Kauną papuošė nepakartojami, dėlionėmis puošti suoliukai (1)

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Iš atliekų galima sukurti daugybę gražių, nepakartojamų ir praktiškų daiktų. Puikų pavyzdį, kaip niekam nereikalingus daiktus panaudoti dar kartą, parodė Kauno šv. Pranciškaus mokyklos mokiniai.

Jie, kartu su Aleksoto mikrorajono bendruomene, iš sudužusių indų ir keramikinių plytelių šukių kūrė mozaikas, kuriomis apklijuoti betono blokai tapo įspūdingais suoliukais ir papuošė poilsio aikštelę prie mokyklos.

„Kad mus suptų gražesnė aplinka, nereikia didelių investicijų, pakanka šiek tiek noro, laiko ir kūrybingumo. Siekėme, kad tai suprastų ne tik mūsų mokiniai, bet ir kiti Aleksoto gyventojai: skatinome jų kūrybingumą, bendruomeniškumą ir atsakingą vartojimą“, – pasakoja Rasa Krulikauskienė, Aleksote įsikūrusios Kauno šv. Pranciškaus mokyklos anglų kalbos mokytoja.

Mokiniai noriai rinko ir nešė į mokyklą lėkščių, puodelių ir kitų indų duženas, plytelių nuolaužas. Vėliau technologijų pamokose mokėsi kurti mozaikas: iš šukių dėliojo įvairiaspalvius paveikslus ir klijavo ant tinklelių. Mozaikoms tinka visos šalčiui ir drėgmei atsparios medžiagos, o derinti spalvas ir dėlioti raštus kiekvienas gali pagal savo fantaziją.

„Kad mozaikų būtų kuo daugiau ir įvairesnių, pramokę šio amato, mokiniai surengė kūrybines dirbtuves Aleksoto bendruomenei. Į jas gausiai susirinko ir kūrybai atsidavė pedagogai, tėvai, esami ir buvę mokiniai, taip pat tik ateityje į mokslus kibsiantys mažieji“, – džiaugiasi R. Krulikauskienė.

Visi susirinkusieji energingai sukosi prie šukėmis nuklotų stalų. Renginio dalyvius konsultavo ir kurti mozaikas mokė mokiniai, taip pat viena iniciatyvos autorių, technologijų mokytoja Kristina Alesienė. Pamažu gimė vienas už kitą gražesni, originalesni darbai, juose sudėlioti mokyklos simboliai, gamtos motyvai – drugeliai, gėlės ir kt.

Kuriamos mozaikos. Organizatorių nuotr.

Kuriamos mozaikos. Organizatorių nuotr.

„Smagu, kad Aleksoto gyventojai palaikė mūsų idėją kurti gražesnę aplinką, – džiaugiasi Vaida Drūlytė, šv. Pranciškaus mokyklos vienuoliktokė ir viena iš kūrybinių dirbtuvių organizatorių. – Supratome, kad galime telkti bendruomenę ir visi kartu nuveikti daug prasmingų darbų.“

Sudėliotas mozaikas mokiniai glaistė, klijavo ant betono blokų. Aikštelėje prie mokyklos iš viso pastatyti aštuoni originalūs suoliukai.

Anot pedagogės, rudenį ir pavasarį aikštelėje bus įkurta „žalioji klasė“ ir vyks dalis pamokų. Tikimasi, kad čia mokiniai dažniau leis pertraukas, ant suoliukų prisės pabendrauti ir kiti aleksotiškiai.

Po kūrybinių dirbtuvių liko įvairiausių šūkių. Mokinių galvose gausu sumanymų, kaip jas panaudoti. Vienas jų – įrengti poilsio zoną Marvos upelio slėnyje.

Telkti bendruomenę, kurti originalius suoliukus ir gražinti aplinką Kauno šv. Pranciškaus mokyklos mokiniai pasiryžo po to, kai prisijungė prie didžiausio Lietuvoje pilietiškumo ugdymo projekto „Kuriame Respubliką: visuomenės pilietinio veikimo kompetencijų ugdymas“. Jame iš viso dalyvauja ir savo iniciatyvas įgyvendina 120 švietimo įstaigų iš 30-ies savivaldybių.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: