Jaunimas rado būdų požiūrį į Lietuvą išreikšti savaip (0)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Įkyrėjusios moralizuojančios kalbos, daug kartų girdėti kvietimai mylėti tėvynę, branginti jos istoriją ir žmones neįkvepia jaunimo, neskatina susimąstyti, kas iš tikrųjų slypi po šiais skambiais žodžiais.

Kiekvienas meilę Lietuvai supranta ir išreiškia skirtingai. Vilkaviškio r. Alvito pagrindinės mokyklos mokiniai nusprendė atskleisti savąjį požiūrį, pasitelkę menines priemones, juk kurdami turime laiko apmąstyti savo santykį su valstybe, suvokti, ką joje vertiname, kuo didžiuojamės ir kam esame dėl jos pasiryžę.

„Surengėme kelias kūrybines laboratorijas, per kurias mokiniai domėjosi Lietuvos istorija, architektūra, iškiliais žmonėmis ir dalyvavo piešinių konkurse „Mano kraštas – Lietuva“. Dažniausiai darbuose jie vaizdavo gamtos motyvus, valstybės simbolius, kultūros paveldo paminklus, – pasakoja Rolandas Bulkauskas, Alvito pagrindinės mokyklos direktorius. – Trisdešimt geriausių piešinių įrėminome ir surengėme jų parodą Alvito gyventojams. Vėliau piešiniais papuošėme mokyklos laiptinę.“

Jaunuoliai siekė atsiriboti nuo suaugusiųjų primetamo požiūrio į valstybę ir pabandė į jos istoriją bei šventes pažvelgti kitaip. Valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją – kiekviena klasė kūrė Lietuvos sirgalių marškinėlius ir taip išreiškė pagarbą šalį garsinantiems sportininkams. Kovo 11-ąją, išnagrinėję tautinių juostų audimo ypatumus, raštų reikšmes ir istoriją, mokiniai išmargino dešimties metrų tautinę juostą, kuri suplevėsavo mokyklos koridoriuje.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Pradėję įdėmiau nagrinėti Lietuvos praeitį, istoriją ir kultūrą, mokiniai suvokė, kad menkai pažįsta ne tik savo šalį, bet ir gimtąjį Vilkaviškio rajoną, ir suskubo kamšyti žinių spragas.

„Aplankėme ir nufotografavome įdomiausius krašto objektus, surinkome apie juos informaciją ir pristatėme bendramoksliams“, – pasakoja Radvilė Blažaitytė, Alvito pagrindinės mokyklos septintokė.

Ji bandė įminti Alvito kapinių paslaptis: rasti nusipelniusių alvitiečių kapus, atskleisti jų gyvenimo vingius ir indėlį į bendruomenės gerovę.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Anot R. Bulkausko, mokiniai planuoja sudaryti pažintinį edukacinį maršrutą po Vilkaviškio rajoną. Jis bus skirtas jaunimui, apims įvairias užduotis ir tiks netradicinėms istorijos, geografijos, literatūros ar pilietiškumo pamokoms.

Šių iniciatyvų Alvito pagrindinės mokyklos mokiniai ėmėsi tada, kai prisijungė prie didžiausio Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“. Jame dalyvauja ir savo iniciatyvas įgyvendina iš viso 120 švietimo įstaigų – bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų, kolegijų – iš 30-ies savivaldybių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: