.).

Tiesioginę vaizdo transliaciją iš Seimo posėdžių salės žiūrėkit ČIA.

„Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublikos prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitoje pateikti duomenys ir vertinimai yra deklaratyvūs ir neatspindi realios padėties prokuratūros institucijai atliekant valstybės pavestas funkcijas, nepritarti Lietuvos Respublikos prokuratūros 2012 metų veiklos ataskaitai“, – rašoma Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto parengtame Seimo nutarimo projekte.

Jeigu Seimas balsų dauguma nepritars D.Valio pateiktai ataskaitai, tuomet susidarys proga pareikšti Seimo nepasitikėjimą Generaliniu prokuroru. Mat pagal pernai metais priimtas Seimo statuto pataisas yra numatyta, kad nepritarus pareigūno ataskaitai, Seimo nariai gali inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo pačiu pareigūnu ir  kreiptis į prezidentę Dalią Grybauskaitę, siūlydamas jį atleisti iš pareigų.

Seimo nepasitikėjimas laikomas pareikštu jei už jį slaptu balsavimu pasisako ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Prieš kelis mėnesius Seimas jau atmetė D.Valio ataskaitą.

Generalinį prokurorą skirianti prezidentė gali ir neatsižvelgti į Seimo pareikštą nepasitikėjimą D.Valiu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

5 komentarai

  1. ...:

    netikiu, kad pareikš nepasitikėjimą Valiu – mama arba tėtis neleis. nebent tokia būtų sumanyto scenarijaus dalis – kas žino, kokie planai rezgami artėjant prezidento rinkimams. jeigu seime nesėdėtų bestuburiai, su Lietuvos reikalais nebūtume ten kur esame.

  2. Atgalinis pranešimas: Tiesos judėjimas paragino Seimą nepritarti Generalinės prokuratūros ataskaitai | Alkas.lt

  3. Tauragiškis:

    Rusų laikais mūsų “draugovininkai”kartu su milicija”budėdami”su “blaivykline”mašina nuvažiuodavo į Tauragės mėsos kombinatą ,kur visagaliams milicininkams(dabar policija dar labiau policija visagalė)būdavo prikraunama dešrų,ir kitų skanėstų-užkandos,paskui visa kompani nuvkdavo į Tauragės konservų fabriką ir tenai prisikraudavo vyno.Tada važiuodavo budėti,t.y. gaudyti latrų ir chuliganų…Ryte po “budėjimo’tuos draugovininkus,milicija”blaivykline ” išvežiodavo dažniausia “kominės būklės”,po namus ir pastatę(ar paguldę) prie durų ,pabėgdavo.Tai va tokie blaivūs milicininkai ir jų padėjėjai gaudė “neblaivius”,kurie tradiciškai po algų ir nakvynės blaivyklojer atsibusdavo tuščiomis kišenėmis bei apspardyti(kaip šiais laikais ,nežudydavpo ir neluošindavo)…Tada benk kokia kontrolė ir milicijos baudžiamumas buvo o dabar…Dabar manau sueis į pagalbininkus visi ,vagys ,žulikai,sadistai(kaip dabar suėję į policiją) norintys kaip policininkai,nebaudžiami pasityčioti spardant,laužant kaulus(DĖL “VISADA TEISĖTU” POLICIJOS PADĖJĖJŲ IR POLICININKŲ REIKALAVIMŲ NEVYKDYMO-GULĖTI NEJUDANT ,KAI KOKS IŠSIGIMĖLIS SPARDO)iš savo”skolininkų ar šiaip silpnesnių,turėti kaip kokie čigonų taboro narkodileriai,nebaudžiamosios policijos “stogus” ir pažintis.,bei gauti nusikaltėlių infiltruotiems info apie policijos darbą,ir darbo subtilybes,kuriomis, manau šie prigėrę tikrai pasidalins.Ir tada bus va taip ,kaip nuorodoje,tik policija turės daugiau liudininkų kad jie “nekalti”… : youtube.com/watch?v=p9rWdUt89Ws , youtube.com/watch?v=-S-465RFt50 , o nepatenkintiems sadistų elgesiu bus surengiamos tokios varfalamėjaus naktys su žado netekusiais vaikais ir motinomis : youtube.com/watch?v=UPafW-NCsDo . Na mūsų šeimyninės teisėsaugos prokurorai ir teismai,manau ir toliau uniformuotų nusikaltėlių nesodins už tokias”smulkmenas” kaip vaikų psichikos sužalojimas ar moterų ir invalidų sveikatos sutrikdymas ar suluošinimas,o ir policininkai ką nors suluošinę ar neapskaičiavę siautėjimo -nužudę ,galės sakyti kad tai pagalbininkų darbas,ar per juos tai įvyko.TAIGI PAS MUS JEI GALI KAS NORS BŪTI BAISIAU NEI KITUR,TAI MANAU BŪTINAI BUS,IR YPAČ TEMIDĖJE IR IŠVAŽIUOS VISI KAS PAJĖGIA,PALIEKANT POLICINĘ VALSTYBĘ IR VALDŽIOS PONUS,SU KOKIAIS NORS AZIJIEČIAIS ,PAKEITUSIAIS LIETUVIUS.PUIKI LIETUVOS PERSPEKTYVA…

  4. AGOTA:

    Na jis toks teisingas buvo ,kai reikėjo N.Veckienei atimti neliečiamybę,o kaip jis dabar seimui nepatinka?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: