Kosove tarnybos metu žuvo Lietuvos muitinės pareigūnas A.Šenavičius (3)

Audrius Šenavičius | Muitinės nuotr.

Audrius Šenavičius

Rugsėjo 19 d. šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto, tarnybos metu buvo užpulti Europos Sąjungos teisės viršenybės misijos Kosove (EULEX) pareigūnai.

Užpuolimo metu mirtinai sužeistas EULEX deleguotas Lietuvos muitinės pareigūnas Audrius Šenavičius. Incidentas įvyko ankstų ketvirtadienio rytą.

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė užuojautą Šiaurės Kosove žuvusio Lietuvos muitinės pareigūno Audriaus Šenavičiaus artimiesiems ir griežtai pasmerkė prievartos naudojimą prieš Europos Sąjungos civilinės misijos personalą.

„Reiškiu pačią nuoširdžiausią ir giliausią užuojautą žuvusio pareigūno artimiesiems ir linkiu stiprybės šią sunkią netekties valandą“, – teigia L. Linkevičius. Ministras taip pat pabrėžė būtinybę kuo greičiau ištirti įvykį.

„Pareigūnas buvo kruopštaus ir atsakingo požiūrio į darbą bei profesionalumo pavyzdys kolegoms Lietuvoje ir užsienyje, už tai pelnė ne vieną ir savo vadovybės, ir priimančiosios šalies pareigūnų padėką ir įvertinimą“, – sakoma Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės pranešime.

Europos Sąjungos išorės politikos vadovė Katerina Ašton (Catherine Ashton) taip pat griežtai pasmerkė įvykdytą išpuolį.

A. Šenavičius Europos Sąjungos teisės viršenybės misijoje Kosove tarnavo nuo 2012 metų rugpjūčio.

Lietuva pabrėžia, kad stabilumo ir saugumo užtikrinimas regione išlieka ES prioritetu.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: