Z.Vaišvilos spaudos konferencija: Susigrąžinkime valstybę! (video) (261)

Zigmas Vaišvila | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Zigmas Vaišvila | lrs.lt, O.Posaškovos nuotr.

Š.m. rugsėjo 19 d. Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės narys, Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila Seime surengė spaudos konferenciją „Susigrąžinkime valstybę!“

Z.Vaišvila priminė, kad  iki 2012 m. lapkričio 18 d. Seimas privalėjo įgyvendinti Tautos sprendimą, priimtą 2012 m. spalio 14 d. referendume dėl Visagino AE, tačiau to nepadarė. Pasak signataro, tai pirmas kartas, kai mūsų atkurtos valstybės valdžia visiškai ignoruoja Tautos valią. „Kodėl? Dėl didžiausio mūsų istorijoje valdžios verslo projekto? Dėl silpnumo ar baimės? Kieno baimės? Ar dėl to galima laužyti priesaiką Тautai ir valstybei?“ – klausė Z.Vaišvila.

Pasak Z.Vaišvilos, paskutinieji įvykiai – nuo eilinio vilkinimo dėl Visagino AE projekto sustabdymo iki atviro ir tiesmuko Lietuvos Respublikos Konstitucijos pažeidinėjimo siekiant pajungti mūsų prokuratūrą forsuotai kuriamai europrokuratūrai – patvirtina, kad visa tai daroma beatodairiškai ir nejaučiant atsakomybės Lietuvai ir mūsų tautai.

„Ką turime daryti mes – Lietuvos Respublikos, o ne Europos sąjungos piliečiai?“ – klausė signataras ir ragino susigrąžinti valstybę iš tų, kurie ją valdo ir be Tautos valios atidavinėja mūsų valstybės suverenitetą, pažeisdami mūsų Konstituciją, laužydami savo priesaiką Tautai ir valstybei.

Seimas dar kartą buvo paragintas įgyvendinti 2012 m. spalio 14 d. referendumo sprendimą.

Lietuvos Respublikos piliečiai buvo pakviesti pasirašyti dėl referendumo, kuriuo siekiama sugrąžinti Lietuvai ir jos piliečiams žemę bei jos gelmes, Tautos teisę spręsti valstybės valdymo klausimus referendumais padaryti ne formalia, o veikiančia teisės norma (Kur galima pasirašyti sužinosite ČIA).

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją galima buvo žiūrėti ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema (veiks spaudos konferencijos metu) ČIA.

Žiūrėkite spaudos konferencijos lrs.lt tiesioginės transliacijos vaizdo įrašą:

Skelbiame Z.Vaišvilos spaudos konferencijoje Seime 2013-09-19 d. perskaityto pranešimo tekstą:

Z.Vaišvila. Susigrąžinkime valstybę!

Paskutiniųjų savaičių įvykiai patvirtina, kad tampame vis sąmoningesni, praregime ir atsitiesiame, o valdžia nebesugeba kontroliuoti visų. Susirūpinome mūsų žeme ir jos gelmių turtais. Paskutinįjį smūgį, manau, labai svarbų, tiems, kurie uzurpavo valdžią Lietuvoje, smogė teismas, pripažinęs FNTT direktoriaus pavaduotojo V. Giržado atleidimą iš darbo ir teisės jam dirbti su slapta informacija atėmimą neteisėtais. Džiaugiuosi teisėjais, kurie nepasidavė atvirai demonstruotam Prezidentės siekiui, kad taip neatsitiktų. Džiaugiuosi principingu buvusiu FNTT vadovu V. Gailiumi, dar kartą viešai patvirtinusiu, jog šiuos neteisėtus veiksmus jam atlikti liepė Prezidentė D. Grybauskaitė. Netiesiogiai teismas patvirtino ir Prezidentės veiksmų FNTT skandale neteisėtumą. Šiandien žiniasklaida skelbia, kad Prezidentė bando nepripažinti šio teismo sprendimo. Priminsiu Prezidentei, kad teismo sprendimai privalomi visiems asmenims. Tačiau esminis klausimas yra tai, kad V. Gailius viešai patvirtino, jog valstybę valdo VSD gauja. Nuo gaujos neatsiribojanti ir drauge veikianti Prezidentė neturi teisės būti šalies vadove. Jei ji nesupranta, ką daro, tai tikrai užima ne savo pareigas.

Kaip signataras ir buvęs VSD vadovas negaliu toleruoti tokios situacijos, bet ir turiu patikslinti V. Gailių. Tokiu atveju valstybę valdanti gauja yra ne VSD gauja, o gauja, kuriai talkina VSD ir Prezidentė. Arba yra jos nariai. Nežinau jų tarpusavio sąsajų, tačiau FNTT skandalo atveju jos atsiskleidė atvirai. Visada atkurtą VSD buvo stengiamasi padaryti politikos įrankiu. Tarybiniais laikais taip pat šaliai vadovavo ne KGB, o vienvaldė komunistų partija, kuriai ir buvo pavaldi KGB. Neretai tai pamirštame. Jei kažkas tapdavo kompartijos nomenklatūros nariu, taisyklė buvo paprasta ir aiški – tokio veikėjo ar veikėjos KGB byla privalėjo būti sunaikinta. Šiais laikais taisyklės, manau, nėra rašytinės. Tačiau valstybei nuo to nelengviau. VSD gali įtakoti ir, manau, įtakoja politikus, tačiau vėlgi – tik ne tuos, kurie yra pasiekę „elito“ lygį. Tad, Gerb. Vitalijau, manau, Jūs teisus, tačiau esminiu aspektu Jus patikslinsiu. Paradui vis vien vadovauja politikai. Tie, kurie sudaro šiandieninį „elitą“. Argi, Gerb. Vitalijau, nesupratote, kad Snoro banko atveju Jūs susidūrėte ne tik su VSD, bet ir su klano galima statytine – Prezidente, drąsiai ir atvirai, kaip tarybiniais laikais, telefonu nurodžiusia Jums, ką reikia daryti su V. Giržadu. Prezidentė galėjo būti tokia pasitikinti savimi pokalbyje su Jumis, tik būdama tikra, jog šio telefoninio pokalbio įrašas nebus panaudotas prieš ją. Taip, kaip padaryta ambasadorių telefoninio skandalo atveju.

Priminsiu savo vadovavimo VSD pamoką. Vadovu tapti manęs 1991 m. rugsėjyje paprašė Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas V. Landsbergis ir Ministras Pirmininkas G. Vagnorius – kauniečiai veržiasi į šį postą, ir jiedu neturį, ką priešpastatyti jiems. Sutikau su sąlyga, kad neilgam – man, Ministro Pirmininko pavaduotojui, Vyriausybėje kuravusiam ne tik teisėsaugą, darbo buvo per akis. Tačiau visiems pamačius, kad Zigmas Vaišvila, Vyriausybės įgaliotas pasirašyti tarpvalstybinę sutartį su TSRS dėl KGB padalinio Lietuvoje perėmimo ir vadovauti KGB dokumentų perėmimui bei inventorizavimui, niekam neleis vogti šių dokumentų (atiminėjau juos iš kolegų pačiuose KGB rūmuose ir centrinės inventorizavimo komisijos akivaizdoje priversdavau juos traukti iš kišenių bei portfelių), interpeliacija parlamente man buvo suorganizuota praėjus vos mėnesiui po šio mano paskyrimo. KGB dokumentai, buvę maišuose, buvo pavogti pakeitus mano paskirtą apsaugą, išvykus man dviejų savaičių komandiruotėn Prancūzijoje ir Urugvajuje susitarti dėl Lietuvos įstojimo į Interpolą. Mano vadovaujamas VSD sekė vagių pėdsakais, ir buvome labai arti tikslo. Nepavykus interpeliacijai prieš mane, viena po kitos prasidėjo VSD reorganizacijos ir tikrinimai. Po jų beveik visi VSD darbuotojai tik dėl šių politinių priežasčių buvo išvaikyti – liko bene penki VSD darbuotojai, šiandien – gal ir nė vieno.

Todėl, Gerb. Vitalijau, paradui visada vadovauja politinis „elitas“. Šiais laikais jis persipina dar ir su verslo „elitu“. Ekonomikos mokslas šių dviejų sluoksnių susiliejimą vadina oligarchija. Jos lietuvišką šimtuką paskutinį penktadienį prieš 2009 m. Lietuvos Prezidento rinkimus LTV laidoje simboliniu pavadinimu „Duokim garo!“ D. Grybauskaitė, atsakydama V. Savukyno klausimą, pažadėjo paskelbti viešai iškart po jos išrinkimo patvirtinimo. Tačiau užmiršo. Arba yra statytinė, priklausanti nuo šio „elito“. Antraip nebūtų iš anksto žinojusi būsimus rinkimų rezultatus.

Negi ir toliau apsimesime, kad nematome, kaip griaunamos valstybės struktūros ir žmonių dvasia? Negailestingai ir be jokių sentimentų įtvirtinama vergo dvasia. Kur mus veda Prezidentė? Besąlygiškos baimės ir paklusnumo keliu. Paklusnumo kam ir dėl ko? Gaujai ir Europos Sąjungai, kurion stojom lygiateisiais pagrindais? Tačiau neprisipažins dėl to nei ES, nei mūsų Prezidentė. D. Grybauskaitė nepaneigė net viešų buvusio FNTT vadovo V. Gailiaus paaiškinimų, kad valstybę valdo gauja, kad ji be jokių priežasčių neteisėtai V. Gailiui nurodė atleisti V. Giržadą. Prezidentė tai viešai patvirtino pati. Ir „svarų“ argumentą sužinojome – per karjerą teisėsaugoje FNNT vadovai nesugebėjo pasistatyti namo. Manau, kad Prezidentės ir klano, Europos Sąjungos vadovybės baimė dėl bundančios Lietuvos ir ne tik Lietuvos tampa desperatiška. Griuvus Generaliniam prokurorui ir atstačius teisėtą FNTT vadovybę, netruks paaiškėti, kas dešimtimis, jei ne šimtais milijonų litų „šildosi“ iš Snoro ir Ūkio bankų administravimų. 2013-05-06 d. Lietuvos apeliacinis teismas nustatė, jog AB Snoro banko administratorius Neilas Cooperis per š.m. 5 mėnesius išleido 33 541 600 litų konsultavimo išlaidų konsultantams Zolfui Cooperiui, „Linklaters“, „Deloitte“ ir „Eversheds“, t.y. dešimtimis milijonų sumokėjo net pats sau be pateisinamų dokumentų. Matydamas, kad Prezidentės deklaruojamas principingumas ir kova su korupcija yra tik tuščia forma ir kad Generalinė prokuratūra to netirs, kreipiuosi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo dėl AB Snoro administratoriaus dideliu mastu galimai iššvaistytų ir/ar pasisavintų lėšų. Seimo prašau neatidėliotinai svarstyti prokuratūros įstatymo pakeitimus dėl nepriklausomo prokuroro.

Vargu, ar kas patikėjo ir Generalinės prokuratūros paaiškinimu, jog Operos ir baleto byloje kalčiausi liko Vokietijos prokurorai, galimai neleidę apklausti tai daryti nepanorusios vokiškos įmonės darbuotojų, pateikti rekonstrukcijos dokumentų būti apklaustais liudytojais. Dar keistesnis prokuratūros nenoras kreiptis į Vokietiją dėl D. Grybauskaitės buvusio viršininko Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje ir perversmininko V. Lazutkos išdavimo, įtarimų 15-ai kolaborantų panaikinimo Sausio 13-osios byloje ir ikiteisminio tyrimo institucijos nusikaltimams valstybei bei žmoniškumui tirti panaikinimas Prezidentės iniciatyva, šios funkcijos nebuvimas net trejus metus. Ir dėl to nesijaudina nei prokuratūra, nei Seimas, nei Prezidentė.

Manau, kad Prezidentės ir bendrininkų nespės išgelbėti drauge su ES skubiai kuriama Europrokuratūra. Šią savaitę Europrokuratūros steigimo klausimas visiškai apsinuogino. Ar tai yra Lietuvos pirmininkavimo ES-ai prioritetas? Prezidentė ir Teisingumo ministras neatsakė į mano kaip signataro raštiškus prašymus pateikti informaciją ir dokumentus, patvirtinančius, kas ir kokiu pagrindu savo parašu Lietuvos vardu be tautos sprendimo palaimino šios mūsų suvereniteto dalies, įtvirtintos Konstitucijoje, atidavimą ES. Po šių metų gėjų eitynių Vilniuje neabejoju, kad po formalaus šios centralizuotos struktūros sukūrimo ES lėšų kontroliavimo pretekstu antrąja funkcija, kurią dar vienu neteisėtu Prezidentės ar dievaži kieno pritarimu atiduosime Briuseliui, bus baudžiamoji atsakomybė už nuomonę dėl homoseksualumo. Beje, Vyriausybė ruošia Baudžiamojo kodekso pataisas, numatančias, kad už pasipriešinimą policijai nebeliks administracinės atsakomybės – tik baudžiamoji. Iki trejų metų laisvės atėmimo. Prezidente, ar tai daroma Jūsų nurodymu? Visa tai patvirtina, kad Lietuvos valdžia ne tik silpna, bet ir baili. Policija ji neatsitvers nuo rinkėjų, kuriuos parduoda tylomis ir didėjančiu greičiu. Tiek gaujai, tiek Europos Sąjungai.

Prezidentė ar neaišku kas jau atidavė ir mūsų biudžeto palaiminimo klausimą Briuseliui. Forsuotai kuriama vieninga ES bankų administravimo sistema, lygiagrečiai ruošiant įvesti baudas už atsiskaitymus grynaisiais. Bankai tampa centralizuotu mūsų visų valdymo ir informacijos rinkimo įrankiu. Mūsų valstybės kontrolė jau dabar negali tikrinti Lietuvos banko be Europos centrinio banko sutikimo. Seimui teikiamas įstatymas, visiškai centralizuojantis bankų sistemą. Tarybų Sąjungoje mus valdė prievartos baime, Europos Sąjungoje – pinigais ir baime likti bėdžiais. Kasdien mus gąsdina, kad be ES neišgyvensime. Tačiau nutyli, kad ES-ai atiduodame ne tik nario mokestį, bet ir visus importo mokesčius, cukraus akcizą, o už privačioms įmonėms skiriamą ES paramą primoka ir mūsų biudžetas, sumažintas dirbtinai  minėtu būdu. Tad suvokime, kad po įstojimo į ES mes tapome lėšų prašytojais.

Mūsų valdžia atsitveria tylos siena, už kurios, kaip toje rusų liaudies pasakoje, jai rūpi tik interesai ir reitingai – veidrodėli, veidrodėli, pasakyk, kas pasaulyje gražiausia? Gėjų renginys Vilniuje atsigręžė prieš pačią valdžią – žmonės suvokė, kad tai politinis mūsų federalizavimo įrankis, siekiant panaikinti šeimą, tautą ir valstybę. Padėtis labai primena Sąjūdžio laikus – vėl bundame ir pradedame atsikratyti baimės, siekiame viešumo, tiesos. Vėl mums trukdo valdžia. Tik šįkart psichologiškai sunkiau – susidūrėme su mūsų pačių rinkta Lietuvos valdžia ir kitu centru, valdančiu mus pinigais ir moralės, šeimos bei valstybės griovimu. Minime Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės narės ir švietimo reformos širdies prof. Meilės Lukšienės 100-ąsias gimimo metines. Priminsiu jos rūpestį, pasakytą dar 1990 m. vasaryje, t.y. prieš pat Kovo 11-ąją. Jo esmė tokia: nešviesime tautos – nesusikalbėsime.

Supraskime, kad susigrąžinti valstybę pajėgsime tik suvieniję kuo daugiau jėgų. Tik taip atsispirsime neteisėtai demonstruojamai valdžios ir ES jėgai, lėšų skirstymo kontrolei ir mūsų pačių baimei. Todėl negalime beatodairiškai niekinti visus teisėjus, prokurorus, policininkus, gydytojus ar mokytojus. Tik viešumu ir bendromis pastangomis tai įveiksime.

Lietuvos Respublikos Konstitucija gina Tautos – valstybės suvereno – teisę, kurią ji įgyvendina per renkamus atstovus ir tiesiogiai referendumo būdu. Konstitucija nustato valstybei pareigą būti šio suvereno garantu, o ne priešu. Iki 2012 m. lapkričio 18 d. Seimas privalėjo įgyvendinti Tautos sprendimą, priimtą 2012 m. spalio 14 d. referendume dėl naujų atominių elektrinių nestatymo. Įstatymo projektas Seime įregistruotas dar 2012 m. spalyje. Tačiau Prezidentė D. Grybauskaitė viešai ir atvirai pareiškė, kad šis tautos sprendimas jai nesvarbus. Buvęs ir dabartinis Seimai, gavę ne vien mano kaip signataro raginimą, Tautos sprendimo neįgyvendina. Vyriausybė, po jos paskyrimo deklaravusi, kad gerbs šią Tautos valią, toliau eikvoja lėšas Visagino AE projektui, praranda brangų laiką naujam strateginiam sprendimui priimti.

Lietuvos geologai niekada nederino Drūkšių aikštelės Ignalinos AE statybai, o 1972-06-16 Lietuvos geologijos valdybos Pažymoje dėl šios statybos konstatuota, kad ši aikštelė neatitinka sanitarinių AE projektavimo taisyklių (Nr.38/3-68) 7b punkto reikalavimų. Ignalinos AE statybą suderino ne Lietuvos, o TSRS Geologijos ministerijos geologai. Po Černobylio AE ir Fukušimos AE avarijų reikalavimai AE statybų aikštelėms tik sugriežtėjo. Todėl akivaizdu, kad Visagino AE statybos aikštelės parinkimui pritarta konjunktūriškai.

2012-06-08 d. Europos Komisijos nuomonėje Lietuvos Vyriausybei dėl Visagino AE statybos konstatuota, kad neišspręstas radioaktyvių atliekų saugojimo klausimas. Šioje Europos Komisijos nuomonėje nurodoma, kad 5 mlrd. EUR tiesioginių Visagino AE statybos išlaidų suma pagal kitų šalių patirtį praktiškai padvigubės ir dėl AE uždarymo išlaidų.

Tačiau svarbiausias AE statybos klausimas yra jos saugumas. Referendumu tauta pasisakė, visų pirma, dėl saugumo ir akivaizdaus „verslo“ klausimų. Net Japonija iki šiol nesuvaldo Fukušimos avarijos pasekmių (šimtai tonų radioaktyvaus vandens teka į vandenyną ir gruntinius vandenis, o alternatyva -nevaldoma grandininė branduolinė reakcija). Pagal išmestus radioaktyvių medžiagų kiekius Fukušimos avarija jau lyginama su Černobyliu. Negerbti savo tautos nuomonės dėl jos noro saugiai gyventi savo žemėje gali tik visiškai tautos nemylintis ir jos negerbiantis žmogus. Tai labai skaudu mažai tautai.

Tai pirmas kartas, kai mūsų atkurtos valstybės valdžia visiškai ignoruoja Tautos valią. Kodėl? 2012 m. gruodžio 18 d. spaudos konferencijoje Seime nurodžiau pagrindinę priežastį – didžiausią mūsų istorijoje valdžios „verslo“ projektą. Iki šiol nežinome, ką pasirašė A. Kubiliaus vadovaujama Vyriausybė. Priminsiu Seimo atsakymą man – Seimas negali apsispręsti, nes nežino Vyriausybės prisiimtų įsipareigojimų ir jų pasekmių. A. Butkevičius viešai skundėsi, kad A. Kubiliaus Vyriausybė neperdavė naujai Vyriausybei visų šio projekto dokumentų. Tačiau visa tai nesuteikia valdžiai teisės laužyti priesaiką Тautai ir valstybei. Dangstymasis paslaptimis tik patvirtina projekto nešvarumą.

Tiems, kurie neskaitė Referendumo įstatymo ir Konstitucijos ar nenori jų skaityti ir kurie spekuliuoja konsultacinio (patariamojo) referendumo pavadinimu, priminsiu, kad mūsų Konstitucija nustato referendumo sąvoką be jokių variacijų ir nenumato jokios galimybės valdžiai neįgyvendinti referendumo sprendimo. Referendumo įstatymas tik skirsto referendumą į privalomąjį (4 str.), t.y, tokį, kurį valdžia privalo rengti Referendumo įstatymo numatytais atvejais (jis įsiteisėja nuo jo sprendimo patvirtinimo VRK), ir patariamąjį (konsultacinį – 5 str.), kuris Seimo ar 300000 rinkėjų valia skelbiamas kitais valstybei svarbiais klausimais ir kurį Seimas privalo įgyvendinti per 30 dienų nuo jo rezultato patvirtinimo VRK. Referendumas privalomas šiais atvejais:

1) dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 1 straipsnio nuostatos, kad „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“, pakeitimo;

2) dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos I skirsnio „Lietuvos valstybė“ nuostatų pakeitimo;

3) dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos XIV skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatų pakeitimo;

4) dėl 1992 m. birželio 8 d. Konstitucinio akto „Dėl Lietuvos Respublikos nesijungimo į postsovietines Rytų sąjungas“ pakeitimo;

5) dėl Lietuvos Respublikos dalyvavimo tarptautinėse organizacijose, jeigu šis dalyvavimas yra susijęs su Lietuvos valstybės organų kompetencijos daliniu perdavimu tarptautinių organizacijų institucijoms ar jų jurisdikcijai.

Beje, sprendimas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 1 straipsnio nuostatos „Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika“ yra laikomas priimtu (7 str.), jeigu tam pritarė ne mažiau kaip 3/4 piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Sprendimas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos I skirsnio „Lietuvos valstybė“ bei XIV skirsnio „Konstitucijos keitimas“ nuostatų pakeitimo yra laikomas priimtu, jeigu tam pritarė daugiau kaip pusė piliečių, turinčių rinkimų teisę ir įrašytų į rinkėjų sąrašus. Todėl tiek Lisabonos sutartį, tiek ją ar kitas ES iniciatyvas be tautos pritarimo referendume įgyvendinanti valdžia šios žemės suvereno – tautos – teises atiminėja neteisėtai, šiurkščiai pažeisdama Referendumo įstatymą ir Konstituciją, laužydama savo priesaiką Tautai ir valstybei.

 Ką turime daryti mes – Lietuvos Respublikos, o ne Europos Sąjungos piliečiai? Atsakau – susigrąžinti valstybę iš tų, kurie ją valdo ir be Tautos valios Europos Sąjungai neteisėtai atidavinėja mūsų valstybės suverenitetą. Kaip tai padaryti? Visų pirma, referendumo įstatymą padaryti realiai veikiančiu, o ne formaliu Tautos, kaip mūsų valstybės suvereno, tiesioginio valstybės valdymo instrumentu. Tada ir mūsų renkama atstovaujamoji valdžia bus priversta įsiklausyti į mūsų balsą, pajus atsakomybę dėl savo veiksmų. Priešingu atveju procesai, vykdomi su mūsų valstybe, gali tapti negrįžtami. Lietuva jau bunda – gina savo teisę į žemę, jos turtus, balso teisę, užtikrinančią suvereno, o ne atstovaujamosios valdžios vadovavimą valstybei.

Nuoširdžiai kviečiu visus kuo greičiau ir plačiau įsijungti į Pranciškaus Sliužo ir jo bendraminčių pradėtą ir jau trečią savaitę vykstančią trijų mėnesių parašų rinkimo kampaniją dėl jų siūlomo referendumo sprendimo – pakeisti Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius, numatant, kad:

– Referendumu priimti sprendimai gali būti keičiami tik referendumu. Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.

– Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.

– Valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu.

Tiek turiniu, tiek psichologine atmosfera tai labai primena 1989 m. Lietuvos TSR Konstitucijos keitimus, siekiant užtikrinti mūsų įstatymų viršenybę prieš TSRS įstatymus, žemės ir jos gelmių nuosavybės sugrąžinimą Lietuvai. Šią estų idėją tuomet Sąjūdžiui ir tautai blokavo komunistų partija. Kontaktams ir klausimams spręsti kviečiu apsilankyti, pvz. svetainėje www.alkas.lt ir kitose svetainėse, visada turėti su savimi pasą ar piliečio asmens kortelę. Labai prašau, neatsisakyti pasirašyti dėl šio referendumo vien dėl to, kad kažkurio klausimo redakcija Jums gal ne visiškai patinka ar net nepritariate šiam referendumui. Vien dėl to nestabdykite iniciatyvos susigrąžinti valstybę tautai. Jūs dar galėsite balsuoti dėl to referendume. Svarbiausia, kad valdžia pradėtų gerbti Tautą. O ji pripratusi gerbti tik jėgą ir pinigus. Tad parodykime Tautos jėgą be pinigų.

Tačiau susigrąžinti valstybę kviečiu ne tik Lietuvos Respublikos piliečius. Kviečiu ir valdžią tai padaryti:

 1. Vyriausybę kviečiu nedelsiant nutraukti Visagino AE projektą ir suvokti, kad jo tęsimas neteisėtas.
 2. Seimą kviečiu skubos tvarka:

– įgyvendinti 2012 m. spalio 14 d. referendumo sprendimą;

– priimti Seimo sprendimą dėl šiuo metu Lietuvos piliečių siekiamo referendumo dėl mūsų Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo;

– svarstyti prokuratūros įstatymo pakeitimus dėl nepriklausomo prokuroro;

– sustabdyti Europos Sąjungos teisės viršenybę prieš Lietuvos Respublikos įstatymus įtvirtinančių įstatymų priėmimą ir priimtų galiojimą iki tol, kol dėl jų referendume pasisakys tauta.

3. Prezidentę Dalią Grybauskaitę kviečiu nebekiršinti tautos ir atsistatydinti. Faktas, kad Prezidentė neteisėtai ir galimai savanaudiškai ar V. Gailiaus nurodyto klano interesais liepė FNTT vadovybei pažeisti įstatymus, nesiderina su Prezidento pareigomis. Tai patvirtino ir teismo sprendimas dėl FNTT vadovo pavaduotojo V. Giržado atstatymo į jo pareigas ir neteisėto jo teisės į darbą su slaptais dokumentais atėmimo panaikinimo. Tai, kad Prezidentė nuslėpė nuo rinkėjų esminius savo biografijos faktus ir juos vis keičia, taip pat nesiderina su vadovavimu valstybei . Tauta negali pasitikėti tokiu vedliu į nežinią. Tai, kad Prezidentė arba jos nenurodomi asmenys neviešai ir be Lietuvos valstybės suvereno – Tautos – pritarimo atidavinėja Lietuvos Respublikos suverenitetą Europos Sąjungai, taip pat yra Prezidentės priesaikos Lietuvos Respublikai ir jos Tautai sulaužymas, mūsų Konstitucijos pažeidimas.

Prezidentės buvimas šiose pareigose reiškia ne tik žmonių kiršinimą, bet ir teisėsaugos struktūrų, jų darbo griovimą. Keista ir nesuvokiama Sausio 13-osios bylos eiga, įtarimų panaikinimas 15-ai įtariamųjų kolaborantų, kurių pavardės slepiamos, p. D. Grybauskaitės buvusio viršininko Vilniaus aukštojoje partinėje mokykloje ir perversmininko V. Lazutkos nereikalavimas išduoti iš Vokietijos, Prezidentės nepaaiškinimas tautai, kodėl po Kovo 11-osios ji liko dirbti šiame perversmininkų štabe ir kaip viena šios mokyklos vadovių nevykdė Lietuvos Vyriausybės nutarimo šiuos pastatus perduoti Vilniaus pedagoginiam institutui, yra nesuprantami ir Prezidentės nepaaiškinti. Ką slepiate, p. Prezidente? Kitų rezonansinių bylų eiga, jų nutraukimas paskelbiant argumentus, kurie reiškia atvirą nepagarbą tautai, sėja nepasitikėjimą visa teisėsaugos sistema. Prezidentė tai toleruoja, todėl privalo atsistatydinti.

Raginimus Vyriausybei, Seimui ir Prezidentei kviečiu pasirašyti ir kolegas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signatarus ir kitus XII-ojo šaukimo Aukščiausios Tarybos deputatus, Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir Seimo bei Seimo tarybos narius, taip pat dabartinio Lietuvos Respublikos Seimo narius. Šiuos raginimus Jūsų pasirašymui palieku Signatarų klube Seime.

Kviečiu tai padaryti ir Lietuvos Respublikos piliečius. Apie peticijos įregistravimą šiuo klausimu bus paskelbta viešai.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Kolumbas 2019 keliautojai_Alkas-baneris-468x60

261 komentaras

 1. ...:

  pagarba signatarui už nepamirštą valdžios nesiskaitymą su tautos valia – įvykusio referendumo dėl AE rezultatų nevykdymą. kam įdomu, rekomenduoju pažiūrėti įdomią diskusiją šia tema, analizuojančia dalyką teisiniu, filosofiniu, pilietiniu ir kitais aspektais: http://www.youtube.com/watch?v=kC8ni5iSkp0
  gero klausymo.

  • Romuvis_LT:

   Joj jo. Visagino AE – nereikia, skalūninių dujų – nereikia (jei reiktų rinktis iš šių dviejų – pirmiausia pasirinkčiau Visagino AE, o skalūnines dujas palikčiau ateities kartoms). Tai gal kiekvienam LT piliečiui po šlangelę į š… įvesim – ir bus tų dujų. Bet to – labai ekologiška – oras bus grynesnis 🙂 Taip mąstot? 🙂
   Tik įdomu, ką sakysit ir ką darysit, kai baltarusiai Astrave (50 km. nuo Vilniaus) įsirengs Černobylio tipo AE, kurie net aušinama bus Neries vandeniu. Ar tuomet dažnas norės Vilniuje gyvent?…
   O kas dėl to kaltas? Ar ne dideiji rumų valdovams sratytojai socialdemokratai. Rūmus -pastatė, o va AE – net nepradėjo! ir tie patrys žalieji – ar tik ne jiems reiktų “padėkoti” už Astravo AE. Jei visagino AE būtų statoma, tai baltarusiams net noro nebūtų buvę kažką statyti. Taigi, mūsų nusikalstamas delsimas ir balškymas ir sukūrė tas prielaidas, kurių “dėka” statoma AE Astrave. O statybas pradėti galėjome jau prieš kelioliką metų… Juk dar kokiais 1998 m. buvo aišku, kad senąją Ignalinos AE teks uždaryti. tad kam “padėkoti” už delsimą ir blaškymąsį?

   • Amelija:

    Romuvi, esi absoliučiai teisus. Gaila tik, kad daugumos čia “diskutuojančiųjų” nepaprotinsi, nes jie dogminiai maniakai, bet kokį prieštaravimą “šventajai” nuomonei puolantys kaip kaimo brisiai – aplodami, iškeikdami, o ne pagrįsdami savo teiginius argumentais. Bet tokiame “pateptųjų” chore būtinai reikia ir solo partijų, antraip Alkas taps politinių menkystų lizdeliu.

    Beje, Z. Vaišvila ne šiaip sau kas savaitę rengia spaudos konferencijas – vargšytis svaigsta būti išrinktas prezidentu. Turbūt ir varlės kūdrose nugaištų, jei taip atsitiktų. Bet, pasak mokslininkų, varlių gebėjimas prisitaikyti prie aplinkos pokyčių 20 kartų didesnis už žinduolių, tai ir Zigmučiui vargti nėra ko. Tegul pavarto komjaunuoliškos jaunystės popierėlius, papasakoja apie savo sesės vyro darbovietę ir jos duotą rekomendaciją studijoms – ateis laikas, ir, kaip rašoma Biblijoje, kas paslėpta, taps žinoma.

    • amelijai:

     kas čia per “kosmosas” tamstos komentare? Kieno sesės , kokio vyro, kokia darbivietė? Vaišvilos? Ar ne taip supratau, nelabai rišlią mintį susukai? Geras :))) Na ką, pažiūrium jūsų variantą ir perkeliam į realybę.
     Prieš tai labai noriu atsiprašyti gerbiamo Vaišvilos, kad teks minėti vardus ir pavardes Jūsų artimų žmonių, kurie aukščiau esančiam komentare buvo bandyta parodyt, atsiprašau, velniai žino kuo.

     O.k. susiejam realybę su Amelijos žodžiais. Sesė Edita Brazienė- Šiaulių respublikinės ligoninės LOR skyriaus vedėja. 8-eriais metais jaunesnė už Signatarą. Vadinasi, Vaišvilos studijų laikais, jei studentui tarkim 18-23 metų, tai sesei-10-15 metų.
     “Sesės vyro darbovietė”. Kada? Kai studentui 18, sesei-10 metų – “vyro darbovietė??? :):):):):)???
     O tas vyras- (na, aišku ne 10-metės sesės)- Gintautas Brazys- Šiaulių resp.ligoninės gydytojas anesteziologas-reanimatologas. Ir kuo gi ta darbovietė tokia bloga? Ir nuo kada ligoninės dalija rekomendacijas fizikos studijoms? Ir dar- aukso medaliu baigusiam pirmūnui Vaišvilai? :):):):):):):):):):):):):)

    • gal:

     jau net koktu nuo tokio pliurpalumo.Gal bandoma kompromituoti Alką,Romuvius?Bet tai būtų naivu.Kažkieno pliurpinėjimas(taip galiu vadinti,nes jų metu šmeižiami konkretūs žmonės)tai pliurpinėtojų nuosavybė.Pliurpalai jų našta ant kupros tampoma nuolat.Ir nei Alkui,nei Romuviams-tikriems tai neprilips.Gėda,kai puolama šmeižti-žemiausia..

    • amelijai:

     amelija, prašau pagalbos. Noriu studijuot ir aš fiziką. Trūksta balų, bet reikia rekomedacijos. Į kokios ligoninės reanimaciją turėčiau kreiptis. Patarkit- čia tik jūs žinot.

     • LosAngeles:

      🙂

      Is interneto toliu iskalbinga tyla…. Na pasistenkite dar karta, juk turetumete sulaukti pagalbos is tokios kilnios asmenybes kaip LR nusipelniusi komentatore A… 🙂

     • Marta:

      ar rimtai trokštate vieno “signataro” pavyzdžiu patekti į ypač slaptą atominės bombos kūrimo laboratoriją Dubnoje, kur vien įėjimui leidimą išduoti gali tik KGB?:)

      • ...:

       manau, kad apie KGB daugiausiai gali papasakoti prezidentė, tik ji šiais savo biografijos klausimais kažkodėl nenori kalbėti. įdomu kodėl? ar gali būti, kad turi ką slėpti?:)

       • Marta:

        tikrai? kaip paaiškinsit, kad Vaišvilos raudonai tapšnojama Dalia špygutę atkišo KGB verslo priedangos organizacijai – Gasprom, o Vaišvila, agituojantis mus prieš ES, prieš Vakarus ir tuom ginantis Gaspromo interesus, staiga jums atrodo labai “skaidrai” ? Neturi ką slėti? Gal dar kartą pagalvokit? 🙂 Kas raudonesnis – Rusija ar JAV?

        • ...:

         “marta” ir vėl reiškiasi jūsų “čipuota”sąmonė..ką gi, padarykime dar vieną ratuką:

         1) agituoti PRIEŠ grobuoniškus “vakarus” nereiškia agituoti UŽ “rytus” ar, kokrečiai, Gazpromą. toks požiūris tik rodo sąmoningą piktavalių oligarchų bandymą manipuliuoti miegančia žmogaus sąmone, supaprastintai pasaulį padalinant į du polius, kur vienas yra “geras”, o kitas, savaime aišku, blogas. šitą jau aiškinomės šimtą kartų, net pasakaitę jums sukūriau (apie lapę ir vilką, jei pamenate (galiu priminti));
         2) kai kyla tokie “raudonieji” klausimai prezidentės praeityje, susiję su (gink dieve!!!) bendradarbiavimu su Rusijos struktūromis, kuri, pačios prezidentės žodžiais, puola ir kitaip atakuoja Lietuvą, prezidentės PIRMIAUSIAS reikalas būtų viešai tautai paskelbti apie visas savo biografijos detales, paneigti šmeižtą ir paaiškinti savo sprendimus, net jeigu jie ir neatrodytų populiarūs. nuoširdumą žmonės priima geriau už bet kokį melą ar išsissukinėjimą. šituos klausimus, nerimaudamas dėl ryšių su Rusija, gerbiamas signataras ir pateikė prezidentei. kur atsakymai? ką tai reikšia, “marta”?
         matote, nuolat šaukti, kad visi mylintys Tėvynę yra Rusijos draugai ir tautos priešai, yra ne daugiau kaip tušti lozungai, jeigu valstybės vadovė sėdi užrišta burna. klausimas- kas jai ją užrišo?

       • Genta:

        TIPO PREZIDENTĖ, ŽINOMA, GALI PAPASAKOTI DAUGIAU, NES JI BUVO DĖSTYTOJA, RUOŠĖ MOROZOVUS ;)))

      • nu , kad ne...:

       amelija sakė , kad reanimacinis išduoda…

      • gal:

       ar gali tiek informacijos turėti apie KGB eilinis mirtingasis,gal tik pats KGB? .Ko tie eiliniai mirtingieji nežino,visada žino marta:kur ,ką, kiek ir kaip?

  • Marta:

   Jūsų nuoroda į Vaišvilos draugelio Vito Tomkaus prichvatizuotą ELTA “konferenciją” tik dar kartą patvirtina mano hipotezę, kad Rusija naudojasi mūsų “nacionalistais” savų tikslų įgyvendinimui Lietuvoje. Tiesą sakant, iki šiol maniau, kad naydojasi tik kraštutiniais dešiniaisiais, tokiais kaip Murza ar Julius Panka. Bet pasirodo, kad ir Songaila jau sėdi jų rogėse.

   Ar jau pamiršote kaip Vito Tomkaus “Respublika” sužlugdė Virginijaus Čepaičio paruoštą DESOVIETIZACIJOS ĮSTATYMĄ ?

   • ...:

    šią nuorodą pateikiau todėl, kad: pirma, tai yra keleto asmenų diskusija, ne vieno žmogaus pasisakymas; antra, kalba specialistai ir pateikia argumentus. manau, pirma reikia išklausyti, o paskui darytis savo išvadas ir sutikti arba prieštarauti – tokia yra diskusijos esmė.
    “marta”, jūs vėl su savo “metodais”, kurie tokie pabodę… dar kartą: analizuokite ŽINIĄ, o ne ŽINIOS NEŠĖJĄ. jei nesutinkate su išsakytomis nuomonėmis, pateikite argumentus, prieštaraujančius išgirstai nuomonei. tai yra jūsų teisė – kviečiu jus tai daryti. ne man šiuos dalykus jums aiškinti, ne vakar gimėte..

    • Marta:

     noriu priminti, kad aš čia kone vienintelė pateikianti masę argumentų. Bet matosi, kad nesivarginate skaityti ilgų komentarų.

     Tarp diskusijos dalyvių nėra nei vieno oponento – visi pučia į vieną dūdą – prieš Prezidentę, prieš ES, prieš atominę elektrinę ir dangstosi “tautos valia” išreišta referendume, kuris vyko kartu su papirkinėtais rinkimais. Į rinkimus atėjo šiek tiek daugiau nei pusė rinkimų teisę turinčių piliečių. Iš atėjusių šiek tiek daugiau nei pusė nubalsavo prieš atominės elektrinės statymą. Vadinasi apie ketvirtis rinkimų teisę turinčių piliečių. Atmeskim tuos, kurie buvo papirkti, tad kiek liks “tautos valios”? O jei atmestumėte dar ir tuos, kurie apie atiominę elektrinę gavo klaidingą info ar buvo suvedžioti aktyvios propagandos?
     Todėl PREZIDENTĖ buvo visiškai teisi, sakydama, kad tai nebuvo visos tautos nuomonė.

     Tie, kurie propaguoja referendumus kaip tiesioginę demokratijos formą, praktiškai siekia panakinti atstovaujamą demokratiją. Tai neįmanoma net senos demokratijos šalyse, tokiose kaip Britanija. O mūsų postsovietinėje erdvėje juo labiau. Ypač kai žiniasklaida yra privatizuota ir stengiasi uždirbti iš tų, kurie daugiau moka ir todėl formuoja nuomones taip kaip kaip pageidauja užsakovas.

     • ...:

      1) su tokiu požiūriu į tautos balsavimą, tik galime pagrįstai kelti klausimą apie “demokratiškai” išrinktą prezidentę..;
      2) neabejoju, kad jūs norėtumėt, jog tautos valia būtų ingnoruojama ir valstybę valdytų nevaldomas oligarchų klanas – niekas iš jūsų nesitiki kitokios nuomonės, tad nestresuokite. jūs turite teisę taip manyti, bet tai nereiškia, kad jūsų nuomonė kaip nors lems tautos valią;
      3) diskusijose pateikiami argumentai man atrodo fantastiškai geri ir argumentuoti – nors referendume balsavau UŽ atominę (na ir kvaila galvelė buvo tada), dabar turiu kur kas pagrįstesnę nuomonę ir visomis galiomis esu PRIEŠ. kaip gerai, kad dauguma žmonių jau referendumo metu tai suprato.

     • Genta:

      TIPO PREZIDENTĖ NIEKADA NEBUS TEISI, NES JI GIMĖ NERIMTOJ ŠEIMOJ IR NERIMTAIS DARBAIS UŽSIIMINĖJO.

   • kad:

    Tautininkai-juodinami.Dirbama nuo dūšios.Aišku,kad tautines jėgas stengiamąsi “sudirbti”.
    iki rinkimų,būtinai.Yra jau daug informacijos viešojoje erdvėje kas iš tikro sužlugdė desovietizacijos įstatymą ir kieno balsai nukeliavo į kitą pusę balsuojant dėl jo ir jų pritrūko:)Neregzkit savų interpretacijų:).

    • ...:

     toks samdytųjų tikslas – juodinti visus, dirbančius Lietuvai, siekiant suklaidinti kuo daugiau žmonių ir tikintis, kad jie nebesugebės pasirinkti teisingai. todėl pagal galimybes visomis išgalėmis turime sakyti tiesą. tiesa, kai ji išgirsta, kalba pati už save – darydamas sprendimą žmogus visada ją prisimins.
     p.s. man patiko “Kemblio” požiūris – žmogus nuėjo referendumui parašų rinkti vien dėl to, kad atsibodo “amelijos” karsėjimas prieš referendumą:)

   • Genta:

    KAIP BEGYVENA ČEPAITIS? KAŽKAIP NUTILO. KARTAIS PAGALVOJU, JUK GALĖTŲ DAUG PAPASAKOTI APIE LANDUKĄ BERGĄ :)))

 2. Romuvis_LT:

  Populizmas, ir tiek.
  Naujas “gelbėtojas” atsirado. Aišku, kad valdžia parūpo…

  • faktas:

   varyk į http://www.pyderai.lt – ten tavo namai, ko čia atsivilkai, šiukšle!

   • Romuvis_LT:

    O su tavimi iš viso nematau prasmės bendrauti. Esi kažkoks klaviatūros mygtukus spaudyti išmokęs padaras, ir tiek…

   • Amelija:

    Mat koks intelektualas… gal tautininkas, gal šiaip nacis?

    • tikras lietuvis:

     Kodėl jei tautininkas, tai jau būtinai nacis?
     Ir iš viso – kas jums sakė, kad Lietuvoje yra ar kada nors buvo nacių?
     Tai tik Izraelio parlamento pirmininkui, kada sakė kalbą seime, lietuviai – žydšaudčių tauta.
     Ar čia ne to paties šaltinio teiginiai? 😉

    • Sėlis:

     Tie tavo “nacis” puikiai parodo tikraji tavo veida…

     • Marta:

      krašutiniai nacionalistai tik iš pirmo vilgsnio atrodo, kad juda į priešingą pusę nei kraštutiniai kairieji, tokie kaipo “Antifa” (antifašistai), “anarchija”, neokairė ir kt. O iš tiesų jie juda ratu kol susitinka viename taške iš kurių šioms srovėms vadovaujama. Reikia įrodymų?

      • ...:

       jūsų įrodymų? tikrai ne – nereikia – dauguma mylinčių Tėvynę žmonių supranta, kad tiek JAV, tiek Rusija, tiek ES yra tik savo globalistinių interesų paisantys groguonys, nusitaikę sunaikinti visa, kas pasitaikys jų kelyje – Lietuva irgi – bet kokia kaina.
       tam metamos didžiulės jėgos – ką ir matome – visoje viešojoje erdvėje ir net komentaruose. tai, beje, puikiai iliustruoja mano su “Kembliu” čia šiek tiek paliestą klausimą apie šių dienų pagrindinę kovų areną – žmogaus suvokimą ir visuomenės valdymą – pirmiausia, visiškai valdant tą informaciją, kuri patenka į žmogaus sąmonę. štai kodėl dauguma elgiasi tik kaip “klonai”.
       bet..pabudimas vyksta, “marta”. ar jūs pabusite?

      • kad:

       tai tamstos suprimintyvinta teorija.Ten yra žmonės,ne smulkiųjų dalelių judėjimas.Žmonės turi savo pasaulėžiūrą,vertybes.Vertybiniu,pasaulėžiūriniu pagrindu kuriasi vienijasi tautiškumą ugdantys žmonės.Kodėl manote,kad Jums piktybiškai pasakius bet ką ištrinsite tai kame žmonės gyvena,jaučia,kuria bendruomenes.Niekingas tamstos darbas.Tikrai.

    • tai buvo tokia,kurios šeimai lyg ir savaip artima A Povilionienė,kuri metėsi prie tautininkų,nes kaip pati sakė”perspektyvu”,gal norėjo suliberalinti,bet tautininkai užsislpyrę labai,savo laikosi ir tiek.Dar pastebėjo,kad valdžia sako ne ne ne “neperspektyvu” baigėsi jos interese tautininkystė.O “varė” ant tautininkų nuolat.Aūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūūū čia tu?

    • LosAngeles:

     Geriau butu mieloji Amelija, jei vietoje nevykusiu repliku, maloniai atsakytumete i auksciau esanti patikslinima del signataro sesers… Nes jei tai tiesa, tai… kvepeti pradedate prastai

 3. Romuvis_LT:

  Vieną Vaišvilką (Vaišelgą) jau turėjome. Anas tiesiai į rytus mus traukė…
  Na, nesikabinėsiu prie pavardės – dėl to atsiprašau.
  Bet va visokie “gelbėtojai” iki gyvo kaulo atsibodo. Prieš kiekvienus rinkimus jų partijėlės (Valinsko, Vėliau – Drąsiųjų keliai ir t.t.) atsiranda, o po to – sunyksta. Bet tautai, visuomenei ne nuo to ne geriau. Užkimba žmonės ant tokių balsių, patackų, vaišvilų, varkalų, gražulių ir į juos panašių… O tokie kur Lietuvą veda? Į nebūtį, į primityvų proviancialumą, į šalį, kurioje jaunimui gyventi nėra nei menkiausio noro. Būtent tokie postringautojai kaip tik ir yra tie žmonės, kurie savo neapgalvota veikla naikina tautą išvydama iš jos visą jaunimą…

  • ...:

   “romuvi”, jūs truputį painiojatės – neseniai rašėte, kad jaunimą iš Lietuvos veja nemeilė gėjams, paskui – kad meilė žemei, paskui – kad nemeilė skalūnams, regis, dar kažką panašaus buvote sugalvojęs.. ta pati taktika, tik kitos aplinkybės? na pagaliau – nors iš pagarbos savo paties vaizduotei išmokite šiokių tokių naujų frazių…nes kai paskaitai..na nėr ką skaityt! galite kokių knygų pasiskaitinėt, gal kokį filmą pažiūrėti, su žmonėm pakalbėti – gal atsiras kokių naujų “argumentų”? matote, šitas nelabai veikia, kai žmogus valdžioje nebuvęs….hm..kiek čia?..20? 25 metus?:)
   p.s. dėl Vaišvilos praverstų nors pagooglinti, kad taip nevyriškai nevažiuotumėte “į lankas” dėl “rinkiminės kampanijos” 😉
   o rytojaus dalykas – labai elementarus – tautos valios neteisėtas nevykdymas. paklausykite – turėtų sukelti kokių nors minčių – bent tiek, jei jums daugiau nepavyks išspausti…

   • Nepolitikas:

    Manau tamsta be reikalo aiškinat tam „Romuvis_LT”. Tai yra dirbtinio intelekto „programa“ su „X“ failais, kaip ir „Amelija“, „Marta“ ir t.t. Jų tikslas – sumenkinti garbingus piliečius, kurstyti nepasitikėjimą ir t.t. Tai yra homoseksualizmo taktiką :
    1. Nujautrinimas – tai pastovus visuomenės bombardavimas įvairia su ES ir NATO susijusia informacija. Visada būkite ten, kur kažkas vyksta(pvz. komentarai Alkas. lt), būkite matomi“
    2. blokavimo strategija nepripažįsta tolerancijos kitokiai nuomonei. Jei tu ne su mumis, tu – prieš mus. Blokuojama viskas, kas pasisako prieš valdžią ar jų politiką.
    3. „atvertimas“ (converting). Kirkas su Madsenu savo knygoje šią strategiją pristato pabrėžtinai ciniškai: „Kai kalbame apie atvertimą, mes kalbame apie psichologinėmis atakomis bei suplanuota propaganda iš žiniasklaidos pakeistas vidutinio piliečio mintis, emocijas ir valią. Kalbame apie demoralizaciją tų nusistatymų, kurie yra prieš mus.
    O Vaišvila šaunuolis!

    • ...:

     “nepolitike”, ačiū už pastebėjimus, bet jie nebuvo būtini.
     jūsų minimus personažus aš matau ir jų tikslai/programa man suprantama – tai tiek dėl supratimo.
     BET kartais jų klausimai yra puiki “scena” pasakyti kai ką svarbaus KITIEMS, kurie galbūt netyčia čia užklydo, abejoja, yra “pasimetę”, ar tiesiog “tebemiega”, kaip kad aš buvau prieš keletą metų. kai matau tokią progą ir jaučiu prasmę arba tiesiog noriu dėl kitų priežasčių, rašau tai, ką noriu pasakyti. ir matau, kad tai pasiekia kai kuriuos žmones. kiekvienas žmogus jau yra laimėjimas, todėl tai daryti nėra beprasmiška, bent jau kol kas.
     taigi – jie daro ką daro, o aš darau ką aš darau. ir tai nepriklausys nuo nieko, tik nuo manęs.
     bet dėkui už palaikymą.

    • Amelija:

     O taip, šaunuolis… Tiesiog kandidatas į prezidentus. Mirk iš juoko…

     • ...:

      tai dabar čia turėsime stebėti jūsų mirtį?..mirsite? ar kaip?:)

      • Amelija:

       Ne, nesijaudinkite, aš tikrai dar ilgai nemirsiu (pasisendinau komentatorių akyse – juk dauguma jų pensininkai). Zigmutis už mane jaunesnis gal ketveriais metais, o Sąjūdyje nuo pirmų jo dienų – sąžiningai sakant, nuo pirmųjų metų, nes pradžioje tylėjo kaip kelmas (kaip ir aš).

       • ...:

        tai kad jūs ir esate ta jūsų įvardinta “dauguma”…
        bet nenusiminkite, rašykite – visgi gerai, kad patikslinote savo amžių – pasistengsime atlaidžiau žiūrėti į jūsų komentarus.

       • Kemblys:

        Įdomu… Amelija, papasakok kaip jūs ten visi patekote į ‘sąjūdį M.Gorbačiovo persitvarkymo politikai remti’? (tsrs, tuomet buvo panaši į dbartinę Baltarusiją ar Šiaurės Korėją) Kas jus pakvietė? Ne Petkų, Sadūnaitę, Svarinską, Terlecką (ir kitus, kurie pasipriešino), bet filosofus, Mokslų akademijos narius, komunistus..?

        • ...:

         Kembliui:
         man tai pati įdomiausia, ir, manau, abosliučiai esminė tema. tik nemanau, kad ji turėtų būti aptariama šioje diskusijoje – gerbiant signatarą ir atsižvelgiant į tai, kad daugeliui čia rašančių kol kas tai yra tiesiog neįdomu. bet kad paklausėte, atkreipsiu dėmesį į keletą dalykų:
         1) pasidomėkite kvantine fizika bei faktu, jog visa “materija” yra sudaryta iš atomų, kurie iš esmės yra “tušti” (nekietas daiktas niekaip negali sudaryti “kieto” pasaulio);
         2) “išorinis” pasaulis “vyksta” tik mūsų viduje (paprasčiau: ne aš esu kambaryje, o kambarys yra manyje) – mūsų suvokimo procese – t.y. smegenims “atkoduojant” informaciją, gaunamą per 5 žmogaus pojūčius;
         3) tas, kas valdo informaciją, per 5 pojūčius pasiekiančią tuos kelis centimetrus žmogaus smegenyse – tą vietą, kuri “atkoduoja” arba “interpretuoja” gaunamą informaciją, absoliučiai valdo žmogų ir visuomenę.

         tai tiek pradžiai. čia begalinė tema, su daugybe klausimų ir penu minčiai.
         jums siūlau pažiūrėti 20 min elementarų filmuką apie 5 pojūčias mūsų patiriamą pasaulį. atsiprašau – turiu tik anglų kalba – kitokio neradau (bet, manau, daug suprasite iš matomo vaizdo):
         http://www.youtube.com/watch?v=AqnEGu8VF8Y
         p.s. šaunu, kad domitės. įdomių atradimų.

 4. Sėlis:

  Pasakyk tai didziajai Lietuvos visuomenes daliai, kad jie yra “dogminiai maniakai”, “kaimo brisiai”. Gausi i nasrus kaip reikiant, sena menkysta. Gerai, kad tokiu mankurteliu mazuma, bet va beda, kad smarkiai gadina ora daugumai. Pasispardyt, paurgzt, pabezdet tik ir tesugebat, liberasteliai.

 5. Ona:

  aha ramuvis yra aborto liekana

 6. Valstybės nėra:

  Kaip susigrąžint Valstybę, jei ji jau seniai priklauso Centro Šeimininkui? O mūsų praskydę politikai, bent jau tie, kurie yra valdžioje, yra tik mažas sraigtelis, sukinėjamas Briuselio direktyvomis. Įdomiai darosi pas mus: kasdien visi keikia valdžią, o atėjus rinkimams ir vėl tuos pačius su džiaugsmu ir nauja “viltim” renka. Kur dingo rinkėjų atmintis, išprusimas? Kada išsirinksim Lietuvai lojalią valdžią? Tokia be baimės sugebės ir Valstybę sugrąžinti. Vieną kartą mums tai pavyko- 1990-aisiais. Žinoma, nesu naivi- į ES esam “įmontuoti” stipriau ir griežčiau nei anoj sąjungoj- ne be Tautos išdaviko Auštrevičiaus kompanijos pastangų. Tačiau stipri LIETUVIŠKA valdžia neabejotinai pasistengtų peržiūrėti santykius tarp Lietuvos ir ES . Tada labiau ir Tautos balsas taptų girdimas.

  • ...:

   jūsų mintys man dažnai nesvetimos, bet.. pažiūrėkim į vidinį veiksmą žmonėse, valdžios struktūrose – matosi šioks toks judesys (net paskutinių dienų įvykiai). o jeigu yra JUDESYS, tai rodo didžiulius pasikeitimus, nes labiausiai neįveikiamas kelias buvo IKI judesio. manau, yra vilties.

   • vėžlys:

    Kai tokie “judesiai”, rezultato geriausiu atveju sulauksim po kokių 200 metų. Nenoriu tokios “vilties”. Reikia rezultatų ČIA ir DABAR, nes kuo toliau, tuo labiau grimztam dugnan.

    • ...:

     jei judesio nebūtų, nebūtų ir vilties, ir mūsų valstybės, ir tautos po tų 200 metų.
     fizinis judesys rodo judėjimą šiek tiek giliau, arba, paprasčiau, galvoje. o kaip tik ten pagrindinis veiksmas ir vyksta – centrinė kovų arena yra žmogaus suvokimas, arba, tiksliau – žmogaus tikėjimo, vilčių, siekių, galimybių valdymas. kas tai supranta, tas valdo žmogų, tas valdo ir pasaulį. tas valdo ir Lietuvą, tas valdo ir rinkėjus, nes valdo rinkėjų kelis centimetrus smegenų užpakalinėje dalyje. jau ne vienam siūliau pasidomėti tuo, kaip žmogus suvokia pasaulį, kas yra “išorinis pasaulis”, kur jis yra ir .t.t. na tiek to – čia vėl mano filosofijos- nebūtina gilintis. bet suprasti tiek reikėtų, kitaip neturime šansų.
     aš šioje srityje matau pokyčius, kurie yra labai svarbūs. bet sutikčiau su dideliais pokyčiais jau rytoj:)

  • dėl Auštrevičiaus -:

   ir jo buvusios pavaduotojos Dalios Grybauskaitės šiose derybose su ES

 7. Viktoras:

  Gerb.Signatare Zigmai,esate neteisus dėl VAE statybos atsisakymo.Referendumo rezultatas turi tik patariamąją galią.

 8. Bartas:

  palaikau tą mintį, kad mūsų žmonės lipa ant grėblio kiekvieną kartą . Nieko nepadarysi. Pensininkams tai patinka. Ir jie niekada nesupras, kad Butkevičius nusibodo Kubiliui. Kubilius dar kažkam ir t.t. Reikia naujos Tautinės bangos.
  O dėl to , kad Vaišvila netyli, tai svekintina. Turi kažkas kalbėti, šaukti, kviesti galvoti, ką mes darom . Kur mus veda “valdžiukė”.

  • ...:

   žinote, klausau signataro ir jausmas – riedanti lavina. akivaizdu, kad valstybės valdžios sistemoje reikia rimtų pokyčių – nematau kaip ta pati sistema galėtų išspręsti nors vieną iš gausybės signataro iškeltų klausimų, jeigu toji sistema ne tik nenori jų spręsti, bet greičiausiai talkininkauja siekiant, kad tos problemos gilėtų? kas gali paaiškinti marazmą dėl AE: kokiu būdu „Seimas negali apsispręsti, nes nežino Vyriausybės prisiimtų įsipareigojimų ir jų pasekmių. A. Butkevičius viešai skundėsi, kad A. Kubiliaus Vyriausybė neperdavė naujai Vyriausybei visų šio projekto dokumentų“ (Z. V.)??? žmonės, ar ten turgelis koks ar ten seimas?
   akivaizdu, kad kai kažkas pasakė: „problemos negali būti išspręstos tos pačios sąmonės, kuri jas ir sukūrė“, buvo teisus. pabuskim, žmonės.

 9. pensininkas:

  Šlygštu. Dauguma komentatorių, kaip ir valdžia su prezidente, žaidžia kvailelį. Valstybė žlunga, o jie bajerius skaldo.

 10. wikswa:

  Vilniečiai, nebūkim mėmės, susirinkim prie Seimo palaikyti Vaišvilą.

 11. hm?:

  o gal tik reikia paprasto leidimo į Seimą?

 12. ...:

  štai tokia turi būti save gerbiančio piliečio ir save bei savo piliečius gerbiančios valstybės pozicija. padėka ir pagarba Signatarui už tokį tiesaus žmogaus, o ne užguito vergo požiūrį.
  labai svarbios iškeltos idėjos bei peticijos iniciatyva, lauksime teksto.

 13. pensininkas:

  Skaitau skrajutę: VIENIKIMĖS REFERENDUMUI, ir renku parašus jam surengti, kadangi REFERENDUMO TIKSLAI yra labai svarbūs:
  1. Sumažinti reikalingą parašų skaičių referendumui skelbti nuo 300.000 iki 100.000.
  2. Uždrausti parduoti Lietuvos žemę užsieniečiams.
  3. Įteisinti, kad žemės gelmės išimtine teise priklausytų Lietuvos Respublikai, o gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu.
  Gal panikuoju be reikalo, bet tinklapyje http://www.zemesvardu.lt, matau, kad 20-tyje savivaldybių nėra nei vieno iniciatoriaus šiems parašams rinkti. Išeitų, kad parašai bent kiek organizuotai nerankami: Birštone, Druskininkuose, Ignalinoje, Joniškyje, Kėdainiuose, Marijampolėje, Neringoje, Pakruojyje, PALANGOJE, Telšiuose, Ukmergėje, Utenoje ir kitose savivaldybėse.
  Sovietų laikais sakydavo „Partija naš rulevoj“. Matosi tas principas galioja ir dabar, nes pilietinės visuomenės Lietuvoje nematyti. Parlamentinės partijos tyli, o iš neparlamentinių tik Tautininkų sąjunga šį Referendumą remia. Tempai, kokiais dabar renkami parašai, reiškia, kad ir 100000 parašų nesurinksime.
  Parašyti šį komentarą, atsišaukimą į Lietuvos piliečius, mane paskatino ir šiandieninė, paskelbta http://www.alkas.lt, signataro Z.Vaišvilos spaudos konferencija „Susigrąžinkime Valstybę“. Mūsų pagrindinis dabar uždavinys – rinkti parašus referendumui. Kito šanso gali nebebūti.

  • 18 vietų:

   pono visiškai nesusipratusio (politiškai) “pensininko” panika gera ir laiku:
   parodė, kad nei vieno parašo dar nėra (300000 vis reikia ir reikia), o ir
   tinklapyje tik 18 vietų
   – vilniečiams tik Viršuliškių 75a,
   o kauniečiams Gedimino 36 parašai renkami
   gaila, kad Klaipėdoje dar nėra kur pasirašyt
   (čia apie tuos, kuriuos “žvejoti” telefonu neminėtina).
   Panika tiksli, triukšmų ir pastangų per akis,
   o politiškai tai visai nesietina – nei su viena nuomone, nei su
   jokia politine jėga (esama, buvusia ar būsima).
   Tad belieka vien užjausti už tokį garbų norą, ir tokį visišką nenuovokumą
   polit-padėties, kaip 1926 m. sąlygotą į Lietuvą iš svetur per “savus”.
   metas garbus “pensininke” savus nuo “savų” atskirti.
   Būkite (būkime) dėmesingesni, ir gal tikrai,
   dalykiškiau veikiant – nuo PAT Šios akimirkos,
   bent ..150000… parašų DĖL ŽEMĖS LIETUVOS

   sunkiai sunkiai RADUS kur su savo dok. juos padėti !!!

   bus………
   ar ne?
   Be panikos – 18 vietų:
   Anykščiai A.Baranausko a. 15, ”Puntuko” viešbutis, 305 kabinetas
   Jonava A.Kulviečio g. 1-36
   Jurbarkas Svajų 1
   Jurbarkas Kauno 34
   Jurbarkas Algirdo 7 a, Parduotuvė ScanPrekyba
   Jurbarkas Lauko 7, (parduotuve Automagas)
   Jurbarkas Dariaus ir Girėno 66 a, Parduotuvė husqwarna
   Jurbarkas Vasario 16-osios , 10 b
   Kaunas Gedimino 36 , Optikos salonas
   Kauno raj. Raudondvaris Gėlių kioskas prie Kultūros centro ,I-VI: 8-20 h, VII: 9-17 h
   Plungė II, IV 10-18val.Telsiu g. 5 (uz DNB banko)
   Radviliškis Maironio 1, III aukštas. “Rekmanta”
   Radviliškis ‘Dariaus ir Girėno 28 ”Neskriausk piniginės”
   Šiauliai II, III, IV . 16-19val. Žemaitės g. 43, I-jame aukšte
   Šilutės raj. Vilkyčiai, Veiviržo g. 42. Šilutės r.
   Trakų r. Rūdiškės Kas dieną nuo 20 val, Aušros 36,
   Varėna II-iais, 18.00 – 19.00 val., Vytauto g. 18
   Vilnius I-VII, 10-19 val. Viršuliškių 75a-4


   Parašų rinkimas jau PRADĖTAS!
   http://www.referendumailietuvos.info/index.php/kur-pasira%C5%A1yti

  • Marta:

   Tomaševskiui tikrai patiks toks parašų sumažinimas iki 100 000, nes “mažumų” Lietuvoje panašus skaičius ir yra. O tada tai jau mažumos – lenkai suu rusais galės keisti konstituciją kada tik panorėję. O tai reiškia ne ką kitą – KAIP VALSTYBĖS PAMATO GRIOVIMĄ.

   IŠ VISO TO GALIMA DARYTI IŠVADĄ, KAD VAIŠVILA ORGANIZUOJA VALSTYBINĮ PERVERSMĄ.

   Todėl jo straipsnis turėtų slkambėti taip: SUGRĄŽINKIME VALSTYBĘ RUSIJAI.

   Jei klystu, pataisykit.

   • ...:

    iš viso to galima padaryti išvadą, kad “marta”

    MIRTINAI BIJO TAUTOS BALSO

    parašai renkami tam, kad įvyktų referendumas, kuriame

    TAUTA PASAKYTŲ SAVO VALIĄ IŠKELTAIS KLAUSIMAIS

    (o ne be miltukų pereitų per “martos” smegenis)

    todėl referendumo pavadinimas turėtų būti toks:

    PRISIMINKIME KAD ESAME LIETUVOJE ŠEIMININKAI

    🙂

    • ...martai:

     “marta”, sugrįžkite čia nešmeižusi signataro po V.V. Landsbergio straipsniu. bijote akistatos? su kuo? negi manęs bijote? NEBIJOKIT, aš nepaliksiu jūsų sunkią akimirką 😉

     • tiek to, pasikartosiu:

      Nenoriu kartotis, bet faktas tas, kad Zaišvila atvyko tiesiog iš Dubnos organizuoti Andropovo suplanuotą, Gorbačiovo pradėtą “perestroikos” sąjūdį.

      O kas yra Dubna? Labai “taikus” branduolinio tyrimo institutas , 110 km nuo Maskvos ((Russian: Объединённый институт ядерных исследований, ОИЯИ), in Dubna, Moscow Oblast (110 km north of Moscow)) Vienas iš instituto įkūrėjų buvo kinietis Wang Ganchang, (antrasis, ne toks reikšmingas – Vladimir Veksler) studijavęs fiziką Vokietijoje jau Hitlerio laikais, o vėliau Komunistinės Kinijos vyriausybės komandiruotas į Maskvą kurti atominę bombą, nes JAV jau buvo pademonstravusi, kad ją turi. Ją sukurti padėjo Rusijos chazarų kilmės šnipai Rozenbergai, kurie po to JAV buvo nuteisti mirties bausme.

      Vėliau šis institutas sukūrė vandenilinę, o dar vėliau branduolinę bombą.
      Šiuo metu šis institutas specializuojasi ir INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ SRITYJE.

      Tai dabar pasakykit man, ponaičiai, ar į tokį institutą sovietai laisvai priimdavo kiekvieną fizikjos studentą, norintį pasitobulinti atomo branduolio srityje? Be jokio “signature” parašo KGB organuose?

      Tad kas pas mus “raudonesnis” – ar D.Grybauskaitė, kuri keletą mėnesių mokė komunistų vadovus ekonomikos ir nepersidažė kaip kiti komunistai, bet išėjo iš partijos visiems laikams, ar tie, kurie su komunistine Kinija kūrė galingus ginklus, kurių pagalba siekė užvaldyt pasaulį ir visą gaublį nudažyt raudonai? Man neaišku. Gal jums aišku?

      • ...:

       šmeižtai šmeižtukai – net 2 kartus pakartoti, kad mažai nepasirodytų:) tik kad…nieko naujo ir neefektyvu:

       1) gerb. Vaišvilos biografija sako, jog:
       1974 m. aukso medaliu baigė Šiaulių V-ąją vidurinę mokyklą;
       1979 m. diplomu su pagyrimu baigė Vilniaus valstybinio universiteto Fizikos fakultetą (teorinė fizika);
       1974–1979 m. studijavo Vilniaus valstybinio universiteto (VVU) Fizikos fakultete (nuo 1977 m. rudens iki 1979 m. vasaros – specialybės studijos Maskvos V. Lomonosovo vardo valstybinio universiteto Branduolinės fizikos mokslinio tyrimo institute Dubnoje, Maskvos srityje (mokslinio darbo vadovas – I. N. Michailov; specializacija – atomo branduolio teorija).
       Aukštasis mokslas Vilniaus valstybiniame universitete baigtas raudonu diplomu (teorinės fizikos specialybė). Studijų grupėje Vilniaus universitete buvo seniūnu, vienerius metus – Fizikos fakulteto Studentų profsąjungos pirmininku.”

       tokie studentai buvusioje TSRS studijavo dar ne tokiose mokyklose – bet kur sąjungoje, taip kaip ir aktoriai filmavosi bet kur sąjungoje, muzikantai – koncertavo bet kur ir t.t.
       o Vaišvila buvo (yra) išskirtinių gabumų žmogus, tad- nieko keisto.

       O SVARBIAUSIA – jis dvasia ir kūnu stojo prieš TSRS kariuomenę,
       gynė seimą ir buvo viesiems Lietuvą mylintiems žmonėms matomas – buvo su visais. nors ir vaikas buvau, net aš to nepamiršau. kiti – juo labiau.

       2) dėl Grybauskaitės – jokių problemų – galėjo studijuoti ir dirbti taip pat bet kur. BET – ji kolaboravo kai kiti stojo prieš tankus ir žuvo. jeigu tai melas, tegu paneigia. tegu pateikia “išstojimą” ir “atsisakymą” ir kitokį “apsivalymą” pagrindžiančius dokumentus, tegu paaiškina savo biografijos vingius. kokia čia paslaptis? kaip kad pati prezidentė vakar sakė – aukštu pareigūnu gali būti tik nepriekaištingos reputacijos ir morališkai nesusitepęs žmogus. kur prezidentės moralinė švara? taigi – tauta seniai laukia atsakymų. kur jie?

   • S:

    Jūs ne tai, kad klystat – rašot nesąmones visiškas! Pirma, surinkti tiek parašų Tomaševskis negali net su rusais susijungęs. Jis jau buvo susijungęs su rusų sąjunga ir dar kažkuo, per balsavimą nesurinko net 80 tūkst balsų. Antra, Konstitucija tik tada keičiama, kai įvyksta referendumas ir balsuoja ne mažiau, kaip 50% žmonių, iš kurių virš pusės, ar daugiau kaip 2/3, ar kartais net >75% nuo VISŲ piliečių pasisako už pakeitimą (priklauso, ką keičia). Lenkų yra truputį virš 6%, rusų berods mažiau už 6%. Tarkim, bendrai sudėjus gaunasi 13%. Tai jei paskelbs referendumą, jis galios tik jei balsuos lietuviai, kurių bus dauguma, ne mažiau, kaip 3:1, o paprastai būna santykis su kitataučiais 4:1. Kaip lenkai su rusais pakeis konstituciją referendumu “kada tik panorėję”, ką jūs nusišnekat? Latvijoj rusų yra beveik pusė, tai jie surinko parašus dėl antros rusų valstybinės kalbos, ir latviams teko balsuot. Ir gerai, nubalsavo ~80% prieš. Dabar jie žino, kad latvių procentas yra lemiamas, kitaip Latvijos neliks. Ir latvių todėl daugėja, buvo 52%, dabar yra ~60%, mums irgi nekenktų toks “šaltas dušas” iš Tomaševskio pusės, nes lietuvių Lietuvoj yra 84%, galim sau leisti bet kokį referendumą.

    Aš dabar paaiškinsiu, kaip Tomaševskis gali keist Konstituciją. Jūs pati Tamsta esat jo pagalbininkė, kaip ir mūsų valdžia. Tomaševskiui nereikia jokio referendumo, kad pakeist tiek Konstituciją, tiek Lietuvos įstatymus. Kai nėra referendumų, tada viską keičia Seimas. O Seime Tomaševskis yra daugumoje kartu su lietuvių tautos išdavikais. Seimo ir Tautos nuomonės labai skiriasi, lietuviai nori savo kraštą išsaugot lietuvišką, Seimas nori viską parduot, įvest lenkiškas raides, atsisakyt suvereniteto ir t.t. Todėl Tomaševskiui žymiai naudingiau bendraut su tautos išdavikais, kurie lankstosi lenkų ponams, negu su visa lietuvių tauta, kurios požiūris visiškai aiškus.

    Mūsų valdžia vykdo Lietuvių politinės tautos genocidą, kurį pradėjo TSRS. Prorusiški ir pro-vakarietiški dabar yra tie patys veikėjai, kurie tą tikslą stengiasi pasiekti. Tai tie patys tarybiniai žmonės, kurie pakeitę iškabas sugrįžo valdžion, ir jūs Marta esat jų šuniukas, lojantis pagal užsakymą.

    • ...:

     S – labai geri pastebėjimai. ypač patiko: “Tomaševskiui nereikia jokio referendumo, kad pakeist tiek Konstituciją, tiek Lietuvos įstatymus. Kai nėra referendumų, tada viską keičia Seimas. O Seime Tomaševskis yra daugumoje kartu su lietuvių tautos išdavikais.”
     BŪTENT. todėl ir norima tautos neprileisti prie jokių sprendimų, nes be tautos įsikišimo bus kaip norės Tomaševskis ir, žinoma, kiti, kuriems atiduoti Lietuvos suverenitetą yra niekų darbas.

   • pensininkas:

    Oi, kokia, atleisk debile esi. Jei Tomaševskis 100000 parašų ir surinks tai nieko nereiškia, nes po to už jo to referendumo pasiūlymus BALSUOS VISA LIETUVA. O tai jau apie 2000000 rinkimų teisę turinčių piliečių. Neinešinėk destrukcijos į rimtą reikalą. Prie ko čia Rusija. Lietuvos, kaip valstybės su sava žeme (teritorija), visos parlamentinės partijos jau nebenori, jiems rūpi tik ES pinigai, išmoks. Tik P.Šliužui (didelė pagarba jam), Z.Vaišvilai, J.Pankai, Tautininkų sąjungai, man ir dar kokiam tūkstančiui piliečių tai tik terūpi.

   • Genta:

    NUSIRAMINK, LEISK ČERVONUI PAPUMPUOTI, PEDERASKEI UŽSIDIRBTI :)))

 14. tikras lietuvis:

  Nieko naujo.
  Gaila, aišku.

  • Nepolitikas:

   „Nieko naujo.“ -? O man naujiena – „- sustabdyti Europos Sąjungos teisės viršenybę prieš Lietuvos Respublikos įstatymus įtvirtinančių įstatymų priėmimą ir priimtų galiojimą iki tol, kol dėl jų referendume pasisakys tauta.“, tai pirma karta, kada politikas REALIAI reiškia įsitikinimus dėl konstitucinės santvarkos atstatymo! Net DK su savo didvyriais išsigando ES. Antra karta(pirmas dėl LR Konstitucijos) ramiai pasirašiau peticijoje. Nors gerbiamas Vaišvila manau ne teisus : „Vyriausybę kviečiu nedelsiant nutraukti Visagino AE projektą ir suvokti, kad jo tęsimas neteisėtas“, t.y. „suvokti“ gali tik vaikas, o jie nusikaltėliai turi „pripažinti“. Bravo! Net kaimynai negalėjo patikėti, teko parodyti(iki šiol Alkos neskaitė). O vienas senukas net apsiverkė – „pirmas žingsnis iš vergijos, kaip buvo Sąjūdžio laikais“… O tau – Nieko naujo!

 15. ...:

  dilema: jeigu prezidentė kartu su VSD netalkininkauja gaujos interesams, įdomu, kodėl prezidentei atrodo, kad prokuratūra dirba tinkamai dėl snoro bylos? kur kaltieji? įtariamieji? nubaustieji? kokie prezidentės veiksmai, o ne tik kalbos? ar ne todėl staiga prezidentei iškilo „moraliniai klausimai“ dėl Grižado sugrąžinimo į darbo vietą?
  beje, kai snoro „konsultacijoms“ iššvaistyta jau 33 541 600 litų, tai jau turėtų būti ne tik piliečių ar FNTT klausimas, bet ir prezidentės. bet ko laukti – vien argumentas apie FNTT pareigūnų nesugebėjimą „pasistatyti namą“ vien ko vertas.

 16. ...:

  išjudino signataro pastebėjimas jog “Prezidentės ir klano, Europos Sąjungos vadovybės baimė dėl bundančios Lietuvos ir ne tik Lietuvos tampa desperatiška“ – kiek kartų tai kartoju – viso pasaulio laisvoji žiniasklaida šaukte šaukia apie globalistinės sistemos desperatiškas visas įmanomas priemones kuo greičiau atimti visas įmanomas žmogaus teises ir laisves, o labiausiai – teisę į savigyną, teisę būti laisvu žmogumi, teisę nepaklusti sistemai. tai nėra vien Lietuvos reikalas – globalistiniai tikslai yra įgyvendinami pasauliniu mastu (ir Sirija, Irakas ir kiti „terorizmo malšinimai“ bei „pavasariai“ nėra nesusiję dalykai). todėl, kad žmonės bunda, nes kam gi reikėtų vyriausybės ruošiamų baudžiamojo kodekso pataisų, numatančių kad už pasipriešinimą policijai nebeliks administracinės atsakomybės – tik baudžiamoji – net iki trejų metų laisvės atėmimo?? akivaizdus policinės valstybės kūrimas. klausimas tik – kas ką? ar pirmiau pabusime, ar pabusime jau su antrankiais? kas inicijuoja tokias pataisas? kas duoda nurodymus tai daryti? neabejoju, kad tie, kurie tai daro, lietuviškai tikrai nekalba.

 17. tautietis:

  taip prezidentė privalo atsistatidinti,bet savo sosto ji taip lenvai nepaleis

 18. Nagi:

  Loja vis smarkiau Kremliaus šunelis matyt jaučia artėjanti galą. Juos abu su L Balsiu reikia siųsti į Rusiją, iš ten jiems mokama alga, tegu Putinas juos ir gyvenamu plotu aprūpina.
  Na palok dar šunelį, gal kada nors padvės kumelė, bet tau jau nepavyks apkvailinti tautos taip kaip tu ją buvai apkvailinęs dėl Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės statybų, arba tavo trimitavimas apie tai kokia nesaugi yra buvusi Visagino AE, kuri tu Maskvos agentę raginai kuo greičiau uždarytri

 19. Audronė:

  Argumentuotai,labai smagiai ir su jumoru medus šviečia žmones.Čia jau talentas.O signaro raginimui rinkti parašus labai pritariu,nes nemažai yra nepritariančių referendumui.Pabandykime greičiau lukštentis iš patogaus kiauto,mokykimės pasiaukoti, augti.Tada r savijauta pagerės, ir gyvenimas taps mielesnis.

 20. ...peticija:

  norintiems veikti, ne tik galvoti kaip viskas yra blogai, šiuo metu, manau, galima padayti 2 dalykus:

  1) pasirašyti Signataro parengtą peticiją: //peticijos lt/visos/71415/ (pagal numerį kažkodėl neradau, bet yra tarp naujausių);
  2) rinkti parašus referendumui.

  keiskimės ir keiskime:) sėkmės ir ramybės, tautiečiai.

 21. pensininkas:

  Pasirašyk tinklapyje peticijos Z.Vaišvilos peticiją “susigrąžinkime valstybę. Ją pasirašė dar tik 18.

 22. S:

  Na, perskaičiau viską, ką sakė Vaišvila. Iš esmės pritariu, dėl smulkmenų tingiu ginčytis. Bet bus sunkus kelias, reiks tvirtybės.

  • ...:

   jūs teisus, kelias nebus lengvas – Lietuvai nebus. ir geriau, kad signataras nebūtų vienas – nenoriu matyti hienų vakarėlio.

   • S:

    Aišku, aš tik džiaugiuosi, kad pagaliau turėsiu už ką balsuot. Berods praeituose rinkimuose balsavau už … Jezerską (0,67%, kaip visada) – dėl jo frazės, kad kaip Prezidentas, ginkluotųjų pajėgų vadas duos įsakymą priešintis, jei Lietuvą puls. Dar Geležinio Vilko draugas kariūnas pasakė, kad puikus žmogus. Daugiau nebuvo už ką. Dabar reiktų “resursais” susirūpint, tada atsirastų nedidelė tikimybė… Bet hienų vakarėlio nebus vieninteliu atveju – jei Vaišvila neturės JOKIŲ galimybių laimėt rinkimus. Kitu atveju panaudos tokius “resursus”, kad maža nepasirodys… Čia gana lengva atsakyt į komentarus, paskelbt straipsnį. Delfiuose ir televizijose bus kitaip. Bet negadinsiu nuotaikos dėl tokių smulkmenų, kad, pavyzdžiui, prezidentė tik viena medalio pusė ir panašiai. Čia išdidi laikysena. Ir svarbiausia – teisinga. Pirmyn…

    • ...:

     na Z. Vaišvila dar nesibolotiruoja (nebent kažką praleidau?), neskubėkim:) bet mano balsas skirtas jam – kitų išsitiesusių žmonių nematau. priešingu atveju balsuoti neisiu – kai rinktis iš ko nėra, oligarchų sistemos smėlio dėžė nedomina. tik, manau, su signataru bus bandoma (jau yra) susidoroti iki to – atimti bet kokį norą eiti toliau. tą ir vadinu hienų vakarėliu – jis prasideda ir įsisiūbuos jeigu tik Vaišvila pareikš savo apsisprendimą. todėl tame reikale signataras neturėtų būti vienas. pažiūrėkit, kas jau dabar vyksta viešojoje erdvėje. iš kitos pusės, ne viskas gali būti sunaikinta, žmogaus dvasia nesunaikinama, tad galbūt jėgos ne tokios ir nelygios. hienų kiauksėjimas dar nereiškia rezultato – tik kiauksėjimą:) todėl ir kiauksi, kad yra ką prarasti ir bijo. o baimė yra silpnumo požymis.

     • Kemblys:

      Daug ko klausiau kaip jie PIRMIEJI pateko į sąjūdį M.Gorbačiovo persitvarkymo politikai remti – tyla, MIRTINA TYLA. Gal jiems dar ‘persitvarkymas’ nesibaigė? Įdomu, ar Zigmas Vaišvila prabiltų? Pirmieji ‘sąjūdiečiai’ buvo filosofai, mokslininkai, komunistai… Nieko blogo, ir tarp jų galėjo būti nepatenkintų tsrs, bet staiga JIE susirinko, susirinko visose tsrs ‘respublikose’.

     • S:

      Aišku, kad Vaišvila gali surinkt žymiai daugiau, nei paprastas kandidatas. Na, tikėkimės apsispręs ir tada bus įdomu. Tiesą sakant, aš pats tai iššūkį priimčiau, visi juk kažkada mirsime, o svarbiausia ar bent gyvenai… 😉

      • Kemblys:

       Jei šiame gyvenime nepajėgsime sukaupti pakankamai vidinės jėgos, teks atgimti, tad, taisydami visuomenę, ruošiame sau geresnes būsimas sąlygas ir lengviname vaikų, anūkų ir visų šalia gyvenančių gyvių dalią – viskam turi būti paskata 🙂

 23. Marta:

  neatsiprašinėkit. Zaišvila – labai geras vardas. 🙂

  Nenoriu kartotis, bet faktas tas, kad Zaišvila atvyko tiesiog iš Dubnos organizuoti Andropovo suplanuotą, Gorbačiovo pradėtą “perestroikos” sąjūdį.

  O kas yra Dubna? Labai “taikus” branduolinio tyrimo institutas , 110 km nuo Maskvos ((Russian: Объединённый институт ядерных исследований, ОИЯИ), in Dubna, Moscow Oblast (110 km north of Moscow)) Vienas iš instituto įkūrėjų buvo kinietis Wang Ganchang, (antrasis, ne toks reikšmingas – Vladimir Veksler) studijavęs fiziką Vokietijoje jau Hitlerio laikais, o vėliau Komunistinės Kinijos vyriausybės komandiruotas į Maskvą kurti atominę bombą, nes JAV jau buvo pademonstravusi, kad ją turi. Ją sukurti padėjo Rusijos chazarų kilmės šnipai Rozenbergai, kurie po to JAV buvo nuteisti mirties bausme.

  Vėliau šis institutas sukūrė vandenilinę, o dar vėliau branduolinę bombą.
  Šiuo metu šis institutas specializuojasi ir INFORMACINIŲ TECHNOLOGIJŲ SRITYJE.

  Tai dabar pasakykit man, ponaičiai, ar į tokį institutą sovietai laisvai priimdavo kiekvieną fizikjos studentą, norintį pasitobulinti atomo branduolio srityje? Be jokio “signature” parašo KGB organuose?

  Tad kas pas mus “raudonesnis” – ar D.Grybauskaitė, kuri keletą mėnesių mokė komunistų vadovus ekonomikos ir nepersidažė kaip kiti komunistai, bet išėjo iš partijos visiems laikams, ar tie, kurie su komunistine Kinija kūrė galingus ginklus, kurių pagalba siekė užvaldyt pasaulį ir visą gaublį nudažyt raudonai? Man neaišku. Gal jums aišku?

  • ...:

   kadagi tas pats šmeižtukas jūsų įkeltas 2 kartus, atsakysiu ir čia:

   šmeižtai šmeižtukai – net 2 kartus pakartoti, kad mažai nepasirodytų:) tik kad…nieko naujo ir neefektyvu:

   1) gerb. Vaišvilos biografija sako, jog:
   1974 m. aukso medaliu baigė Šiaulių V-ąją vidurinę mokyklą;
   1979 m. diplomu su pagyrimu baigė Vilniaus valstybinio universiteto Fizikos fakultetą (teorinė fizika);
   1974–1979 m. studijavo Vilniaus valstybinio universiteto (VVU) Fizikos fakultete (nuo 1977 m. rudens iki 1979 m. vasaros – specialybės studijos Maskvos V. Lomonosovo vardo valstybinio universiteto Branduolinės fizikos mokslinio tyrimo institute Dubnoje, Maskvos srityje (mokslinio darbo vadovas – I. N. Michailov; specializacija – atomo branduolio teorija).
   Aukštasis mokslas Vilniaus valstybiniame universitete baigtas raudonu diplomu (teorinės fizikos specialybė). Studijų grupėje Vilniaus universitete buvo seniūnu, vienerius metus – Fizikos fakulteto Studentų profsąjungos pirmininku.”

   tokie studentai buvusioje TSRS studijavo dar ne tokiose mokyklose – bet kur sąjungoje, taip kaip ir aktoriai filmavosi bet kur sąjungoje, muzikantai – koncertavo bet kur ir t.t.
   o Vaišvila buvo (yra) išskirtinių gabumų žmogus, tad- nieko keisto.

   O SVARBIAUSIA – jis dvasia ir kūnu stojo prieš TSRS kariuomenę,
   gynė seimą ir buvo viesiems Lietuvą mylintiems žmonėms matomas – buvo su visais. nors ir vaikas buvau, net aš to nepamiršau. kiti – juo labiau.

   2) dėl Grybauskaitės – jokių problemų – galėjo studijuoti ir dirbti taip pat bet kur. BET – ji kolaboravo kai kiti stojo prieš tankus ir žuvo. jeigu tai melas, tegu paneigia. tegu pateikia “išstojimą” ir “atsisakymą” ir kitokį “apsivalymą” pagrindžiančius dokumentus, tegu paaiškina savo biografijos vingius. kokia čia paslaptis? kaip kad pati prezidentė vakar sakė – aukštu pareigūnu gali būti tik nepriekaištingos reputacijos ir morališkai nesusitepęs žmogus. kur prezidentės moralinė švara? taigi – tauta seniai laukia atsakymų. kur jie?

 24. tiek to, pasikartosiu:

  Jau vien tai, kad tokios propagandos prikimštas internetas, verstų kiekvieną susimąstyti – o kodėl nėra propagandos prieš Rusiją? Kodėl VAišvila jos niekada nekritikuoja, bet tik Europos sąjungą, Vakarus, netgi gėjus mat pasitelė. Kiniją, kitas komunistines šalis? Kodėl tokia vienpusė propaganda?

  Bet juk laikai nuo Bušo – Kissingerio JAV valdymo radikaliai pasiketė. Rusijos chazarai prarado pagrindinius postus Tarptautiniame Valiutos Fonde, į kurio postą vieto chazarų bankininkų dinastijos atstovo Sakcho, buvo paskirta išmintinga prancūzė Christina Lagarde , Europos centriniame banke, Pasulio Banke ir dabar belieka dėl nuolat keliamų krizių prasti postą jiems Federaliniame Rezervų banke, kurį dar valdo Bernankė. Išskirtinio chazariško mentaliteto burbulas subliuško su visais jų netikrais “nobeliais/”.

  Todėl ir metamos pajėgos į Rytų Europą, nes Pasaulinio dominavimo vadelės išslydo iš rankų. Galimas daiktas, kad dėl šių priežasčių tik dabar – kai vyksta teigiami pokyčiai – imtasi taip intensyviai juodinti Europos sąjungą. Ypač jai didelę įtaką darančius vadovus – Ch. Lagande, Merkell, D.Grybauskaitę… kaip ir Obamą, žinoma. Tai sveiko proto vadovai, prieš kuriuos sukilo nesveiko proto, bet didelio godumo dominuoti pasaulyje egocentriški elementai.

  • ...:

   ir susimąstome- kaip matote- vis daugiau žmonių. bet jūs ir vėl painiojatės, ponia – savo šalies gynimas nuo Vakarų banditų nėra siekis savo Tėvynę atiduoti Rytų balditams- to niekada nepamirškite ir daugiau nesipainiokite:)
   kas dėl propagandos – jūs pati ją geriausiai ir skleidžiate – ką ir matome.
   kartoju:
   1) agituoti PRIEŠ grobuoniškus “vakarus” nereiškia agituoti UŽ “rytus” ar, kokrečiai, Gazpromą. toks požiūris tik rodo sąmoningą piktavalių oligarchų bandymą manipuliuoti miegančia žmogaus sąmone, supaprastintai pasaulį padalinant į du polius, kur vienas yra “geras”, o kitas, savaime aišku, blogas. šitą jau aiškinomės šimtą kartų, net pasakaitę jums sukūriau (apie lapę ir vilką, jei pamenate (galiu priminti));
   2) kai kyla tokie “raudonieji” klausimai prezidentės praeityje, susiję su (gink dieve!!!) bendradarbiavimu su Rusijos struktūromis, kuri, pačios prezidentės žodžiais, puola ir kitaip atakuoja Lietuvą, prezidentės PIRMIAUSIAS reikalas būtų viešai tautai paskelbti apie visas savo biografijos detales, paneigti šmeižtą ir paaiškinti savo sprendimus, net jeigu jie ir neatrodytų populiarūs. nuoširdumą žmonės priima geriau už bet kokį melą ar išsissukinėjimą. šituos klausimus, nerimaudamas dėl ryšių su Rusija, gerbiamas signataras ir pateikė prezidentei. kur atsakymai? ką tai reikšia, “marta”?
   matote, nuolat šaukti, kad visi mylintys Tėvynę yra Rusijos draugai ir tautos priešai, yra ne daugiau kaip tušti lozungai, jeigu valstybės vadovė sėdi užrišta burna. klausimas- kas jai ją užrišo?

   • Nagi:

    Na ir ištobulino demagogiją Ktremliaus propagandistai prie Putino imperialistų valdžios. Lietuvoje loja ant visų tų kurie gina Lietuvą nuo Rusijos imperijos ambicijų. Putinui negailą kelių milijonų dolerių vietiniams šunims žaliai raudoniems arbūzams tokiems kaip L Balsys ar ZVaiš vila. Vis dėlto Z Vaišvila gali pasigirti savo sugebėjimais perimti vaisas kgbisto ydas įgytas pas savo šeimos draugą KGB generolą Marcinkų su kuriuo draugystė tęsiasi iki šiol. Z Vaišviliokas loja ant visų tų kurie priešinasi Maskvai ir ne vam nešukteli ant Kremliaus parankinių tokių kaip Paksius ar Uspaschikas, o ant pačios Rusijos nesu girdėję kad jis sukritikuotų dabartužinę Rusijos kgbistinę oligarchinę valstybę ir jos nusikaltimus priš savo rusų tautą. Lok lok šunelį ir lauk kol nudvės kumelė.

    • ...:

     tai kad jūsų komentaras labiau panašus į ta šunelį..

     1) agituoti PRIEŠ grobuoniškus “vakarus” nereiškia agituoti UŽ “rytus” ar, kokrečiai, Gazpromą. toks požiūris tik rodo sąmoningą piktavalių oligarchų bandymą manipuliuoti miegančia žmogaus sąmone, supaprastintai pasaulį padalinant į du polius, kur vienas yra “geras”, o kitas, savaime aišku, blogas;
     2) dėl KGB ryšių – mano manymu, atsakymus duoti turėtų kas kitas nei Vaišvila – kai kyla tokie “raudonieji” klausimai prezidentės praeityje, susiję su (gink dieve!!!) bendradarbiavimu su Rusijos struktūromis, kuri, pačios prezidentės žodžiais, puola ir kitaip atakuoja Lietuvą, prezidentės PIRMIAUSIAS reikalas būtų viešai tautai paskelbti apie visas savo biografijos detales, paneigti šmeižtą ir paaiškinti savo sprendimus, net jeigu jie ir neatrodytų populiarūs. nuoširdumą žmonės priima geriau už bet kokį melą ar išsissukinėjimą. šituos klausimus, nerimaudamas dėl ryšių su Rusija, gerbiamas signataras ir pateikė prezidentei. kur atsakymai?
     nuolat šaukti, kad visi mylintys Tėvynę yra Rusijos draugai ir tautos priešai, yra ne daugiau kaip tušti lozungai, jeigu valstybės vadovė sėdi užrišta burna. klausimas- kas jai ją užrišo? o jei užrišo, kas valdo valstybę? jums tokie klausimai nekyla?

     • Nagi:

      Otu kieno sąmone manipuliuoji, prasigėrusių vargšų runkelių protu, kurie per visą gyvenimą tapi ir nėra perskaitę ne vienos padorios knygos. Visas jų išsilavinimas, blevyzgos prie degtinės butelio.

      • ...:

       matote, man manipuliuoti nereikia – tiesiog sakau tiesą, o tai daryti yra paprasčiau už viską – pabandykite (gal ir jums patiks).

       aš apie tautiečius kaip apie “vargšus runkelius” neatsiliepiu – tai yra žeminantis pasakymas – jį naudoja tik asmenys, negerbiantys nei savęs, nei tautiečių.
       bet tiesa – Lietuvoje matau daug vargšų žmonių , kuriuos oligarchų nevaldomas siautėjimas ne tik nugirdė, bet ir pasiuntė iš šio pasaulio ar atvedė prie savižudybės slenksčio. tiesą sakau ir dėl šių žmonių. ir dėl jūsų, kas bebūtumėt.
       pabuskite.

      • kad:

       nereikėjo tautos girdyti.
       Vietoje duonos,ugninį vandenį.
       Pasaulis mažas,istorijos kartojasi tik su kitomis tautomis,dabar iki žemės ateita-sekantis etapas.

    • kad:

     kodėl manote,kad nuo sąjūdžio laikų žmogus, tiek tuomet ,tiek nuolat, tiek dabar likęs ištikimas ir vykdantis ir signataro pareigas ir įgyvendinantis sąjūdžio idėjų tęstinumą, ką daro ir sako Jums nepatikima ir “dirba Maskvai”,o komjaunuoliai ,atsipūtę sėdėję komjaunimo komitetuose ir kitose darbovietėse kurie šaipėsi,kai važiavo žmonės ginti svarbiausių objektų,dabar “labiausiai atsidavę” dirba ir sako viską Lietuvos ir jos žmonių naudai?
     Ar manote,kad nėra žmonių,kurie žino kas vyko Sąjūdžio metu,kas vyko 23 metus ir kaip kas elgiasi dabar?

   • Nagi:

    O visos Prezidentės biografijos detalių atskleidimas tave išgelbės nuo meilės dabartiniam kgbistiniam Putino rėžimui. Kodėl tu taip pamilai Kremlaus kgbistus, kad net kryžiumi guliesi dėl Z Vaišvilos ir jo draugo KGB generolo Marcinkaus. Gal pamiršai kaip Zigmukas visam pasauliui lojo kokia nesaugi buvusi Visagino AE, nors švedai į jos saugumą buvo sukišę kelis šimtus dolerių ir ji saugia galėjo tarnauti Lietuvai dar bent 20 metų.

    • ...:

     manęs prezidentės žodžiai neišgelbės nuo nieko – per vėlu. galbūt ją išgelbėtų, bet ji bijo tiesos. tik tikiuosi, kad ji nespės sunaikinti Lietuvos.
     dėl AE – domėkitės, klausykites diskusijų (yra įkelta nemažai nuorodų), skaitykite – tik toks yra pažinimo kelias. aš savo nuomonę turiu ir abejonių Z .Vaišvilos skaidrumu nekyla. jei jums kyla, būtinai aiškinkitės:)

     • ...:

      p.s. kremliaus kgb’istų nemyliu (net nepažįstu tokių), bet Lietuvą ir tiesą – labai. o Vaišvila, kaip pasakytų auksčiausias valstybės vadovas, šiuo atveju yra “ne prie ko”:) na gal tik “prie to”, kad taip jau sutapo, kad ir jis myli Lietuvą, ir tiesą. tada mums, be abejo, pakeliui. gal ir jūs persigalvosit? 😉

      • Nagi:

       O kokią tu tiesą myli, Vaišvilinę ar tautos, na manau kad tau arčiausiai širdies Maskvos agento Lino Balsiaus tiesa, juk jis taip jausmingai pakalba runkeliams apie siaubingus dalykus kurie netrukus ištiks Lietuvą, na o kur dar Z Vaišvilos kalba pasakyta Šiaulių senoliams, kad neseniai Latvijoje įvyko šešių ar tai aštuonių balų žemės drebėjimas. Gerai nesąmones kalbėti žmonėms trokštantiems sovietinio sugrįžimo.

       • Zigmas Vaišvila:

        Ir patikėjote šia Delfio pasaka? Nebent pats dalyvavote ją rašant.
        Pagarbiai,
        Z. Vaišvila

        • ...:

         Signatarui:
         iš kitos pusės, už šią pasaką galima ir padėkoti delfiui – kaip tik ji mane paskatino iš esmės pasidomėti ką Jūs manote įvairiais klausimais. kai akivaizdaus absurdo per daug, žmonės linkę pasitikrinti.

        • je je:

         Nuejes gyvenimo kelia,
         Sustojau, apsidairiau:
         Visur KGB galvas kelia-
         Prie ruso man buvo geriau.

         Visi mane maza mylejo,
         Kai as dar ant puodo dariau.
         Net shoodas tada nesmirdejo,
         Prie ruso man buvo geriau.

         Gyvenimas mano zydejo,
         Kai basas mokyklon ejau,
         Jie man komunizma zadejo-
         Prie ruso man buvo geriau.

         As savo galvos neturejau,
         Bet viska, ka liepe, dariau.
         Kadangi galvot nereikejo-
         Prie ruso man buvo geriau.

         Uz darba nedaug man mokejo,
         Daznai nosim zeme ariau.
         Bet kai is salies prisidejau-
         Prie ruso man buvo geriau.

         Su savo as boba gulejau,
         Ir svetima dar pavariau.
         Kadangi tada dar galejau-
         Prie ruso man buvo geriau.

         Ir kiek gi galiu as kartoti:
         “Prie ruso man buvo geriau…”
         Einu ryt uz USPASKY balsuoti,
         Nes as kaip pilietis miriau.

       • šmeižikui nagiui:

        nebuvai, negirdėjai, nenusišnekėk. O tas neda**** s delfininkas , puikiai žinot visi, kokiam šeimininkui dirba už pinigus.

        • Nagi:

         O kokiam šeimininkui dirbi tu. Manau kad Kremliaus kgebistui Putinu. Juk tave siutas apima kai žinai jog rudenį Ukraina pasirašys asocijuotos ES narės dokumentus, o juk taip stengiesi kad tai neįvyktų tokie dalykai su Moldova ir Gruzija. Sajuz nerušimy sovietskich respublik, na vieki splatila velykaja Russ, ar ne taip Latvių gatvės juodadarbi?

         • ...:

          hey, “Nagi”- grižtu, o va čia koks spektakliukas:) dėkoju, kad manęs nepamirštant, tik, spėju, aš jus tuoj pamiršiu, nes imate manęs nebedominti…dėl šių paprastų priežasčių:
          1) jumyse nematau asmens, tik nupirktą kloną;
          2) negirdit ir nenorit girdėti atviros sąmonės;
          3) esate komos, arba embriono būsenos – nepajėgus adekvačiai reaguoti į gyvą aplinką.
          bet – tiems, kam rūpi – tiesa yra viena ir jos vardas – Lietuva: jos žmonės, žemė, vandenys ir gelmės. jeigu jums nesuvokiama, jog šitie dalykai yra VISA, KĄ TAUTA TURI, jūs vertas to, kas laukia tai praradus. tik, spėju, tai bus per sunku jums pakelti.. ką tada pasirinksite -alkoholizmą ar savižudybę? norėčiau, kad rinktumetės gyvenimą, tačiau jūs per kvailas, kad tai suprastumėte. gaila. nes tai – ir jūsų gyvenimas, ir jūsų ateitis. kaip sunku kovoti ir už tuos, kurie yra tiesiog nesubrendę asilai – kaip jūs. sorry, iš jūsų tikėjausi daugiau, gaila. NEXT:)

    • švedai:

     Ignalinos AE saugumas ir padidintas buvo tik Vaišvilos pastangų dėka. Neiškreipkit istorijos.

    • na:

     Dar keli milijonai gyvena Lietuvoje.Iš jų nemažai buvusių ir širdyje esančių sąjūdiečių.Yra signatarai.Yra signatarų namai.Yra sąjūdio kažkokia taryba ir dabar.Ko jie tyli?

     • Nagi:

      Ir ką tu “sajūdieti: mums siūlai. Tavo pasiūlymai aiškus, reikia kad Lietuva išstotų iš ES ir NATO ir tiesiu taikymu sulystų į maskolių užpakali. Net anarchija. lt tokiu atviru tekstu šitokių pasiūlymų nedrįsta išsakyti.

      • na:

       tai tamstos žodžiai ir tamsta siūlymą suformavot.Apie jokį išstojimą iš ES ir NATO nieko nesakiau,nes manau,kad nereikia išstoti,tokios kalbos nebuvo.Rusiškai neblogai rašot,aš nemoku.
       Tai apie ką čia?

      • S:

       Demagogas painioja sąvokas. ES ir NATO nėra tas pats. ES mes nedalyvaujam, jei ji tampa federaline valstybe – tam neužtenka stojimo į ES referendumo balsų. Mes ne “išstosim”, o panaikinsim Tėvynės išdavikų įvykdytą Lietuvos pardavimą užsieniui. Aš daviau priesaiką Lietuvos kariuomenėje, ir ginsiu savo šalį prieš ES, Lenkiją, Rusiją, apskritai bet kokį agresorių ginklu. O NATO yra puiki sąjunga mums, nereikalauja nieko, taigi tinka. Bet mes, priešingai negu konservuotos šiukšlės Tėvynės išdavikai, įvykdysim NATO reikalavimą skirti 2% BVP gynybai ir patys ginsim savo šalį, sąjungininkai tik padės. 😉

      • ...:

       “Nagi” – gerb. Z. Vaišvilos pozicija yra tinkama laisvam žmogui: kad Lietuva, būdama ES ir NATO nare, būtų lygiateise savarankiška partnere, savo vidaus gyvenime priimančia savo sprendimus ir išlaikančia savo suverenitetą. išstojimai ir nutraukimai visai nebūtini – net nereikalingi ir galbūt nenaudingi.
       tik, spėju, jums šitie žodžiai yra absoliutus kosmosas, ne? kaip šeimininkas pamokino sakyti “Rusija” ir “priešai puola”, taip ir kartojate? ŠVIESTIS IR MĄSTYTI jums nesiūlau – neturite su kuo.

  • na:

   kad taip rūpinatės ta Rusija,ji vis pas Jus tupi ant liežuvio,reikštų ir galvoje,nes mintys iš ten plaukia.

  • Nepolitikas:

   Vaikiški klausimai : „Jau vien tai, kad tokios propagandos prikimštas internetas, verstų kiekvieną susimąstyti – o kodėl nėra propagandos prieš Rusiją? Kodėl VAišvila jos niekada nekritikuoja,…“ O kodėl nekritikuoja ir Kinijos?…A? Ir t.t. Bet ne Kinija, nei Rusija savų direktyvų mums nesiunčia, gėjų paradus Lietuvoje neorganizuoja ir t.t. Tai apsiramink su savo melo, geriau rašyk bent savo teisybę, jeigu tiesos negali.

  • A:

   Kodėl sveiko proto Obama meta milijardus per Jungtines tautas platinti sodomiją ir negimusių vaikų žudymą (C-fam info) ?

 25. prašalaitis:

  Yra du žmonių tipai – žemiečiai ir atėjūnai. Testas pasitikrinimui, kiek mes esame mąstantys žmonės. Žemietis linkęs už viską mokėti, nemėgsta būti skolingas, atėjūnas myli chaliavą,laukia kad jam duotų-nuolaidų, akcijų, es paramos, ševronų, etc. Žemietis mąsto ir elgiasi tikslingai, atėjūnas – tai didysis moralistas-liberastas – ribų nėra,asmeninė laisvė yra svarbiausia, daro, kas jam patinka, svarbu jam gerai, visuomenės poreikiai yra niekai. Žemietis mąsto “blogai šiandien, gerai rytoj” ir dirba, aukojasi dėl šeimos, tėvynės, kad kažkas liktų ateinančioms kartoms. Taip elgėsi mūsų pokario partizanai ir daugelis iki jų. Atėjūnas mąsto “gerai šiandien, blogai rytoj” – jam reikia gyventi čia ir dabar ir būtinai gerai. Jis nežino, kad gyvenimas ne tik naudojimasisi, bet davimas. Žemietis iškilus pavojui, galvoja apie įvykius, kodėl jie įvyko ir kaip galima juos pakeisti. Atėjūnas – verkšlena, kodėl man taip, kokie tie kagėbistai, europistai blogi, ir ima velti intrigėles, visi, nesutinkantis su juo yra durni “runkeliai”, būtinai kapstosi mentaliniame šiukšlyne ir paleidžia intelektualizmo miglą. Žemietis skleidžia savo idėjas žmonėms, atėjūnas – bėga, jis niekada neturi laiko, superužsiėmęs arba manosi per protingas gaišti laiką.Žemiečio tikslas – duoti. atėjūno-imti ir pezėti apie laisvę. Kai tuo tarpu laisvė yra vienoks ar kitoks pasirinkimas. Žemietis pasirenka atsakomybę, atėjūno pasirinkimas – tarnauti ponui, savo įpročiams, dirbti ten, kur nėra jokio pasirinkimo. Atėjūnas bėga nuo atsakomybės į vergovę – už nieką neatsakau, nieko negaliu padaryti. Tokius susiurbia sektos, kur reglamentuojamas kiekvienas nario žingsnis. Kokios įtakingiausios sektos Lietuvoje? Partijos, sutūpusios seime. Atitinka visus sektų kriterijus. Žemietis mąsto proaktyviai – kuria sąlygas pasikeitimams, atėjūnas-prisitaiko prie aplinkybių, kad ir kokios žeminančios jos būtų, ir mano, kad jis yra protingiausias. Kol neišgyvendinsim iš savęs atėjūnų bruožų, nieko nebus. Kai išgyvendinsim, imsimės likusius atėjūnus mokyti, kas nesimokys-gydyti, kas nenorės gydytis, tą-…. Per daug prirašiau…

  • Nagi:

   Tavo “žemietis” visada kovojo za svietloje buduščija i edinujų partijų KP(b). Šrai tu šitokiais žemiečiais tiki, taip kaip neapkenti tų kurie nori ir gyveną Europoje. Tau artimesnė Kremliaus kgbistinė žvaigždė, o ne Europa. Tavo kelias Lietuvą vedą į Putino glėbį. Tiik nesakyk kad tu šito netrokšti. Tavo pati didžiausia svajonė, tai ta kad Lietuva išstotų iš ES ir NATO, na o lietuviai kaip ir ankščiau nuolankiai laižytų kgbistams užpakalius ir tikėtų maskolių propaganda, ypač dabartinio kgbešniko Putkino rypavimų. Valio, tai sukūrė tautinį portalą Alkas.lt, jis tolygus antifa ar neokairė portalams, koks skirtumas kaip pasivadinate, bet kryptis ta pati, į rytus link Maskvos.

   • ...:

    piguva, “Nagi”..vel ta pati cypsinti “gerųjų” vakariečių ir “blogųjų” rytų ašis. neveža – primityvu ir veidmainiška. o Lietuva jums nors kiek rūpi? ar lietuva be kokio pono-priedo mokate ištarti? ką paliksite savo vaikams? anūkams? nors geriamo vandens paliksite?..matote, yra žmonių, kurie mato šiek tiek toliau savo nosies.

    • ...:

     LIETUVA, norėjau parašyt, atsiprašau, jau skubu…

    • Sėlis:

     Tokie jie tau tie individualieji liberastai… Jiems niekas nerupi, nei Tevyne, nei ju vaiku, anuku, tuo labiau Tautos ateitis, jie yra egoistai, jiems rupi tik PINIGAI – kuo daugiau piniguuuuuu! Svarbu paciam gerai, o kaip kitiems – visiskai nusispjauti. Kazkur ten zmones nebetures geriamo vandens – dzin, bele turiu piniguuuuuu. Kazkur ten zmones skursta – dzin, bele as esu sotus, turtingas ir turiu daug piniguuuuu. Jie, atrodo, lyg negyventu siame pasaulyje.

     • ...:

      pinigai yra tik kūno vargšų ir dvasios vargšų pirminis ir svarbiausias poreikis -tokių kaip “Nagi”, mazuronių ir kiti “onių”. aukštesniuose sluoksniuose pinigai įgauna tikrąją prasmę – yra beverčiai, nes iš emės jie neegzistuoja – paspalvintas popierius masių hipnozei ir pagrindinis vergovės įrankis. o mes tikime. tikrąją vertę turi tik galia ir jėga – galimybė diktuoti sąlygas visoms pasaulio tautoms, skirstyti energetinius resursus, maistą ir geriamą vandenį. čia yra tikroji galia- išlikimo priklausomybė. visa kita – spektaklis, tik ne mankurtams tai suvokti.

 26. Kažin:

  Beje, spręsti dėl Konstitucijos 9 str. pakeitimo gali tik referendumas, todėl kvietimas Peticijoje, kad dėl 9 str. pakeitimo sprendimą priimtų Seimas, prieštarauja Konstitucijos 148 str. nuostatai.

  Be to, yra deklaratyvus ir Petecijos šūkis: “Susigrąžinkime valstybę!” Neaiškus tokio šūkio turinys, konkrečiai neaišku, kas būtų tas valstybės susigrąžinimas. Juk Valstybę susigrąžinome dar 1990 metais, atkurdami Lietuvos Nepriklausomybę. Pagal Konstituciją ir tarptautinius santykius Lietuva yra valstybe. Taigi mano supratimu minėtas Peticijos šūkis miglotas. Gal čia turimas galvoje valdžios susigrąžinimas, pakeičiant netinkamus asmenis tinkamais ar tarkim 1994 m. sutartis su Lenkija, kuria Lenkija grindžia savo kišimąsi į Lietuvos vidaus reikalus.
  Žodžiu, galėtų būti Peticijos dėl konkrečių dalykų, o ne skirtingų dalykų suvertimas į vieną krūvą, kaip yra šioje Peticijoje.

  • Nagi:

   Tie kurie siūlo pasirašyti peticiją manau kad jie nori susigrąžinti aną sovietinę sosialističeskųjų Litovskųjų respubliku, v sostave Rosiji, jiems su vakarais ne pakeliui, jie nori koją kojon žengti su putinine kgbistine rusija.

   • Sėlis:

    O as manau, kad tie, kurie daug loja pries referendumininkus, agituoja uz zemiu pardavimus ir skalunus, yra tie patys putinoido pakalikai, siekiantys, jog Lietuva visada liktu dugne. Maskoliai nenori klestincios Lietuvos, todel zlugdo ja, kaip tik gali: kad isparduotume pusvelciui savo zemes uzsienieciams, o jie cia statytu kiaulides, vistides, o vietinius isnaudotu kaip pigia darbo jega; kad sevronas uzterstu musu geriamaji vandeni ir t.t. ir t.t. Tam ivykti labai padeda, kaip visada, musu vietiniai stribeliai, tokie kaip tamsta. Apsimetate, kad “varote” ant maskolijos, ale ji jums darbdave.

    • Nagi:

     O kaip tu Sėli ją ketini :sukklestinti” tą Lietuvą, tautinias pašukavimais ir visuotinu vyžų pynimu. Na taip Lietuva turtinga šalis, kam jai reikia tos Europos kai pati būdama tokia :galinga” šalis gali diktuoti savo sąlygas Europai ir užjūrio “Jankiams”, taip kaip lieps kgbistas Putinas. Šlovė neblėstantiems komunistams sulindusiems į tautininkų kailius.

     • prašalaitis:

      Na ką gi, atpažinote save ir priskyrėte atėjūnų kategorijai? Drąsus trolis, šaunuolis! Dar pamiršau porą punktų. Atėjūnas mąsto kaleidoskopiškai, t.y. jis nesugeba iš informacijos srauto atsirinkti ir sudėlioti bendro vaizdo, nes…atėjūno galvoje įdėtas čipas su tam tikra nekintančia programa, kuri užblokuoja smegenų likučius ir priverčia automatiškai atidarinėti dvikojo burną ir išleisti garsus-kgbynas, komunistai, putkinas :))). Kai save atpažįsta, tampa apgailėtinai ir juokingai agresyvus.

     • ...:

      “Nagi”: bla bla bla..nieko nepasakote. no comments.

   • S:

    Pats esi Kremliaus produktas, mankurtas Stalino sukurtu mentalitetu. Jūsiškiai EU tarnai visi yra tie patys komunistai ar komjaunuoliai, dirbę SSSR, tik pasikeitę iškabą. Jie vykdo tą pačią politiką – lietuvių politinės tautos genocidą. Čia lygiai kaip su aktyviais ateistais raudonaisiais slavais iš Šalčininkų-Vilniaus rajonų. Po Nepriklausomybės paskelbimo jie staiga tapo aršiais katalikais ir lenkais vietoje tarybinių piliečių. Esmė tik viena – eiti prieš Lietuvos valstybę ir lietuvių tautą. Taip ir jūs, tarnai “europos ir vakarų”, iš tikrųjų esat tie patys stribvaikiai euro-sovietukai, profesionalūs Lietuvos išdavikai. Taigi, nelok Stalino šuneli, užsieniečio verge…

   • je je:

    tai žmonės, kurie rašosi, jos net neperskaitę. Kažką kažkur girdėjo: a, čia dėl žemės? dėl vandens? kad nebūtų parduodama užsieniečiams? gerai, duokite, pasirašysiu.

    Ir visai nesvarbu jiems kad pasirašo už trijų konstitucijos straipsnių pakeitimą, taip, kad šie pakeitimai įgalintų ir toliau kaitalioti konstituciją ir taip, kad ta žemė tikrai patektų į neprietelių rankas. Smalsesniam paaiškinma, kad 47 str. buvo pakeistas ir jį reikia atkeisti. Bet juk jame kalbama apie žemę po parduotais užsienio diplomatinių tarnybų pastatais. Jei ambasada nusiperka pastatą, bet neturi teisės į žemę po juo, ar į kiemą, tai kyla visokių keblumų. Lietuva tarpukary juk irgi buvo nusipirkusi Villa Lituanija Italijojesu gražiu skveru. Ir ką? Tik Beliuskonis atidavė šį puikų pastatą savo draugui Putinui.

  • Kažin'iu:

   Dėl 9 str. Seimas gali priimti s p r e n d i m ą- r e n g t i referendumą. Kodėl gi ne?
   O Valstybę reikia susigrąžinti iš politmafijinės valdžios (visais imanomais atžvilgiais) ir ES’o uzurpatorių (jei dar ponui teisininkui neaišku kiek neteisėtai atiduota Lietuvos suvereniteto be tautos valios pažeidžiant LT Konstiticiją – dar kartą skaitykit Signataro tekstą).

  • ...:

   “Kažin”, jūsų “teisiniai” reveransai darosi nykoki…ar turite širdį? maniau, kad turite, tad labai norėčiau ją pamatyti – ne tik be pabaigos dėliojamą “teisinį pasjansą”.. Lietuvoje jis bereikšmis, nes čia nei teisės, nei teisingumo nėra. teismai galioja tik mailiui – ne prezidentei, ne klanui.

 27. Kažin:

  Vargu, ar teritoriškai Lietuva Rusijai apskritai yra reikalinga, na o su tais socializmais, tai jau pačioje Rusijoje yra baigta ir prošvaisčių sugrįžti nesimato. Kitas dalykas yra su Lietuvos gyvenimo draskymu, skleidžiant atitinkamą informaciją, jos visokiu menkinimu, tai toks suinteresuotumas yra galimas iš abiejų didesniųjų kaimynų.

 28. S:

  Šiandien girdėjau per radiją akademiko habil. dr. Kudzio, kuris buvo partizanų rėmėjas, žodžius: “jeigu aš tada būčiau partizanams pasakęs, kad Nepriklausomoje Lietuvoje prezidentė bus stribo duktė ir Konstitucinio teismo pagrindinė teisėja (Birmontienė) irgi stribo duktė, partizanai mane būtų sušaudę…”. Tarp kitko, Birmontienės tėvas pagrindinis Veisiejų stribas Mockevičius buvo atsakingas už Adamkaus vizitą į LTSR ir jį asmeniškai visur vežiojo… Nieko sau valdžią turim kai pagalvoji, nenuostabu kad jie tęsia lietuvių tautos genocidą, tik tada su SSSR, o dabar su EU užnugariu…

  • Nagi:

   Na tai kas lieka Lietuvai daryti jei ji nėra reikalinga nei rytams nei vakarams. Aptversite ją spygliuota viela ir liksite tokie pat ‘nepriklausomi’ kaip kažkada buvo “nepriklausoma” Albanija valdant komunistiniam diktatoriui Alvarui Hodžai. Na o prekybinius santykius galėsime plėtoti su Afriką ir to kontinento laukinėmis gentimis iš jų įsigysime aukštųjų technologijų ir civilizuotos patirties. Ar ne taip tautiniai bolševikai jūs norite. Nematau jokio skirtumo nei tarp jūsų sambūrio, Padleckio frontininkų, ar Valėrkos Ivanovo jiedinstvininko. To pačio bolševikinio kelmo tos pčios atžalos kaip ir antifa su anarchistais, visi vienodai nekenčiate dabartinės Lietuvos ir jos nepriklausomos politikos nuo Kremliaus. Kaip jūs norėtumėte kad viskas būtų priešingai, na bet jūsų blauzdos yra per skystos kaip sakė Kristutė Brazauskienė jūsų mylimo vado A Brazausko sugulovė.

   • ...:

    man kur kas labiau patinka Islandijos pavyzdys, tik ne jūsų vergo mentalitetui tai suvokti..
    vėl šviečiasi tik “rytai” arba “vakarai”?? tai – jau jūsų sąmonės problema, ne mūsų. laisviems žmonėms prižiūrėtojo nereikia, laisviems žmonėms tinka partneris, draugas, kaimynas.
    o jums..ką gi – patologija neišgydoma, tad siūlau paprastesnį variatą – važiuokite į kokią afrikos šalį ir parsiduokit į kokios fazendos į vergovę – mažiau kankinsitės, galėsite bučiuoti ponui rankas ir kovas, gauti kiaulių jovalo ir miegoti su vištomis:) ir mums bus lengviau 🙂

   • S:

    Išdavikų lauks tribunolas. Ir tada neprireiks spygliuotos vielos. 😉 Aš nematau skirtumo tarp tavęs ir jedinstvos, Tomaševskio ar kitų Lietuvos išdavikų. Tarp kitko, “Jedinstvo” ir EU – “Union” yra tas pats, tik išvertus iš rusų į anglų kalbą. Ir jūs visi EU kolaborantai tiesiai atėjot iš ruskių sovietų tarnybos, tokia tiesa. Akivaizdu, kad patys aršiausi EU šalininkai yra tie patys sovietų tarnai, darę karjerą SSSR, kaip paaiškint šitą? Aš galiu paaiškint. Juk jūs vykdote tą pačią sovietų Suslovo politiką – Lietuva be lietuvių. Taip pratęsdami lietuvių politinės tautos genocidą. Komunistai ir konservai yra tas pats. Komunistų rusų tikslas nebuvo ruskių valdžia, jų tikslas buvo Lietuvių tautos nužudymas (atseit, “buržuazijos stuburas yra politinė tauta”). Taigi visiškai suprantamas šitoks mankurtų pašaukimo vykdymas – koks skirtumas kam tarnaut, jei misija vykdoma? Komunistai lygūs konservams (2K), visi tai supranta. Kol kas jums puikiai su EU sekasi – net ruskius viršijat… Bet dėl tautos naikinimo teks atsakyti. Man nesvarbu, ar jus užkodavo sovietai, ar lenkai, vakariečiai, ar kas ten dar užsienyje. Čia ne pasiteisinimas.

    • ...:

     labai teisingai įvardijote “koduotojus” – jie lygiai yra ir “vakariečiai”, ir “rytiečiai” – nesvarbu kas, bet tikslas vienas – naikinti, asilmiliuoti, kontroliuoti.
     tačiau šis suvokimas, kaip matote, lengvai kelio nesiskina per mankurtų čipuotas smegenis. o kai prasiskirs, gali būti vėlu. niekaip nesuprantu, kas gali vesti žmogų į savęs paties naikinimą ir dar manyti, kad jis taip užsitikrina saugumą ir GALIMYBĘ IŠLIKTI? naivuliai – šito jums neužtikrins NIEKAS, nes niekam kitam to NEREIKIA, nes niekam kitam tai NERŪPI – mažiau žmonių, mažiau problemų: pradžiai atiduokime Žemaitiją, atiduokime gėjų nekentėjus, atiduokime žmonių teisę priešintis, atiduokime vaikus. klausimas – kiek sistema užtruks, kol ateis mūsų, kol ateis TAVĘS? nepagalvojote?
     vienintelis kelias yra ginti savo dar turimas teises, tautos teisę spręsti, pasirinkti ir tvarkytis SAVO žemėje, ne svetimųjų.

     • S:

      Jie kitaip masto. Kad užsieniečiai užtikrins. Deja, toks viršūnėse įsitikinimas. Aš dabar net “ant depresijos ribos” po šito parašų paskutinio rinkimo. Aišku, nėra taip blogai mūsų visuomenėje – dauguma nebėra užkoduojami. Dirbu geriausiam Lietuvos mokslo padalinyje, ten kol rinkau šiaip parašus, tai visi pasirašė. Jau >10 mokslo daktarų ir studentų dar daugiau pasirašė. Bet ne skaičiui renku, tikėjausi pačių pagrindinių tikrų Lietuvos mokslo šviesuolių parašus surinkt. Nuėjau pas šešis, pačius pagrindinius vadovus. Spėk kiek parašų gavau… DU! 🙁 Abu mano vadovai nepasirašė nė velnio. “Užsieniečiams reikia parduot žemę, duos lietuviams darbo.” Arba “partizanai buvo banditai ir stribams lygūs.” 🙂 Apie formalų vadovą (“čia plokščias požiūris”) aš kalbėt net nenoriu, man ne pavyzdys. Ir kas keisčiausia, kad sugrįžę užsienio lietuviai mokslininkai pasirašo, be kalbų remia. Bet kai tik mūsiškiai, pastatę visą Lietuvos mokslą po 1990, taip užsienis “valdo”. 🙁 Dar nueisiu pas Lietuvos mokslinių technologijų pramonę išvysčiusius legendinius mokslininkus, bet jau kažkodėl nesitikiu parašų iš šitos pusės. Matyt, pradėsiu rinkt “iš pykčio” – skaičiui… Studentai šiandien užėjo, sako “girdėjom kilniam tikslui parašus renkat”. Bent nuotaiką pataisė. Gerai, kad visi turi tik po tą vieną balsą, po velnių… 😀 ATSEIT po vieną, juk patys suprantat, kas priima strateginius sprendimus – tik viršūnės… “Čipai” (gardelės lietuviškai) ten turbūt BEVEIK neprieinamai veikia. 😉 Ir jie žino kaip užsienis užtikrins gerovę ir išlikimą, įvaldę tai tobulai. Aš nieko prieš juos neturiu, nuomonės nesutapo viso labo… Nors iš kitos pusės, galbūt kai kurie jų susimąsto, kad “vieno banditvaikio kažkas nedamušė”… 😀 Paranoja? Tikiuosi…

      • ...:

       S, pasistenkime taip labai neišgyventi dėl esamos situacijos. manau, kad reikia žiūrėti į tai, ką galime padaryti, koks tikslas DABAR. dabartinis tikslas, mano manymu, yra referendumo parašų surinkimas – SKAIČIUS – nesvarbu, kas pasirašo, taip kad rinkite „dėl skaičiaus“. nebus 300 000, nebus ir referendumo. o jis turi būti – kad visi – net ir tie, kurie galvoja kitaip nei mes, galėtų pareikšti savo apsisprendimą. referendumo rezultatai – visai kitas reikalas – jų dabar nesprendžiame, o kai spręsime, spręs visa tauta. tada ir pamatysim. aš tikiuosi, kad pasirinks kaip naudinga Lietuvai, bet jei pasirinkimas bus kitoks – ką gi, žmogus turi teisę pasirinkti vergo dalią, jeigu jis to nori. ir mes to nepakeisime. bet net ir tada mūsų asmeninis pasirinkimas bus laisvė ir to niekas neatims. esmė ir yra žmogaus pasirinkimas. bet kad žmonės galėtų savo apisprendimą pareikšti, IKI TO turime padaryti didelį darbą, tad rinkime skaičių:) nuotraukų nieks į parašų rinkimo lapą neklijuoja, didelių asmenybių neieškokite 🙂
       p.s. tie kurie mano, kad „sprendžia viršūnės“, jau yra vergai – jie savo pasirinkimą jau padarė, bet spręs ne vien jie. padarykime, kad spręstų visi.

       • Kemblys:

        Mano mintis skaitai, o gal aš Tavo: ,,kad visi – net ir tie, kurie galvoja kitaip nei mes, galėtų pareikšti savo apsisprendimą. ” – taip aiškinu Žmonėms, dėl ko reikalingas referendumas. Šiuo atveju pritariu visoms mintims čia.
        Viena svrbi kliūtis, renkant parašus, yra dokumento numeris. Labai daug žmonių pasirašytų, jei nereikėtų to rašyti. Prisiminiau, kaip aš prieš kelis metus pasirašiau ir… nubėgau keisti ID kortelę, pritryniau, kad reikia elektroninio parašo.

 29. Nagi:

  Na Kudzys yra vienas iš tų ‘profesorių’ kuriam ‘brandus socializmas’ yra daug svarbiau už nepriklausomą Lietuvą.

  • S:

   Debiliuk, Kudzys partizanų rėmėjas, tik per tokius vyrus Lietuva išliko. Jis pasiekė tikslą, Nepriklausomą Lietuvą. Tuo tarpu dabar Lietuvą valdantys stribvaikiai iš mūsų valstybę pavogė ir pardavė svetimiems. Dabar jūs šmeižiat kiekvieną lietuvį, kuris neparsidavė užsieniui, nenaikina tautos. Lygiai kaip tada, tarnaudami ruskiams jūsų tipo žmonės darė karjerą savus patriotus priduodami saugumui, kad kankintų, numestų lavonus į skruzdėlyną miesto aikštėje. Per saviškių lavonus buvo išsigimėlių karjera. Dabar irgi tas pats vyksta – parduok Tėvynę užsieniui. Kaip kokia konservatorė Juknevičienė, tada aktyvi komjaunimo sekretorė, dabar kitame vaidmenyje, bet rezultatas tas pats. Kas jūs tokie visi esat? MANKURTAI!

 30. Nagi:

  Na tikras “tautininkų” portalas tas Alkas.lt. Tikra Kremliaus bolševikinė tribūna apsisiautusi Lietuviška atributika. Kas davė jums teisę ją sau susiprichvatizuoti. Lietuvos valstybė priklauso visai tautai, o ne keliems “tautininkams”, kurie įkyriai mums nori vežti saulę iš rytų. Na ir bjaurybėmis tapote jūs, šlykštu net su jumis riwetis, su tokiais bukais ir demagogiškais Latvių g komentatoriais.

  • ...:

   “Nagi”, labai geras pastebėjimas ir pirmas jūsų – teisingas:
   LIETUVOS VALSTYBĖ PRIKLAUSO VISAI TAUTAI,
   tad su savo vergo kompleksais šliaužkite painkšti ten, kur jums pakasys pasturgalį, o tauta spręs pati.
   good luck and good bye 🙂
   p.s. rytų saulę vežate jūs – ne veltui ji viena ir šviečia jūsų horizonte (kas mintyse, tas ant liežuvio..)

 31. Kemblys:

  Skaitau, skaitau čia Mėnulio pilnaties keliamas aistras. Negi jūs visi tokie naivūs? Ko tikėjotės, kad rusai, atskėlę nuo tsrs visą vakarinį pakraštį su Lietuva tame tarpe, bus geručiai ir leis visoms valstybėms laisvai tvarkytis? Net, jei būtume ginklu išsikovoję nepriklausomybę, ir tai būtų laaabai didelė tikimybė, kad įterptų PAKANKAMAI šnipų į pačias atsakingiausias valstybės pareigas. Rusai pamišę dėl savo slaptų tarnybų – trys rusai, penki iš jų KGB’biukai. Reikia ieškoti NEĮPRASTŲ kovos būdų su likusiu šnipū tiklu, aistros čia nepadės.
  Visuomenė valdoma keturiais svertais: baime, godumu, įsitikinimais ir įgeidžiais. Rųsū, kai atsiasakė savo marksizmo-leninzmo, visuomenėje yra rimtos bėdos – tai jų silpna vieta. (Jie dar net nesusigaudė kur buvo esminė ‘mokslinio komunizmo’ klaida) Jie prarado įsitikinimus. Jei mes sukursime šiuolaikinę pasaulėžiūrą sau tai bus naudinga ir jiems, ir visoms likusioms pasaulio valstybėms. Dabar, patinka ar ne, nėra jokių vaistų atsikratyti svetimų valstybių šnipų – elektronika visagalė. Pasaulėžiūrą pradėčiau nuo socialinių mokslų pamatų peržvelgimo. Jei į valdžią išeina tokie politikai, kaip Šustaskas ir Baukutė su Valinsku, tai akivaizdžiai rodo visuomenės mokslo beviltišką padėti – viduramžių demokratija.

  • S:

   Aš su Tavim čia negaliu sutikt. NE “Šustaskas ir Baukutė su Valinsku” yra Lietuvos nelaimė. Mūsų pagrindiniai veikėjai yra pavirtę svetimais. Juk kaip tarybiniais laikais “tapdavo žmogumi”? Dabar štai tokie yra pačioje viršūnėje, daug labai pasiekę, gerbiami visuomenės. Bet jie “užkoduoti” per visą savo gyvenimą tarnaut svetimiems, jiems įkalta į galvą, kad lietuvių tauta teisių neturi, apskritai nėra vertybė. Ir jie parduoda Lietuvą, nes tokie jau jie užaugo. Čia kaip tame pasakojime apie Lietuvių vaiką, paimtą kryžiokų ir pasiųstą naikinti savo artimųjų. Jie matė saviškių lavonus, puikiai žinojo, tačiau jie pasirinko sėkmę kitoje pusėje. Ir jie nesustos. Baisiausia, kad šie mūsų vertinami visuomenės draugai nebejautrūs, sovietai juos užgrūdino… Aš manau suvoki, kaip su tokiais bus sunku susitvarkyt. Čia ne pilnatis, tai tikrovė… 🙁

   • Kemblys:

    ‘S’, užjaučiu tave – tau sunku. Mums, Lietuviams, dabar reikia tokių, kurie esamą padėtį suvoktų, kaip iššūkį. Dabar neatsilaikysime – Prūsų likimas, ir visi čia rašliavojimai neturi prasmės.

    • S:

     Kodėl Lietuvai sunku, pagrindinę priežastį surašiau… Man morališkai nebent sunku, bet išspręsim šitą bylą Lietuvos naudai. Galės ramiai užbaigt savo sumautus stribų gyvenimus, jei tauta leis, žinoma. 🙂

     • Kemblys:

      Mūsų liko mažai, tarpusavio kovos būtų pražūtis. Aš ‘istrebitelių’ pažiūrų žmonėms aiškinu ,kad, užėjus rusams, lietuviai pasipriešino, o ‘stribai’ kovojo už ‘komunistinį rytojų’ – ‘komunistinio rytojaus’ nereikia, reiškia be tikslo žudė savo brolius ir seseris, kad buvę komunistai atsisakė to savo marsizmo-leninizmo, kad buvę patys ‘stribai’ tapo kapitalistais.

  • Nagi:

   Ne visi TAUTININKAI tave supras Kemblį, nors tavo šis komentaras puikus. Tautiniai bolševikai Lietuvą norėtu aptverti spygliuota vėla ir taip jie čia kurtų TAUTINĘ VALSTYBĘ su bolševikiūniais konclageriais ir privaloma tautine politika kokia sugalvos TAUTOS vadas atėjęs valdyti tautos. Šis numeris tautiniams bolševikams nepraeis, nes už juos žmonės per rinkimus balsuoja kaip pasakytų ruskis 0 celik h ui desetyj procento rinkėjų, jie visada liks užribyje. Na jei atsitiktų Lietuvai nelaimė ir ją vėl okupuotų Rusija, amau kad putkinas suteiktų šlovę kokiam nors tautiniui naciui valdyti Lietuvą, kaip kad dabar Čečėniją valdo tautinis bolševikas R Kadyrovas.

   • ...:

    oh, “nagi” perliukai pasipylė:) kelintą vergo instrukcijos punktą cituojate? nagi pažiūrėkim.
    prašome paaiškinti šiuos savo minčių aspektus:

    1) kaip konkrečiai tautiškumas siejasi su bolševizmu arba nacizmu?;
    2) kodėl Tautinės valstybės vienintelis kelias – spygliuota viela? (ar esate ką nors girdėjęs apie Islandiją?);
    3) kokiu būdu “ne tautinė politika” turėtų būti privaloma visiems, o “tautinė politika” yra nusikaltimas? kodėl?
    4) ar pasisakote už ES deklaruojamas žmogaus teises? jeigu taip, ar gerbiate žmogaus laisvę turėti savo požiūrį, ar pats jo neturėdamas norėtumėte tai perkelti tai kiekvienam? kokią santvarką jums tai primena?
    5) ar norėtumėte, kad Rusija okupuotų Lietuvą? jeigu ne, kodėl esate už valstybės suvereniteto atidavimą kitam okupantui?
    6) ar Lietuva negali būti lygiateise partnere ES ir NATO sudėtyje, bet gali būti tik tarnaite? kodėl?

    lauksiu atsakymų, negaiškit, neturiu daug laiko kompiuteriui 🙂

    • ...:

     p.s. “nagi”, jūs nesupratotė nė žodžio iš to, ką pasakė “Kemblys: 2013 09 21 07:37”.

     • Nepolitikas:

      … , jeigu dėl pirmų klausimu galima sutikti, tai dėl kitu …. nelabai. Konkrečiai:
      „3) kokiu būdu “ne tautinė politika” turėtų būti privaloma visiems, o “tautinė politika” yra nusikaltimas? kodėl?“ – Manau aiškinti, kad politika yra valstybės reikalai nereikia. Taigi, „ne tautinė“ ir „tautinė“ (politika) – valstybės reikalų tvarkymas(tautinė santvarka) ignoruojant vieną tautą ir išskiriant kitą(įstatymais, sprendimais), arba niekinant visas tautas(okupacijos, aneksijos laikais) yra nusikaltimas(tai patvirtina BK). Tačiau noriu pabrėžti kad tai yra politika. Valstybės kūrimas ir valdymas, gali priklausyti tik vienai(lietuvių) tautai, t.y. tautos diktatūra(pvz. LR Konstitucija: „LIETUVIŲ TAUTA – prieš daugelį amžių sukūrusi Lietuvos valstybę,(…)“ . Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai.“) Panašiai buvo „proletariato ir valstiečių“ diktatūra(vadovavo darbininkai ir valstiečiai). Bei, kad užimti vadovo ar teisėjo postą reikėjo, kad butų proletariškos kilmės. Tačiau LR Konstitucijoje(aišku po „spaudimo“ iš Vakarų puses) buvo „sušvelnintas“ reikalavimas, t.y. svarbu kad „Lietuvos pilietis pagal kilmę“, „Piliečiai, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, turi rinkimų teisę.“ ir t.t.
      „4) ar pasisakote už ES deklaruojamas žmogaus teises? jeigu taip, ar gerbiate žmogaus laisvę turėti savo požiūrį, ar pats jo neturėdamas norėtumėte tai perkelti tai kiekvienam? kokią santvarką jums tai primena?“- Čia jau anachronizmas. Visais laikais „savo požiūris“(tai yra filosofinis, o ne teisinis dalykas) buvo nepripažįstamas. LR Konstitucija: „Žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Minties, tikėjimo ir sąžinės laisvė yra nevaržoma.“ Tačiau: „Žmogaus sąžinės laisvė turi būti apribota įstatymu, kai būtina garantuoti visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ir dorovę, taip pat kitas asmens pagrindines teises ir laisves.“ O įsitikinimai apriboti, kad būtina apsaugoti žmogaus sveikatai, garbei ir orumui, privačiam gyvenimui, dorovei ar ginti konstitucinei santvarkai. Tai primena demokratinės respublikos santvarką!
      „6) ar Lietuva negali būti lygiateise partnere ES ir NATO sudėtyje, bet gali būti tik tarnaite? kodėl?“ Ne, negali. Jeigu kalbame apie „pinigų“ sąjungą, tai kaip galima kalbėti apie „lygiateise partnerystę“? Pagalvokit, jeigu Jūs iš manęs skolinate pastoviai pinigus ir ne atiduodat… tai kokie mes „partneriai“?

    • Kemblys:

     Mano nuomone, Lietuvos Valstybėje yra labai svarbi nelaimė, nors valstybės pagrindas, pagal Konstituciją, Tauta, bet būtent Tauta žlugdoma. Jei tai būtų laivas – skęstame savo ydose (nevardinsiu). Jei Rusų tautą sulyginti taip pat su laivu, tai jie skęsta irgi šalia. Užgrobę daug žemių, susimaišė su ten gyvenusiomis tautomis.. Šis pastebėjimas turėtų KGB’biukus sujaudinti – paskęsime visi. Jei mes, Lietuviai, sugebėsime išgelbėti savo Tautą, tai butų pavyzdžiu ir kitoms tautoms: vokiečiams, žydams, graikams, lenkams, prancūzams ir t.t., ir t.t..Visos ‘galingos’ valstybės jau gali susikišti savo šnipus, elektronines sekimo priemones, ginklus sau į šikną, kai CIVILIZACIJA skęsta reikia gelbėtis. Šiuolaikiniuose karuose laimės, kas sugeba užauginti savo tautai vaikus, o ne kas sugeba geriau žudyti. Kartoju, reikia peržvelgti, taip vadinamų NETIKSLIŲJŲ ‘mokslų’ pagrindus – bėdos tokio masto ir tokių apimčių, kad be tikro visuomenės mokslo neišsiversime. Jei kam nepatinka tai, ką rašau, parašykite tautos ir valstybės apibrėžimus – sulaužysiu.

 32. turbo:

  Leiskite Zigmui Vaišvilai toliau būti Žaliosios ideologijos jo propaguojamos nuosekliai nuo 1987 m. aktyvaus veikimo Žemynos klube atstovu. jei ne šis signataras įbėgęs 1988 m. birželio 3 d. į Mokslų Akademijos salę ir pasakęs – “renkame Iniaciatyvinę grupę” ir architektas Artūras Skučas išsiuntęs lapus į sale, kad susirašytų į rėmimo grupes, tai jūs burundukai ir barsukai toliau būtumėte po ruso batu. Jei jums geriau po Briuselio šakute, tai nereiškia, kad taip yra visiems – niekam neatiduokime nei pėdos Lietuvos žemės, kurią visi mūsų pRezidentai seniai atidavę. Dėl to Zigmas ir nerimsta. Šaunuolis, tikras Lietuvos gynėjas, geras šachmatininkas – mąstykite, lygiuokityės į jį visi

 33. Gediminas:

  Palaikau Zigmą. Būkite samčiu deguto!

  • Gediminas:

   Manau, kad Zigmui Vaišvilai reikėtų atskiro internetinio puslapio, kur visa informacija būtų tvarkingai pateikta…

   • Nagi:

    Aš irgi taip manau. Reikia Zigmui savos svetainės kur visų krypčių tautinai asilai galėtų reikštis, taip ardydami valstybės pamatus. Kokią valstybę Zigmutis mums siūlo susigrąžinti. Ar jam kažin nėra svarbiau atsisėsti į prezidento kėdę, kaip į ją kažkada buvo atsisėdęs tautos nevykėlis ir populistas Paksius, daba dar vienas asilas gviešiasi šio aukšto valstybės posto. Neišdegs tau Zigmuti pasėdėti prezidentinėje kėdėje, oi neišdegs. Per skystos tavo blauzdos kaip sakė viena ponia. Gal Zigmuti gali man paaiškinti kokią tu valstybę nori susigrąžinti. Jei sakytumei kad iš vagių konfiskuosi jų užgrobtus neteisėtai iš valstybės turtus, dvarus, žemes miškus, viešbučius ir kitą oligarchų prisivogtą turtą, o patys turtingiausi Lietuvos advokatai atsisakys už milijoniniu honorarus ginti vagis, po tokia peticija ir aš pasirašyčiau, bet tu juk ne iš tokių, juk palikai alkanus Mažeikių darbininkus kai jiems už darbą nesumokėjai algų, na o dabar valdai Parex lizingo banką ir tau ant tautos yra nusispjauti jei nejauti sau asmeninės naudos ir šiaip gtavo gyvenimas liko sumautas, nei biznije tau žmoniškai sekasi, nei esi nuoseklus politikas su aiškiomis mintimis ir tikslais. Tu vis stengiesi daryti taip kad Lietuvai būtų blogiau. Ne veltu tave iš Dubnos KGB atsiuntė į Vilnių Lietuvoje daryti gorbačiovinės perestroikės, juk iš pradžių Sąjūdis taip ir vadinosi sovietinio persitvarkymo Sąjūdis, tik paskui V Lansbergio ir V Čepaičio dėka jis virto Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžiu

    • ...:

     “Nagi”, negi iš tiesų negalite sugalvoti NIEKO naujo? na negi tikrai viskas išsisėmė?? šitie šmeižtukai tokie pažįstami, kad net pirštus tingisi pajudinti, kad parašyčiau. bet dėl tų, kuriems tai dar nėra taip aišku, parašysiu dar kartą – neabejoju, kad dar tūkstantį kartų tai galėsiu panaudoti ateityje, tad dėkui už šią progą 😉

     1) kaip supratau, su šia ponia jums tokia valstybė tinka, bet be jos – nebe? ar tiesiogiai jai dirbate, ar per tarpininkus? patikslinkite prašau dėl jūsų prezidentės – iš kiek vagių jos rėžimo metu ji konfiskavo neteisėtai užgrobtus valstybės turtus, dvarus, viešbučius, miškus, ir kitą oligarchų prisivogtą turtą? kiek turtingiausių Lietuvos advokatų privertė atsisakyti milijoninių honorarų ginant vagis, kiek jų nubaudė, kiek jų sėdi? lygiai 0. taigi signataro peticija, šalinanti tokią oligarchinę monarchiją, man ir daugeliui kitų Lietuvos žmonių tinka. tobulai tinka – pasirašinėja jau šimtais;

     2) Mažeikių darbininkai dėl savo negautų atlyginimų turėtų kreiptis į tą pačią šiuo metu valdančią ponią: Z. Vaišvila šį detektyvą labai išsamiai papasakojo konferencijoje „Esu priverstas kreiptis į teismą, atsakove patraukdamas Prezidentę D.Grybauskaitę“, prašome visiems nesusipažinusiems susipažinti: http://alkas.lt/2013/08/21/z-vaisvila-esu-priverstas-kreiptis-i-teisma-atsakove-patraukdamas-prezidente-d-grybauskaite/

     o reikalas paprastas, cituoju kelias ištraukas: „ raštu prokuratūrai pateikiau ne tik savo paaiškinimus, bet ir prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl finansų ministerijos, kuriai tuo metu vadovavo ministrė D. Grybauskaitė, atstovų veiksmų iššvaistant BAB „Oruva“ turtą ir paslapčia nuo kreditorių komiteto į BAB „Oruva“ sąskaitą latviškame AS „Parekss banka“ sumokant beveik 25 mln. Lt, kurių ši ministerija neturėjo teisės mokėti, kol nepasibaigs ši bankroto byla. 2011-02-15 Šiaulių apygardos prokuratūros nutarime dėl šio ikiteisminio tyrimo nutraukimo konstatuota, kad BAB „Oruva“ bankroto administratoriaus ir Z. Vaišvilos veiksmais nepadaryta jokia veika, turinti nusikaltimo požymių, o BAB “Oruva” turtą nepagrįstais nukainavimais iššvaistė kreditorių komitetas, kuriame už tai balsavo daugumą turėję finansų ministerijos atstovai. Apie šios ministerijos mokėjimus į Latviją neužsiminta, nors lėšas iš minėtos BAB “Oruva” sąskaitos patyliukais nusirašė AS “Parekss banka”. Procesinis nutarimas dėl mano prašymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl finansų ministerijos galimai nusikalstamų veikų iki šiol nepriimtas. Bent man, pareiškėjui, nepateiktas. Prokuratūrai pateikiau ne tik įrodymus, bet ir Valstybės kontrolės departamento išvadas, patvirtinančias, kad dėl šių finansų ministerijos neteisėtai įvykdytų mokėjimų į Latviją mūsų valstybė papildomai patyrė beveik 7 mln. Lt nuostolį. BAB „Oruva“ kreditorių komitetas finansų ministerijos, VSDFV Mažeikių skyriaus vadovės L. Nagienės ir Vilniaus banko balsais atmetė mano ir darbuotojų atstovų prašymą, kad BAB „Oruva“ kreiptųsi į teismą dėl lėšų prisiteisimo iš AS „Parekss banka“. Tad, mieli mažeikiečiai, negautų atlyginimų ieškokite finansų ministerijoje ir Daukanto aikštėje“ (Z.V.).
     Tai gal kreipkitės raštu į prezidentę šiuo klausimu, tik abejoju, ar gausite atsakymą:)

     3) tokios prabos studentas, koks buvo Zigmas Vaišvila, jums ir sapnuose neįsivaizduoti – hm..pažiūrim: aukso medalis, pagyrimas, raudonas diplomas.. įspūdinga, labai. tad, kaip jau rašiau kituose komentaruose po šiuo straipsniu, jis galėjo būti pakviestas mokytis nors ir į marsą – tokių gabumų studentai sąjungoje nelikdavo nepastebėti – kaip ir aktoriai, kaip ir muzikantai ir kiti išskirtinių gabumų sąjungos nariai. todėl Vaišvilos neslepiamoje biografijoje labai aiškiai ir parašyta: „1974–1979 m. studijavo Vilniaus valstybinio universiteto (VVU) Fizikos fakultete (nuo 1977 m. rudens iki 1979 m. vasaros – specialybės studijos Maskvos V. Lomonosovo vardo valstybinio universiteto Branduolinės fizikos mokslinio tyrimo institute Dubnoje, Maskvos srityje (mokslinio darbo vadovas – I. N. Michailov; specializacija – atomo branduolio teorija)“ (šaltinis – wikipedia). gražu skaityt! taip kad jums kažkodėl mistiškai skambančiu pavadinimu „Dubna“ galite mūsų negąsdinti… nebent pačiam baisu darosi kartojant šį pavadinimą. gal todėl, kad jis jums toks nepasiekiamas?. tiek to, pasvajoti ir jūs galite, negaila:) o savo atsidavimą Lietuvai Vaišvila įrodė būdamas kartu su žmonėmis, nesislėpdamas. taigi kur kas įdomiau būtų sužinoti dabartinės prezidentės ryšius su KGB ir paklausti, už kokių sienų ji slėpėsi kai tankai važiavo ant žmonių, kas jai mokėjo atlyginimą, kai žmonės šalo naktimis saugodami seimą? Vaišvila ten buvo, o kur buvo ji? taip kad ne Dubna (visgi gražus pavadinimas, man pradeda patikti) yra mistinė vieta, o kur kas artimesnė – buvusi TSKP CK Vilniaus aukštoji partinė mokykla;

     4) sąjūdis prasidėjo ir tapo tuo kuo tapo, tik dėl buvusioje TSRS tuo laiku vykusių procesų. tai buvo tam tikra judėjimo visoje sąjungoje išraiška, paskui atskirose respublikose peraugusi į savarankišką jėgą ir jūs tai žinote, ir mes pamenam. žinoma, kita tema, kaip sąjūdis, atlikęs savo misiją, buvo „užgrobtas“, tik, gaila, čia Vaišvilos niekaip neapkaltinsite – jis politikoje nedalyvauja nuo 1992m. (neužima jokio posto). taigi ne tuo adresu kreipiatės.

     ir pagaliau…PLEASE galvokit ką nors naujo, kad bent smegenys turėtų pajudėti galvojant atsakymą…nuobodu!

     p.s. neatsakėte į daugelį mano klausimų ir nesugebėjote argumentuoti nė vieno savo skysto melo – nesisuka smegenys ar užsakovas savaitgaliais netiekia atsakymų? 🙂

    • ???:

     Kada (nurodykit tikslias datas) kada Sąjūdis vadinosi SPS (s o v i e t i n i o persitvarkymo Sąjūdis)? Kad jis buvo LPS (Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdis)- žinom nuo pirmos jo veiklos dienos. Tiesa, dabar tą faktą jau bando neigti pats LPS statytinis vadas (nes pradžioj niekas jo n e r i n k o ) Landsbergis. Bet tai- kita tema…

 34. Nagi:

  Zigmuti nejau sekmadienias daugiau neturi ką veikti, jei komentarus tik rašinėji, o vis dėlto tie mano komentarai tau yra LABAI nemalonūs, nes juose atsispindi tik TIESA. Dabar tu Zigmuti esi apjungęs visas antivalstybines Lietuvos pajėgas Lietuvoje kad visomis kriptimis galėtumei pulti Prezidentę ir TS-LKD partiją. Tau juk jie yra tape asmeninias priešais kuriuos bet kokia kaina nori sunaikiti. Tavo juodą darbą tau padeda dirbti tokie žiniasklaidos banditai kaip kad yra ponas Dyržius iš Laisvo laikraščio ir ponas Tomkus su savo visa purvasklaidine purvasklaida. Visuose šių spjaudalų spjaudaluos paskutiniu metu tik ir yra pilamas purvas ant Prezidentės V Lansbergio, A Kubiliaus ir kitų Lietuvos Nepriklausomybę kūrusių žmonių galvų. Naudojiesi Z Vaišvilai bolševikiniais metodais, galėtumei V Lansbergį jau seniai prie sienos būtumei pastatęs, bet vis dar nepasitaiko gera proga, tai dabar šios progos ieškodamas bandai kuo labiau išbalansuoti Lietuvos visuomenę kad ši ir toliau liktų susiskaldžiusi dėka tokių politinių banditų koks iš tikrųjų esate jus. Tikrai kad jums tinka pravardė duota V Lansbergio, KURDUPELIS.

  • ...:

   jeigu jus veža “Zigmutis”, no problem – fantazuokite – kaip jums patogiau, aš jums netrukdysiu:)
   o visgi smagu, kad neturite ką argumentuotai atsakyti, net man – o man dar labai toli iki jūsų taip mylimo “Zigmučio” – nesitraukiate ir jūs nuo kompiuterio…ech..tiesa traukia net ir jūsų iškreiptą sąmonę, ne?

   p.s. šiandien ŠEŠTADIENIS (kiek išgėrėte?) ir man jūsų komentarai visai malonūs – tiek daug progų sakyti tiesą apie tokį nuostabų žmogų! tęskite 😉

  • Sėlis:

   Ei, menkysta, ar ne apie tave cia dainuoja sis garbingas ponas: http://www.youtube.com/watch?v=aRo_45XQKmI 😀

  • Nagi, paaiškinkit:

   Neturiu laiko ir tingiu Nagiui iššaiškinti visą istoriją ir paaiškinti daugelį faktų. Tačiau vienas Nagio sakinys išvertė iš kėdės. Cituoju: “… pilamas purvas ant Prezidentės V Lansbergio, A Kubiliaus ir kitų Lietuvos Nepriklausomybę kūrusių žmonių galvų.”
   Kantrybės taurė jau perpildyta skaitant Nagio ir kitų jo bendaržygių – Nepriklausomos , laisvos ir demokratiškos Lietuvos priešų- rašytinį mėšlą. Prašom aiškiai, motyvuotai, ir kaip įmanoma, įtikinamiau paaiškinti ir pagrįsti FAKTAIS, kokiu būdu jūsų minima “prezidentė” atsirado tarp “Nepriklausomybę kūrusių žmonių”? Dėl kitų- nesiginčiju. Bet reikalauju įtikinamų faktų, kur ir kokią Nepriklausomybę sukūrė Grybauskaitė? Pasakų nerašinėkit- ne maži vaikai esam, istoriją žinom, joje gyvenom, viską puikiai žinom ir įsiamžinę turim. Rašykit faktus su įrodymais. Laukiu. Jei neturit, ką parašyt, prašom atsiprašyti Sąjūdiečių už tokį įžeidimą- sulyginimą su burokevičininkų bendradarbe atkurtoje Nepriklausomoje Lietuvoje.

   • ...:

    spėju, kad “nagis” jau nieko nebepaaiškins – iš esmės nieko ir nepaaiškino, tik pylė šlamštuką kiek jėgos leido.
    beje, pastebėjau (tai man įvyksta gal jau 3 kartą su skirtingais “nagiais”), kad etapas, kai mane pavadina “Zigmučiu”, nurodo į paskutinę sraigtelio gyvavimo stadiją, kai “argumentai” jau išsisėmę ir belieka “didysis demaskavimas”, kurio nebylus palydovas yra tylus pasišalinimas pabrukus uodegą..:) paskui atsiunčiamas kitas “nagis”:)

  • je je:

   Nagi dar kartą pabandykim surinkti puzlę iš tų fragmentų, kuriuos randam interneto portaluose.
   Faktas tas, kad TEISMAS PRIPAŽINO MELO DETEKTORIŲ KALTU, O GIRŽADĄ NEKALTU:)

   Giržadą tikrino du MELO DETEKTORIAI su skirtingais ekspertais, skirtingose tarnybose. Gailius neme;lavo, Giržadas melavo. O gal du detektoriai melavo?

   Kam taip svarbu turėti savą žmogų prie slaptų dokumentų?

   Faktas tas, kad Giržadą melo detektorius pripažino kaltu, o Gailių nekaltu.
   Giržadas tai aiškina kaip klausimyno diskriminaciją – neva skirtingi klausimai jiedviem buvo pateikti. Bet juk ir skirtingos pareigos.
   Giržadas atleistas nebuvo be darbo – dirbo advokatūroje, bet kompensacijos iš tautos vis tiek reikalauja. Tai mūsų biudžeto pinigai. Ir tai rodo ir jo moralinį veidą. Toks žmogus gali būti lengvai sugundomas pinigais.
   Gailius irgi dirbo, bet kompensacijos nereikalauja. Tai rodo jo moralinį veidą. Bet per didelis lojalumas draugams, gali virsti nelojalumu Valstybei. O valstybė patyrė milijardinį nuostolį dėl paslapties atskleidimo Snoro valdomam Lietuvos Rytui.
   Teismas neįrodė, kad kaltas kažlkas kitas.

   Snoro savininkas Antonovas, kaip teigia rumafia.com jo dosje, net Maskvos prokurorų paieškomas už kriminalinius nusikaltimus. Į MAskvą nebėgo. Pirko per tarpininkus už mūsų pinigus General Motrors Švedijoje. Ir švedai tiria šią bylą, nes jį pripažino kaip nepatikimą pirkėją.
   Kažkas nusprendė ginti jo interesus Lietuvoje. Kas? Panašūs sukčiai, kuriems reikia įrtodyti, kad mūsų teisėsauga ir VSD “neteisingi”. Privatizuota – perkama žiniasklaida tam pritaria, nes gauna už šią propagandą dfaug pinigų. Mafija jų neturri kurdėti. Vinokuras irgi neturi kur dėti 129 milijonų žydams atiduotų pinigų iš mūsų biudžeto per patį sunkmetį.

   O kadangi duomenis Palaičiui apie Giržadą pateikė VSD, vadinasi teismas, išteisindamas Giržadą, kaltu laiko ir poreforminį VSD. …. kurį atsiskaito Prezidentei, kaip kadais Pociaus vadovaujamas atsiskaitydavo galimai A.PAulauskui, nes ten dirbo ir kgb rezervistų. Jei klystu, pataisykit.

   Tiesa ir tai, kad Palaičio kolega Melianas visuomenės akyse žiauriai susitepė kai su antiteroristine brigada šturmavo Venskienės namus ir prievarta atėmė Kedžio dukrytę. Meliano brolis dirbo Pociaus VSD. Senajame. Ar tebedirba? Tad “sąmokslo teorija” knibžda ir tokią versiją, kad gal pats Meliano bolis galėjo nutekinti info apie Snorą ir rado “atpirkimo ožį”? O gal ir ne. Šiaip abu Melianai iš tų pačių Kėdainių, kur karaliauja ir Uspaskichas, Kėdainių kniazius. ….. Kur kartais vyksta šventės.. net Kėdainių sinagogoj, kuriose sudalyvauti pakviečiamas kartais ir Puteikis, kaip kad pats gyrėsi per TV..
   Dėliojam puzlę toliau…uoliau….

   Uspaskichas neiškentė nepasigyręs Nijolei Oželytei, kad turi susirinkęs nemažai kompromato, todėl jaučiasi visiškai saugus (Alfa. facebook Oželytės komentaras).
   Kubilius per paskutinę “Teisė žinoti” laidą numeta repliką Uspaskichui, kad šis neva šantažu laiko (mol už kiaušų) net socialdemokratus. Įdomu kuriuos? Spėkim – greičiausiai Venskienės ir Prezidentės nekenčiantį Sakalą, kuris nuolat piškino Delfyje straipsnius visai savo “simpatijų” neslėpdamas, aiškinančius, kad jokios pedofilijos nebuvo su Kedžio mergaite ir kokia bloga ta mūsų Prezidentė. Jo misiją tęsia Z.Vaišvila stažavęsis ypač slaptam atomines bombas kuriančiam institute Dubnoje. Dabar inicijuoja su krašutinias dešiniaisais Konstitucijos pagrindinių str. ketimą, kurie gali lemti valstybės panaikinimą. Ks mąsto, tas supras.

   Tad jei Uspaskich išties “kvalifikuojasi” ant kompromato rinkimo, galimai jis tikisi aukštesniame teisme laimėti bylą ir Gapšiui?Sau ją jis jau laimėjo – minimalią bausmę. Už tokius nusikaltimus JAV jis būtų buvęs nuteistas 30 metų mažiausiai. Dabar vaikšto sau laimingas ir greičiausiai parašys dar vieną knygą apie Prezidentę. Ape Merkel dar ir ne tokių knygų prirašė jos priešai. Kai kurios sako, kad ji net ne moteris, o kažkos monstras. Demokratija leidžia viską.

   Na, žinoma, Viktoras su Gabšįiu laimėtų , jei turi pakankamai kompromato ant kokio teisėjo ar prokuroro ir kažkas pasisterngtų tokį jiems priskirti. Kaip Venskienei. Kažkodėl vien rusakalbius, kažkodėl iš periferijų.

   O gal kas pamenate dėl ko IŠ TIKRŲJŲ buvo nušautas teisėjas Furmonavičius? Tuometinio VSD informatoriaus Kęstučio Vilkausko liudijimu Karštam Komentarui, Giedrei Gorienei, tą dieną Furmonavičius turėjo į teismą atnešti Kęstučio Vilkausko perduotą jam kompramatą. Gal būt apie pedofilus aukštuose postuose? Kuriuos galima šantažuoti ir šantažu priversti pnulemti sau naudinga linkme teismus. . Kaip liudytojas Kęstutis Vilkauskas pradingo iš akiračio… panašiai kaip ir kiti šios bylos liudytojai. Taip kur kas lengviau bylas spręsti. Ar Giržado byla išskirtinė?

   Žinome taip pat, kad anuometinę VSD su jo vadovu Pociumi globojo A. Paulauskas, kuris dabar yra Uspaskicho partijoje ir kažkodėl labiausiai veržėsi globoti VSD. Pagaliau paskirtas Nacionalinio Saugumo komiteto Pirmininku, bei siekia interneto kontroliavimo, neva “saugumo” dėlei… O jau kai pasieks, tai abejoju ar begalėsim taip laisvai dėlioti puzles komentaruose:)
   Na, bet kol Prezidentūroje vis dar Grybauskaitė, o VSD vadovauja ne Paulausko chebra man asmeniškai kol kas ramu. Gal kas nors užbaigtų šią dėlionę?

   • je je:

    o dar prie viso to pridėkime ĮSTATYMO DĖL POLIGRAFO NAUDOJIMO DOKUMENTO TEKSTĄ :

    „2. Asmuo, pretenduojantis gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija arba asmens patikimumo pažymėjimą, atsakingam asmeniui pateikia užpildytą nustatyto pavyzdžio klausimyną, rašytinį sutikimą būti tikrinamam. Šis asmuo taip pat pateikia išsamią autobiografiją, jei pretenduoja gauti leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žymomis „Visiškai slaptai“ arba „Slaptai“. Kandidatūros patikrinimo metu siekiama nustatyti, ar nėra šio Įstatymo 16 straipsnio 2 dalyje nustatytų sąlygų. Patikrinimo metu negali būti naudojami operatyvinės veiklos metodai ir priemonės, išskyrus operatyvinę apklausą ir duomenų, esančių operatyvinėje įskaitoje, peržiūrą. Prieš priimdamos sprendimą, kandidatūrą tikrinančios institucijos asmenį gali iškviesti pokalbio, pareikalauti raštiškų asmens paaiškinimų ir Lietuvos Respublikos poligrafo naudojimo įstatyme nustatytais atvejais ir tvarka patikrinti poligrafu.“.

    Tad kas dar neaišku? Kas ir kokiais tikslais siekia “atsiimti Valstybę”? Pagrindinis sukčių leitmotyvas ir potekstė yra šie: prokuratūros reforma akivaizdžiai ydinga, griaunanti visą sektorių; prokurorai dėl tos kenkėjiškos reformos užguiti ir nežmoniškai stresuoja, kankinasi; reiktų skubiai nuimti reformą inicijavusį vadą – genprokurorą.

    Iš rezonansinių bylų visuomenė pamatė, kad kai kas šalies teisėsaugai kliudo vykdyti teisingumą ir eina prieš Lietuvos valstybę, kad teismuose ir prokuratūroje yra senai susiformavę nepajudinami klanai, galios centrai, egoistinės interesų grupės. Kad pradėti šito pusiau kriminalinio klano ardymą, į genprokuroro postą tyčia buvo įmestas Nežiniukas iš provincijos, kuris nebūtų tiesiogiai susijęs su jokia įtakinga šešėline teisėsaugininkų grupuote sostinėje. Jam ne;lengva.
    Bet TEISINGAS PROCESAS VYKSTA.
    jau matosi keli šviesos spindulėliai:
    1) kova su neteisėtu praturtėjimu;
    2) ekonominių nusikaltėlių Gariūnuose sutramdymas;
    3) nusikalstamos bankinės oligarchijos parklupdimas;
    4) bandymas kovoti su politine korupcija;
    5) baudžiamosios bylos stambesniems politiniams veikėjams – partijų lyderiams, merams ir vicemerams);
    6) drausminės ir baudžiamosios bylos teisėjams;
    7) bandymas pirmą kartą per 20 metų (!) įvesti tvarką pasienio muitinėse ir kt.

    Štai kodėl tiek daug net vietiniųū sukčių sukilo prieš Prezidentės ryžtingus bandymus apvalyti sistemą. Jau Adamkus konstatavo, kad gyvename korupcijos ir mafijos užvaldytoje sistemoje. Lietuvos Prezidentas yra renkamas tiesioginiu visuotinu balsavimu. Suverenas – Tauta – perduoda išrinktam individui savo galias. Kas eina ar agituoja eiti prieš Prezidentę, tas eina ar agituoja prieš Tautą. Būtent Prezidentė D. Grybauskaitė savo atkaklaus ir drąsaus charakterio ir sėkmingo patirtinio mokymosi dėka sugeba pakrutėti ir kažką padaryti, netgi tokio klaikaus politinio ir teisinio siurrealizmo sąlygomis.

    • ...:

     kalbant apie poligrafus ir moralinę švarą – manau, kad kur kas svarbiau, kad “morališkai švari” prezidentė, norėdama išlaikyti moralinę teisę vadintis Lietuvos prezidente, atsakytų į šio komentatoriaus COPY TIRROVĖ 2013-07-31 17:48″ pastebėjimus|:
     “Kodėl banko Snoras bankroto administratorius N.Cooper nebaudžiamai švaisto banko kreditorių pinigus ir tyčiojasi iš Lietuvos? Trumpas atsakymas į šį klausimą yra toks: Ogi todėl, kad banko „Snoras“ aferai vadovauja Grybauskaitė, kurios nusikalstamą veiką dengia kišeninis prokuroras Valys.
     Gribauskistų-kubilistų pasamdytas Freakley 2011-11-16 spaudos konferencijoje viešai pareiškė, kad AB bankas „Snoras“ yra mokus. Kai banko plėšikai paprašė Freakley paneigti šį teiginį, t.y. bendrininkauti nusikaltimo padaryme jis pareikalavo padidinti jam „darbo užmokestį“. Išsiderėjęs, kad darbo užmokestis būtų padidintas Freakley pareiškė, kad neva vertėjai klaidingai išvertė jo žodžius. Taigi, Freakley „darbo užmokestis“ buvo padidintas ne už darbą, o už bendrininkavimą nusikaltimo padaryme.
     SNORAS ne bankrutavo, o jį užgrobė plėšikai Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė, Vasiliauskas, o jų bendrininkas yra Freakley, N.Cooper ir jų parankiniai, bei Generalinė prokuratūra, kurie banko užgrobimui ruošėsi iš anksto. Buvo iš anksto paruošti specialiai „Snoro“ užgrobimui reikalingi įstatymų projektai, prokuratūroje pravesti pasitarimai, pasamdytas Freakley ir t.t.. Šias aplinkybes patvirtina ir laikinosios komisijos, tyrusios „Snoro“ žlugimą išvados, kurios objektyviai atspindi įvykių eigą užgrobiant “Snorą”.
     Neginčytinais faktai yra tai, kad:
     1. Iki nacionalizacijos Bankas Snoras buvo likvidus, nes vykdė visus savo įsipareigojimus pagal pirmą klientų pareikalavimą.
     2. Gribauskistų-kubilistų pasamdytas Freakley 2011-11-16 spaudos konferencijoje viešai pareiškė, kad AB bankas „Snoras“ yra mokus.
     3. Lietuvos bankas neleido bankui Snoras registruoti pagal LR vertybinių popierių komisijos patvirtintą akcijų emisijos prospektą pasirašytų ir apmokėtų 380 082 893 vieno lito nominaliosios vertės akcijų emisiją, bet leido išplatinti, nuo 2011 metų gegužės mėn., šešias LR vertybinių popierių komisijos patvirtintas obligacijų emisijas, kurių bendra emisijų vertė – virš 160 mln. litų.
     4. 2011 m. balandžio 1 d. tarptautinė reitingų agentūra „Fitch Ratings“ patvirtino AB banko SNORAS ilgalaikių įsipareigojimų reitingą „B+“ , jo perspektyva – stabili. Šią informaciją nei viena valstybės institucija neužginčijo.
     5. Pagal AB banko SNORAS 2011 metų 9 mėnesių veiklos ataskaitą grynasis neaudituotas pelnas sudarė 7,08 mln. Lt ir šią informaciją nei viena valstybės institucija neužginčijo.
     6. Prestižinis pasaulio bankininkystės ir finansų žurnalas „The Banker“ pripažino AB banką SNORAS geriausiu banku Lietuvoje 2010 metais. Šią informaciją nei viena valstybės institucija neužginčijo.
     Taigi, yra pagrindas teigti, kad nacionalizuotas bankas buvo likvidus ir mokus, o Lietuvos bankas vykdė kenkėjišką veiklą banko „Snoras“ ir indėlininkų atžvilgiu
     Yra pagrindas teigti, kad Neilui Cooperiui ir jo parankiniams už 5 tyčinio bankroto metus bus sumokėta apie milijardas Lt .
     Banką apiplėšti, tai ne vištą pavogti ir net ne bankomatą apiplėšti, todėl nacionalizacijos ir tyčinio bankroto organizatoriai ir vykdytojai Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė, Vasiliauskas ir Ko turi būti teisiami ir pasodinti į kalėjimą už didelę žalą Valstybei, kaip Timošenko Ukrainoje. Vagys turi sėdėti kalėjime, o ne Prezidentūroje ar Vyriausybėje.”

   • ...:

    aš mielai užbaigsiu, tik jūsų isterijos tai, spėju, nesustabdys:) jūsų ne kartą dėliojamos dėlionės pabaiga tokia: jūsų uodega dega ir dega taip, kad nebežinote ką daryti – kuriate ir fantazuojate, manipuliuojate ir meluojate bei iškraipote faktus, kad nukreiptumėte dėmesį nuo kelių pagrindinių dabar tautos svarstomų klausimų:) 1) kodėl prezidentė šantažavo Gailių, kad neteisėtai atleistų Giržadą?; 2) kieno įsakymus vykdo prezidentė?; 3) kokiu įstatymo pagrindu prezidentė permė VRM ministro įgaliojimus ir pasiuntė jį “ne prie ko”?; 4) kam iš tiesų dirba VSD?; 5) ką slepia VDS nevykdydama teismo sprendimo leisti dirbti Giržadui?; 6) ką darys “skaidri” prezidentė, kai “teisinėjė” valstybėje tyčiojamasi iš teismo sprendimų?; 7) kas bus daroma sutramdyti banditų klano VSD savivalei? IR DAUG KITŲ KLAUSIMŲ. tauta laukia atsakymų, “marta”.

   • ...:

    “marta”, įdomiai jūs matote Lietuvos gyvenimą.. mano matymas šiek tiek kitoks.

    įdomu, ką konkretaus “laviravimais” prezidentė padarė naudingo Lietuvai? klausiu, nes mano akimis, prezidentė neveikia kai reikia veikti (tyli), o kai nereikėtų tam tikrų dalykų daryti nepasitarus su tauta, daro. štai, pasvarstykim: prezidentė tyli, kai visomis savo galiomis turėtų: 1) kovoti prieš bandymus Lietuvą įtraukti į ES kaip federacinę sąjungą, ginti Lietuvos Konstituciją kaip aukščiausią įstatymą ir valdžią, o ne nepasitarus su tauta Briuselyje atidavinėti Lietuvos suverenitetą; 2) kovoti už žemės nepardavimą užsieniečiams (be žemės tautos nėra, tik paskutinė karta); 3) kovoti už Lietuvos žemės gelmių išsaugojimą ir Chevron pasiuntimo iš kur atėję – be geriamo vandens būsime ne tik skurdūs ES vergai, bet ir maldaujantys pagalbos pabėgėliai – gal atsiųs kas kokį litrą kaip humanitarinę pagalbą – įpirkti „naujojo kuro“ tikrai negalėsim, kai tai taps viso pasaulio paklausiausia preke. dabar prezidentė palieka žmonės gintis savarankiškai – „šakėmis“, nes policija ne tik negins, bet ir kovos prieš. ar prezidentė to nežino? negyvena Lietuvoje?; 4) kovoti už lietuvių kalbos išsaugojimą – ne tik žodžiais, o realiais darbais; 5) kovoti prieš Lietuvos biudžeto nešvaistymą – „snorams“ ir kitiems, norintiems pasipinigauti; 6) ginti nekaltai teisiamus žmones politinėse bylose, nes šalyje, kurioje nėra žodžio laisvės, nėra ateities; 7) paaiškinti tautai ką kitų šalių atstovybės daro Lietuvoje remdamos vieną žmonių grupę ir visiškai negerbdamos kitų?

    netatsakysite – kaip visada?

 35. ...:

  kad jau užkalbinote ir grįžau prie kompiuterio, pasidomėjau dar keletu šmeižtukų apie gerb. Vaišvilą ir nusprendžiau ir jūsų šio to paklausti, kad jums nereikėtų vargti šiuos klausimus pateikiant ir čia. čia klausimai, jums “nagi”:

  1) prašome nurodyti dokumentus ir šaltinius, kuriais Vaišvila agituoja tautą išstoti iš ES. Z. Vaišvila vienintelis TEISĖTAI ginantis LR konstituciją, kurioje nurodyta, kad suverenas priklauso tautai. tačiau šį suvereną prezidentė, nepasitarusi su tauta, patyliukais atidavinėja Briuselio koridoriuose. tokius neteisėtus veiksmus būtina stabdyti ir tai galime padaryti tik referendumais. pradžiai pasirašome gerb. Z. Vaišvilos visų lauktą peticiją.

  2) prašome paaiškinti kur ir kada “prezidentė jau suvisai atsisakė komunistinio šleifo”? kur jos kalbos, video, raštai, konferencijos, įrodymai? klausimų daug, bet tauta kol kas negirdėjo nė cypt.

  3) labai įdomu, kodėl prezidentė, konstitucijos įpareigota vykdyti užsienio politiką nieko nedaro dėl Kaliningrade dislokuotų Rusijos karinių objektų su vid. nuotolio raketomis ir nereikalauja šio krašto demilitarizacijos?? ji ką – pritaria tokiems Rusijos veiksmams? niekas kitas šiais dalykais negali pasirūpinti – kur prezidentės darbas?

  4) dėl Snoro laukiame skaidrių prezidentės atsakymų, prezidentė gerokai ten prisuko savo telefonine teise ir neteisėtais reikalavimais, tad atsakymų tauta laukia tik iš jos. ir patikslinkite prašau, ar prezidentei galioja teismų nutartys, ar jos tik mirtingiesiems?

  p.s. čia tokie įdomesni “perliukai”-bandymai mesti šešėlį ant signataro, tai įdomu būtų gauti jūsų atsakymus. ačiū.

  • Jūsų dėmesiui:

   geras komentaras ekspertuose: Darbo partija jau iškėlė į Prezidentus HArtūrą Paulauską, KGB generolo sūnų, vedusį kito generolo dukrą. Per pirmąjį šio žmogaus kandidatavimą į prezidento kėdę sklido kalbos, kad jaunam, gražiam vyr.prokurorui sekretorė Jolanta turėjusi neva atlikti “Monikos Levinski vaidmenį”. Ji atliko tai kur kas geriau. Šeimą išskyrė. Puikus kandidatas “susigrąžinant valstybę”, anot Z.Vaišvilos. Juk valstybę jie jau valdė, valdydami senąjį Pociaus VSD, bei Prokuratūrą. Kai Prezidentė ėmėsi reformuoti VSD, FNTT ir Prokuratūrą, šie su savo rezervistais gvoltu ėmė šaukti – SUSIGRĄŽINKIME VELSTYBĘ:) Juokinga, ar ne? jei nebūtų graudu. Juk Rusiją jau 13 metelių valdo KGB su savo verslo priedangos organizacija – Gasprom, besiskverbiančia į Europą ir Aziją. Nejau Nejau tikrai antrasis NEPAS baigėsi ir Andropovo – Liubimovo slaptasis planas GOLGHOTA perėjo į ketvirtą etapą? Kuomet kgb rezervistai sulaukė savoo momento net ir pas mus, Lietuvoje? 🙂

   • ...:

    o dar geresnis “martos” komentaras ekspertuose, kad parašų rinkėjai, GALIMAS DAIKTAS, SUSIJĘ SU “GARLIAVOS MIRTIMIS” 🙂 šitas kur kas geresnis nei Monikos Levinski vaiduoklio vaidmuo Lietuvos ateičiai 🙂 “marta”, gal būsite tokia maloni ir šitas nusisvaigimo pasakas palaikysite sau? “GALIMAS DAIKTAS”???? … “tai susiję su Garliavos mirtimis”?????? :))) na jau visai akivaizdžiai pritrūkot argumentų, kad griebiatės Garliavos:)) atsižvelgiant į tai, kad jau girdėjome jūsų nevaldomus šūkaliojimus ir gąsdinimus “valstybės perversmu”, kai tik pakvipo faktu, kad TAUTA VIENĄ DIENĄ GALI IŠTARTI SAVO ŽODĮ, KURĮ OLIGARCHŲ KLANAS PRIVALĖS VYKDYTI. tai šioje situacijoje, sakyčiau, labiau GALIMAS DAIKTAS, kad “marta” asmeniškai yra labai artimai susijusi su oligarchine struktūra ir mirtinoje panikoje gelbėja ją kiekvienu dorų piliečių absurdiškiausiu šmeižtu? sakyčiau, tai yra kur kas “galimesnis daiktas”, nei piliečiai, susirūpinę Lietuvos ateitimi ir renkantys parašus, laisvalaikiu dar užsiimantys ir “Garliavos žmonių” žudymu? vajetau, “marta”:) tai jau kiek juokingiau nei tik absurdiška. tai patikslinkit, kokia ten jūsų padėtis – viskas pastatyta ant kortos ar tik 50/50? 🙂

    • ...:

     beje, ponia prezidentė, kaip suprantu, KGB net ne rezerve, o “aktyve”, visai galimas daiktas, veikia? juk kiek piliečiai kreipiaisi prašydami paaiškinti savo praeitį, tiek prezidentė slapstosi. kodėl? kaip tokie baisūs dalykai gali būti laikomi paslaptyje? na jei neturi ką slėpti, tai neturi, bet kad neturi ir slepi? šį tą sako… dėl to valstybę susigrąžinti būtina- kol ji visai nėra atiduota svetimiems ponams. Lietuvoje šeimininkas yra pilietis, ne oligarchai.

    • na, jei taip norit,:

     CITUOJU:
     Vaišvila: tepa, kuo kvepia 2009-05-12 Gabrielė Vasiliauskaitė | Alfa. lt
     Paaiškėjo, kad signataro politinė ir verslo reputacija kelia didelių abejonių. Z. Vaišvilos biografijoje būta ir galimai artimų ryšių su KGB generolu, ir įtariamų finansinių aferų, kurios kainavo milijonus litų valstybei bei privačioms bendrovėms. Z. Vaišvilos, kaip verslininko, biografijoje vyrauja „serijiniai“ bankrotai, signataro veikla arba domėjosi, arba tebesidomi Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba ir Generalinė prokuratūra. (APIE TAI DAUG MINIMAME RAŠINYJE. SIŪLAU SUSIPAŽINTI) (…)artimas Z. Vaišvilos tėvo bičiulis buvo KGB generolas Romualdas Marcinkus, SSRS KGB Pirmosios vyriausiosios valdybos 19-ojo skyriaus viršininkas, kuris be viso kito kuravo ir tuometinį KGB rezidentą VDR Vladimirą Putiną. Generolas R. Marcinkus ėjo vadovaujamas pareigas LTSR KGB prieš pat nepriklausomybės atgavimą, vėliau jis dirbo skandalingajame koncerne EBSW dabar teisiamo Gintaro Petriko saugumo konsultantu. Alfa.lt pasiteiravus Z. Vaišvilos, ar jis gyveno Maskvoje pas generolą, šis atsakė trumpai: „Studijų Maskvoje metais aš gyvenau Dubnoje, 130 km nuo Maskvos, taip pat bendrabutyje Vilniuje. Toks būtų mano atsakymas.“ Paklausus, ar pažįsta generolą R. Marcinkų, Z. Vaišvila staiga skubiai atsisveikino ir padėjo telefono ragelį. Z. Vaišvila iš tiesų į Lietuvą grįžo iš Dubnos. Maskvos srityje esantis miestelis buvo ypač uždaras, nuo pašalinių užklydėlių ypač saugomas Sovietų Sąjungos karinio pramoninio komplekso centras, vadinamoji „pašto dėžutė“, kuriame buvo kuriamas SSSR branduolinis ginklas. (Vienas iš Z. Vaišvilos tariamų kaltinimų Daliai Grybauskaitei, buvo būtent kad JI dirbo vadinamojoje „pašto dėžutėje“ tuometiniame Leningrade.)

     Antrą kartą paklausus apie pažintis su KGB veikėjais, ypač su generolu R. Marcinkumi, signataras noriau pasakojo apie tai, ką laiko savo istoriniais nuopelnais: „Daug pažįstu generolų… Visų pirma, visų pirma su juo bendradarbiavau, na, kaip bendradarbiavau, Šebaršino darbo reikalais. Jis buvo [KGB vadovas] vietoj Kriučkovo, iš karto po Putino. Pirmąją Lietuvos ir Tarybų Sajungos sutartį pasirašiau su Šebaršino asistentu gen. Sergejumi Lebedevu (dabar jis yra Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos direktorius – red. past.). Daug bendraudavome. Iš lietuvių saugumiečių, taip, buvo bendrauta su generolu Marcinkumi, bendrauta su visais vadais, perimant saugumo reikalus. Tačiau su buvusiu KGB generolu R. Marcinkumi Vaišvilą siejo ne tik darbas inventorizavimo komisijoje. Šio dešimtmečio viduryje R. Marcinkus baigė karjerą globojamas Z. Vaišvilos. Kelerius metus, iki kol išėjo į pensiją, buvęs KGB generolas dirbo draudimo agentu „Parex“ grupei priklausančioje draudimo bendrovėje „Baltic Polis“, nors jo darbo vieta buvo tuometiniame „Parex lizinge“ (dabar „FF lizingas“). Iš ten atleistas, jis iki pensijos tęsė savo darbinę veiklą „Parex lizinge“. Šios bendrovės vadovas buvo Z. Vaišvila.

     • ...:

      geras komentaras:
      “DZIOBAS:2013 09 13 15:41”:
      “SNORAS ne bankrutavo, o jį užgrobė plėšikai Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė, Vasiliauskas, jų bendrininkai Freakley ir jo parankiniai, bei Generalinė prokuratūra, kurie banko užgrobimui ruošėsi iš anksto. Buvo iš anksto paruošti specialiai „Snoro“ užgrobimui reikalingi įstatymų projektai, prokuratūroje pravesti pasitarimai, pasamdytas Freakley ir t.t.. Šias aplinkybes patvirtina ir laikinosios komisijos, tyrusios „Snoro“ žlugimą išvados, kurios objektyviai atspindi įvykių eigą užgrobiant “Snorą”. Vilniaus apygardos teismas priėmęs sprendimą pripažinti “Snorą” bankrutavusiu ir likviduojamu tapo Banko SNORAS plėšikų bendrininku.
      Akivaizdu, kad Freakley ir jo komandos darbo užmokestis buvo padidintas du kartus ir daugiau, iki 5 mln. Eurų, todėl, kad Freakley pakeistų savo pirminę išvadą pateiktą 2011-11-17 viešai spaudos konferencijoje, kad AB bankas „Snoras“ yra likvidus ir mokus. Išsiderėjęs, kad darbo užmokestis būtų padidintas du kartus ir daugiau Freakley pareiškė, kad neva vertėjai klaidingai išvertė jo žodžius. Taigi, Freakley ir jo komandos darbo užmokestis buvo padidintas du kartus ir daugiau ne už darbą, o už bendrininkavimą nusikaltimo padaryme.
      Yra pakankamas pagrindas teigti, kad:
      1. Nacionalizuotas bankas „Snoras“ buvo likvidus, mokus ir jo perspektyva buvo stabili.
      2. Lietuvos bankas vykdė kenkėjišką veiklą banko „Snoras“ akcininkų, kreditorių ir obligacijų turėtojų atžvilgiu.
      3. Vyriausybė ir Lietuvos bankas, gavę Grybauskaitės nurodymą, yra banko „Snoras“ užgrobimo ir tyčinio bankroto organizatoriai ir vykdytojai.
      Banko SNORAS plėšikai apiplėšė ne Antonovą ir Baranauską, o apie 150 tūkstančių fizinių ir juridinių asmenų. Banko SNORAS plėšikai Grybauskaitė, Kubilius, Šimonytė, Vasiliauskas ir Ko būtų teisiami ir pasodinti į kalėjimą už didelę žalą Valstybei, kaip Timošenko Ukrainoje.”

    • na, jei taip norit,:

     Alfa lt šaltiniai teigė, kad yra tekę ir dabar pastebėti Z. Vaišvilą apsilankantį Romualdo Marcinkaus namuose Vilniuje ir sveikinantį jį įvairių reikšmingesnių švenčių metu, todėl galima daryti išvadą, kad jų bendravimas nėra nutrūkęs ir šiuo metu. Mažeikių „Sodros“ vadovei signataro Z.Vaišvilos verslas kainavo ramybę ir sveikatą. Neliko vilties atgauti ilgai nemokėtų ir laukiamų atlyginimų didelei daliai Mažeikių gyventojų, dirbusių UAB „Oruva ir Ko“, dėl kurios bankroto kaltinamas Z. Vaišvila. Galų gale vietoj vilties Lietuvai – įtarimai, kad Z. Vaišvilos veikla kainavo milijonus iššvaistytų mokesčių mokėtojų litų. Verslininko Z. Vaišvilos karjerą sunku atsekti. Kaip sakė Alfa.lt šaltiniai, tai – tarsi voratinklis, suraizgytas apraizgytas „firmelėmis“, signataro skundais prokuratūrai, teismams ir, panašu, visiems, kam tik įmanoma. Z. Vaišvila valdė arba vadovauja šioms kompanijoms: finansų bendrovei „Parex Lizingas“ (dabar „FF Lizingas“) bei dyzelinius variklius gaminančiai bendrovei „Oruva ir Ko“. Abiem iškelta bankroto byla. Pastarosios turtą Z. Vaišvila, kaip įtariama, perkėlė į savo vėliau įsteigtą bendrovę „Oruva Motors“ Palangoje (taip pat dyzeliniai varikliai). Dar viena finansinių signataro voratinklių dalyvė – vienokiu ar kitokiu būdu galimai jo kontroliuojama bendrovė „RRD“. Istoriškai“ verslo voratinklis pradėtas megzti 2001 metais. Mažeikių dyzelinių variklių gamintojai AB „Oruva“ (1500 darbuotojų) buvo iškelta bankroto byla. Tuo metu bendrovė su Lietuvos valstybės garantijomis buvo gavusi 100 tūkstančių dolerių paskolą iš vieno Vokietijos banko. Beveik visas bendrovės turtas buvo įkeistas už šią paskolą. Taip pat „Oruva“ buvo pasirašiusi kelias lizingo ir faktoringo sutartis su „Parex lizingu“, kuriam vadovavo Z. Vaišvila. „Oruva“ buvo skolinga „Parex lizingui“ apie 2 mln. litų.

     • ...:

      apie šitą šimtą kartų kalbėta, bet turbūt jums skaitymas nekaip sekasi..

      Mažeikių darbininkai dėl savo negautų atlyginimų turėtų kreiptis į tą pačią šiuo metu valdančią ponią: Z. Vaišvila šį detektyvą labai išsamiai papasakojo konferencijoje „Esu priverstas kreiptis į teismą, atsakove patraukdamas Prezidentę D.Grybauskaitę“, prašome visiems nesusipažinusiems susipažinti: http://alkas.lt/2013/08/21/z-vaisvila-esu-priverstas-kreiptis-i-teisma-atsakove-patraukdamas-prezidente-d-grybauskaite/

      o reikalas paprastas, cituoju kelias ištraukas: „ raštu prokuratūrai pateikiau ne tik savo paaiškinimus, bet ir prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl finansų ministerijos, kuriai tuo metu vadovavo ministrė D. Grybauskaitė, atstovų veiksmų iššvaistant BAB „Oruva“ turtą ir paslapčia nuo kreditorių komiteto į BAB „Oruva“ sąskaitą latviškame AS „Parekss banka“ sumokant beveik 25 mln. Lt, kurių ši ministerija neturėjo teisės mokėti, kol nepasibaigs ši bankroto byla. 2011-02-15 Šiaulių apygardos prokuratūros nutarime dėl šio ikiteisminio tyrimo nutraukimo konstatuota, kad BAB „Oruva“ bankroto administratoriaus ir Z. Vaišvilos veiksmais nepadaryta jokia veika, turinti nusikaltimo požymių, o BAB “Oruva” turtą nepagrįstais nukainavimais iššvaistė kreditorių komitetas, kuriame už tai balsavo daugumą turėję finansų ministerijos atstovai. Apie šios ministerijos mokėjimus į Latviją neužsiminta, nors lėšas iš minėtos BAB “Oruva” sąskaitos patyliukais nusirašė AS “Parekss banka”. Procesinis nutarimas dėl mano prašymo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl finansų ministerijos galimai nusikalstamų veikų iki šiol nepriimtas. Bent man, pareiškėjui, nepateiktas. Prokuratūrai pateikiau ne tik įrodymus, bet ir Valstybės kontrolės departamento išvadas, patvirtinančias, kad dėl šių finansų ministerijos neteisėtai įvykdytų mokėjimų į Latviją mūsų valstybė papildomai patyrė beveik 7 mln. Lt nuostolį. BAB „Oruva“ kreditorių komitetas finansų ministerijos, VSDFV Mažeikių skyriaus vadovės L. Nagienės ir Vilniaus banko balsais atmetė mano ir darbuotojų atstovų prašymą, kad BAB „Oruva“ kreiptųsi į teismą dėl lėšų prisiteisimo iš AS „Parekss banka“. Tad, mieli mažeikiečiai, negautų atlyginimų ieškokite finansų ministerijoje ir Daukanto aikštėje“ (Z.V.).
      Tai gal kreipkitės raštu į prezidentę šiuo klausimu, tik abejoju, ar gausite atsakymą:)

   • oho:

    o prie ko čia Vaišvila su Paulausku?

    • ...:

     matote, “martai” visai nebūtina, kad būtų “prie ko”, nes jos veikimo planas toks:

     1) sukurpti “protingą” komentarą:
     paprasčiausias būdas tai padaryti, yra nukopijuoti kokį kito asmens straipsnį ir pateikti kaip savo arba, jei “reikalingų faktų” neatsiranda, iš wikipedios prisirinkti užsienietiškų pavadinimų bei vardų (geriausia ir pateikti juos užsienio kalba), apipinti juos keliais “į temą” jungiamaisiais žodeliais ir..

     2) paleisti į internetinę erdvę:
     geriausiai – keliuose tinklapiuose, o idealioms sąlygomis – kiekviename tinklapyje po visais bent kiek susijusiais straipsniais…paskui laukti ir tikėtis, kad koks žmogelis netyčia perskaitęs “supras”, kad “marta teisi”;

     3) melui išaiškėjus ir padėčiai tapus be išeities, vyksta “dingau” etapas;

     4) …ratas apsisuka ir viskas kartojasi…

     grįžkit, “marta”, pabendraukim 🙂

    • karštas komentaras:

     Kaip pranešė žiniasklaida, Darbo partijos įkūrėjas ir lyderis, kuriam gresia ketveri metai nelaisvės “juodosios buhalterijos” byloje, netikėtai išvyko į Maskvą. Žurnalistams kelionės tikslo neatskleidė.
     Ketvirtadienį pavakaryje Seimo pirmininko darbiečio V.Gedvilo patarėjas Tomas Beržinskas paskelbė pranešimą, kad “reaguodamas į viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją apie galimą poveikį Lietuvos Respublikos politikams ir pareigūnams, pirmadienį Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas kviečia visų parlamentinių frakcijų vadovus aptarti susiklosčiusią padėtį ir tolimesnius galimus Seimo veiksmus”.
     Manoma, kad tai gali susiję su būsimais Prezidento rinkimais, naudojant taktiką – užsipulti Prezidentę, kaip būsimą kandidatę, ir A.Paulausko, kurio kandidatūrą į Prezidentus kelia Darbo partija, konkurentę, inicijuojant laikinąją tyrimo komisiją ir demonstratyviai siekiant apkaltos bei mažinant Prezidentės reitingus.
     Kaip žinia, Seimo pirmininkas V.Gedvilas prieš kurį laiką neoficialiai buvo susitikęs su vienu Prezidentės atstatydintu teisininku ir galimai aptarė būsimų veiksmų strategiją, kaip “nokautuoti” D.Grybauskaitę per Prezidento rinkimus. Kadangi švariai laimėti prieš D.Grybauskaitę Prezidento rinkimuose prorusiškoms jėgoms nepavyktų.
     Be to, tokiais veiksmais prieš Prezidentę prorusiškos jėgos gali siekti destabilizuoti politinę padėtį Lietuvoje, kad suardytų planuojamą Rytų Partnerystės susitikimą lapkričio mėnesį Vilniuje, kur Ukraina, Gruzija ir kitos Rusiją dominančios potarybinės šalys turėtų pasirašyti asociacijos sutartis su ES.

     • ...:

      ir “prie ko” čia gerb. signataras? nebeturite ką rašyti?:)

      man atrodo, šiuo metu tautai kur kas svarbesnis būtų šitas jūsų neatsakytas (vienas iš…) klausimų (originaliai užduotas “Kažin”):

      “Mano supratimu šiuo atveju svarbiausias Lietuvai, rinkėjui būtų toks klausimas, kas buvo – KGB/GRU ar artimas giminaitis, o gal kartu buvo ir vienu ir kitu – iš aukštojo Sąjūdžio – tas, kuris 1990 metais rugpjūtį ar gal 1991 metais Grybauskaitę pervedė “už rankutės” iš Burokevičiaus – Lazutkos stovyklos tiesiai į Nepriklausomos Lietuvos valdžią. Juk tuo metu tam, kad būtum priimtas į Vyriausybę buvo reikalinga buvusio Sąjūdžio aukšto pareigūno rekomendacija.
      Tik turint šitą informaciją galutinai objektyviau išaiškėtų ko galima iš Grybauskaitės Lietuvai laukti ateityje.
      Taigi, gal Marta ir į šį klausimą turėtų atsakymą?”
      (cituojamus šaltinius reikalui esant galiu nurodyti).

 36. S:

  Dvi geros naujienos:

  1. Pabaigiau rinkt savo pirmą lapą referendumui! Yra 70 parašų, valio. 😀
  2. Visi 10 lapų, kuriuos paėmiau, išdalinti ir jau renkami (jei tiksliau – 9, nes vienas baigtas).

  Jau pradėjau rinkt antrą savo lapą, perėjau visą laiptinę ką tik, turiu 25 parašus. 🙂 Dar pora žmonių prašė lapų, tai nežinau ar imt naujus, ar jau renkamus atsiimt ir perduot. Didesniam skaičiui turbūt geriau naujus paimt?

  • pensininkas:

   Šaunuolis. Geriau naujus paimk. O aš dar tik 26 surinkau.

   • S:

    Aš puikiau žinau, kaip nelengva tuos parašus surinkt. 😉 Bet dar keturis lapus paėmiau, rytoj susitariau visus išdalint kitiems rinkt. Mes dar priminsim valdžiažmogiams apie šitą žeminantį užsiėmimą rinkt parašus tokiu visiškai aiškiu klausimu, tačiau dabar reikia surinkt BŪTINAI!

  • ...:

   šaunuolis, S! jūsų entuziazmas ir energija užkrečia.
   aš jau baiginėju 2 lapą (rytoj baigsiu), dar lieka 3. o jūs padirbėjote puikiai, dalinkitės su žmonėm patirtimi, švieskite- spėju, kad nedaug kam taip puikiai sekasi ir rinkti, ir organizuoti.

   • S:

    Aš dar tik įsivažiuot pradedu, tuoj padirbėsiu stipriau. 🙂 Labai keistai čia gavosi viskas, galvojau pradžioj tik pasirašyt, po to 1 lapą nepilnai surinkt, o dabar jau turiu paėmęs 14, dar lieka trylika kažkaip pabaigt surinkt. 😀 Bet yra TIKRAI galimybė surinkt tą kosminį skaičių. Šiandien ėmiau tuos lapus LTJS Vilniaus būstinėj, tai mačiau, kad iš tų didžiulių krūvų lapų beliko jau tik pluoštelis, gal keliasdešimt. Prie manęs dar Dingelis toks paėmė 20 lapų iš Lietuvai pagražinti draugijos, tie tikrai surinks, be kalbų. Veža dar ten jie kažkur į Kupiškį ir Pakruojį, galiausiai gaus visi. Taigi, Vilniuj liko mažiau, nei 10% lapų. Aišku, čia spręsis pabaigoj pačioj, nes per tris mėnesius lengvai neįmanoma surinkt. Pavarykim

    • Kemblys:

     Pagarba. Aš paėmiau 1 lapą, maniau, kad sugebėsiu dešimt parašų surinkti, bet jau 44 surinkau. Kelias eilutes sugadino, bet surinksiu apie 65. Turiu baltą korektorių, bet nežinau ar galima eilutėje užtepti nežymų pataisymą. Žmonės rašo ir suklydę iškart taiso, nespėju pasakyti, kad netaisytų.

     • S:

      Geriau netepliok nieko. Jei pats sugebi perskaityt po jų pataisymų, tai parašas turės užsiskaityt. Nėra prasmės taisyt, draudžia griežtai šitą. Jei nesurinksim to skaičiaus, išvis netikrins niekas. O jei surinksim, tai Šliužas yra prisižadėjęs kovot dėl KIEKVIENO parašo. Aš pats tai asmeniškai neleisiu išbrokuot nei vieno savo surinkto parašo. Jei reiks, Vaigausko komisijai padėsiu perskaityt… Juk kiekvieną žmogų svarbiu atveju galima surast ir paklaust, rašėsi ar ne, teisme galima įrodyt jei labai prireiks šito. Todėl netaisyk nieko, bus gerai, pamatysi.

 37. wikawa:

  Tauiečiai, nedejuokit. Ne Briuselis mus spaudžia, o savi kolaborantai. Ir ES galima apginti savo teises. VISOS ES narės tą ir daro. Išskyrus Lietuvą. Griebt už kiaušų savus politikus. Ir įteisinnt/ įvest REFERENDUMUS. Tegu politikos kreitnai atsiklausia tautos visais jai svarbiais klausimais. EURAS – tautai jį srėbti. Tautos ir klausti,. Ne Butkevičiui spręsti, ar Lietuvai reikia euro. Stodamni į ES manėm, kad tai rimta sčąunga. Pasirodė, raudonas kolchozas, šelpiantis bankus. Va ir paklauskit tautos, ar reikia jai euro. Kodėl Lenkija su euru neskuba? Lenkija sugebėjo išsaugoti savo žemės ūkį. Kodėl Lietuva to nesugebėjo? Mūsų politikams reikia griežtos liaudies kontrolės. Tauta yra Lietuvos šeimininkė, ne komunistai ar kiti kolaborantai. Gana.

  • je je:

   beje, vienas iš parašų rinkėjų organizatorių, keičiant KONSTITUCIJĄ, prisidengus “žemės nepardavimu užsieniečiams”, pasirodo, yra kraštutinis dešinysis Julius Panka, pasireklamavęs netiesa.lt. Šiaip kraštutiniai dešinieji su kraštutiniais kairiaisiais – Antifa (antifašistai) Anarchija, švelniau ir protingiau – Neokairė95, Paleckio Frontas) tik iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad juda priešingom kryptim. Bet iš tikrųjų tai jie juda ratu ir susitinka viename taške iš kurio jiems ir vadovaujama. Tarptautiniu mastu jų vadovybę radau wikipedijoje. Tai neotrockistinė išskirtinai chazariškų vadovų grupė, įsikūrusi DB, pavadinimu “62 Group”. Anksčiau vadinosi “43 Group” ir stengdavosi į visus nacionalinius judėjimus infiltruoti savus agentus ir sukelti gatvių konfliktus. Radikaliausios jų grupės, tokios kaip ‘raudonosios beretės” Italijoje, ar AFA Anglijoje, įkūrusi militarizuotą grupę “No Platform”, glaudžiai susijusią su Antifa ir Anarchija, nevengė ir nevengia teraktų, nepageidaujamų teisėjų žudymo ir kt. Nors šiuo metu jie jau egzistuoja kaip politinė jėga, nevengianti žodžio “nacionalinis” pasivadinę National Assambly Against Racism ir vadovauja tokiems savo įkurtiems padaliniams kaip “Lesbian and Gay Coalition Against Racism”, “Student Assembly Against Racism”, juodukų komunai “1990 Trust”, kitai juodaodžių organizacijai, įtakojančiai įstatymus Europoje praskiedžiant ją “Black Police Association”, “Operation Black Vote”, kuri manipuliuoja juodaisiais per rinkimus, “Alif-Aleph UK: British Muslims, British Jews”,, kuri bando manipuliuoti Britanijos musulmonais, “Jewish Council for Racial Equality”, kuri propaguoja multikultūralizmą, “Immigration Law Practitioners Association”, “European Council on Refugees & Exiles” — nieko bendra su ES neturinti skėtinė organizacija, apjungianti 75 pabėgėlių agentūras, “North East Campaign for Asylum Rights” ir dešimtys kitų “nevyriausybinių” organizacijų, kuriomis šitie raudonieji chmerai siekia sutraiškyti Europos valstybes iš vidaus. Galimas daiktas, kad Dovydas Katz irgi priklausoi tai grupei, nes atvyksta iš Britanijos kiekvienąkart per skinų. organizuojamas eitynes:) Galimas daiktas, kad Bielskis buvo užangažuotas kai studijavo Britanijoje per “Student Assembly Against Racism”. Galimas daiktas, kad Neokairė95 lyderis Bielskis buvo užangažuotas tuo metu kai studijavo kažkuriame Britanijos universitete. Galimas daiktas, kad kritiko Valdo Gedgaudo netikėta mirtis susijusi su šiais “kovotojais”. Galimas daiktas, kad Garliavos mirtys taip gali būti susiję su tokiais judėjimais

   • ...:

    kartoju: “marta”, gal būsite tokia maloni ir šitas nusisvaigimo pasakas palaikysite sau? “GALIMAS DAIKTAS”???? … “tai susiję su Garliavos mirtimis”?? akivaizdžiai pritrūkot argumentų, kad griebiatės Garliavos:)) atsižvelgiant į tai, kad jau girdėjome jūsų nevaldomus šūkaliojimus ir gąsdinimus “valstybės perversmu”, kai tik pakvipo faktu, kad TAUTA VIENĄ DIENĄ GALI IŠTARTI SAVO ŽODĮ, KURĮ OLIGARCHŲ KLANAS PRIVALĖS VYKDYTI. tai šioje situacijoje, sakyčiau, labiau GALIMAS DAIKTAS, kad “marta” asmeniškai yra labai artimai susijusi su oligarchine struktūra ir mirtinoje panikoje gelbėja ją kiekvienu dorų piliečių absurdiškiausiu šmeižtu? sakyčiau, tai yra kur kas “galimesnis daiktas”, nei piliečiai, susirūpinę Lietuvos ateitimi ir renkantys parašus, laisvalaikiu dar užsiimantys ir “Garliavos žmonių” žudymu? vajetau, “marta”:) tai jau kiek juokingiau nei tik absurdiška.

    tai patikslinkit, kokia ten jūsų padėtis – viskas pastatyta ant kortos ar tik 50/50? 🙂

 38. ar prezidentė yra laisva:

  kviečiu susipažinti su P.Urbšio str: Ar prezidentė yra laisva? (Tomas Dapkus | alfa.lt)

  “Seimo narys, buvęs Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys interviu Alfa.lt ragina prezidentę Dalią Grybauskaitę paaiškinti tiek jai pavaldaus Valstybės saugumo departamento (VSD) savivalę neteisėtai susidorojant su Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos vadovais generolu Vitalijumi Gailiumi ir majoru Vytautu Giržadu, tiek pačios valstybės vadovės vaidmenį. Seimo narys interviu kalba apie VSD manipuliacijas slapta informacija, galimą prezidentūros šantažą Vyriausybės ir Seimo narių atžvilgiu, bandymus daryti slaptą įtaką teismams ir kaip prezidentė parinko teisėsaugos institucijų vadovus. Buvusio STT valdybos viršininko klausiama ir to, kiek praturtėjo pačios prezidentės Dalios Grybauskaitės aplinka jos valdymo laikotarpiu. Seimo narį P. Urbšį kalbino Tomas Dapkus.

  Saugumiečių spaudimas teismui

  T. Dapkus: Vyriausiasis administracinis teismas galutiniu ir neskundžiamu sprendimu pripažino, kad V. Giržadas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus pavaduotojas buvo atleistas neteisėtai, Vidaus reikalų ministerija, remdamasi VSD pažymomis be pagrindo jam panaikino leidimą dirbti su slapta informacija ir neteisėtai bei nepagrįstai jį atleido iš tarnybos. Jūsų vertinimas šito teismo sprendimo: sprendimas priimtas, paliktas galioti Vyriausiajame administraciniame teisme, pirmąkart jį priėmė Vilniaus apygardos administracinis teismas, tai visų tų instancijų teismai pasisakė, kad tai buvo neteisėta ir nepagrįsta.

  P. Urbšys: Visų pirma, tikrai reikia konstatuoti tai, kad teismai pademonstravo, kad valstybėje jie vykdo teisingumą. Ir esant reikalui jiems pavyksta išsaugoti nepriklausomumą ir vadovautis ne politiniais konjunktūriniais dalykais, o įstatymu, nes visi mes stebėjome šį teismo procesą ir tai, kad buvo daromi spaudimai teisėjams, tai viešoje erdvėje buvo pasirodžiusi šita informacija. Vien tik kaip galima komentuoti tą faktą, kai VSD inicijuoja būtent šitame teisme patikrinimą, kaip laikomasi valstybinių paslapčių.

  T. Dapkus: O būtent VSD ir pats atsakovas šioje byloje…

  Ragina prezidentę paaiškinti

  P. Urbšys: Būtent. Ir kai tuo metu neteikiama medžiaga, kad teismas galėtų vykdyti teisingumą, teismas tada priverstas kreiptis į Konstitucinį Teismą. Ir mes akivaizdžiai matėme, kad VSD darė viską, kad teismas negalėtų priimti objektyvaus sprendimo. Bet taip pat mes kiekvienas sau turėtume užduoti klausimą – ar VSD galėjo savavališkai atlikinėti tokius veiksmus. Ar jis galėjo savavališkai atlikinėti tokius veiksmus, kurie privedė prie neteisėto FNTT direktoriaus pavaduotojo atleidimo. Be abejo, žinant tai, kad VSD yra pavaldus prezidentei, tai ji visų pirma turi prisiimti atsakomybę už tai, kad buvo susidorota su pareigūnais, kurie sąžiningai vykdė pareigą valstybei. Galbūt tas pareigos vykdymas nepatiko jai, kad jie aklai nevykdė jos nurodymų, kurie buvo duodami telefonu. Kaip buvo padaryta su tuometiniu FNTT vadovu generolu Vitalijumi Gailiumi – asmeniškai pati prezidentė skambino vadovui ir nurodė atleisti savo pavaduotoją. Generolas paprieštaravo šitam nurodymui, argumentuodamas, kad jis nemato pagrindo jį atleidinėti, nes nėra informacijos dėl to, kad jis galėjo nutekinti informaciją dėl „Snoro“ bylos ir tuo labiau, kad jis galėjo pažeisti kitus teisės aktus. Teismai dabar įrodė, kad generolas V. Gailius buvo teisus, galų gale, pati Generalinė prokuratūra – ji nutraukė ikiteisminį tyrimą V. Giržado atžvilgiu – t. y. panaikino įtarimus, kadangi nebuvo surinkti jokie duomenys, kurie patvirtintų tuos įtarimus dėl informacijos nutekinimo.
  Jeigu toliau Jos Ekscelencija ignoruos šitą temą ir nepaaiškins Lietuvos Respublikos piliečiams, kas vis dėlto atsitiko – ar tai buvo jos klaida, ją suklaidino VSD ir kiti pareigūnai, ar vis dėlto tai buvo organizuota asmeniškai jos. Jeigu taip, tai kokiais motyvais vedama ji tą dalyką darė? Kodėl tai yra svarbu išsiaiškinti dabar – nes yra vieša paslaptis, kad prezidentė nori sutelkti dideles galias savo rankose. Vieni, kurie pritaria šiam dalykui, mano, kad kito kelio nėra, norint įvesti tvarką mūsų valstybėje. Bet jeigu pas mus panaikinama konstitucinė sąranga, susijusi su valdžios pasidalinimu, mes sugriauname demokratijos pagrindus mūsų valstybėje. Ir gali tas vadovas deklaruoti bet kuriuos aukštus tikslus ir ketinimus – kovą su korupcija, kovą su finansinėm grupuotėm, bet jeigu tai daroma tokiais metodais, šita pati kova vis dėlto ateina į aklavietę ir diskredituoja pačią save.

  Štai jums pavyzdys dėl FNTT vadovo – yra pakirstas pasitikėjimas valstybe, prezidentė, atėjusi į šitą postą, deklaravo, kad reikia tą pasitikėjimą atstatyti. Jei ji nori šitą pasitikėjimą atstatyti, ji turi viešai paaiškinti, kas atsitiko. Antras dalykas, jei ji buvo suklaidinta, ji turi pareikalauti atsakomybės iš tų pareigūnų, kurie privedė prie šitokios situacijos.”

 39. moralinė sveikata:

  dar įdomų prezidentės “moralinį veikdą” iliustruoja str. “Konservatoriai svarsto galimybę nubausti V. Gailių už viešus žodžius apie nusikalstamą prezidentės ir jos globojamo VSD veiklą” (Lauryna Vireliūnaitė)

  “Seimo nario Vitalijaus Gailiaus pareiškimą, kad vadovaudamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybai (FNTT) jis prezidentės Dalios Grybauskaitės buvo neteisėtai spaudžiamas atleisti savo pavaduotoją Vytautą Giržadą, prezidentūra vadina politikavimu žiniasklaidoje. Daugiau – jokių komentarų.

  Prieš pusantrų metų prasidėjęs skandalas, po kurio iš darbo lėkė du FNTT vadovai ir tuometis vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, pastarosiomis dienomis vėl prisimintas, nes paskutinės instancijos teismas nurodė V.Giržadą grąžinti į darbą.
  „LRT Televizijos“ laidoje „Dėmesio centre“ neseniai dalyvavęs V.Gailius aiškino, kad pareigų neteko dėl to, kad nesutiko atleisti savo pavaduotojo.

  „Taip, aš buvau neteisėtai ir nusikalstamai spaudžiamas padaryti neteisėtus veiksmus. Tai patvirtino teismo nutartis dėl dviejų neteisėtų įsakymų. Buvau spaudžiamas tiek Vidaus reikalų ministerijos vadovų, tiek prezidentūros daryti neteisėtus veiksmus“, – sakė V.Gailius.

  Dabartinis Seimo narys teigiamai atsakė į žurnalisto Edmundo Jakilaičio klausimą, ar jam tai tiesiogiai pasakė prezidentė.
  „D.Grybauskaitė telefonu. Ji reikalavo atleisti V.Giržadą. To paties reikalavo ir R.Palaitis“, – teigė buvęs FNTT vadovas.
  Jis patvirtino, kad jam buvo sakoma: „Atleisi V.Giržadą, liksi dirbti“.

  15min.lt prezidentės Spaudos tarnybos paprašė pakomentuoti V.Gailiaus pareiškimą ir gavo štai tokį atsakymą: „Politikavimo žiniasklaidoje prezidentūra nekomentuoja“.

  Ketvirtadienį žurnalistams kalbėdama apie teismų sprendimus, D.Grybauskaitė sakė: „Teismai sprendė atleidimo procedūrinius klausimus o, jeigu dabar yra toks sprendimas, kad jie grąžinti į darbą, vadinasi, buvo padaryta procedūrinių pažeidimų, ir už tai tenka atsakomybė Vidaus reikalų ministerijos juristams. Na, o dėl kitų aspektų, t.y. dėl melo detektorių parodymų – joks teismas negali panaikinti šių rezultatų“.

  J.Sabatauskas: prezidentė turėtų paneigti
  Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto (TTK) pirmininkas, socialdemokratas Julius Sabatauskas įsitikinęs, kad prezidentė D.Grybauskaitė turėtų sureaguoti į parlamentaro pareiškimą. Jis priminė, kad Seimo statutas numato, jog Seimo narys negali būti persekiojamas už kritiką, išskyrus šmeižto atvejus.

  „Jeigu tai yra netiesa, tuos žodžius reikia paneigti. Manyčiau, kad žodžius turėtų paneigti prezidentė, jei taip nebuvo“, – sakė J.Sabatauskas.

  TTK pirmininkas pabrėžė, kad dėl šmeižto asmuo gali kreiptis į teismą privataus kaltinimo tvarka. Įstatymai nenumato išimčių, net jei apšmeižiamas prezidentas ar kitas aukštas šalies pareigūnas.
  „Kai kalbama apie dviejų žmonių pokalbį, sunku kažką įrodyti, sunku atlikti tyrimą, ypač jeigu nėra liudijimo“, – sakė jis.
  Seimo Etikos ir procedūrų komisija (EPK) kol kas nepradės tyrimo dėl V.Gailiaus pareiškimo.

  Komisijos pirmininkas, konservatorius Valentinas Stundys 15min.lt aiškino, kad EPK seks situaciją ir vėliau spręs, ką daryti. Artimiausias EPK posėdis numatomas tik spalio pradžioje: „Šiuo atveju akivaizdu, kad kolega Seimo narys tik dabar apie tuos dalykus kalba. Aiškėja tam tikras ne kaltinimas, bet nuomonė ar faktas, jis šiame kontekste atrodo keistokas.“
  Politikų elgesio kodekse, anot konservatoriaus, kalbama apie pasitikėjimo valstybės institucijomis stiprinimą ir pareigą veikti viešai bei skaidriai: „Tam tikrų galimybių kalbėti apie tai (V.Gailiaus elgesio svarstymą – aut. pastaba) būtų galima.“

  Ritosi galvos, susipyko valdančioji koalicija

  FNTT skandalas kilo tuomet, kai R.Palaitis pareiškė nepasitikintis V.Giržadu, kuris, jo manymu, žiniasklaidai nutekino informaciją apie tai, kad ketinama nacionalizuoti „Snoro“ banką.
  Galiausiai tiek V.Giržadas, tiek pavaldinį gynęs V.Gailius neteko teisės dirbti su slapta informacija ir jiems teko palikti tarnybą. Tai sukiršino tuometę valdančiąją koaliciją, į postą R.Palaitį delegavę liberalcentristai rimtai svarstė iš jos pasitraukti.

  Atleistus FNTT vadovus itin karštai palaikė Tėvynės sąjunga–Lietuvos krikščionys demokratai. Viskas nurimo tik tuomet, kai prezidentė atleido R.Palaitį iš pareigų.
  Po ilgai užtrukusių teismų V.Giržadas galiausiai buvo grąžintas į darbą. V.Gailius galutinį teismo verdiktą išgirs rugsėjo 23 d. V.Gailius į tarnybą nesirengia grįžti, jis 2012 m. laimėjo Seimo rinkimus ir dabar dirba Seimo Liberalų Sąjūdžio frakcijoje.”

 40. peticija:

  labai sustojo peticijos pasirašymas. Paskleiskit plačiau draugams, feisbuke, dar kur…

 41. medus:

  “martai”:
  kadangi nesiliaujate šmeižusi Signatarą ir jo šeimą ekspertuose (kas bežino kur dar..), o apšmeižusi “nešate kudašių”, jaučiu nenumadomą norą susirasti jus čia su šiais 2 pastebėjimais:

  1. jei kreipiatės į mane, tai aš ne Regina (p. Reginos Vaišvilienės nepažįstu, niekada gyvenime nemačiau, med. bibliotekoje niekada nebuvau,ir ten gyvenime nesikreipiau, ir sėdžiu, deja, ne ten – čia faktai jūsų įkaitusių smegenų apraminimui – kad nesprogtų). tai čia, spėju, čia prasideda eilinis jūsų fiasko – mano “didysis demaskavimas” (kur aš „esu“ Zigmas arba Regina), po kurio vyksta skubus etapas “dingau”? 🙂 p.s. dėl to “prichvatizavimo” man įdomu pasidarė. oficialiomis žiniomis, medicinos biblioteka yra valstybinė, gal pateiktumėte kokius “prichvatizavimo” įrodymus? p.s. Nr. 2: KODĖL VISI JŪSŲ POKALBIAI PAKRYPSTA Į Z. VAIŠVILĄ? na nekalbant apie jūsų neišsipildžiusias svajones?:)

  2. gerbiant signatarą ir jo šeimą, norėčiau jus nuraminti dėl mano „slaptų kontaktų“ su gerb. Zigmu Vaišvila. su šiuo žmogumi gyvenime neapsikeista nė vienu žodžiu – nė vienu. ar toks atstumas jums yra pakankamas? dėl matymų – signatarą gyvenime mačiau hm.. pažiūrim… turbūt apie 10 kartų, daugiausiai – maždaug prieš 23 metus viešuose susitikimuose, kai buvau tik vaikas, keliaujantis į paauglystę. ir ne, jokių slaptų paktų dėl ateities bendradarbiavimo nei tada, nei dabar su gerb. signataru nepasirašiau. paskui jį dar mačiau sausio 13-osios Aukų laidotuvėse, Just. Marcinkevičiaus laidotuvėse ir šią vasarą viešame renginyje. visi matymai – ne asmeniniai – iš toli, be pokalbių ir be jokių susitarimų. tai va, žinant jūsų jautrumą šiais klausimais, jums – kaip per išpažintį. akivaizdu, kad pagalbos į gerb. signatarą nesikreipsite, tai turbūt ši našta teks man – kas gi kitas jums pagelbės? dėl mūsų ilgų diskusijų ir visokeriopo atvirumo – aš čia, „marta“, rašykite, padėsiu kuo galėsiu:)

 42. piliečiams:

  kurie norėtų pasirašyti gerb. Signataro parengtą peticiją, ją rasite čia: http://www.peticijos.lt/visos/71415

 43. arvydas damijonaitis:

  Populistinio referendumo reikalavimas leisti pirkti – parduoti žeme tik Lietuvos piliečiams yra pragaištingas Rytų Lietuvai,kur “piliečiai” lenkai turi savo slaptą,nedeklaruojamą Lenkijos pilietybę.Tokių būdu,Lietuvos ir Lenkijos piliečiai lenkai tik pasijuoks iš vulgaraus popinamo referendumo…Tokiais šliūžų referendumais bandoma Lietuvėlę atplėšti nuo Europos Sąjungos,nukreipti nežinia kur. Sąžiningas protingas lietuvis privalo naudoti terminą “LIETUVIŲ KILMĖS PILIETIS”,kuriam turi būti suteikta išimtinė teisė pirkti ir parduoti žemę,kitaip priverstinės asimiliacijos (forced assimilation),t.y.lietuvių išnykimo, nesustabdysim. Kitataučiai gali laisvai Lietuvos žemę išsinuomoti. Priminsiu,Rusija turi 150 milijonų gyventojų,Lenkija – 40 .Vienintelis naudingas referendumo reikalavimas yra 100 tūkstančių parašų,vietoj 300 tūkstančių.Tai naudinga,nes tai sustiprintų savivaldos tendencijas Lietuvoje..Pagarbiai, Arvydas Damijonaitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *