Seime įregistruotas pasiūlymas rengti referendumą, kad ateityje piliečiai jį lengviau inicijuotų (15)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 20 d. Seime valdančiosios frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ nariai įregistravo nutarimo projektą kuriuos siūloma Seimui paskelbti referendumą dėl Konstitucijos pataisų mažinančių piliečiams referendumui surengti reikiamų parašų skaičių.

Siūloma įstatymiškai įtvirtinti, jog referendumas skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę, o ne kaip yra dabar – 300 tūkstančių.

„Rinkdami savo atstovus piliečiai tikisi, kad jų nuomonės bus paisoma svarbiausiais šalies gyvenimo klausimais. Pastebėtina, jog Lietuva – emigracijos valstybė. Šalies emigracijos rodikliai tūkstančiui gyventojų yra didžiausi Europos Sąjungoje. Per 22 nepriklausomybės metus iš šalies išvyko apie 769 tūkst. asmenų arba apie penktadalis Lietuvos gyventojų (2011 m. surašymo duomenys). Referendumo paskelbimo iniciatyvos teisė yra viena iš Tautos suvereniteto įgyvendinimo garantijų, todėl atsižvelgus į šiuo metu Lietuvoje sparčiai mažėjantį gyventojų skaičių, akivaizdu, jog įgyvendinti Konstitucijoje piliečiams suteiktą referendumo iniciatyvos teisę, per 3 mėnesius surinkti 300 tūkstančių parašų yra praktiškai neįmanoma“, – rašoma nutarimo projekto aiškinamajame rašte.

Po šiuo siūlymų pasrašė 40 Seimo narių:  Petras Gražulis, Kęstutis Bartkevičius, Ona Valiukevičiūtė, Algimantas Dumbrava, Kęstas Komskis, Andrius Mazuronis, Remigijus Žemaitaitis, Jolita Vaickienė, Vytautas Kamblevičius, Valdas Vasiliauskas, Jonas Varkala, Povilas Gylys, Vytautas Antanas Matulevičius, Aurelija Stancikienė, Rita Tamašunienė, Vanda Kravčionak, Valdas Skarbalius, Gediminas Jakavonis, Loreta Graužinienė, Jonas Kondrotas, Raimondas Markauskas, Dangutė Mikutienė, Zita Žvikienė, Kęstutis Daukšys, Artūras Paulauskas, Sergej Dmitrijev, Larisa Dmitrijeva, Sergej Ursul, Rima Baškienė, Povilas Urbšys, Eugenijus Gentvilas, Vitalijus Gailius, Eduardas Šablinskas, Gintautas Mikolaitis, Darius Ulickas, Ričardas Sargūnas, Bronius Bradauskas, Artūras Skardžius, Juras Požela, Eligijus Masiulis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .

15 komentarų

 1. pensininkas:

  Atsiprašau, senas esu, susimaišiau. Taigi, sveikinu pasiūlymą dėl referendumo. tik tarp pasirašiusių konservatorių ir socialdemokratų beveik nematyti. Nejaugi jie ištikrųjų “tovarišči na viek”.

 2. Audronė:

  Nebesibadykim,nebesidrabstykim,jei jau žengiami tokie svarbūs ir teisingi žingsniai – vienas po kito ir vis pirmyn !!! Džiaugtis reikia !

 3. Getas:

  Įtartina, kad pasirašė ir Tomaševskio lenkomanų ir rusų atstovai bei kai kurie liberalai?! AR nenorės paskui skaldyti Pietryčių Lietuvos su referendumo pagalba?

  • S:

   Aš nieko prieš, kad lenkai paskelbtų kokį referendumą. Po pralošto referendumo gaus tiesioginį valdymą, ir tiek žinių. 🙂 Latvijoj rusai surinko parašus ir buvo referendumas dėl rusų valstybinės kalbos, tai dabar ten VISI mokosi latviškai… 😀

   • Jotvingis:

    Neabejoju, kad referendumas dėl antros valstybinės kalbos – lenkų kalbos – įvedimo Vilniaus ir Šalčininkų rajonuose patirtų pralaimėjimą. Tačiau referendumo dėl lenkų pavardžių lenkiškos rašybos pasuose rezultatą manau, kad yra sunku prognozuoti. Juk pas mus didelis runkelynas, kuriam tautiniai klausimai nėra svarbūs. Dar sunkiau prognozuoti, kaip su panašaus pobūdžio referendumų rezultatais būtų po 20-ies ir daugiau metų – juk sparčiai kosmopolitėjame, bet ne lietuvėjame. Taigi reikia į viską žiūrėti labai atsargiai.

  • Nepolitikas:

   Iš kur, jos 1943 m. vokiečių okupacinė valdžia likvidavo Vilniaus getą.(taip rašo Alkas).

 4. Jotvingis:

  Manau, kad norint inicijuoti referendumą, reikalavimas surinkti bent 300 tūkstančių parašų yra per didelis, o 100 tūkstančių – per mažas. Todėl optimalus variantas būtų 200 tūkstančių parašų.

 5. lyvis:

  Dėl žemės nepardavimo sugadino referendumui 100 tūkstančių parašu surinkimas. Įdomu kas tai įkišo į referendumą. lyvis

 6. S:

  Aišku, geras siūlymas, bet čia jie bando tautai tik sutrukdyt. TT nepasirašė po dabartiniais klausimais referendumui:

  http://www.silutesetazinios.lt/34521/silutes-tarybos-narys-gintaras-bruzas-%E2%80%9Epusk-na-ui%E2%80%9C-video/
  http://www.youtube.com/watch?v=HoyTgsA-vbY&feature=youtu.be

  Aišku, dėl Ševrono nepasirašė, nes TT yra paėmę iš jų 250 tūkst LT (tai tik viešai…). O Seime TT nepasirašė dėl referendumo žemės klausimu. Reiškia žemę jie jau irgi kažkaip pardavę. O parašų skaičiaus klausimu, matyt, neturi įsipareigojimų, tai vaidina dabar labai teisingus. Bet kai su lenkais pasirašė, tai čia “kompromitacija” pačios geros idėjos yra. Aišku, čia nuolaida, išsigando nepartinių, renkančių parašus. Maždaug numetė tautai kaulą – leisim vieną klausimą, tik užduskit. Bando išvengt visaip to referendumo dėl žemės. Eina geriau jie tegul velniop, surinksim patys tuos parašus, tegul uždūsta su savo lenkiška pagalba!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: