Z.Vaišvila ragina „Susigrąžinti valstybę“ ir teisti AB „Snoras“ administratorių N.Koperį (33)

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt nuotr.

Zigmas Vaišvila | Alkas.lt nuotr.

Nepriklausomybės akto signataras Zigmas Vaišvila Vilniaus apygardos prokuratūroje įregistravo prašymą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl AB Snoro banko administratoriaus galimai iššvaistytų ir(ar) pasisavintų lėšų.

Prašyme rašoma: „2013-05-06 d. Lietuvos apeliacinis teismas nustatė, jog AB Snoro banko administratorius Neilas Koperis (Neil Cooper) per š.m. 5 mėnesius išleido 33 541 600 litų konsultavimo išlaidų konsultantams Zolfui Koperiui (Zolf Cooper), „Linklaters“, „Deloitte“ ir „Eversheds“, t.y. dešimtimis milijonų sumokėjo net pats sau be pateisinamų dokumentų“.

Vyriausybei, Seimui bei Prezidentei signataras įteikė kreipimąsi – „Susigrąžinkime valstybę“. Šį kreipimąsi Z.Vaišvila taip pat paliko Signataru klube, kviesdamas jį pasirašyti ir kitus signatarus, Aukščiausiosios Tarybos deputatus, Sąjūdžio iniciatyvinės grupės, Sąjūdžio seimo ir Seimo tarybos narius, taip pat dabartinio Lietuvos Respublikos Seimo narius.

Internetiniame portale peticijos.lt  Z.Vaišvila įregistravo analogišką peticiją, kurią pasirašyti signataras pakvietė ir visus visuomenės narius.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

33 komentarai

 1. labai gerai:

  bet pirmiausia reikia teisti Grybauskaitę, Kubilių, Vasiliauską ir Šimonytę, kad LEIDO kažkokiam Kuperiui atvažiuot ir atvirai apvogti Lietuvą.

  • Bronius Kapočius:

   Lietuvą valdo LKP klanas nuo 1992 metų. Tarpusavyje konkuruoja atskiros jų grandys. Ar visi šio klano nariai deklaravo savo buvusią padėtį tarybinėje Lietuvoje? Ar visi jų deklaravo kiek aukštai jie iškilo KPSS/ LKP pinigų/ įtakos/ protežė sąskaita? Kiek jie tarpusavyje susiję nusikaltimais Lietuvai? Kas iš jų buvo partorgai, kas jų šeimų nariai, kas mokėsi ar dirbo prestižiniuose tarybiniuose institutuose? Kas iš jų paviešino tarybinės mafijos (KPSS/ LKP CK) nusikaltimus Lietuvai? Kokia šiuo klausimu Jūsų nuomonė p. Zigmai Vaišvila? Ar KPSS/ LKP pinigais prišerti asmenys gali būti lojalūs Lietuvai ar tik savo klanui bei jo grandims? Jei ne, kodėl iki šiol vykdomi susidorojimai su Lietuvos patriotais, jų šeimos nariais, bauginama ir skurdinama tauta? Kodėl bankams, institutams, valdžios struktūroms vadovauja LKPystai ir čekistai ? Kodėl jų pilna partijų branduoliuose? Jie protingesni ar statistiškai tikslingai žiauresni ir ištikimesni savo šeimininkams labiau nei tautai, kurios žemėje gyvena?

 2. Nagi:

  Na neranda sau vietos Zigmutis, neresi iš kailio kad tik patenkintų Kremliaus užsakymus, kur jam buvo pasakyta ardyk ir skaldyk Lietuvą ir taip sunaikink valstybę. Ar tau neatro tai Zigmuti kad reikėtų teisti tuos kurie nutekino informaciją dėl Snoras banko bėdų Lietuvos Rytui. Dėl šios informsacijos nutekinimo Lietuva prarado milijardus. Na o kas gina Snoras banko mafijozius yra ir jis toks pat mafijozas kaip ir Snoras banko savininkai Antonovas ir baranauskas. Kažkodėl šie mafijozai į Maskvą nebėgo, nes žinojo kad jų Maskva su gėlėmis nepasitiks. Lėkė į vakarus, ten tikis gauti vietą po saulę už didelę išpirka. Kas gina mafija tas yra jos narys.

  • as:

   hey, “nagiau”, vėl ta pati neatsakyta dainelė?…

   1) agituoti PRIEŠ grobuoniškus “vakarus” nereiškia agituoti UŽ “rytus” ar, kokrečiai, Gazpromą. toks požiūris tik rodo sąmoningą piktavalių oligarchų bandymą manipuliuoti miegančia žmogaus sąmone, supaprastintai pasaulį padalinant į du polius, kur vienas yra “geras”, o kitas, savaime aišku, blogas;

   2) dėl KGB ryšių – mano manymu, atsakymus duoti turėtų kas kitas nei Vaišvila – kai kyla tokie “raudonieji” klausimai prezidentės praeityje, susiję su (gink dieve!!!) bendradarbiavimu su Rusijos struktūromis, kuri, pačios prezidentės žodžiais, puola ir kitaip atakuoja Lietuvą, prezidentės PIRMIAUSIAS reikalas būtų viešai tautai paskelbti apie visas savo biografijos detales, paneigti šmeižtą ir paaiškinti savo sprendimus, net jeigu jie ir neatrodytų populiarūs. nuoširdumą žmonės priima geriau už bet kokį melą ar išsissukinėjimą. šituos klausimus, nerimaudamas dėl ryšių su Rusija, gerbiamas signataras ir pateikė prezidentei. kur atsakymai?

   3. dėl snoro: “Metas prezidentei pasvarstyti, ar ji turi moralinę teisę toliau eiti pareigas”, cituoju:
   “Vyriausiajam administraciniam teismui pripažinus, kad buvęs FNTT direktoriaus pavaduotojas majoras Vytautas Giržadas buvo iš pareigų atleistas neteisėtai, jo buvęs viršininkas Seimo narys Vitalijus Gailius viešai priminė: Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė reikalavo nusikalsti – nepagrįstai atleisti iš pareigų savo pavaduotoją V. Giržadą. Akivaizdu, kad, darydama neleistiną spaudimą Vyriausybės paskirtam pareigūnui – FNTT direktoriui, nusikalto pati Respublikos prezidentė: ji pažeidė Konstituciją ir įstatymus.
   Užuot pripažinusi padarytą šiurkščią klaidą ir dėl jos viešai atsiprašiusi persekiotų FNTT vadovų bei visuomenės, ponia D. Grybauskaitė ėmė žiniasklaidai aiškinti Lietuvoje dar negirdėtus dalykus – neva teismas neturįs galios panaikinti VSD poligrafo duomenų. Priminsime: teismas konstatavo, kad VSD poligrafo duomenis falsifikavo. Brutaliai pamindama teismo sprendimą, ponia D. Grybauskaitė paragino į eitas pareigas sugrąžintą majorą V. Giržadą atsistatydinti, nes jis šių pareigų eiti neva „neturi moralinės teisės“.
   Toks neadekvatus ponios D. Grybauskaitės elgesys neabejingiems piliečiams kelia rimtą rūpestį. Jiems pradeda aiškėti: ateina laikas pačiai prezidentei pasvarstyti, ar ji turi moralinę teisę toliau eiti savo pareigas.”;

   nuolat šaukti, kad visi mylintys Tėvynę yra Rusijos draugai ir tautos priešai, yra ne daugiau kaip tušti lozungai, jeigu valstybės vadovė sėdi užrišta burna. klausimas- kas jai ją užrišo? o jei užrišo, kas valdo valstybę? jums tokie klausimai nekyla?

  • kurmiui nagiui:

   kurmi, kokiam kurmiarausy gyveni? Tau visas pasaulis- tik Šv. ES ir Kremliaus rusynas? Išlįsk iš po žemių- Pasaulis, oj, koks platus…

 3. as:

  šia tema apskritai yra labai įdomių komentarų interneto vandenyse, va kaip šis ypač (spėju, susipažinęs šiek tiek artimiau su šiuo reikalu):

  komentatoriaus COPY TIRROVĖ 2013-07-31 17:48″, cituoju|:

  “Kodėl banko Snoras bankroto administratorius N.Cooper nebaudžiamai švaisto banko kreditorių pinigus ir tyčiojasi iš Lietuvos? Trumpas atsakymas į šį klausimą yra toks: Ogi todėl, kad banko „Snoras“ aferai vadovauja Grybauskaitė, kurios nusikalstamą veiką dengia kišeninis prokuroras Valys.
  Gribauskistų-kubilistų pasamdytas Freakley 2011-11-16 spaudos konferencijoje viešai pareiškė, kad AB bankas „Snoras“ yra mokus. Kai banko plėšikai paprašė Freakley paneigti šį teiginį, t.y. bendrininkauti nusikaltimo padaryme jis pareikalavo padidinti jam „darbo užmokestį“. Išsiderėjęs, kad darbo užmokestis būtų padidintas Freakley pareiškė, kad neva vertėjai klaidingai išvertė jo žodžius. Taigi, Freakley „darbo užmokestis“ buvo padidintas ne už darbą, o už bendrininkavimą nusikaltimo padaryme.
  SNORAS ne bankrutavo, o jį užgrobė plėšikai Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė, Vasiliauskas, o jų bendrininkas yra Freakley, N.Cooper ir jų parankiniai, bei Generalinė prokuratūra, kurie banko užgrobimui ruošėsi iš anksto. Buvo iš anksto paruošti specialiai „Snoro“ užgrobimui reikalingi įstatymų projektai, prokuratūroje pravesti pasitarimai, pasamdytas Freakley ir t.t.. Šias aplinkybes patvirtina ir laikinosios komisijos, tyrusios „Snoro“ žlugimą išvados, kurios objektyviai atspindi įvykių eigą užgrobiant “Snorą”.
  Neginčytinais faktai yra tai, kad:
  1. Iki nacionalizacijos Bankas Snoras buvo likvidus, nes vykdė visus savo įsipareigojimus pagal pirmą klientų pareikalavimą.
  2. Gribauskistų-kubilistų pasamdytas Freakley 2011-11-16 spaudos konferencijoje viešai pareiškė, kad AB bankas „Snoras“ yra mokus.
  3. Lietuvos bankas neleido bankui Snoras registruoti pagal LR vertybinių popierių komisijos patvirtintą akcijų emisijos prospektą pasirašytų ir apmokėtų 380 082 893 vieno lito nominaliosios vertės akcijų emisiją, bet leido išplatinti, nuo 2011 metų gegužės mėn., šešias LR vertybinių popierių komisijos patvirtintas obligacijų emisijas, kurių bendra emisijų vertė – virš 160 mln. litų.
  4. 2011 m. balandžio 1 d. tarptautinė reitingų agentūra „Fitch Ratings“ patvirtino AB banko SNORAS ilgalaikių įsipareigojimų reitingą „B+“ , jo perspektyva – stabili. Šią informaciją nei viena valstybės institucija neužginčijo.
  5. Pagal AB banko SNORAS 2011 metų 9 mėnesių veiklos ataskaitą grynasis neaudituotas pelnas sudarė 7,08 mln. Lt ir šią informaciją nei viena valstybės institucija neužginčijo.
  6. Prestižinis pasaulio bankininkystės ir finansų žurnalas „The Banker“ pripažino AB banką SNORAS geriausiu banku Lietuvoje 2010 metais. Šią informaciją nei viena valstybės institucija neužginčijo.
  Taigi, yra pagrindas teigti, kad nacionalizuotas bankas buvo likvidus ir mokus, o Lietuvos bankas vykdė kenkėjišką veiklą banko „Snoras“ ir indėlininkų atžvilgiu
  Yra pagrindas teigti, kad Neilui Cooperiui ir jo parankiniams už 5 tyčinio bankroto metus bus sumokėta apie milijardas Lt .
  Banką apiplėšti, tai ne vištą pavogti ir net ne bankomatą apiplėšti, todėl nacionalizacijos ir tyčinio bankroto organizatoriai ir vykdytojai Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė, Vasiliauskas ir Ko turi būti teisiami ir pasodinti į kalėjimą už didelę žalą Valstybei, kaip Timošenko Ukrainoje. Vagys turi sėdėti kalėjime, o ne Prezidentūroje ar Vyriausybėje.”

 4. Nagi:

  Mafija buvo teisi sakydama jog pinigai ją išlaisvins. Gal kai kam reikėtų pasitikrinti sveikatą kol dar nevėlu.

 5. Partiotas!!!:

  Oho kokios brangios konsultacijos!!!
  Va kur tikri VAGYS!!!!
  Saunuolis Vaisvila !

 6. Nagi:

  matyt Zigmo Vaišvilos Antonovo ir Romanovo pažiūros identiškos. Nieko nepadarysi taip ir turi būti juk visi jie buvo, o kai kas dar ir dabar yra bankininkai. Matomai pelningas biznis yra plauti mafijos pinigus jei tik daug gynėjų Lietuvoje atsirandą, todėl pas mus ir klesti betvarkė kai bet koks mafijozas nebaudžiamai gali ardyti valstybės pamatus, na o runkeliai mėgsta balsuoti už tuos kurie daug pažada, o ypač kai prieš rinkimus jie visi yra vaišinami dešra ir alumi na “chaliavu”

 7. medus:

  “nagiau”, reanimuojant jūsų atmintį, maloniai primename, jog Z. Vaišvila nėra buvęs jokiame valdžios poste nuo 1992 metų. taigi teks atsakyti tiems, kas valdžioje yra. nebaudžiamumas, regis, artėja prie liepto galo. ar ne tai jus taip mirtinai gąsdina?

  p.s. apie “runkelius” jau rašiau – šiuo žodžiu daugiausiai pasakote apie save – išsilavinę, gerbiantys save ir kitus žmones jo kalboje nevartoja. vartotini žodžiai: piliečiai, žmonės, gyventojai ir pan:)

 8. Kemblys:

  Klaidelė pavadinime – Susigrąžinti

 9. na, jei taip norit,:

  tai pirmą laikas teisti Z.Vaišvilą už padarytus Lietuvai nuostolius ir už mafijo, apvogusios Lietuvą, tiesioginį gynimą. Nejau Antonvos, paiešomas už konkurento nužudymą Maskvoje, toks geras Z.Vaišvilos draugas?

  • Sėlis:

   Atsibodai jau su savo kliedesiais. Kreipkis i daktarus.

   • Nagi:

    Sėli tu daugiau nieko nesugebi kaip įžeidinėti tuos kurie nepritaria tavo kvailoms sapalionėms. Menkas protas atsikirsti ne protingu komentaru, o įžeidimu. Negadink tautinių nacių autoriteto, jis ir tai žemiau plintuso žemesnis.

    • Sėlis:

     Jau kam kam, bet tau, kremlinu sunie, reiktu nekiaukseti. Tau jau komentatorius “…” bande ikresti proto, bet visada pabrukes uodega pasprunki i kita straipsni ir toliau kurpi sizofreniju paklodes. Skysto maumenelio kremlinu provokatorius.

  • martai:

   man keista, kad jūs beveik per visą savo nugyventą gyvenimą neišmokote sau padėti. „marta“, visi esame susidūrę su nesklandumais meilėje – mus atstumia, mes atstumiame – kai kas veikia, kai kas neveikia – toks gyvenimas, viskas yra patirtis ir reikia išmokti su tuo gyventi. betgi, kaip matosi, jūsų „MA koridorių“ vaiduokliai tebepersekioja ir po kiek? 25-30 (gal daugiau?) metų – negalite atleisti Z. Vaišvilai dėl kažko neįvykusio? šiuo atveju draugiškai jums rekomenduoju jums galinčius padėti 2 būdus:
   1 ) nedelsdama kreipkitės tiesiai į Vaišvilą. jeigu po to, kiek čia šlamšto čia pripylėte, jis jūsų pasigailės, išsikalbėjimas „iš širdies“ galbūt galėtų jums padėti;
   2 ) kreipkitės į psichologinės pagalbos liniją – nuo dvasios savižudybės jie jūsų neišgelbės, bet nuo kūno – galbūt. čia pateikiu nuorodą: http://www.klausau.lt/telefonai

   sėkmės, „marta“, laikykitės, komentatorių kolektyvas dvasioje –su jumis 🙂

   • nusibodo:

    kada baigsit visi ištisom parom reaguot į galimai Rusijos samdytą provokatorę (o gal provokatorių)? Kam tiek dėmesio ligoniui?

    • nusibodusiam:

     belieka savęs paklausti, kodėl jie tai daro? kokiu tikslu? kai klausimas yra, atsakymas ateina pats – informacinis karas: jūs žinote tiesą, o jūsų kaimynas? kiek žmonių tokie personažai tikisi suklaidinti? kiek suklaidina? reakcija į jų pastangas neretai paleistą šlamštą paleidžia pavėjui ir to pakanka. kita vertus, reaguoti į ką nors – nebūtina (tai asmeninis pasirinkimas), o tiesą sakyti reikėtų – galite laimėti žmogų tiesai arba prarasti melui. kol taip matau, taip ir elgiuosi.
     p.s. o kartais smagu šiek kiek pažaisti:)

   • Amelija:

    Kartoji tą patį per tą patį. Psichologo ar psichiatro reikia?

   • Nagi:

    Ir Tau tinka mano aukščiau parašytas komentaras Sėliui. Todėl matomai ir sėdite vienoje geldoje su Sėliu pagal proto lygį/

 10. Algimantas Končius:

  Lauk Maskvos agentę KGB majorę D.Grybauskaitę ! Panaikinti Valstybės Saugumo Departamentą kaip dirbantį prieš Lietuvą ! Atleisti visą generalinę prokuratūrą iki valytojos ir suformuoti iš visiškai naujų žmonių !

 11. PETICIJA:

  neabejingus Lietuvai kviečiu pasirašyti peticiją: http://www.peticijos.lt/visos/71415

  supažindinkime ir savo šeimos narius, draugus bei pažįstamus:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: