Sparnuotasias raketas gaminanti JAV bendrovė paragino pradėti karinę ataką prieš Siriją (8)

„Tomahawk“ | armedforces-int.com nuotr.

„Tomahawk“ | armedforces-int.com nuotr.

Ketvirtoji pagal dydį JAV ginklų korporacija „Raytheon“ gaminanti sparnuotasias raketas „Tomahawk“ paragino JAV prezidentą Baraką Obamą pradėti karines operacijas Sirijoje, o vėlavimą pradėti karines operacijas vadina „grėsme laisvei ir demokratijai“.

„Raytheon“ korporacijos vykdantysis direktorius Viljamas H. Svonsenas (William H. Swanson) pareiškė, kad JAV turi nedelsiant be jokios išimties pradėti karą prieš Siriją, kad padėtų Sirijoje kariaujantiems „sukilėliams“.

“Wall Street Journal” leidinyje Swansonas Sirijos prezidentą palygino Adolfu Hitleriu, todėl JAV privalo bombarduoti kiekvieną centimetrą Sirijoje, kol įsitikins, kad Sirijos prezidentas Assadas nebegyvas.

Swansonas atmetė, kad jo nuostata Sirijos atžvilgiu yra susijusi su galimomis JAV atakomis, kuriose būtų naudojamos Svonseno kompanijos sparnuotosios raketos „Tomahawk“.

“Taip, Raytheon turės didelio pelno, jei prezidentas (B.Obama) paklausys mano patarimo.   Tačiau, jei mes dabar nesiimsime jokių veiksmų, Asado galia tik didės ir laikui bėgant mes turėsime antrą Holokaustą… Tai yra pasirinkimas – raketų atakos arba Holokaustas. Aš renkauosi raketų atakas”, sakė sparnuotasias raketas „Tomahawk“ gaminančios korporacijos „Raytheon“ vadovas H.Svonsenas.

Praėjusia savaitę, kuomet buvo akivaizdu, kad JAV pradės oro antskrydžius prieš Sirijos karines pajėgas atsakant į tariamą Sirijos prezidento Bašaro al-Asado cheminio ginklo ataką prieš savo gyventojus, kompanijos „Raytheon“ akcijų kaina sumušė 52 savaičių rekordą. Tačiau po sekmadienio, kai Britanijos parlamentas atmetė ministro pirmininko planus dalyvauti karinėje intervencijoje prieš Siriją, „Raytheon“ kompanijos akcijų kaina ėmė kristi. Tuo tarpu daugelis Kongreso narių taip pat skeptiškai vertina JAV karinės intervencijos planus prieš Siriją.

H. Swansonas taip pat sakė, kad neseni apklausų rezultatai, kurie parodė, kad amerikiečiai nepritaria JAV karinei intervencijai į Siją be JAV Kongreso sutikimo yra “klaidingi”.

„Iš tikrųjų „Raytheon“ darbuotojų apklausa parodė, kad beveik 100 proc jų palaiko Amerikos karinius veiksmus prieš Siriją. Taip yra todėl, kad kompanija „Raytheon“ samdo tik laisvę mylinčius ir diktatorių nekenčiančius patriotus”, sakė sparnuotasias raketas gaminančios bendrovės „Raytheon“ vadovas V.H.Svonsenas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Iš miškų:

  Taip atrodo tikras pasaulis…Tikras be rožinių akinių…

 2. Eilinis pilietis:

  Tai tikras JAV veidas. Juk reikia kažkur realizuoti pagamintą produkcują.

 3. LosAngeles:

  Taip, kara reikia pradeti nedelsiant be jokios isimties… Oi, atsipraasau, hm, nesti laisve ir demokratija. 🙂
  O ir is tiesu, ant tomahawk sparnu demokratija kartu su laisve toli gali nuskristi. O ir greitas atvykimas garantuotas. Kas dar noretu? … Galima itarti tyliai, kad pirmas eileje savanoris Iranas…

 4. Marta,:

  amerikiečiai ir Ruzveltui neleido kištis į II – ą pasaulinį karą, kainavusį tiek daug aukų Europoje.
  Iš to kilo ir conspiracy mitas apie Čerčilio šnipus, paraginusius bombarduot Amerikos karinę bazę Pearl Harbor, kad tai taptų pretekstu JAV įstoti į karą. Panašus mitas buvo sukurtas vėliau kai teroristai atakavo “dvynius” 9/11. Neva tam, kad galėtų įsiveržti į Iraką amerikiečiai ar tai Mosadas patys paruošė pilotus, kurie nuvairavo lėktuvus į Pasaulio Prekybos centrą.
  . O dabar rusai tvirtina, kad cheminio ginlo panaudojimas Sirijoje irgi tėra provokacija. Labai įtikinama, žinant kad tik prieš savaite Obama nubrėžė raudoną liniją – cheminis ginklas bus ta “rubikonas”, kurį peržengus mes įsikišime. Izraeliui labiausiai maga pasitvarkyt su Sirija. Ypač kai Gasprom atrado tiek naftos ir dujų Viduržemio jūroje. Bet ar ryžtųsi Izraelis tokiai provokacijai, kad ir kokių nors teroristų rankomis?

 5. et:

  pakvipo paraku kaip niekad. Kariniai Rusijos ir JAV laivai stovi nosimis vieni prieš kitus, sparnuotomis raketomis Rusija Siriją jau spėjo aprūpinti. Tik pyksta, kad per Turkijos oro erdvę skraidyt negali iš rusų kariuomenės užimtos Armenijos.

  Rusai nenori karo. Ir 1914 nenorėjo. Ir 1939 nenorėjo. Jie ir pasaulyje visai nenori dominuoti. Kaip ir Jaltos ir Pocdamo konferencijų metu, kai atsirėžė didesnę pusę Europos ir Pasaulio.

  Kol Sirija trukdo naftai laisvai plaukti į Europą iš arabiškų šalių, tol Rusija su Gasprom gali diktuoti savo aukštas kainas. Be to Putinas žino – Žlugs Assado režimas, žlugs ir jo. TAi rusijai labai reikalingas karas. Tad ir provokacija gali būti jo. Svertimomis rankomis, žinoma. Kaip ir svetimu liežuviu pareiškimus Pabaltijui sako, kaip ir svetimais – čičėnų kariais kariauja juos nusiuntęs į pagalbą Libano fundamentalistiniam ordinui Hesbulach.

 6. wikswa:

  Nu tai iš karto taip ir reikėjo sakyti – ginklų lobistų karas. Jiems pelnas, kraują lies kiti.

 7. XL:

  Man atrodo ne uz kalnu bus perversmas pacioje Amerikoje, jau per ilgai visa tai tesiasi.

 8. suomis:

  Nesuprantu, kaip debilai gali vadovauti tokiom korporacijom.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: