Rotušės aikštėje susirinkę piliečiai reikalavo sustabdyti skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos konkursą (nuotraukos, video) (18)

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Sartanavičiaus nuotr.

Šiandien, rugsėjo 15 dieną, Vilniuje, Rotušės aikštėje, Lietuvos Šeimų sąjūdis surengė pilietinę akciją „Lietuvos šauksmas. Už švarią Lietuvą“. Šia akcija siekiama paskatinti valstybės institucijas, ypatingai Aplinkos ministeriją, apginti Lietuvos Žemę ir jos švarą nuo teršalų konkrečiais veiksmais – sustabdant skalūninių dujų žvalgybos ir gavybos konkursą.

Pilietinio susitelkimo tikslas – suvienyti Lietuvos žmones sprendžiant Lietuvos Žemės gelmių žvalgymo, išteklių išgavimo, naudojimo, pardavimo ir galimos žalos ekosistemai klausimu. Renginio metu buvo atskleisti faktai, kuriuos dažniausiai nutyli gavyba užsiimančios kompanijos, bei pristatyti galimos ekokatastrofos mastai.

Taip pat iškelti žemės ūkio ir miškų ūkio paskirties žemės pardavimo užsienio šalių piliečiams, Tautos išlikimo ir Lietuvos, kaip nepriklausomos valstybės, turinčios teisę pasirinkti ir prisiimti atsakomybę už savo ateitį klausimais.

Kaip manoma, į pilietinės santalkos renginį susirinko keli šimtai teigiamai nusiteikusių piliečių.

Dvasią žadino ir kėlė rašytojas, kino ir teatro režisierius Vytautas V.Landsbergis, aktorius, dainuojamosios poezijos atlikėjas, teatro pedagogas Gediminas Storpirštis, dainuojamosios poezijos grupė „Riedanti Saulė“.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .

18 komentarų

 1. medus:

  dėkojam už renginį, buvom, patiko. kadangi savo nuomonę parašiau po kitu straipnsiu, nebesikartosiu. kam įdomu, galima paskaityti čia: http://alkas.lt/2013/09/14/sostineje-vyks-pilietine-akcija-lietuvos-sauksmas-uz-svaria-lietuva/?comments#comment-127391

 2. medus:

  kadangi rinkome parašus ir šiame renginyje, dalinuosi dar vienu parašų rinkimo referendumui būdu. nuėjau į bendruomenės bažnyčią ir padariau šiuos dalykus:

  1 ) asmeniškai prisistačiau kunigams ir paaiškinau referendumo idėją;
  2 ) paklausiau ar neprieštarautų, jeigu rinkčiau parašus „jų valdose“;
  3 ) paklausiau ar būtų įmanoma jų pagalba žodžiu paskelbiant apie parašų rinkimą ir informuojant žmonės, jog norint pasirašyti, būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę.

  į visus mano prašymus buvo atsakyta labai maloniai ir super teigiamai – abu kunigai pasirašė pirmieji. džiugu, kad ir kunigai yra pilietiški. rezultatas – apie 30 parašų (iš tų, kurie, turėjo dokumentą) ir susitarimas, jog rinksiu ir kitą sekmadienį (ir dar kitą, jei bus norinčių), kai idėjai pritariantys atsineš dokumentus. labai patiko kunigų aiškus idėjos paskelbimas ir paaiškinimas, kad pasirašymas – savanoriškas. kitus klausimus manęs jau klausė patys žmonės.
  tai tiek, gal kam pravers. sėkmės, tautiečiai 🙂

  • Amelija:

   Tai kurioje čia bažnyčioje politikieriai kunigauja?

   • pilitika:

    sau atrasti turėsite pati, tik reikės šiek tiek padirbėti – laikysiu savo verslo paslaptim, kad už mane parašų nesurinktumėte, iniciatyvioji “amelija” 🙂
    o šiaip – tai yra pilietinė akcija, galinti reikštis bet kokiose piliečių susibūrimo vietose, su valdytojų (savininkų) pritarimu. taip kad miltukus išgerkite, kad naktį galėtumėte pamiegoti ir nusiraminkite.

    • Amelija:

     Miltukus pasilikite sau, dar prireiks jų, kol bažnyčių slenksčius numindžiosite. Tik nepamirškite persižegnoti įėjus – kaip ne kaip čia ne krautuvė. Ir joks klebonas nėra bažnyčios valdytojas, jo pašaukimas nepolitikuoti.

     • pilitika:

      kai kalba eina apie darbą Lietuvai, man tinka bet koks slenkstis. daug jau numyniau, bet numinsiu dar daugiau. vien dėl jūsų dabar ką galiu padaryt!:) ir kitiems patariu, nes ten daug žmonių vienoj vietoj – palengvintas rinkimas.

      ir man miltukų man nereikia – jaučiuosi puikiai – problemų dėl pilietinių iniciatyvų nekyla, o jums, kaip matosi iš komentarų, jau nuo parašų rinkimo pradžios – tik su miltukais, o ir vakar, matau, iki vidurnakčio nepraėjo:)

      “valdytojas” naudotas plačiąja prasme nusakant savininką, šeimininką, atsakingą asmenį ir pan. tikruosius bažnyčių valdymo ir priklausymo santykius palieku aiškintis jums, man neįdomu.
      p.s. klebonas – taip pat pilietis ir gali kalbėtis su kitais piliečiais, ir piliečio balsą vis dar turi – šito jūs neatimsite, nors ir labai norėtumėte.

 3. labai reikalinga ir aktuali akcija:

  širdis džiaugiasi matant, kad Lietuva jau bunda. Vienintelis dalykas, ko mums dar trūksta- tai vienybė. Tam, kad pasipriešintume Lietuvos teršimui, kad išsaugotume iš protėvių paveldėtą Žemę, kad apgintume ir išsaugotume Šeimą, kad gyventume TIESOJE.

 4. tikras lietuvis:

  Ar ne šitie protestuotojai kreipėsi į Putiną bei Lukašenką pagalbos?
  Tokie gali ir naujus okupantus prikviesti! 😉
  Ir pats protestas prieš ištyrimą yra neadekvatus – žinoti ko kiek turime yra būtina (o gal turime gamtos turtų ne mažiau už Norvegiją? Tuomet praleistume gerą progą atstatyti valstybės ekonomiką).
  Kada sužinosime kiek ko turime, tai bus galima ir spręsti apie tolesnę šio projekto eigą: apsimoka ar ne.

  • ,,tikram lietuviui'':

   patys brangiausi turtai pasaulyje:
   SVARUS Vanduo;
   SVARI Zeme;
   SVARUS Oras.
   ar iskeisime siuos neikainojamus turtus i laikinus popiergalius???ka rinktumeis negyvenamoj saloj:dolerius ar gela vandeni?

   • tikras lietuvis:

    Ar nežinai, kad naftą, kurią jau seniai išgauna Lietuvoje, išgauna LYGIAI TOKIU PAT BŪDU.
    Tai ar užteršė Lietuvą?
    Ar nebus čia tik rasiejinių įtaka:
    1. ne kurie “protestuotojai” jau kreipėsi pagalbos į Putiną ir Lukašenką:
    2. taip pat jie veikia ir kitose šalyse –
    ” министр госказначейства Миколай Будзановский (Mikołaj Budzanowski), заявлявший, что «иностранные доклады, гласящие, что добыча сланцевого газа вредит окружающей среде, — это ложь и манипуляция, за которой стоят россияне».
    http://inosmi.ru/poland/20130916/213018440.html

 5. Ačiū šiems žmonėms,:

  tai mūsų šviesuomenė…bet šie smagūs pasibuvimai nieko nepadės.Tai dau rimčiau,reikia susirinkti ir ilgam pasilikti.Čia buvo tik apšilimas.Be sunkios kovos nieko nebus.Pasišlipsavimą reikia atidėti.Reikia pasiraitoti rankoves ir nusiteikti ilgai ir nuobodžiai kovai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: