Varšuvoje atidaroma E.Gaspariūnaitės-Taločkienės tapybos paroda (0)

e-gaspariunaites-parodaLietuvos ambasados Varšuvoje Lietuvių kultūros centre rugsėjo 13 d. atidaroma Emilijos Gaspariūnaitės-Taločkienės tapybos paroda  „Mano Lietuva“.

Dailininkės jautriai ir kruopščiai ištapyti kūriniai yra susiję su Lietuvai svarbiomis istorinėmis datomis, vietomis,  asmenybėmis  ir architektūros objektais. Paroda „Mano Lietuva“  yra skiriama Baltų vienybės dienai paminėti.

Dailininkė Emilija Gaspariūnaitė Taločkienė parodose dalyvauja nuo 1968 m. Surengė penkiasdešimt šešias autorines parodas Lietuvoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Olandijoje, Suomijoje, Lenkijoje ir kt. Dalyvauja tarptautinės parodose ir įvairiuose meno projektuose. Du šimtai trisdešimt šešis kartus kūrinius eksponavo Lietuvos ir užsienio galerijose. Apdovanota Dr. Genovaitės Kazokienės vaizduojamojo meno fondo (Australija) premija už geriausią kūrinį lietuviška tema (2005 m.) bei  pirmąja Teofilio Petraičio premija, kurią įsteigė Čikagos (JAV) M.K. Čiurlionio galerija, už istorinių temų vaizdavimą tapyboje ir akvarelėje (2009 m.).

“Vienas svarbiausių dailininkės mąstymo bruožų – laiko tėkmės jutimas. Jos visa kūryba poetiška, labai muzikali (autorė rašo eiles), kurioje atsispindi istorinė praeitis, kultūra, gyvenimo trapumas ir laikinumas. Išskirtiniai kūriniai ir senojo Vilniaus tematika. Tai impresionizmo principu sukurta virpanti plonų vertikalių potėpių erdvė”, teigia menotyrininkė, dr. Nijolė Tumėnienė.

Dailininkė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Vilniaus tapytojų sekcijos ir akvarelininkų grupės „Aqua 12“ narė, Lietuvos bajorų Karališkosios sąjungos ir Šv. Kazimiero ordino narė.

Parodos atidarymo metu kūrinius pagal dailininkės parašytus tekstus atliks bardas, kompozitorius ir dainų autorius Vygantas Kazlauskas.

Parodą „Mano Lietuva“ rengia Lietuvos Respublikos ambasada Varšuvoje ir Lietuvos dailininkų sąjunga.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: