Visuomenė pasisako prieš lenkų nacionalistų brukamą Tautinių mažumų įstatymą (34)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) toliau spaudžia Vyriausybę ir Vyriausybės strateginį komitetą kuo greičiau priimti LLRA veikėjo ir dabartinio kultūros viceministro Edvardo Trusevičiaus parengtą visuomenės neigiamai vertinamą tautinių mažumų įstatymą. Galutinis šio įstatymo projekto tekstas yra slepiamas nuo visuomenės bandant sudaryti įspūdį, kad šis įstatymo projektas nugulė kažkur į stalčius.

Tačiau visuomenininkai iš „Vilnijos“ draugijos, turintys žinių, kad LLRA proteguojamas projektas gali būti bet kuriuo momentu įtrauktas į Seimo rudens sesijos darbotvarkę ir paskubomis priimtas, toliau renka Lietuvos piliečių parašus peticija „REIKALAVIMAS ginti Lietuvos Respublikos valstybinę kalbą ir teritorinį vientisumą“ raginančią Lietuvos valdžią nenusileisti destruktyviems LLRA kėslams ir nepritarti lenkų nacionalistų brukte brukamam projektui ir ginti lietuvių valstybinę kalbą bei Lietuvos respublikos teritorinį vientisumą, neleisti iškraipyti autentiškų lietuvių žemių vietovardžių ir juos rašyti tik valstybine kalba, nekeisti lietuvių kalbos abėcėlės ir šalies piliečių vardus, pavardes dokumentuose rašyti valstybine kalba. Taip pat reikalaujama nepaversti lietuvių kalbos derybų objektu dvišaliuose Lietuvos ir Lenkijos santykiuose.

Nors pasak „Vilnijos“ draugijos pirmininko hab. dr. Kazimiero Garšvos premjeras Algirdas Butkevičius yra žadėjęs atsižvelgti į piliečių parašus ir siūlymus, tačiau visuomenę verčia nerimauti pasirodę LLRA akcijos vieši pareiškimai, kad A.Butkevičius pažadėjo, jog Vyriausybės Strateginis komitetas artimiausiu metu svarstys šį be visuomenės pritarimo slapčia parengtą Tautinių mažumų įstatymo projektą. Pranešama, kad premjeras tokį pažadą davė valdančiosios koalicijos Politinės tarybos posėdyje.

Dienraštis „Respublika“ rašo, kad Kultūros ministras Šarūnas Birutis rugsėjo 23 d.  „Respublikai“ teigė nežinąs, koks yra Tautinių mažumų įstatymo projekto likimas, nes darbo grupės parengtos šio įstatymo projekto jis nepasirašė.  Tuo tarpu Kultūros ministro patarėja Dalia Vencevičienė „Respublikai“ tvirtino, kad įstatymo projektas ministerijos teisininkų buvo pataisytas ir atiduotas Vyriausybei.  Tačiau paprašyta Žadėto įstatymo projekto, nors jis nėra paslaptis, D.Vencevičienė taip ir neįstengė atsiųsti, rašo „Respublika“.

Rugsėjo 23 d. pasisakydami prieš slapčia LLRA „stumiamą“ Tautinių mažumų įstatymo projektą visuomenininkai surengė jau penktą piketą prie Seimo ir Vyriausybės. Lietuvos laisvės kovotojų sąjungos ir „Vilnijos“ draugijos sukviesti piketuotojai įteikė atsakingiems valstybės pareigūnams raštą, kuriuo reikalauja gerbti valstybinę kalbą ir jokiais priimamais teisės aktais nepažeisti ją ginančių LR Konstitucijos bei jos naudojimą įtvirtinančių Valstybinės kalbos ir kitų įstatymų nuostatų. Raštas adresuotas premjerui Algirdui Butkevičiui, Seimo pirmininkui Vydui Gedvilui, Užsienio reikalų ministrui Linui Linkevičiui, Teisingumo ministrui Juozui Bernatoriui, Kultūros ministrui Šarūnui Biručiui ir Švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui.

Skelbiame visą šio reikalavimo tekstą:

Dėl Tautinių mažumų įstatymo projekto

2013 metų rugsėjo 23 d. Piketo dalyviai ir jų atstovaujamų organizacijų nariai reikalauja Tautinių mažumų įstatymu ir kitais projektais nepažeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos, Valstybinės kalbos, Švietimo ir kitų galiojančių įstatymų nuostatų.

Vyriausybės programoje numatytą spręsti vardų ir pavardžių rašymo asmens dokumentuose klausimą 1999 m. ir 2009 m. išsprendė Konstitucinis Teismas, pareiškęs jog „Normos, nustatančios, jog asmens vardas ir pavardė Lietuvos Respublikos piliečio pase rašomi lietuviškais rašmenimis ir pagal tarimą, yra taikomos visiems be išimties piliečiams nepriklausomai nuo jų tautybės ir kitų požymių.“

Vyriausybės programoje paliestus gatvių ir vietovių pavadinimų rašymo klausimus išsprendė 1939 m. Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ir Švietimo ministerijų sudaryta 12 kalbininkų grupė, vėliau Konstitucinis bei kiti teismai, kurių sprendimus reikia vykdyti.

Kelio ženklai, gatvių, vietovių pavadinimai yra susiję su valstybės valdymu, todėl neautentiškos, okupacijų laikotarpiais primestos iškraipytos formos pažeistų mūsų Konstitucijos 10, 14, 17 str., Valstybinės kalbos įstatymo 14, 17, 19, 23 str. ir kitus teisės aktus, kurių įtvirtinamą reguliavimą  2012-02-13 d. patvirtino ir Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas.

Įžūliai spaudžiant Lietuvos lenkų rinkimų akcijos viceministrei E.Tamošiūnaitei,  Švietimo ir mokslo ministras  pakeitė  2013 metų Lietuvių kalbos ir literatūros brandos  egzaminų programą. Nacionalinis egzaminų centras konstatavo, kad šių metų lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino programa nepasiteisino. LLRA reikalavimu egzamino temos buvo parinktos iš 7 autorių, dėl ko moksleiviai negalėjo tinkamai išreikšti kūrybinės minties, autorių gausa suklaidino dalį rašančiųjų,  jie gaišo ribotą egzamino laiką rinkdami prie temos 7 autorių idėjas ir siužetus. Nepamatuoti sunkumai užgulė užduočių rengėjus ir vertintojus. Nepasiteisino ir sumažintas rašinio apimties žodžių skaičius. Nepasitenkinimą išsakė Lietuvos moksleivių sąjunga, kuri reikalauja grįžti prie 2012 metų valstybinių egzaminų programos. Kas atsakys už sukeltą sumaištį, už moksleivių klaidinimą? Juk Socialdemokratų partija, nuolaidžiaudama nepagrįstiems lenkų rinkimų akcijos reikalavimams, atsako prieš mokyklą, mokytojus, vaikus ir jų tėvus.

Iki šiol vis dar galioja palengvintas lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino vertinimas tautinių mažumų mokykloms. 2013-06-18 d. valstybinės lietuvių kalbos egzaminą suvienodinti įpareigojo ir Vyriausiasis administracinis teismas. Visi moksleiviai yra LR piliečiai, jokių vertinimo išimčių negali būti nei pagal tautybę, nei pagal lytį, nei pagal tikėjimą. Tai yra akivaizdus žmogaus teisių (šiuo atveju moksleivių) pažeidimas.

Minėtieji teismai priminė, kad valstybinė kalba yra itin gintina ir saugotina vertybė, kurios vartojimas valstybės viešajame gyvenime kartu yra vienas iš valstybingumo ir piliečių lygiateisiškumo garantijų. Reikalavimą ginti LR valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą jau palaikė 50 000 piliečių.

Europos Tarybos Tautinių mažumų apsaugos pagrindų konvencijos 11 str. 3 dalies šeši punktai, 20, 21 str. neleidžia diskriminuoti gyventojų daugumos ir pažeisti savo valstybės įstatymų. Lietuvos  moksleiviai, kurie mokosi mokyklose  dėstomąja lietuvių kalba, yra diskriminuojami dėl palengvinto lietuvių kalbos brandos egzamino vertinimo kitakalbėse mokyklose. Prašome kuo skubiau suvienodinti egzamino vertinimą.

Demokratinėse valstybėse kalbą tvarko kalbininkai, o ne politinės partijos. Neramina, kad Tautinių mažumų įstatymo projektas patikėtas rengti atvirą polonizaciją vykdančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos Kultūros viceministrui  Edvard Trusevič.  Valstybinė kalba yra vienas svarbiausių  Lietuvos respublikos valstybingumo ir tautos išlikimo garantų. Nepamirškime Lietuvos Respublikos Konstitucijos pirmojo sakinio: „ LIETUVIŲ TAUTA – prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos valstybę – išsaugojusi savo dvasią, gimtąją kalbą, raštą ir papročius…“. Valdančioji koalicija yra atsakinga prieš buvusias, esamas ir būsimas lietuvių kartas.

***

Visuomenininkai ir toliau kviečia pasirašyti internetinę peticiją „Apginkime valstybinę kalbą ir Lietuvos teritorinį vientisumą“.

Kategorijos: Kalba, Kultūra, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

34 komentarai

 1. peticija:

  neabejingus Lietuvai kviečiu pasirašyti peticiją: http://www.peticijos.lt/visos/71415

  • Irmantas:

   Tfu – tu šikniau 🙂 Kuo čia susijęs šitas straipsnis, straipsnio tema ir tavo peticija. Per savo kvailumą ir patiklumą – pasirašiau tą tavo peticiją ir dabar spjaudausi. Juk maniau, kad pasirašau už kalbos išsaugojimą, o ne už Vaišvilos kliedesius 🙂 Kad tau pimpis nepakiltų 🙂

   • Nepolitikas:

    Tautininkams ir „Irmantui“
    „Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Susigrąžinkime valstybę! (video)“- peržiūrėta: 13681; komentarų: 256. O peticiją pasirašė tik 600 piliečių. Tai galima daryti išvadą – tautininkams Lietuvos valstybės nereikia. Tai kuo tada kariaujat dėl kalbos: „Reikalavimą ginti LR valstybinę kalbą ir teritorijos vientisumą“? Ar spektakliai(šou) – „KOVA“ yra jūsų gyvenimo būdas?

 2. Lietuvoje nėra lenkiškų etnografinių žemių;
  Lietuvoje nėra lenkiškų etnografinių toponimų ir hidronimų;
  Lietuvoje nėra etninių lenkų;
  “Lietuvos lenkais” vadinami vietiniai per prievartą nutautinti lietuviai
  ir iš Baltarusijos atkelti baltarusiai;
  “Lietuvos lenkai” nėra tautinė mažuma Lietuvoje – teisingas pavadinimas
  turi būti “tautinė bendrija”;
  “Lietuvos lenkai” nėra Lenkijos respublikos piliečiai;
  “Lietuvos lenkai” buityje kalba rusiškai ir “po prostu”(baltarusių kalbos
  tarmė);
  “Lietuvos lenkai” lenkų kalbą išmoksta mokykloje;
  Teoriškai įmanomas varijantas, kad kai kuriems Lietuvos piliečiams
  lenkų kalba yra gimtoji – kai mokykloje išmoktoji lenkų kalba yra
  vartojama buityje.

  Klausimas:
  Kokio velnio Lenkijos pareigūnai kišasi į Lietuvos vidaus
  reikalus?

 3. Netikslus terminas:
  Lietuvoje nėra nei vienos tautinės MAŽUMOS – tik tautinės BENDRIJOS.

  Artimiausias tautinės MAŽUMOS pavyzdys – LYVIAI Latvijoje. Visi kiti Latvijoje yra tautinės BENDRIJOS.

  Kadangi Lietuvoje nėra “tautinių mažumų” – galima denonsuoti Konvenciją:

  TAUTINIŲ MAŽUMŲ APSAUGOS PAGRINDŲ KONVENCIJA

  31 straipsnis

  1. Kiekviena Šalis bet kada gali denonsuoti šią Konvenciją, apie tai pranešdama Europos Tarybos generaliniam sekretoriui.

  2. Denonsavimas įsigalioja pirmąją mėnesio dieną praėjus šešiems mėnesiams nuo tos dienos, kai generalinis sekretorius gauna tokį pranešimą.

 4. lyvis:

  Kokie dar tautinės mažumos tiksliau būtų svetimtaučiai. lyvis

 5. Kažin:

  Tai, kad Peticijoje nėra kuriamojo pobūdžio reikalavimų, pvz., reikalavimo priimti sprendimą dėl Lietuvos gyventojų savivardžių “tūteišai” ir jų šnektos “poprostu” pavadinimų pripažinimo oficialiais pavadinimais bei visko, kas su tuo susiję, laikymo saugotinu ir atitinkamai puoselėtinu Lietuvos kultūriniu paveldu.

 6. lyvis:

  Tuteišiai patys turėtų už save pastovėti, o dabar juos išnaudoja sulenkėję lietuviai t y gagaūzai. lyvis

 7. lyvis:

  Taigi kokie sulenkėjusių lietuvių reikasvlimai dėl lenkų kalbos jeigu patys lenkai ruošiasi jungtis prie Vokietijos. Taigi greitu laikų Lietuvos gagaūzai keis kalbą į vokiečių. Skaitikie http://www.delfi.lt/news/daily/world/l-walesa-siulo-lenkijai-ir-vokietijai-susijungti.d?id=62426411. lyvis

 8. Sėlis:

  Kokie jums tie “lenkai” dar nacionalistai, jie jau yra visi ŠOVINISTAI!

 9. Nei viena Lietuvoje gyvenanti mažuma nereiškia tiek pretenzijų Lietuvai, kiek lenkai ir gėjai. Jei kam nepatinka gyventi Lietuvoj, tai mes jūsų nelaikome.
  Reikia keisti tik tuos įstatymus, kurie netinka daugumai Lietuvos gyvntojų

 10. Kažin:

  “Tūteišų” ir jų šnekos “poprostu” pavadinimai nėra kažkokie žargono žodžiai, kaip galbūt atrodo “lyviui” ar kitiems. Tai Lietuvos (baltų) istorijos gilius klodus menantys reliktai – baltų turtas. Taigi Lietuvai, jos valdžioms, o ypač “Vilnijos” draugijai jis negali nerūpėti.
  Beje, gyventojus vadinant ne “Lietuvos lenkais”, o “tūteišais” bei jų šneką ne “lenkų kalba”, kuri iš tikrųjų ir nėra lenkų kalba, o “poprostu”, išnyktų galimybė Lenkijai kištis į Lietuvos vidaus reikalus.
  Manau, – koks svarbus taip būtų sprendžiamas politinis klausimas, aiškinti nereikia.

 11. Marta:

  Žinot ką pasakysiu, IŠ MŪSŲ PLIUŠKIŲ TAUTININKŲ TIEK NAUDOS KIEK IŠ SUGEDUSIO GARVEŽIO – TIK ŠVILPIMAS IR GARAS.

  Jau ne kartą rašiau apie The Council of Europa (taip pasivadinusi žmogaus teisių EUROPOS TARYBA, su ES nei su ES EUROPOS TARYBA, kuriai pirmininkaujam – EUROPEAN COUNCIL prašom nepainioti. Tai atskiros organizacijos. Apie tai irgi rašiau). Taigi, Lietuvos seimas buvo pakankamai atsargus kad NEPASIRAŠĖ SU ŠIA TARYBA TAUTINIŲ MAŽUMŲ KALBŲ CHARTIJOS. Todėl mums Lenkija neturi turėti jokių pretenzijų. Gali būti kad Trusevičius reikalauja tokią chartiją pasirašyti. Tai būtų mums peilis po kaklu.

  Antra vertus, LENKIJA TOKIĄ CHARTIJĄ YRA PASIRAŠIUSI. Todėl Lietuva su Lenkijos lietuviais turi pilną teisę apskųsti Lenkiją Žmogaus teisių Europos Tarybai už tai, kad ji nesilaiko tos chartijos reikalavimų.

  1) Lenkai Lietuvoje, net nepasirašius chartijos, turi Lenkijos televiziją. Lietuviams Lenkijoje Lietuvos televizija neprieinama. O taip pat ir radijas.
  2) Falsifikuoti 2002 metų gyventojų surašymo duomenys apie tautines mažumas, įrodyti pačios ET.
  3) švietimo ir kiti reikalai atiduoti savivaldybėms, kurios neva dėl lėšų stokos panaikino daugelį lietuviškų mokyklų, o ir likusioms neužtikrintas veiklos tęstinumas, trūksta vadovėlių lietuvių kalba.
  4) Lenkija neužtikrino lietuvių kalbos vartojimo netgi kaip pagalbinės tuose rajonuose, kur lietuviai sudaro apie 20 procentų gyventojų…
  5) Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose lenkų savivaldybės daro spaudimą lietuvių, ukrainiečių, baltarusių, karaimų, totorių vaikams lankyti lenkiškas mokyklas ir absorbuodami šias mažumas ir taip nutautintam regione tyčia didina lenkakalbių procentą. Tokią veiklą reikėtų paskelbti už įstatymo ribų kaip toliau vykdomą tarpukario prievartinę asimiliaciją bei sutarties su Lenkija pažeidimą.

  Todėl kadangi pati Lenkija nesilaiko savo pasirašytos su Europos Taryba tautinių mažumų chartijos įsipareigojimų, Lietuva negali pasitikėti The Council of Europa veiksnumu ir neprivalo su ja pasirašinėti jokių sutarčių, o tautinės bendruomenės turi vykdyti Lietuvos Respublikos įstatymus, prieš kuriuos visi lygūs.

  • Sėlis:

   Tautininkai nors ka daro, o kad tokia gudra, tai krutink savo liberalus, anie kelmai isvis nieko neveikia, o tik pampsta lyg erkes nuo Lenkijos zlotu. Jei ne lenkomanu kiseniniai liberastai, tai seniai su “lenkais” tvarka butu padaryta – tiesioginis valdymas. Bet stai tamasiofskio gauja banditauja nevarzomai ir nebijo nieko, reiskia juos Lietuveleje kazkas globoja? Ogi kas?

 12. Marta:

  beje,
  dauguma šalių “tautinių mažumų” kalba laiko tik tas kalbas, kurios neturi savo motinos tėvynės. Anglai, pvz., ratifikavę sutartį su ET tik tokias kalbas ir įteisino kaip globotinas: Cornish
  Irish
  Manx (ratified on behalf of Government of the Isle of Man)
  Scots in Scotland and Northern Ireland (Ulster Scots)
  Scottish Gaelic
  Welsh

  Visai kitaip pasielgė Rytų Europos kažkieno apkvailini politikai įteisinę rusų, žydų, kitų kaimyninių tautų kalbas kaip “mažumos” kalbą, nors tos tautinės bendruomenės turi kur kas didesnes “motinas’ nei pavyzdžiui estai ar nuolat neobolševikų atakuojami latviai. Tai įneša daug erzelio, o kalti dėl to į nieką neįsigilinantys nepraustaburniai vietiniai politikai, per savo nekompetenciją leidžiantys manipuliuojami visokių gudresnių interesų grupių.

  • Marta:

   Lietuvoje tautinėmis mažumomis turėtų būti laikytinos karaimų, totorių ir čigonų bendruomenės. Būtų įdomu sužinoti kiek valstybė skiria dėmesio šioms tautelėms, jų kalbų išsaugojimui bei mokykloms. O gal visa tai patikėjo lenkų savivaldybėms? Kaip ir ukrainiečius su baltarusais?

   • lyvis:

    Marta Lietuvoje tautinės mažumos yra sėliai, žemgaliai, dzūkai ir taip toliau. O karaimų, totorių ir čigonų bendruomenės yra svetimtaučiai. Čia iš darželinuko kurso.lyvis

    • Sėlis:

     Seliai, ziemgaliai tautines mazumos… Cia tai bent… Jei tai “tautos”, tai kodel Lietuvoje gyvenancius selius ir ziemgalius snekancius suprantame kuo puikiausiai, o Latvijos seliu ir ziemgaliu ne? Juk tai tos pacios “tautos”… O kur dar “traku tauta” Vilnijoje, tauskianti “po prostu”… Lietuviu Tautos skaldymu uzsiimi?

 13. Nepolitikas:

  Aš visada už konstitucinę santvarką. Tačiau man neaišku, kaip galima kovoti prieš įstatymo projektą, kurio oficialiai nesu skaitęs? Nors gaunu visus Seime įregistruotus projektus, bei KT sprendimus. Tai jau gaunasi kova prieš lenkus(LR piliečius), bet ne prieš LLRA prievartą, kurie kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką. O tai jau idiotizmas.

   • Nepolitikas:

    „Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) toliau spaudžia Vyriausybę ir Vyriausybės strateginį komitetą kuo greičiau priimti LLRA veikėjo ir dabartinio kultūros viceministro Edvardo Trusevičiaus parengtą visuomenės neigiamai vertinamą tautinių mažumų įstatymą. Galutinis šio įstatymo projekto tekstas yra slepiamas nuo visuomenės bandant sudaryti įspūdį, kad šis įstatymo projektas nugulė kažkur į stalčius.“ – Dar karta perskaitau pirmą pastraipą. Na ir kas? Analizuokim informaciją. „Toliau spaudžia“ – galimas dalykas. Bet kaip visuomenė gali žinoti, bei neigiamai vertinti, jeigu „projekto tekstas yra slepiamas nuo visuomenės“ ir dar „šis įstatymo projektas nugulė kažkur į stalčius“? Arba „visuomenė“ ekstrasensai, arba idiotai, arba tai yra melas. Geras melas visada būna „slaptas“. …. Bet koks įstatymo projektas yra registruojamas ir patalpinamas Seimo „svetainėje“. .

 14. Gedas:

  Nejaugi socdemai, paksistai ir darbiečiai nesupranta, kad susidėję su lenkų akcija išduoda Lietuvos valstybę, lietuvių kalbą, lietuvišką pavardžių rašybą.
  Gal rinkėjai daugiau nebalsuos už tokias partijas, kurioms rūpi svetimos valstybės interesai.

  • Nepolitikas:

   „Nejaugi socdemai,(…)“. O tu pats supranti? Jog DABAR Lietuvos valstybė mums nepriklauso. Vaišvila ir aiškina tokiems glušams- pirma Susigrąžinkime valstybę!, o paskui jau kovokim prieš „politinius“ komersantus. O balsuoti dabar tai palaikyti Lietuvos naikinimą.

 15. Clo:

  Kokia čia dar “visuomenė”, kas įpareigojo keletą fašistuojančių “Vilnijos” draugijos narių (galimai paliktos mums KGB, kad kurstytų Lietuvoje tautinę nesantaiką tarp lietuvių ir lenkų) kalbėti visos Lietuvos visuomenės vardu? Provokatoriai, o ne “visuomenė”.

 16. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

 17. Paulius:

  Kalbama apie pavardžių rašymą pagal “originalą”. Dviprasmiškas žodis – išskirtinis ir autentiškas. Autentiškas – tai pirminis. Pirminėmis galima būtų laikyti XVIII a. pavardžių formas. Tačiau tuomet, dar meįsitvirtinus lietuviškam raidynui, ir lietuviškiausios pavardės buvo su w ir sz (ir pan). Kažin ar jas galima laikyti autentiškomis. Tuo labiau tas pavardes, kurias įrašydavo lenkų valdininkai Pilsudskio-Želigovskio okupacijos metais. Taigi, nieko kito nelieka kaip tik laikytis esamų LR įstatymų ir normų. Jei užsienietis panorėtų tapti LR piliečiu jis automatiškai turėtų perrašyti savo pavardę lietuviškais rašmenimis – tai akivaizdu. Paplitusi legenda, kad užsienyje pavardės rašomos “originalo” kalba. Tau netiesa – pvz. mano pavardėje yra “š” ir “ū” , tačiau užsienyje (pvz. spaudoje) jos likdavo be diakritinių ženklų …

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: