V.Balkus. Liaudies priešų naikinimo sezonui artėjant (40)

Liaudies priešų naikinimo sezonui artėjant | Alkas.lt nuotr.

Liaudies priešų naikinimo sezonui artėjant | Alkas.lt nuotr.

Galiu tik spėlioti, kaip spaudžia kai kurių nūdienos Lietuvos vadovų širdis, vos jie prisimena apie laimingus laikus, kuomet buvo viena televizija, dvi radijo programos ir, svarbiausia, nebuvo interneto. Trinkteli per stalą „aukštas kumštis“, aidu trinkteli per stalus redaktorių kumšteliai ir nepageidaujama žinia nepasiekia žiūrovo, klausytojo ar skaitytojo. Ir nereikia niekam nieko aiškinti, prieš nieką teisintis ir apskritai rūpintis, kad kažkas sugebės papasakoti platesnei auditorijai, kas vis tik vyksta.

Ir apskritai užteks jau tos demokratijos, laisvės turi būti išmatuotos, pasvertos, įvertintos ir sertifikuotos. Ar ne taip, ministre Linkevičiau? Priviso visokių patriotų, euroskeptikų ir kitokių antivalstybinių elementų ir liaudies priešų. Problema ta, kad šiaip nutildyti gali ir nepavykti, todėl pats laikas prisiminti vis nebaigiamą statyti Nacionalinį stadioną, kuris sporto reikmėms gal ir netinkamas, tačiau kitokiai paskirčiai gali ir „sueiti“. Ko gero, ponas Linkevičius iš komjaunuoliškos jaunystės turėtų puikiai prisiminti apie Čilės Nacionalinį stadioną, kur toks didelis kairiųjų nedraugas Pinočetas „apgyvendino“ nepatenkintus. Taigi, prašau, ponas Linkevičiau, apsvarstyti pasiūlymą. Reikėtų kuo skubiau siųsti LSDP vadovų delegaciją į Čilę, kur dar gyvi ir tie, kas saugojo tą stadioną, ir gali pasidalinti patirtimi.

Kodėl visą delegaciją, o ne vieną Linkevičių? Čia antroji istorija, apie kurią šiandien norėtųsi pakalbėti. Daužyti oponentui pagaliu per galvą gali būti labai smagu, tačiau kol kas tam padaryti vien noro nepakanka ir reikia surasti priežastį. Na, bent jau kol kas reikia surasti, kol ponas socialdemokratas Linkevičius nesugalvojo kaip atsijoti gerus ir blogus piliečius ir kur pastaruosius talpinti. Taigi, kaip besuk, turi būti svari priežastis vožtelėti visa galia per makaulę. Štai, 2009 m. sausio 16-ą tereikėjo iškęsti pusdienį liaudies įniršio ir pasikeisti kelis, o po to atsirado priežastis „užsukinėti varžtus“ keleriems metams į priekį. Kas bandėte tuo laikotarpiu gauti leidimus renginiams, mane supras.

Prieš kelias dienas skaitau A.Butkevičiaus interviu ir akimis netikiu. Butkevičius užsimena apie kažkokias palapines, kurias pastačius gavybos vietoje, „Chevron“, kurie yra „civilizuoti“ , „per galvas nelips“ . Dar kartą pasižiūrėjau, kuris čia Butkevičius – Audrius ar Algirdas – revoliucines užuominas laido. Galvojau – Audrius, o, pasirodo, – vis tik Algirdas…

O juk velniškai teisus premjeras. Tikrai negaliu įsivaizduoti dujininkus, lipančius per protestuotojų galvas, o štai porą šimtų iki dantų ginkluotų policininkų kuo puikiausiai įsivaizduoju. Ir kažkodėl puikiai suprantu, kam gi Vyriausybės vadovui tų palapinių prireikė, ir net drįstu teigti, kad geriau, jei ir su nedideliu krauju viskas įvyktų. Pasakysite cinikas? Nei velnio – esu realistas.

Vis tik sėdėti giliame ceitnote dalykas nemalonus. Laikas bėga, aplinkybės ir artėjantys prezidento ir EP rinkimai spaudžia, bet vis tik niekas nenori priiminėti nepopuliarių sprendimų, kai horizonte jau balsadėžės matomos. Vieši ryšiai, be abejo, daug reiškia, tačiau, kol priešininkas gyvas ir kruta, pergalės nebus, juolab prisiminus apie tai, nuo ko straipsnį ir pradėjome – laisvą žiniasklaidą, tiksliau – tą žiniasklaidos dalį, kuri yra laisva.

Būtent šiandien, beje, įvyko neįsivaizduojamas dalykas. Ministras pirmininkas teisinasi interneto medijų skaitytojams. Atrodytų, taip šauniai tik ką pavyko susukti istoriją, kaip užsispyrę žemaičiai iš Žygaičių nežinia dėl ko neatvyko į jiems maloningai surengtą susitikimą su amerikiečių dujininkų atstovais ir taip „prarado šansą“. Tai, kad priežastimi tapo visai pagrįsti įtarimai, jog šis susitikimas gali būti parodytas kaip įvykusi derinimo procedūra (beje, dabar jau Vyriausybės vadovas iš tikro naudoja teminą „neįvykusios derybos“) ir dėl to buvo pateiktas griežtas reikalavimas – filmuoti visą susitikimą – iki šiandienos didžiojoje spaudoje plačiai beveik nekalbėta. Tačiau apie padėtį buvo informuoti tūkstančiai neformalių interneto šaltinių lankytojų ir toji banga, panašu, paskandino negrabiai suklijuotą oficialią versiją, ir šiandien jau girdime, esą filmuoti buvo neleista už kažkokias senas nuodėmes, kurios yra tokios didelės, kad „Chevron“ net teistis ruošiasi. Tiesa, nežinia su kuo.

Ir, beje, man labai įdomu kitkas: ar kiekviena privati įmonė gali prašyti Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko viešai pranešti apie ketinimą bylinėtis? Jei taip, tai teks paprašyti A.Butkevičiaus, kad prie progos praneštų, kad po savaitės ketinu paduoti į teismą autoserviso meistrą, jei jis nesutvarkys man mašinos. Bet, kažkodėl įtariu, vis tik tokia premjero paslauga ne kiekvienam pabuožnam. Ar ne taip, pone socialdemokrate Butkevičiau?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

40 komentarų

 1. Nepolitikas:

  Autoriui reikia pasakyti, kad nelabai koks straipsnis „išėjo“. Taip sau žemo lygio paistalai. Tačiau be argumentu irgi pretenduočiau į melą. Taigi : „(…)jie prisimena apie laimingus laikus, kuomet buvo viena televizija, dvi radijo programos ir, svarbiausia, nebuvo interneto. Trinkteli per stalą „aukštas kumštis“, aidu trinkteli per stalus redaktorių kumšteliai ir nepageidaujama žinia nepasiekia žiūrovo, klausytojo ar skaitytojo.“ O kam jiems „prisiminti“, jog ką dabar kitaip? Z. Vaišvila daro pareiškimus ir ką? „Aukštas Kumštis“ ir TYLA. Renka parašus referendumui ir ką? … Tas pats – tyla. Ir t.t. Rašot : „(…)Nacionalinį stadioną, kuris sporto reikmėms gal ir netinkamas, tačiau kitokiai paskirčiai gali ir „sueiti““. O kam tas stadionas, kuris gali sutalpinti ribotą žmonių kiekį? Daug paprasčiau – „paleidai“ į užsienį milijoną ir ramu, o jeigu prireiks ir dar milijona galima „išprašyti“ ir jokių problemų – saugoti net nereikia. Tai garsus „toks didelis kairiųjų nedraugas Pinočetas“ – yra tiesiog vaikas, prieš mūsų „demokratišką“ valdžią. Autorius tvirtina: „Vis tik sėdėti giliame ceitnote dalykas nemalonus.“ Na nėra jokio ceitnoto. Valdžiai reikia AES, o piliečiams ne. Ir ką? Valdžia kapituliavo? Ne. Valdžia nenori „sėdėti giliame ceitnote“, valdžia nuo 2014m. didina gyventojams(ir tik gyventojams!) kainas už elektrą, žinosit kaip norėti ir „nepaklusti mums“. Pabrangins šildymą ir t.t. Tas pats laukia ir „užsispyrusius žemaičius“ iš Žygaičių. Ar aš neteisus?

  • kudirka:

   Tikriausiai teisus, bet kodėl … nelabai koks straipsnis „išėjo“. Taip sau žemo lygio paistalai…

  • jee..:

   Balkus – tikras patriotas, jee..
   Parašė nemažai straipsnių, “įrodančių” kad lietuvių sukilimas prieš okupantus, prieš užsilikusius NKVD dalinius1940 metais buvo ne sukilimas už Laisvę, paskelbiant nepriklausomybę anksčiau, nei ateis Hitleris, kad šis jaustųsi ne “išvaduotoju” nuo bolševikų, bet šalies okupantu, jokio būdu ne, teigė Balkus anarchija.lt, lietuviai sukilo mol tam, kad išžudytų žydus. Vat kokį turim “teisingą’ patriotą, kuriam dauguma čia rašančių netgi ploja. O aš nemanau, kad tuos žmones, kurie dirbo NKVD ir žudė lietuvius, būtų galima laikyti “žydais pagal tikėjimą”, nes jie to to tikėjimo jau senai nebeturėjo. Bolševikai ir žydus dėl tikėjimo persekiojo ir tremė į Sibirą, jei ką.. . O NKVDistams iki šiol labai patogu slėptis po “antisemitizmo” įsttymu… Ypač kai juos mūsų teisėsauga bando patraukti teisinėn atsakomybėn už padarytus nusikaltimus žmonijai.

 2. Audronė:

  Tyla-gera byla.Mes jau seniai taip gyvenam:”valdžia”-sau, mes runkeliai-sau.Jau seniai peržengtos visos ribos.Tik neaišku kiek ilgai tai gali tęstis.

 3. Negali būti:

  Labai įdomu kaip ir kokiais vėjais anarchistas V.Balkus atsirado Alke ?..

 4. Kažin:

  Autorius dar senoviškai, labai atsilikusiai galvoja. Mano, kad kalbos valdžiai šiandien ką nors reiškia, kalbėk kiek nori ir kaip nori, kalbomis valdžios neatimsi….

   • Kažin:

    Kas būtų naujoviškai galima suprasti iš to, kas parašyta. Aišku, kad reikia imtis veiksmų, kuriais būtų galima pasiekti Rinkimų, kitų įstatymų pakeitimų, kad tokie asmenys, jų partijos daugiau negalėtų patekti į valdžią.
    Reikia suprasti, kad valdžiose yra ne tos moralės tipo asmenys, kuriuos moralizavimais, žodžiais gali paveikti ar kad ant jų ką parašius dėl to jam būtų gėda ar kaip kitaip pakenkta, turėtų kokių nemalonių pasekmių…

 5. medus:

  o vis tik gaivinaniai veikia kad ir tokių “ekspresijų” apie esančią situaciją skaitymas. manau, kad judina tautą – vienu ar kitu būdu.
  p.s. visgi neįsivaizduoju būsimos dramos, jeigu žmonės neduos kelio Chevronui, nors tai vienintelis likęs kelias. neišvengiamybė? kai piliečių negina valdžia, prezidentė ir teisėsaugos institucijos, belieka savigyna.

  • et:

   o labiausiai medus;ę gaivinaniai veikia netiesa. Netiesa – gi ir ne melas, nes jei jau melas, tai gal su intencija, o ir šiaip gali būti atskiestas visokia tiesa irgi teisybe, gi netiesa – tai visiškai jau netiesa, taip kad tiesos tame ir nėra, tai vat dabar susimastykime apie tokį įdomų filosofinį aspektą ir semantiką: jei žodis “netiesa” žymi netiesą, tai jis reiškia netiesą, o tai reiškia, kad netiesa, kad jis žymi netiesą, todėl netiesos tiesiog nėra!
   Taip kad ir matome, kad ne taip jau paprasta toje netiesoje susigaudyti, nes prasideda visokia kunda-lakunda, kognityvinis disonansas ir kitos neteisybės.

   • medus:

    kai rašydama necituojate kokio nors straipsnio kaip savo minčių (nenurodydama autoriaus ir šaltinio), matome koks rezultatas…:)

    ramybės, “marta”, gyvenime yra didesnių dalykų nei beviltiškas kerštas. aš jums jau atleidau ir jums patariu nesinešioti beprasmių nuoskaudų ir pagiežos (tiek dėl manęs, tiek dėl kitų (žinot apie ką aš) – labai kenkia dvasios sveikatai 😉

    • et:

     na, nebūkit durna. Ne istorinius veikalus juk čia rašom. Ir ne savo pavardėm, kad prisiskirtume sau garbę. Jei mano nuomonė sutampa su kito žmogaus nuomone, tai kam vargti baladojant klaviatūrą?
     Juk nekaltinu medus;ės, kad jos nomonė štai visiškai sutampa su neobolševiko – neotrockisto iš “anarchijos.lt , kuris kaip manoma, ir Paleckio “Fronto” iderologas, pasirodo, beesąs… o kartu ir Balsio “žaliųjų” partijos narys. Tiek pastangų padėjot puldinėdama “raudonąją” Dalią, o pasirodo, kad pati tokia:)) Ar jau atleidote ir sau už veidmainystę?:)

     • medus:

      kiekvieną kartą stebiuosi jūsų “tobulėjimu” – net kiek gūdu pagalvojus iki ko nusirisite – svetimų minčių cituotoja – “protingoji marta”:) kad ir kokiu vardu prisistatytumėte, komentaruose savintis Gintaro Aukštuolio ir kitų autorių mintis jas pristatant kaip savo – begėdiška (galbūt – net baudžiama, reikėtų pasidomėti). bet suprantu jūsų padėtį be išeities – kas gi lieka – matom, kas pasirodo, kai pradeda kalbėti tikroji “marta”..

      mano pažiūros ir toliau liks mano pažiūromis – nepriklausomai nuo to, ką jūs apie tai manote. suprantu, kad kai kurias “dimensijas” jums nepaprastai sunku suvokti, tad turbūt teks tai palikti tiems, kuriems tai suvokiama. kiekvienam – savo.

      • et:

       Juk prašiau, kad nebūtumėt kvaila, negalit? 🙂
       Gintaras Aukštuolis “savų” minčių apie gėjų panaudojimą šnipinėjant irgi neturėjo. Vadinasi jis jas iš kažkur paėmė.
       Tik tokiose kaip “medus” gimsta nuosavos mintys, nieko neskaitant, nieko nematant, nieko iš esmės neapmąstant. Gal todėl jos tokios ir neadekvačios kaip kad jos mylimų neotrockistų:)

       • medus:

        oh? kito asmens straipsnių ištisinis kėlimas „kaip savo“ yra „nuosavų minčių gimimo“ apraiška? tai jūsų sąmonėje taip vadinama? gal panašiai ir kokį laipsnį gavote – na, atsirado „jūsų“ mintys gražiai sudėjus svetimas? nors vargu – bet kokiame universitete jums turėjo paaiškinti, kad tai vadinama plagiatu. nepaaiškino? ar apėjote ir einate toliau? įdomu.
        kokias dar „nuolaidas“ sau taikote moralės, sąžinės, teisingumo klausimais? kitais? klausiu iš grynai mokslinio susidomėjimo – visgi nedažnai tenka susidurti su tokiu specimentu kaip jūs – tai ar yra kokios ribos, ar tiesiog taikote „pagal poreikį“?

        • et:

         na kiek gi galit sau prieštarauti? Juk ką tik pati įkėlėt Stanciko straipsnį. Negi sumokėjot jam už autorines teises?

         Kai ką paaiškinsiu. Dar nesenai čia bandžiau įkelti citatas su nuoroda į aidai.us iš Vinco Krėvės pasakojimo apie jo susitikimą su Molotovu ir jo atvirai išdėstytą planą apie Naują Pasaulio Tvarką, apie ketinimą okupuoti Europą, nes psitvarkyti su JAV, kuri mėgsta vien pinigus, neva jokių problemų nebus, Ir ką manot? Alkas.lt automatinė cenzūra nepraleido nei citatų, nei nuorodų.

         Tuomet pamėčiau citatų su nuorodom į kitus portalus, o čia tik patalpinau pasiūlymą paskaityti kituose portaluose. Ir ką manot? Neužilgo pradingo aidai.us. Išsiaiškinau ir tai kurio serverio vadovai tai padarė. Gailiuosi, kad neišsisaugojau šio straipsnio iš Amerikiečių emigrantų Lietuvai perleisto archyvo “Aidai”.

         Dar baisiau atsitiko kai kituose portaluose (alfa.lt, delfis.lt, alkas.lt ir kt. paviešinau nuorodą į Valdo Gedgaudo kritinį straipsnį ‘Literatūrairmenas.lt ” su antrašte “Aš pidaras, mama, ir tuo didžiuojuosi”. Antraštės žodžiai – tai citata iš Varno spektaklio. Bet neokairė95 ( daugiausia Klimkos gąsdinimai) sukėlė tokį skandalą, kad portalas pagaliau buvo priverstas užsidaryti nuo “pašalinių”, o pats Valdas Gedgaudas mirė neaiškiomis aplinkybėmis.

         Nuo to laiko laikausi taisyklės neviešinti laisvo žodžio svetainių ar blogų, nes jų jau nebedaug belikę. Stebėjom juk visi kaip buvo atriboti nuo skaitytojų bernardinai.lt, nes Donskis skundėsi tuomet jog komentarai neleidžia jam užmigti, kaip įsivedė registraciją lrt.lt ir t.t. Didysis Brolis stebi mus. Argi ne jam turim dėkoti ir už “radiosvoboda’ ir už “mariosradijas” “nukenksminimą”?

         • medus:

          žinau, kad nemalonu ir nepatogu, ir gal net gėda, kai esate pagauta begėdiškai savindamasi kitų autorių mintis (pažodžiui ir be nuorodų cituodama kaip savo), bet tokios yra plagijavimo pasekmės. ir šitos – pačios švelniausios.
          p.s. aš cituoju retai, bet kai cituoju, citata ir autorius, ir šaltinis (nuoroda) – visada pateikti.

 6. Rčardas:

  puikus straipsnis, kad taip daugiau tokiu kurie mato ir be padidinimo stiklo…

 7. Kažin:

  Ar nepamirštame, – kai nepadaro pinigai – padaro dideli pinigai…

  • jee..:

   o Gaspromas jų turi kaip šieno:)

   • medus:

    tik Chevronas, akivaizdu, jų į Lietuvą įdėjo kur kas daugiau – net prezidentė bijo apie tai prabilti..:

    “Tačiau prezidentė reikšmingai nutylėjo, kas finansuoja „skalūninę revoliuciją“ Lietuvoje. Kad tuo akivaizdžiai suinteresuotas aplinkos ministras Valentinas Mazuronis ir jį į koalicinę vyriausybę delegavusi partija „Tvarka ir teisingumas“, daugelį metų buvo nekukliai remiami korporacijos „Chevron“ atstovų Lietuvoje, atskleidė Tiesos.lt tyrimas (skaityti ČIA). Deja, LNK žinių tarnyba taip ir nepaklausė, ką prezidentė mano apie tokį akivaizdų interesų konfliktą, vertintiną kaip politinė korupcija? Ar ši sutartinė tyla reiškia, kad Lietuva, pasak prezidentės, jau galutinai tapo „oligarchų ir nusikaltėlių valdoma valstybe“?”

    visą straipsnį (su tryimo nuoroda) skaitykite čia:
    http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/d.grybauskaite-apie-antiskaluninius-protestus-juos-finansuoja-partneris-nen

    • et:

     ar kada nors pasidomėjot kieno pinigais įkurtas tiesos.lt ir koks jų tikrasis interesas?

     • medus:

      “marta”, aš nesergu ta liga, kai nesant agrumentų paneigti “žinią”, pulčiau “žinios nešėją”.
      tinklapiai, kurie pateikia ne tik nuomonę (kuri puikiausiai gali būti šmeižtas), bet ir faktus (tyrimą ir duomenų šaltinius), man puikiausiai tinka. visa informacija yra tik “informacija” – niekas daugiau, o mąstančio žmogaus reikalas – atsirinkti ir darytis išvadas. man pateikti duomenys atrodo labai substancialūs. jeigu prieštaraujate, ginčytis nėra jokio reikalo – tiesiog nurodykite konkrečius duomenis, kurie paskelbtame tyrime yra netiesa. ir, žinoma, savo šaltinius.

 8. A:

  Man atrodo, kad mūsų politinė opozicija yra tiesiog grožinės literatūros rūšis. Ir komentatoriai, deja, taip pat.

 9. pip ėdija:

  Vitalijus Balkus – didis nepriklausomas ideologas įvairių komunistų naujosios kartos, kuris kaip vietinis Leninas yra Lietuvoje. Gi kai senoji buvo visoks ten Mykolas Burokevičius ir Valerijus Ivanovas, tai nauji realybės vėjai nupūtė tą seną nomenklatūrinę kartą, kaip šiukšles bei šūdus nuo pietų stalo nupučia uraganas. Taip ir gavosi, kad Frontas, kurtas be jokios idėjinės bazės, nebūtų galėjęs nei egzistuot, nes kokia nors NK-95 pernelyg visokius vėjus, dekonstrukcijas ir paradigmas peza, tad reikėjo tikro marksizmo irgi trockizmo žinovo, sugebančio žmonėms suprantama kalba pasakyt ir pagrįst išnaudotojų blogį, taip ir gavosi, kad nors Paleckiukas ir vadas, betgi tikrasai viso ko kūrėjas ir idėjinis žmogus – tai Vitalijus Balkus.

 10. medus:

  Tiesos lt tinklapyje radau peticiją-reikalavimą nepradėti skalūnų dujų gavybos, gal kas norėtų pasirašyti, įkeliu.
  straipsnis:
  http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/peticija-reikalaujama-nepradeti-skalunu-duju-gavybos
  peticija:
  http://www.peticijos.lt/visos/71209
  kadangi į piliečių nuomonę šioje šalyje neatsižvelgiama, nemanau, kad bus iš to naudos, tačiau savo nuomonę pareikšti turime.

  • medus:

   vakar šis mano komentaras ilgai laukė patvirtinimo, tai, kiek mačiau, iš lentelės “praslydo”. kas nematė ir norėtų išreikšti savo pilietinę poziciją, kviečiu pasirašyti peticiją.

   • et:

    jums, matosi, visai neįdomu kieno pinigais maitinama tiesos.lt ir ekspertai.lt , ar ne? Iš kur, pvz., pas “ekspertus” tie “kur kas daugiau nei 30 milijonmų”, kuriais jie siiekė nukonkuruoti konkurentus perkant “lietuvos ryto” akcijas? Rašiau jau tą tema. Bet tokiais atvejais tamstytės žvilgsnis praslysdavo pro šalį. Žinau, kad ir dabar neatsakysit.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: