Majoras V.Giržadas grįžo į darbo vietą FNTT, bet saugumiečiai priešinasi jo sugrįžimui (6)

Vytautas Giržadas | Alkas.lt nuotr.

Vytautas Giržadas | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 17 d. po vakarykščio palankaus teismo sprendimo majoras Vytautas Giržadas grįžo į darbą  – Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pavaduotojo pareigas.

„Teismo sprendimas įsiteisėjo ir šiandien jau esu darbe. Vykdau teismo sprendimą, privalau dirbti ir toliau sėkmingai vykdau tarnybą. Man šiuo atveju buvo sėkmingas procesas, kuris pasibaigė laimėjimu, o teismas vertino situaciją ir vis dėlto pamatė, kad valdžia kartais padaro tokių sprendimų, dėl kurių paskui valstybė patiria ir žalos. Žala tokia, kad dirbu vieną darbą, o gaunu du atlyginimus už tą laikotarpį“, – BNS agentūrai sakė V.Giržadas.

V.Giržadas iš pareigų buvo atleistas 2012 m. vasario 16 d. buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio sprendimu.  Šį sprendimą ministras pagrindė Valstybės saugumo departamento medžiaga. Kartu su V.Giržadu buvo atleistas taip pat ir FNTT direktorius, dabartinis Seimo narys Vitalijus Gailius. Dėl V.Gailiaus atleidimo teisėtumo teismas apsispręsti turėtų kitą savaitę –  rugsėjo 23 d.

Visuomenėje kilus pasipiktinimų bangai dėl aukštų, sąžiningu darbu pasižymėjusių FNTT pareigūnų prezidentė Dalia Grybauskaitė palaikė tuometinį vidaus reikalų ministrą R.Palaitį teigdama, kad jis yra „ne prie ko“ ir, kad jis pasielgė įstatymų nustatyta tvarka.

Komentuodamas rugsėjo 16 d. teismo sprendimą dėl V.Giržado gražinimo į darbą  V.Gailius BNS-ui sakė: „Tai yra didelis žingsnis link teisinės valstybės ir konstitucinės sanklodos, ir nedidelis žingsnis suvaldant siautėjančią banditinę saugumiečių gaują“.

Tuo  tarpu internetinio dienraščio Alfa.lt skelbiamais „neoficialiais, bet patvirtintais duomenimis, Valstybės saugumo departamentas (VSD) bando trukdyti Vyriausiojo administracinio teismo sprendimo dėl Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pavaduotojo Vytauto Giržado įgyvendinimui. VSD ragina vidaus reikalų ministrą Dailį Alfonsą Barakauską negrąžinti leidimo majorui dirbti su įslaptinta informacija, kurį, anot teismo, neteisėtai ir nepagrįstai panaikino Vidaus reikalų ministerija, o nurodyti, kad V.Giržadas kreiptųsi leidimo iš naujo į VSD“, – rašo Alfa.lt.

Alfa.lt turimais duomenimis šiuos neteisėtus veiksmus su VRM koordinuoja VSD generalinio direktoriaus pavaduotojas Romualdas Vaišnoras, būtent kurio parengtų pažymų pagrindu majoras V.Giržadas ir neteko darbo.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

6 komentarai

 1. ...:

  įdomu. jeigu neteisėtai iš darbo atleisti sąžiningi FNTT dabuotojai yra teismo išteisinami (kol kas tik vienas) ir grąžinami į darbą, o VSD tam priešinasi, kyla natūralus klausimas – ko bijoma? kas ir kodėl slepiama? kam nepalankūs sąžiningi žmonės? o čia atsiranda ir daugybė kitų klausimėlių..

 2. ...:

  ką gi – to ir reikėjo tikėtis:
  http://www.alfa.lt/straipsnis/15154506/Teismo.sprendimo.del.Girzado.grizimo.i.darba.nevykdymas.vidaus.reikalu.ministrui.gali.kainuoti.posta=2013-09-17_14-44/
  teismo sprendimo nevykdymas – toleruotinas aukščiausiu lygiu? įdomu, kur mūsų teisingoji, už skaidrumą ir t.t. apdovanota prezidentė?

 3. et, sudėlokim puzle:

  faktas tas, kad TEISMAS PRIPAŽINO MELO DETEKTORIŲ KALTU, O GIRŽADĄ NEKALTU:)
  O kadangi duomenis Palaičiui apie Giržadą pateikė VSD, vadinasi teismas, išteisindamas Giržadą, kaltu laiko ir poreforminį VSD.
  Palaičio kolega Melianas visuomenės akyse žiauriai susitepė kai su antiteroristine brigada šturmavo Venskienės namus ir prievarta atėmė Kedžio dukrytę. Meliano brolis dirbo VSD. Tad “sąmokslo teorija” knibžda ir tokią versiją, kad gal pats Meliano bolis galėjo nutekinti info apie Snorą ir rado “atpirkimo ožį”- abu Melianai iš tų pačių Kėdainių, kur karaliauja ir Uspaskichas, Kėdainių kniazius.

  Uspaskichas gyrėsi Nijolei Oželytei, kad turi susirinkęs nemažai kompromato, todėl jaučiasi visiškai saugus (facebook).
  Kubilius per paskutinę “Teisė žinoti” laidą numetša repliką Uspaskichui, kad šis šantažu laiko (mol už kiaušų) net socialdemokratus.
  Tad jei Uspaskich kvalifikuojasi ant kompromato rinkimo, galimai jis tikisi aukštesniame teisme Giržadui laimėti bylą?Sau jis jau laimėjo minimalią bausmę. Už tokius nusikaltimus JAV jis būtų buvęs nuteistas 30 metų mažiausiai.
  Na, žinoma laimės, jei turi pakankamai kompromato ant kokio teisėjo ar prokuroro.
  O jei kas pamenate dėl ko IŠ TIKRŲJŲ buvo nušautas teisėjas Furmonavičius? Tuometinio VSD informatoriaus Kęstučio Vilkaičio liudijimu Karštam Komentarui, Giedrei Gorienei, tą dieną Furmonavičius turėjo į teismą atnešti Kęstučio Vilkaičio perduotą jam kompramatą. Gal būt apie pedofilus. Kaip liudytojas Kęstutis Vilkaitis pradingo.

  Žinome taip pat, kad tuometinę VSD su jo vadovu Pociumi globojo A. Paulauskas, kuris dabar yra Uspaskicho partijoje ir labiausiai veržėsi globoti VSD – paskirtas Nacionalinio Saugumo komiteto Pirmininku, bei siekia interneto kontroliavimo. O jau kai pasieks, tai aš jau tokių komentarų tikrai neberašysiu. Kaip ir niekas kitas. Garantuoju.

  • ...:

   vartykitės, gražu žiūrėt:) kas turi ką prarasti – vartosi, kas turi daug prarasti – daug vartosi:))

   pažiūrėkim: “Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT), išnagrinėjęs buvusio Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (FNTT) direktoriaus pavaduotojo Vytauto Giržado bylą, 2013 m. rugsėjo 16 d. priėmė nutartį, kuria patvirtino ankstesnes Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą, kad V.Giržadas buvo neteisėtai atleistas iš FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigų ir nurodė, kad jis gali grįžti į buvusias pareigas.”
   http://alkas.lt/2013/09/16/lvat-nusprende-fntt-direktoriaus-pavaduotojas-v-girzadas-atleistas-neteisetai/

   žinoma, jūs tai perskaitote kitaip, nes jums taip reikia, bet pažiūrėkite, kiek Lietuvos žmonių jau nusimetė nuo akių jūsų akinius. ekspertų komentarai – glosto širdį!!! kas gi bus, “marta”? 🙂 ar pavyks išsivartyti šį kartą?

 4. ...:

  neapleidžia jausmas, lyg šiomis valandomis spręstųsi Lietuvos likimas – regis, fiziškai gali užčiuopti šviesos ir tamsos rankas, sukryžiuotas mirtinoje kovoje. labai nepoetiška tikrovė kažkodėl atsiveria poetine paralėle. o jei nepoetiškai – tokių “rungtynių” krepšinio mėgėjų tauta seniai nematė… tik šį kartą bus kitaip, ar ne?

 5. Atgalinis pranešimas: Ministras D.A.Barakauskas pagaliau pakluso teismo sprendimui dėl V.Giržado | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: