I.Vasinauskaitė. Myli Lietuvą – esi… „rusų šnipas“… (98)

cia-musu-zeme-laisves-dienaNiekada negalvojau, kad būsiu apšaukta užsiimanti valstybei priešiška veikla. Nepadariau svaigios karjeros – nekolaboravau su okupantais. Gyvenau ir stengiuosi gyventi pagal Motinos prisakytus dešimt Dievo įsakymų. Tačiau tereikėjo įsijungti į parašų rinkimo už Lietuvos žemės išsaugojimą akciją ir tapau priešė.

Nuo kada mylėti ir ginti Lietuvą – nusikaltimas? Kas ir kodėl strateguoja etikečių kūrimo ir lipdymo procesus? Kiek saugumiečių ištikimai tarnauja Tėvynei, o kiek yra lojalūs valdžiažmogiams „dėl trupinio aukso, gardaus valgio šaukšto“? Tačiau tai tik emocijos, kurios užlieja išgirdus keistų epitetų, neturinčių jokios išliekamosios vertės. Jei nesi „rusų šnipas“, tai apsidairai, žmogus, aplinkui, kam čia taiko ir eini toliau… parašų rinkti. Todėl dalindamasi karčia pirmosios akcijos savaitės patirtimi, prašau bendražygių nekreipti dėmesio į jokius kiršinimus. Mūsų tikslas – 300000 ir daugiau parašų. Mes nebaigėme komunistinių partinių bei KGB aukštųjų mokyklų. Pastarųjų auklėtinių braižą atpažįtame intuityviai ir nekreipiame dėmesio arba susijaudiname bei tampame atsargiai pasyvūs. Tuomet jie džiūgauja pasiekta pergale. Taigi, nelieka nieko kita, kaip paversti mums trukdančiųjų pastangas niekais. Ir aptarti keletą stereotipinių frazių ar klausimų, metamų parašus renkantiems asmenims.

Jau teko išgirsti pasiteiravimų, kokios partijos remia referendumo iniciatorius ar kokia socialdemokratų, konservatorių ir kitų Seimo partijų nuomonė šiuo klausimų. Kokia gali būti nuomonė partijų, 1996 ir 2003 metais „patobulinusių“ savo balsais referendume priimtos 1992m. LR Konstitucijos 47 straipsnį taip, kad jame nebeliko nė užuominos, jog Tauta yra Lietuvos žemės, jos gelmių, vandenų ir erdvės savininkė? Tuomet valstybę atstovaujantiems 141 išrinktajam juokų darbas pademonstruoti meilę interesų grupėms arba asmeninei kišenei.

Keista, kaip greitai žmonės pamiršo Seimo partijų sprendimus, nenaudingus paprastam piliečiui: socialiai pažeidžiamiausio sluoksnio atstovui – pensininkui (pensijų nurėžimas), mokesčiais išlaikančiųjų valstybę ir jos tarnautojus – verslininkui (naktinis mokesčių sistemos reformavimo šokas) ir t.t., ir pan. Dabar staiga atsirado keisti klausimai: kokia nuomonė tų, kuriuos derėtų nebeskirstant vadinti tiesiog valdžios partija. O pastarosios nariams terūpi postai, ES programinis finansavimas ir noras kuo ilgiau išlaikyti Tautą abejingą, net apatišką išrinktųjų elgesiui. Keisti esame – sovietmečiu virtuvėse pasakodavome vienas kitam politinius anekdotus, o Nepriklausomoje Lietuvoje keikiame valdančiuosius, tačiau išsižioję laukiame, ką jie pasakys referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams ar referendumo iniciatorių skaičiaus sumažinimo klausimu… Pasiilgome kalbančių galvų TV ekranuose, ne kitaip.

Smūginiu propagandiniu tekstu referendumo priešininkai vadina situaciją, kad rengėjai, pataikaudami lietuviškiems žemgrobiams, pigiai supirkinėjantiems žemes, nenori įsileisti mokių užsieniečių. Čia vertėtų atsikvėpti ir palavinti atmintį. Jau beveik dešimt metų tautiniai verslininkai supirkinėja žemes. Jiems tinka ir nedideli plotai, ir dešimtiniai hektarai. Taip formuojami, o kai kuriuose regionuose jau suformuoti patrauklūs dideli sklypai užsienio investuotojams, kurie versliems lietuviams sumokės dvigubai daugiau nei pastarieji mokėjo paskubėjusiems atsikratyti paveldėta žeme, tačiau keliskart mažiau, nei mokama ES šalyse. Skeptikams siūlau pasiskaityti skelbimus apie dabar masiškai supirkinėjamus miškus. Paskui bus galima nukreipti užsieniečių dėmesį į vandens telkinius. Žemės gelmes Lietuvos valdžia jau pasiryžusi teršti Žygaičiuose. Todėl atidžiai perskaitykite du kartus be Tautos valios patobulintą 47 str. LR Konstitucijoje ir pabandykime rasti 1992 m. priimto pagrindinio šalies įstatymo originalą. SĖKMĖS.

Dar viena, parašų rinkėjus neva diskredituojanti versija yra ta, kad sumažinus nuo 300 000 iki 100 000 pasirašančiųjų dėl referendumo paskelbimo skaičių, a) Vilniaus krašto gyventojai galės įkurti autonomiją, b) oro erdvę sauganti NATO bus išvyta , c) išstosime iš ES ir t.t., ir pan. Žodžiu, rimtu veidu skleidžiamos nesąmonės. Tačiau, kai ramiai paaiškini žmogui, kad 100 000 tik inicijuoja referendumą, o balsuoja jame visa Lietuva, dezinformacijų skleidėjai apsiramina.

Gana dažnas atsisako pasirašyti teigdamas, kad Lietuvoje galioja ES direktyvų viršenybė prieš mūsų istatymus, todėl neverta laiko gaišti visokiems pasirašymams. Viliuosi, kad tokio vergiško mąstymo asabų mūsų Tėvynėje nėra daug, nes europietiški popieriai yra rekomendacinio pobūdžio. Todėl taikus, išdidus pasipriešinimas ES keliaklupsčiaujančiai valdžiai yra reikiamų parašų skaičiaus surinkimas. Gal vieną kartą paneikime politologų svaičiojimus, kad esame buka, nesusivokianti Tauta. Manau, kiekvienas įgalus mąstyti ir judėti žmogus lengvai surinks 70 (vieną lapą) parašų.

Jau esu rašiusi, kad visiems, bijantiems užrašyti asmens tapatybės kortelės ar paso numerius, paduodu savo tapatybės kortelę, kad užsirašytų jos numerį. Su pastaruoju, be paties dokumento, jūs nei bobutės paskolą, nei lizinginę prekę pasiimsite. Pasų ir tapatybės kortelių numeriai per žmogaus gyvenimą pasikeičia kelis kartus: sukakus tam tikram amžiui, pametus ar kitaip praradus dokumentus. Tačiau kiekvieno mūsų asmens kodas – vienintelis ir nepakartojamas nuo pat gimimo iki mirties, todėl juo nereikėtų su niekuo dalintis. O rizikuojate, kai perkate kai kurių katalogų prekes… Išvada peršasi pati: nesiklausykime struktūrų bobučių ar diedukų sukurtų paistalų.

Verčiau pasvarstykime, kodėl didžiosios ES senbuvės neprekiauja savo žeme, kodėl 9 mln. šveicarų referendumus rengia, surinkę tris kartus mažiau parašų nei mūsų išsivaikščioti smerkiama Tauta. „Parduoti žemę užsieniečiams – parduoti valstybę“ Šiaulių apskrities laikraščio korespondentei Reginai Musneckienei pasakė Kelmės rajono Graužų kaimo jaunasis ūkininkas Ričardas Vaičiulis (skrastas.lt). Todėl laukdami mus ne kartą „nuskalpavusių“ sisteminių Seimo partijų pozicijos, blaškydamiesi tarp viena ausimi girdėtų versijų ir kontraversijų, Lietuvą galime padėti ant ES prekystalio…

Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos, jeigu jų šaknų nenuvirins daniškų kiaulidžių srutos, o girių neiškirs atėjūnai, ruošdami statybų aikšteles kitatikių Maldos namams…

P.S. Dalykimės patirtimi bei pasakomis, kurias išgirsime rinkdami parašus. Tautosaka niekada nepraranda vertės.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .

98 komentarai

 1. algirdas:

  Nuostabiai izvalgi politikoje moteris.Kito apie si straipsni negaleciau pasakyti.Sekmes,jums gerb.I.Vasinauskaite.Malonu,kad nieko nevyniojate i vata,o rasote tai ka galvojate.

 2. LTC:

  Dėmesio vilniečiams! VILNIUJE galima už referendumą pasirašyt bare Pilėnai (Senieji), netoli stoties – adresas Kauno g. 1/šv. Stepono 19. Paprastai dirba kasdien nuo 11.00 iki 23.00 (savaitgaliais ilgiau). Taigi, praktiškai bet kuriuo metu . Ateikit su dokumentu ir prie baro duos parašų lapą. Ir šiaip ten siūlome apsilankyti, maloni senovinė aplinka, gera muzika, teisinga publika. Valgyt padaro pigiai ir tikrai puikiai, patys ragavom – atsakom už žodžius! Pagaliau ten galite kasdien stebėti Lietuvos krepšinio rinktinės rungtynes didžiajame ekrane! Kas turi veidaknygę, štai daugiau žinių apie šį barą, naujienos kasdien:

  https://www.facebook.com/Pilenai

  Kiekvienas lietuvis turi pasirašyti – už Lietuvą!

 3. Usuksiu:

  O pasirasius isgert ipila uz dika ar uz pinigus

  • Kęstutis:

   Pasirašiusieji patys sau įsipila truputi proto ir sąžinės…

   • Romuvis_LT:

    Ne, greičiau išpila… Kas pasiduoda primityvioms emocijoms ir naivumui – apie tuos kad “įsipila proto ie sąžinės” sakyti tikrai negalima. Tai primityvūs, giliai nemąstantys bei emocijoms pasiduodantys žmonės, ir tiek…
    Iš tiesų labiausia pikta ant tų, kurie tokiius žmonės kvailina ir tokius referendumus organizuoja…
    Tikrai nelaikau jų Rusijos žnipais, tačiau faktas, kad jų iniciatyvos naudingos tokioms šalims, kaip Rusija – tikrai akivaizdus.
    Taigi, tokiu būdu, net to širdyje nenorint, nesąmoningai kenkiama Lietuvai.

    • Kęstutis:

     Tu pirma atsakyk -Ką pats bendro turi su Romuva ir LT???… Ir neieškok durnesnių už save, ne ten pataikei… Rašinėji, blaškaisi, o naudos čia mums jokios – eterio šiūkšlintojas… Na nebent už pinigus dirbi, tada tiek tos, pakentėsim… valgyt tai norisi, o daugiau nieko ir nesugebi…

     • Romuvis_LT:

      Labai keistas Tamstos klausimas 🙂
      “Romuvis” – kad esu romuvis (romuvietis). Tikriausia žinote (o gal ir ne), kad oficialios narystės Senojo baltų tikėjimo religinėje bendrijoje “Romuva” nėra (pagaliau, ji yra savotiška liberali “federacija” – sudaryta iš kelių romuvų (Vilniaus, Kauno, Molėtų, Kelmės, Jaunimo ir t.t.). Gana aktyviai dalyvauju jos renginiuose (na, ne visada), 2011 m. gyventojų surašymo metu aš ir mano šeimos nariais užsirašėme “romuviečiais”. Pažįstu Trinkūnus, Vaiškūną, Mikelionį, Kelmės Rutkūną, visą plejadą jaunų romuviečių ir t.t. TAIGI, ESU SENOJO BALTŲ TIKĖJIMO PASEKĖJAS.

      Na, o “LT” – esu lietuvis, Lietuvos Respublikos pilietis.
      Beje, Romuvos bendrijų yra ir užsienyje (Londone, Čikagoje (berods Dundzila ar pan. lyderio pavardė), tad kad būtų aišku, jog esu iš Lietuvos.
      Tačiau visą tai man netrukdo būti ir ES piliečių bei liberalų. Be to, akivaizdu, kad liberalumas – neatskiriamas baltų kultūros bruožas (Viduramžių Vilnius – tolerancijos sostinė; mažiausiai slavizmo paveiktų žemaičių ir sūduvių individualizmas, uždarumas, egoizmas). Nejaugi to nepastebit? Tiesa, itin dažnai genetinis baltų individualizmas įgauna ne itin patrauklias formas (egoizmą, veidmainystę, nesocialumą“. Tačiau visą tai tik dėl to, kad ilgą laiką buvome KOLEKTYVISTINIŲ SLAVŲ kultūrų (lenkų, rusų) įtakoje. Tad slaviškasis kolektyvizmas paliko gilų negatyvų pėdsaką naujosios lietuvių kultūros bruožuose. Kartais jis gana patrauklus (pvz., slavų paribio baltų dalies – dzūkų vaišingumas, bendruomeniškumas), tačiau dažnai iškreiptas bei veidmainiškas (natūroje – individualistas, tačiau vaidini bendruomenišką )) Na, o visokie naivūs tautininkai bei kt. nacionalistai kaip tik ir pasigauna ne baltiškąjį individualizmą, bet slaviškuosius bruožus. Paradoksalu ir apgailėtina, kai žmonės taip nesugeba identifikuoti savo tautos genetinio identiteto…
      Pradžiai – labai elementari mokslinė analizė. Palyginkite žemaičius ir sūduvius su dzūkais. (Sūduviai – didžiąja dalimi tie patys žemaičiai, dar viduramžiais persikėlę į Sūduvą, kurios ankstesnius gyventojus išnaikino kryžiaus karai). IR NESUNKIAI PASTEBĖSITE, KAD DZŪKAMS LABIAU BŪDINGAS SOCIALISTINIS KOLEKTYVIZMAS, O ŽEMAIČIAMS IR SŪDUVIAMS – LIBERALUSIS INDIVIDAULIZMAS. Iš kur tai? Tiesiog DZŪKAI, GEROKAI LABIAU NEI ŽEMAIČIAI, BUVO PAVEIKTI SLAVIZMO.
      TAIGI, SUSIMĄSTYKIT APIE SAVO ETNINĮ TAPATUMĄ, BROLIAI LIETUVIAI 🙂

      Na, o dėl mano “nicko” jei norit – galiu būti ir be LT 🙂 Užtektų ir tiesiog “Romuvis” 🙂

      • faktas:

       Į kgbistinį šūdo gabalą tu panašus, o ne į baltų tikėjimo atstovą.

      • LosAngeles:

       Fuflo… Jokio ‘baltiskojo individualizmo’ nera. Bijau kad tai tik jusu asmeniniai skiedalai (pastovia kartojami, bet niekuo nepagristi). Senajam musu tikejimui jokiu budu nebudingas joks individualizmas. Musu kulturoje tai vienareiksmiska svetimybe, anesusi tik begale bedu (ir pradejo aiskiai reikstis priemus dabartine religija). Jau vien tai kad tiek metu laikemes apsupti is visu pusiu priesisku jegu rodo, kad individualumo nebuvo. Visada paprasciau sudoroti ‘individus’ (tai nieko kito nereiskia akip tik issiputusi EGO), nei einancius isvien (pamenate pasakecia apie sluotos lauzima? tauta tai zinojo). Arba jus, dalyvaujantis senajame judejime, nesuprantate ka ten veikiate, arba esate elementarus provokatorius, nes skleidziate svetimas musu kulturai, o ir labai zalingas, idejas

     • Romuvis_LT:

      Tiesa, dar nepaminėjau vieno mūsų individaulistinį liberalų tapatumą naikinusio faktoriaus – tai krikščionybė. Krikščionybė – tai socialistinė-kolektyvistinė pasaulėžiūra, kuri buvo prieštaravimas senąjai individualistinei-liberaliąjai “pagoniškai” (nemėgstu vartot tokio termino, tad atsiprašau, pavardojau dėl skubėjimo) baltų pasaulėžiūrai.
      Tad dar kartą raginu – SUSIMĄSTYKIT APIE SAVO GENETINĮ TAPATUMĄ!

      • Bronius Kapočius:

       Joks tu romuvis…
       Dėl liberalų – rusų demokratai savo spaudoje pateikė ne vieną argumentą, kad jų teritoriją seksualinių mažumų atstovai (bolševikai/ komunistai )užėmė su Europos liberalų pagalba. Išvada- liberalai yra padugnių tęstinumas…
       Dėl krikščionybės- neinant labai toli ir labai sudėtingai, galima priminti, kad visos Lietuvos išsilaisvinimo prieš bolševikus kovos (jos yra žiauriausios per visą tautos istoriją) vyko su Kristaus vardu širdyje. Tad tu, menkysta, pasityčiodamas iš krikščionybės, apdergi visus mūsų tautos didvyrius….

       • Romuvis_LT:

        Jūs pats esate menkysta…
        Aš nesityčioju iš krikščionybės ir gerbiu visus krikščionis. Kaip ir pokario partizanus, kurių ir mano giminėje būta!
        Nesityčioju ir iš slavų.
        Aš tik konstatuoju skirtumus tarp kolektyvistinės slaviškos pasaulėžiūros – ir individualistinės baltiškos, tarp kolektyvistinės krikščioniškos – ir individualistinės senosios baltų religijos.
        Tad nereikia manęs dergti vadovaujantis tik “man taip atrodo”. Skaitykite ką parašiau ir tai komentuokite. O Jūs komentuojate tai, kas jums “rodosi” 🙂

        Aš tikrai nesu krikščionybės kritikas (tuos netgi labai skiriuosi nuo daugumos kiek radikalesnių jaunesnės kartos ar vyresnių romuvių). Niekada nesu nieko pikto pasakęs prieš krikščionybę. Krikščionį vertinu pozityviau, nei ateistą. Tačiau tai nereiškia, kad negaliu turėti savo požiūrio.

        • Bronius Kapočius:

         Tavo giminėje pokario partizanų būta? O gal tai sokoloviečiai su partizanų formomis? kaip kitaip “partizanų giminės palikuonis” tęstų sovietinius išpuolius prieš KB ir dergtų partizanus, žuvusius su Dievo vardu, artėjant 24 atkurtos nepriklausomybės metinėms?

       • Kęstutis:

        Pilėnai irgi mūsų tautos didvyriai, bet jie kovojo prieš krikščionybę…

        • et:

         ne Prieš, o Už. Jei būtų kovoję PRIŠ krikščionybę, būtų puolę naikinti krikščioniškas šalis. Tačiau jie kovojo tik UŽ savo šalį.

         Gi ponio Irana žino tik Prieš, žino ko nenori, bet nežino, ko nori. Nei vieno žodžio ape tai, – KĄ JI SIŪLO DARYTI SU NENAUDOJAMA ŽEME?

         Kodėl nesugalvojus įvesti tokių pačių saugiklių kaip daro kitos šalys? Ypač mažos demokratijos, tokios kaip Šveicarija? Arba Izraelis? Izraelis neleidžia parduotiu, kad neatsitiktų trap kaip Palestinai, kurią patys įtikino parduoti, o tie, paspausti skurdu, pardavė.

         Naujoji Zelandija jau 19 a pabaigoje sugalvojo gudrius sugiklius, kad britai nenupiurktų visam gyvenimui žemės, bet leido pirkti tik bizniui arba 99 metams. O tada grįždavo žemė valstybei.

         Kažką panašaus turi įsivedę britai su tuom “free holder” ar atvirksčiai, kodėl nepasidomėjus? Ten pas juos net kokios keturios ar penkios žemės nuosavybės formos.
         Kuomet pas mus beveik nekalbama apie “saugiklius” tai rimtai ima nerimas, kad galim vieną kartą tapti tokiais “laisvais” nuo tėvynės piliečiais, kokiais buvo žydai iki II-pasaulinio – išlaisvinta nuo darbo ir materialios priklausomybės, tapti jėga, kuriančia revoliucijas:)

         Tik šiais naujų technologijų laikais revoliucijas daryti būtų iš vienos pusės kur kas lengviau, jei tai atitiktų poreikius tų, kurie valdo socialinius tinklus, iš kitos – sunkiau, nes kaip tik per tuos tinklus galima susekti priešiškai nusiteikusius ir paprasčiausiai užblokuoti jų bankų sąskaitas… labai ekonomiška, nes kalėjimų nereiktų išlaikyt. Ypač jei neliktų neelektroninių pinigų.

        • Bronius Kapočius:

         Istoriją skaityk ne atvorkščiai 🙂 Dar vienas tarybinis “Dėdės Tomo trobelės ” pristatinėtojas

 4. Algimantas:

  Deja, bet realybė jau tokia. Labai daug abejingų žmonių. Ne veltui sakoma, kad nebijok priešų, bet bijok abiejingų… Kaip tie abejingieji žiūrės savo vaikaičiams į akis, kai bus išparduota Lietuvos žemė? Tai baisiau, nei okupacija. Okupantus galima išvaryti, o pardavus žemę – nebeatsipirksim…

  • Romuvis_LT:

   O jums neatrodo, kad tie “abejingi” – tiesiog ne “abejingi”, o protingi? Ar jums neatrodo, kad jie pasirašinėti po naivių liguistai idealistinių piliečių iniciatyvomis tiesiog nemato prasmės?

   • Algimantas:

    Nemanau, kad tie žmonės nėra protingi. Taip – jie praktiški, protingi ir visada stipresniųjų pusėje. Jie tarnauja, bet kam, kad tik pačiam būtų patogu ir šilta. O pakalbėti, pafilosofuoti jie moka. Bet dažnas nė piršto nepajudins be naudos. Ir sąvokos, kaip tauta, Tėvynė jiems svetimos…

 5. Romuvis_LT:

  Kad Jus kažkas “šnipais” vadina – NEKREIPKIT Į TAI DĖMESIO! Visose visuomenėse yra keliolika procentų žmonių, kurie tiki įvairiausiais paistalais ir sąmokslo teorijomis (puikiai žinot “pedofilai”, “gėjai”, “masonai” ir t.t. viską valdo). Tokie žmonės neverti nei pagarbos, nei dėmesio.
  Aš taip pat paprastai nepritariu nacionalistinėms pažiūroms. Ir visokios naivos “meilės” iš tiesų yra naudingos Rusijai. Bet naivūs nacionalistai tai daro visai ne dėl to, kad jie “šnipai”. Tiesiog tai daro iš liguistai didelio idealizmo, naivumo, mąstymo primityvumo ir trumparegiškumo.
  Kova prieš Visagino AE statybą, prieš skalūninių dujų išgavimą, prieš žemės pardavimą užsieniečiams, prieš EURO įvedimą – yra didžiulis žaliųjų ir nacionalistų naivumas, kuris iš tiesų naudingas Rusijai ir itin žalingas Lietuvos ateičiai. Visą tai suponuoja Lietuvos atsilikimą ir didesnę šalies priklausomybę nuo Rusijos. Dėl to jokių abejonių nekyla. Rezultate – investicijų nebuvimas ir kapitalo atitraukimas, užsieniečių nepasitikėjimas Lietuva, tai itin ženkliai prisideda prie ekonomikos smukimo, jaunimo emigracijos spartėjimo. Kitaip tariant – naivūs žmonės, neabejotinai nesąmoningai – to nenorėdami, NAIKINA TAUTĄ IR VALSTYBĖ!
  TAI – DIDŽIULIS ŠIANDIENOS PARADOKSAS. Kai nacionalistas – idealistas (pvz. tautininkas ar kokios nors tautinio jaunimo sąjungos narys), nors žodžiais deklaruoja, kad yra už tautines vertybes, iš tiesų, priešindamasis liberalioms ir vakarietiškos integracijos idėjomis, naikina tautą!
  Yra dar vienas aspektas – baltiškasis individualizmas, genetinis mūsų baltiškosios kultūros liberalumas ir tolerantiškumas, bet nesikartosiu – apie tai jau rašiau ankstesniuose savo komentaruose.

  TAIGI, AŠ PRIEŠINUOSI ŽEMĖS PARDAVIMO UŽIENIEČIAMS UŽDARAUDIMO IDĖJAI, ESU UŽ KUO SPARTESNĮ EURO ĮVEDIMĄ BEI GILESNĘS ES INTEGRACIJĄ (esu eurofederalistas). Taip pat pasisakau ir už naujos AE ststybą, už skalūninių dujų gavybą (skalūninių dujų gavybos atveju turiu šiokių tokių abejonių, tačiau atsveria tai, kad tikrai reikia pradėti atsargiai ir atsakingai jas išgauti).
  Na, o dėl NEATSAKINGOS ŽALIŲJŲ POLITIKOS – TIESIOG TRŪKSTA ŽODŽIŲ… TAI JIEMS (O KARTU – IR APMULKINTŲ LIETUVOS PILIEČIŲ DAUGUMAI) REIKTŲ “PADĖKOTI”, KAD VIETOJ SAUGIOS VISAGINO AE TURĖSIME ČERNOBYLIO TIPO AE ANT NERIES KRANTŲ ASTRAVE (50 KM. NUO VILNIAUS) IR PRIE OKUPUOTOS TILŽĖS. Tad plauks neaiškios kokybės vandenėlis Nerimi, Nemunu, į Kuršių marias. Ar tuomet norėsime jose pagautą žuvį valgyti? Maudytis Neryje, Nemune? Ar iš viso dar norėsime gyvent Vilniuje, Kaune ir t.t.? “AČIŲ” JUMS ŽALIEJI, UŽ TOKIAS “PERSPEKTYVAS”!
  O tautininkų tipo nacionalistams gali tekt pasakyti “DIDELĮ AČIŪ” UŽ VISAS KITAS GALIMAS “PERSPEKTYVAS”…

  • Sėlis:

   “Visose visuomenėse
   yra keliolika procentų žmonių,
   kurie tiki įvairiausiais
   paistalais ir sąmokslo
   teorijomis” – sveikinu, tu jiems priklausai.

  • Amelija:

   Pritariu kiekvienam teiginiui. Bet, gerbiamas Romuvi, tie,kas nemąsto, o tik vadovaujasi emocijomis, susidūrę su logika, argumentais, pagrįstais faktais, tiesiog įsiunta ir pradeda vulgariai pulti, nors gal nė nesupranta, ką jie čia perskaitė. Baisiausias sovietinio lietuvio (o būtent sovietizmas išmokė “revoliucingumo” iki kraujo praliejimo) bruožas – bukas užsispyrimas, stabų ieškojimas (žemė – stabas, litas – stabas ir t.t.). Ir seilėjimasis apie protėvių valią, tarsi tie protėviai būtų testamentus palikę, ką daryt XXI amžiuje… Nesąmoningas valstybės naikinimas iš tiesų jau pridarė neatitaisomų klaidų. Deja, be tariamų naivuolių yra ir sąmoningų parsidavėlių, kurie tik apsimeta “žemės gynėjais” ar skalūnų priešininkais, o dirba Rusijai už realų atlyginimą. Tą parodė laiškai Putinui ir Lukašenkai.

   • Romuvis_LT:

    Pritariu :)*
    Nors sąmoslo teorijomis tikrai netikiu. Tie Putinui ir Lukašenkai laiškus rašę žmonės greičiausiai tai darė dėl jų sąmonę visiškai aptemdžiusio naivaus idealizmo ir stebitino negebėjimo nors kiek giliau mąstyti. Neįsivaizduoju kokiu reiktų būti naiviu, kad įsivaizduotum, jog koks meškiukų priešas ar Putka galėtų kažką paksiti 🙂
    Tai geros dienos, Amelija :)*

    • Amelija:

     Absoliučiomis sąmokslo teorijomis ir aš netikiu. Tiesiog turiu šiek tiek informacijos (apibendrintos, ne apie šį atvejį), nes mūsų valstybė kai kuriuos vyrus ir moteris išmokslino ten, kur parengiami pasaulinio lygio analitikai. Daugiau aiškinti nenorėčiau, bet informacinio karo intensyvumas prasidėjo prieš Seimo rinkimus, jis strateguojamas atsižvelgiant į viską: Lietuvos pirmininkavimą ES, Artimųjų Rytų krizę ir pan. To gal net nereikėtų vadinti sąmokslu, juk geopolitika yra nuolatinis judėjimas, ypač ten, kur ekonominiai interesai.

     • et:

      o gal visgi paaiškinkit, mums neišmanėliams:

      kokie žemės pardavimo saugikliai įkurti?
      kas tie užsieniečiai – ES piliečiai ar už jos ribų?
      ar pirks jie su paveldėjimo teise?
      kokie mokesčiai laukia tų, kurie nusipirks žemę? ar jie bus vienodi su Lietuvos piliečiais? ar nusipirkę NT automatiškai taps ir Lietuvos piliečiais ir įtakos rinkimus? ir t.t.

   • Sėlis:

    Toks toki sutiko. O kokie tavo argumentai? Neapsieini be purvo pylimo, niekinimo, melagysciu ir kliedesiu, o kur paciosios argumentai? Ar jau cia kad liberaste, tai jau automatiskai esi lygesne uz visus ir teisybe tavo puseje? Tai nesinervink, jei per prasieptus nasrus kas uzvaziuoja, nusipelnei. Buk savo vietoje. Didziosios Europos salys taip pat nepardavineja savo zemiu ir draudzia skalunu duju isgavima, tai gal tos salys irgi priklauso nuo Rusijos? Tu jau visiskai nusikliedi.

  • faktas:

   Alkas tapo pedikų, tolerastų, kgbistų ir kitokių antilietuviškų atmatų skylė (čia aš apie “romuvį” ir seną žydišką kūrvą ameliją), kur normalūs komentatoriai blokuojami už antiglobalistinius-antikosmopolitinius komentarus, o pydarų komentarai liejasi laisvai. Ne veltui matyt apdovanojami briuselinės prezidentės…

   • Amelija:

    Dėl amžiaus apsirikai, dėl rusiško keiksmažodžio pasižeminai save patį, dėl žydų būsi priduotas kur priklauso, o vienas žodis, kurio padorūs žmonės nevartoja, rodo paties lygį: arba zekas (kad ir buvęs), arba profkinis, arba nusivažiavęs iki tokio lygio, kad rytais neši parke surinktus alaus butelius priduot. Neatspėjau? Paneik. Žodynas visada išduoda socialinį asmens statusą.

    • faktas:

     Durnele, pati prisipažinai kažkada, kad esi nuvalkiota senė:) Ale ot lengva demaskuoti tuos už pinigus besidarbuojančius tolerastus. Pedikais arba pederastais pedikus vadina visi save gerbiantys, o ne tolerastijos religijos dogmomis besivadovaujantys asmenys, kadangi tai yra mokslinis terminas, bet iš kur turgaus bobai tą žinoti.

    • faktas:

     Ir dar, tokia prolenkiška vėpla turėtų žinoti, kad kūrva yra lenkiškas, o ne rusiškas žodis.

    • Romuvis_LT:

     Nekreipkit dėmesio į tokius isterikus nepraustaburnius. Tai – pagarbos neverti, kompiuterio klavaitūrą spaudyt pramokę atmatos. Jie neverti Jūsų dėmesio. Tegul sau išsirėkia į valias. Mūsų tai neliečia, o jiems ir jų bendraminčiams garbės tikrai nedaro 🙂

   • Romuvis_LT:

    O gal norėtum kad “Alkas” nusivažiuotų iki tokių kaip tamsta nepraustaburnių lygio? Tuomet jis “Alku” (Šventa vieta) vadintis tikrai negalėtų…
    Net nežinau, kur jus nukreipti… Gal susikurkit savo blogą ir ten išsikeikit į valias?

  • Algimantas:

   Taigi ir išdėstei savo gyvenimo filosofiją, kuri pagrįsta savo pilvo poreikių tenkinimui. Aš asmeniškai niekada neparduosiu savo senelių žemės. Per daug prakaito ir giminės kraujo pralietą už ją.
   O dėl to, kad parduodame žemės gelmėse esančius turtus (dujas) už skatikus ir dar didelė tikimybė, kad užteršim žemę. Nemanau, kad su tamsta galima diskutuoti – per daug skirtingi požiūriai. Esame skirtingose barikadų pusėse.
   Paties dalyvavimas pagoniškose apeigose matyt nesužadino meilės ŽEMEI, TĖVYNEI LIETUVAI. Linkiu būti nuosekliesniam – jei liberalas, tai ir būk juo.

 6. Romuvis_LT:

  Va, kaip tik šiuo metu per CNN tiesiogiai transliuoja Aston ir Linkevičiaus pres konferenciją. Drąsi pozicija, nukreipta prieš Sirijos diktatorių Asadą. Lietuva remia JAV, Prancūzijos poziciją. ESAME PILNAVERČIAI PASAULIO POLITIKOS DALYVIAI. O ar būtume tokiais, jei butume “mažutėliais” atsiskyrėliais? Ogi tuomet visų bijotumėme ir griežtesnio žodžio Rusijai paskyti nedrįstumėme. O dabar – kas mums ta Rusija? 🙂 Eilinė kaimynė, ir tiek. IR TIK TODĖL, KAD ESAME INTEGRALI ES IR NATO DALIS. Tad tokia integracija atveria NAUJAS GALIMYBĖS, PERSPEKTYVAS IR PILNAVERTĘ ATEITĮ!

  • prašalaitis:

   Konkreti košė galvoje. Žinoma, aukokim savo žemes, vaikų ateitį, prisidėkim prie žudynių nieko blogo mums nepadariusioje šalyje, vardan iliuzijos, kad esame pilnaverčiai pasaulio politikos dalyviai. Politika yra kraujo ištroškusių dvikojų rankose. Gėda būti tokios politikos dalyviu. Jų politikai negalima paaukoti ne tik kad vienos gyvybės, bet ir mažojo pirštelio. Sėkmės iliuzijų ir svajų pasaulyje!

   • Sėlis:

    Nekreipk i ji demesio, zmogelis visai jau pakvaiso, smegenu plovimo auka. Tegul sau vienas svaigsta, neverta gincytis, nes liberastai visada jauciasi esa uz visus aukstesni ir visada teisus, o kitos nuomones negalioja…

   • Amelija:

    Tamsuolis esi. Lietuva be ES ir NATO būtų suvalgyta kaip Gruzija – iš pradžių dalimis, o po to visa.

   • et:

    prašalaiti, prisiminkite mūsų partizanus, kurie laukte laukė Amerikos atėjimo, bet taip ir nesulaukė. O kiek šalių dabar aplinkui laukia?

    Na ir kam tam Obamai būti tuo pasaulio policininku? Tramdant tokius chuliganus, kip Rusija, kuri jau Stalino laikais atsirėžė pusę pasaulio ir ne tik nenori jo išleisti iš rankų, bet veržiasi dominuoti ir pačioje ES su JAV. Na, nemėgsta tautos tų “rūpestingų” rusų, kurie lipa kitiems ant galvos.

    Kai kirgizai išsirinko Prezidntę ir įsivedė vakarietišką demokratiją, DEMOFOBAS Putinas taip pasakė – “labai pavojingą santvarką pasirinkote”. Jam pavojiongą. Pavojingą tokiems, diktatoriams, kurie naikina be gailesčio “mažumas” savoj šaly, nors labai entuziastingai puola kjas ginti kitoj. Kaip kad Grusijoj Putinas, kaip kad Mažojoj Lietuvos ir Prūsijos Stalinas, įvykdes kone pilną prūsų “holokaustą” kartu su savo draugu Hitleriu. Laikau save viena iš paskutinių prūsių, jei ką. Todėl man totalitariniai režimai visada bus priešingoj stovykloj.

  • Adomas:

   Ponas Romuvi, o kas per viena ta Ešton kreivais kapliais? Kas ją rinko, gal galėtum man paaiškinti?
   O gal galėtum paaiškinti, kas tą Rampėjų pasodino į šią vietą, o Barozą kas?
   Kaip gali ES vadintis demokratiniu, gerbenčiu žmogaus teises dariniu, jei ant tų teisių derdiama, o šitas
   ES kahalas funkcionuoja lygiai taip pat, kaip TSRS?

  • faktas:

   Ne Rusija šiuo metu didžiausia grėsmė pasauliui, kadangi ji šiuo metu antraeilė žaidėja, o JAV ir ES valdantys globalistai-satanistai. O dėl to paties žemės pardavimo: kas uždraus rusams susipirkt Lietuvos žemes?

 7. medus:

  ką tik baigiau savo pirmąjį parašų rinkimo lapą – pirmieji 70 parašų – beliko tik 299930! 🙂 darbas nelengvas, bet labai naudingas susipažįstant su tautiečiais. patyriau, kad lietuviai, nors tradiciškai ir laikomi esantys uždaro būdo, yra išsiilgę bendravimo – bent kokie 30 proc. namuose aplankytųjų norėjo pasikalbėti (net pavaišinti arbata ar parodyti katiną) ir dėl to kiek stabdė suplanuotą rinkimo ritmą. bet žmonės malonūs – geras jausmas susitikti akis į akį. kai kurie užsirašė telefoną ir pažadėjo kreiptis suradę norinčių pasirašyti.
  žinoma, yra ir nemalonioji pusė, tai – nykiausi išgirsti atsakymai (nors tik keli, gal 4-5, bet visgi):
  1 ) neturiu žemės, man vis tiek;
  2 ) tai kad viskas jau nuspręsta, nieko nebepakeisim;
  3 ) kas iš to referendumo? vis tiek padarys kaip nori.

  trečiasis atsakymas – nykumos epogėjus, atliepiantis į tai, kad precedentas ignoruoti tautos valią jau yra ir žmonės nebetiki. ir kaltinti už tokius atsakymus negali net mintyse – žmonės turi tam pagrindą. o šiaip – smagu, tik reikia nepasiduoti tinginiui. sėkmės renkantiems!

  p.s. savišvietai – keletas diskusijų žmonėms, norintiems gauti objektyvios informacijos ir išgirsti argumentuotų nuomonių dėl AE, skalūninių dujų gavybos ir kitų Lietuvai svarbių reikalų:
  http://www.youtube.com/watch?v=gF1TqKmvab8
  http://www.youtube.com/watch?v=j07W3Zv9rag
  http://www.youtube.com/watch?v=pEZVfFaAEPY
  http://www.youtube.com/watch?v=mieeD11Zy24
  http://www.youtube.com/watch?v=kC8ni5iSkp0

  ok, laikas poilsiaut;)

  • Romuvis_LT:

   Pailsėk, tikrai pailsėk. Dar ne vieną šimtą tokių lapų turėsi surinkt 🙂

   • Sėlis:

    O kada tu ilsesiesi? Darbdavys neleidzia?

    • Amelija:

     O ką sakiau? Nėra argumentų – lieka keiksmažodžiai…

     • Sėlis:

      Cia apie save? Nes apart izeidinejimu, is taves jokiu argumentu neispesi. Vien samokslo teorijos, kuriomis prikimsta musu “laisva ir nepriklausoma” spauda. Tad pries mokydama, pasiziurek i save, tu musu “visad teisioji liberalioji motuse”.

      • Amelija:

       Liberalumas ne yda. Yda bukumas, maniakiškas tikėjimas viena tiesa, kuri galbūt apskritai netiesa.

       Ir vis dėlto nesulaukiu jokių argumentų, tik girgždantį tekėlo sukimąsi: žemė, šventas juodžemis, aukščiausiasis molis, brangiausiasis dumblas… Kaip čia nepasišaipysi?

       • Sėlis:

        Liberalumas tapo yda, ir dar kokia, nes issigime. Lygiai taip pat, kaip ir koks feminizmas. As gerbiu senasiasias feministes, kovojusias del lygiu teisiu XIX-XX amziuose, bet dabar, kai i si judejima prilindo visokio plauko iskrypeliu lesbjankiu, nuogais papais kovojanciu nezinia pries ka, siuolaikinis feminizmas visiskai issigime. Liberalizmas taip pat, kai eme palaikyti visokius iskrypelius bei valstybiu ir tautu naikintojus.

        • Amelija:

         Vis tiek gerai, kad sveiku protu paremti komentarai verčia jus suktis, verstis per galvą, skaityti, tūžti ir aiškinti, kad neskaitote… Čia kaip kompiuterinis žaidimas, tik taisyklės iš turgaus – kuris “patriotas” ką kvailesnio ar šlykštesnio parašys. Atokvėpio valandėlę siūlau aršiausiems referendumo aistruoliams pasižiūrėti, kaip jūsų pozicijas komentuoja kitų portalų L.ryto, Delfio, 15min skaitytojai. Tenai publikos ne dešimt ir ne dvylika diskutuoti susirenka. paskaitykit, gal prablaivėsit.

         • Sėlis:

          Tu realybeje pabendrauk su zmonemis (ne tik su savo siauru liberasteliu pulkeliu), o ne skaityk bukagalviu komentarus is “laisvos bei nepriklausomos” “zynesklajdos”. Paskaiciusi keleta komentaru, jau susidarai nuomone, kad visi Lietuvos zmones masto lygiai taip, kaip tie proto ubagai. 😀 Puikiai zinome, kokia publika renkasi tuose delfinariumuose, praplautsmegeniai nuo visokiu zvonkiu, pikuliu ir kt. atmatu.

         • na tegul žmonės pasišneka,komentuoja kur tik nori,ar gaila?Prie ko čia kiti,tie kuriems neįdomu,ar laiko stokoja,ar gaila laiką švaistyti.Amelija,ko čia taip viduriuojat dėl to referendumo?

         • Jei iau taip atsitiko,tai tikrai blaivėkit.Kodėl siūlote blaivėti tiems,kurių gyenime alkoholio nei su žiburiu nerasi?

          • Nežinau, kaip surinkt:

           Darbovietej rinkt uzdraude. Ar jie teisus? Ar galima rinkt prie parduotuviu?

          • medus:

           galima rinkti viešuose vietose ir/arba gyvenamose patalpose. manau, darbdavys turbūt turi teisę neleisti.
           prie parduotuvių rinkti bandžiau – nepasiteisino – žmonės skuba savo reikalais, o jei ir sustoja, pasirodo, jog neturi piliečio paso ar tapatybės kortelės – paprastai nešiojasi tik vairuotojo pažymėjimą, o tas netinka. todėl rekomenduoju man labai puikiai pasitvirtinusį metodą – eiti į butus. jau surinkau 1 lapą, liko 4 ir žinau, kad ir juos surinksiu. bet, žinoma, reikia laiko, ištvermės ir kantrybės, visai lengva nėra. man padeda, kai kiekvieną atvėrusį duris žmogų priimi kaip draugą:)

          • Vytangas:

           Pranešk visiems bendradarbiams, kad po darbo lauksi jų prie darbovietės ir jie galės pasirašyti…

         • Sutinku ir aš tokių,kurie mano,kad tik jis” šviesus” ir gali tik pagal savo savanaudišką poreikį nuspręsti, kad tai gerai,kas jam naudinga,nors visuomenė sako negerai.Tada pradedame tą visuomenę vadinti neišmanančia,nepasiruošusia,atsilikusia,anksčiau buvo nuo viršaus pradėta vadinti homofobiška,dabar papildyta dar tuo,kad tie kurie sako,kad tai netinkamas sprendimas,kad”dirba rusams”.Deja tie sakymai galimai eina iš viršaus žemyn.Bedraujant su žmonėmis atsiskleidžia visuomenės branda,noras dalyvauti sprendžiant valstybės reikalus,saugant Lietuvos žemę ir išteklius.Žmonės supranta,kad sumažinus reikiamų parašų skaičių, inicijuojant referendumą,galėtume išvengti ir tų rinkimuose,kurių niekas nenori rinkti ir už juos nebalsuoja,bet jie patenka per partinius sąrašus.Paskui nusimetama partinė,ten sprendžiančiųjų atsakomybė ir užmetama rinkėjams.Sakoma” jūs patys išsirinkote”.

   • medus:

    visgi puiku, kad tai – ne vieno žmogaus darbas – mano žinomis, vien Vilniuje parašus renka apie 1000 savanorių, tad lapų skaičius sumažėja maždaug iki 5 🙂 bet reikia surinkti daugiau, nes turbūt atsiras neužskaitytų parašų.

  • Amelija:

   Niekaip nesuprantu – žmonės įsileidžia į namus nepažįstamą asmenį. Pavaikščiotum po Senamiestį, atsakymai būtų kitokie, tiksliau jų apskritai nebūtų.

  • S:

   Sveikinu, jau padarei nedidelį žygdarbį. Aš tai vienu metu bandau 4 lapus sukt. Bendrai yra tik ~40-50 parašų, bet tikiuosi vėliau atsigriebt ir tokiu būdu lėčiau surinkt daugiau. Kitokia sistema pas mane, nes pagalvojau, kad vienam žmogui įmanoma nepersistengiant surinkt ~10 parašų (tiek žmonių kiekvienas pažįsta ir bendrauja). Taigi, vienas parenka 10, gražina, duodi kitam ir taip toliau. Aišku, gaištamas laikas pradžioj, tačiau bus apimti platesni ratai. Savo pagrindiniam lape dėl to turiu tik 19, bet kitą savaitę didės apsukos, bus įdomu. 🙂

   • medus:

    džiugu girdėti, kad planas yra. tik dalinti vis kitiems nelabai rekomenduočiau, nes taip lyg stumiame atsakomybę nuo savęs kam nors kitam. o kas, jei kiekvienas dės viltį į tai, jog padarys kažkas kitas? atsakingas esame kiekvienas – asmeniškai ir galime padaryti tiek, kiek tikime, kad galime. o galime daug:)
    taip pat dedant viltis į “kada nors vėliau” – į nenusakomą ateitį dažniausiai pasibaigia šnipštu. bet kiekvienam savo – neabejoju, kad veikia įvairūs metodai. todėl visada įdomu išgirsti kito žmogaus patirtį, gal kam naudinga bus.

    aš pradžiai pasiėmiau 5 lapus, iš kurių 1 jau yra:) mano asmeninis pastebėjimas: geriau veikia ėjimas pas žmonės į namus – visada turi dokumentus ir gali skirti porą minučių atėjusiam asmeniui. be to, užsimezga asmeninis ryšys, kuris visgi svarbus – toks gatvėje neatsiranda. bent jau man kol kas ėjimas į namus veikia geriausiai, o ir paskui sutikti kaimynai ar aplankytų namų gyventojai jau nusišypso – smagu. prisimena bendruomenė ir tas ryšys tarp netoliese gyvenančių žmonių, kurį jau pradedame prarasti. būtų gerai, kad grįžtų.

    • S:

     Aš irgi imsiu penktą turbūt. Šiaip tie kiti yra užtikrinti draugai ir kur jie pasiekia, aš galiu nepasiekti. Turiu daug pažįstamų, tai man knieti pas juos parašus surinkt, o ne rinkt daugiau iš nepažįstamų. Nors tikiu, kad pats vienas galėčiau daug pririnkt, bet kažkaip sugalvojau, kad pagalba stipriau. Vis dėlto, ta mintis apie ėjimą į namus pas žmones tikrai verta dėmesio – jaučiu reiks savo laiptinę pereit, gal dar ir kitą, taip žiūrėk ir susipažinsim. 🙂

     • medus:

      super. pažįstamus būtinai reikia visus surinkt, o jei jie dar ir padeda rinkti – geriau nebūna.
      p.s. su NE atsakymais patariu nesiginčyti – keli iš maždaug 100 man taip pasakė, tad tik padėkojau ir nuėjau – gerokai laiko sutaupiau:) tokių – labai mažutė mažuma, neverta gaišti.

      • Vytangas:

       Sveiki bendraminčiai. Nutariau ir aš pasidalinti paskutinės savaitės patirtimi. Surinkau nulį parašų. Kol kas. Visą laiką skiriu paieškai žmonių kurie rinks parašus. Kai tokių jau nerasiu eisiu rinkti pats. Pasekoje šiandien parašus renka 15 rastų savanorių. Dar 5 svarsto. Rekomenduoju ir kitiems eiti šiuo keliu. Kai kurie iš jų surinko 70 parašų per 2 dienas savo darbovietėse, kai kurie surinks gal tik po 20-30, bet tai vis tiek daugiau nei pajėgtum pats.

       • medus:

        dėmesio verta strategija! manau, reikalauja specialių agitacijos gebėjimų:) šaunuolis, sėkmės jums.

       • S:

        Čia gerai sugalvota. Aš šiandien dar vieną lapą daviau kitam žmogui rinkt. Bandysiu paimt turbūt dar penkis, nes pora jau prašė lapų, neturėjau ką duot, nes pas tą kur man duoda pasibaigė lapai. Bandžiau Pankai skambint, nekelė ragelio. Reiks turbūt kažkaip į jų būstinę nuvažiuot ir pasiimt kelis lapus į priekį, nes kai prireikia, tai nėra.

      • S:

       Labai sunku, kai tų pažįstamų šimtai ir su kiekvienu reikia derint kaip susitikt, nuvažiuot. Arba susitinki, tai neturi kortelės… 🙂 Šiandien neturėjau jėgų po vakar futbolo, tai išbandžiau tą ėjimą per butus pas žmones savo laiptinėj. Niekad šito nedariau, bet visai neblogai pradžiai. Iš 5 butų kažką radau 3-uose ir visi pasirašė, iš viso 4 parašai. Aišku, jie kaimynai, mane matę, nežinau kaip būtų kitoj laiptinėj, kur manęs nepažįsta, gal kažkada reiks pabandyt…

       Jau pagrindiniam lape turiu 43 parašus, pradeda sektis. Dėl tų NE atsakymų dabar jau pilnai pritariu, ypač su nepažįstamais. Jei pažįstamas, tai išmesiu iš draugų ir tiek, sunkiau bus nepasirašyt, bet su nepažįstamais geriau nesiginčyt. Vakar su vienu nepasirašiusiu nežinau kiek laiko prasiginčijau, ir be jokios prasmės. Dviems klausimam pritaria, 3-iam – ne, ir nors užsimušk su juo. Kiti 13-14 pasirašė, jei su tuo nebūčiau švaistęs laiko, gal būčiau iš kitų daugiau surinkęs. Bet, geros mintys per vėlai ateina, o šiaip – ačiū už gerą patarimą… 🙂

       • medus:

        ginčytis beprasmiška, nereikia, tikrai sakiau.
        ir nemeskit nieko iš draugų – visi turi teisę į savo nuomonę, net jeigu ji mums ir nepriimtina. kai norėsite tai padaryti, prisiminkit – tikėtis pakeisti kitą žmogų reiškia – įsigyti mirtiną priešą. nepakeism, tad tiesiog priimkim kokie yra, gal patys kada pabus:) sėkmės.

 8. Šiaulietis:

  Autorė rašo taikliai ir principingai. Natūralu, kad sulaukia neigiamos reakcijos iš tų, kam nerūpi LR piliečiai ir LR ateitis.

 9. melnikaitei amelijai romuviams ir kitiems tolerastams:

  mes šaipomės iš jūsų bukumo, tolerastiškumo, mankurtizmo. Liberalizmas ne yda, o va tolerastija yra patalogija: skaityti žemiau. Niekas vargšų (dvasios ubagų) nekeikia, juos galima tik užjausti…

  Tolerastija – neurotinės kilmės psichikos sutrikimas, užkrečiama silpnaprotystės (demencijos) forma, paprastai priskiriama vangiosios šizofrenijos atvejams. Tolerastai – tolerastija užkrėsti pacientai.

  Didžioji dalis simptomatikos – būdinga vangiąjai šizofrenijai, paūmėjimo atveju pastebima paranoidinė simptomatika. Tolerastinis sindromas, pagal kurį vykdoma diagnozė, pasireiškia nenatūralia, iracionalia elgsena, normos ribas peržengiantis pakantumas vyraujančių visuomenėje etinių normų pažeidimui, nepagarbos nusistovėjusioms tradicijoms pasireiškimams bei vertybinių nuostatų niekinimui, o taip pat svetimų etinių normų, tradicijų bei vertybinių nuostatų primetimui. Ligoniai susijaudina, paminėjus tokius reiškinius, kaip zoofilija, nekrofilija,homoseksualizmas, etc., pradeda karštai ginčytis, gindami menamas iškrypėlių teises ir pan..
  Ligos eigai būdinga ryškiai išreikšta ksenofilja (įskaitant ir ksenobiotinę hipertoleranciją), pirmenybės teikimas svetimų, o ne savų interesų tenkinimui bei liguista meilė nebaltųjų rasių, neeuropietiškų tautybių ir netradicinės orientacijos atstovams.

  • Amelija:

   Tikras veterinaro komentaras. Gal net zootechniko. Jei tu čia manai, kad šaipaisi, tai labai apsirinki – paties tekstas tėra į kampą užspeisto, bejėgio, visuomenės nepripažinto ir giliai kompleksuoto primityvo monologas. Įrodyta, kad humoro jausmas rodo žmogaus intelekto lygį. O kai intelekto nerasta, tai ir išlenda neapykantos persunkta tavo dvasios ubagystė. Niekas čia dėl tokių kliedesių nesijaudina, tiesiog keičiamės nuomonėmis, nes Alkas yra atviras portalas, o tie, kam galvoj vietoj nuomonės štampai, nepakelia diskusijos ir pratrūksta žemiausio lygio plūdimaisis. Užuojauta, vargšeli veterinare, gal kokią knygą perskaityk gyvenime, pasaulio politika pasidomėk. Nors paauglio protui pasivyti magistro lygį nelengva. Ypač koduotam mankurtizmu.

 10. žemės svarba:

  “…Tik iš piliečio galima pareikalauti, kad jis gerbtų mūsų Tautos kultūrą ir brangintų gamtinę aplinką. Europos Sąjunga turi žinoti, kad Lietuvai žemė iki šiol nėra paprasta prekė, kitaip sakant, nėra tas pats, kas didelėms ir senoms pramoninėms šalims. Anot A. Maceinos, Lietuvos „suaugimas su savo žeme palaiko jos tautinę dvasią ir etninį tipą. Svetimųjų spaudžiami ir neturėdami savo aukštesnės kultūros, mes ilgus šimtmečius išsilaikėme nenutautėję. Tuo tarpu mūsų emigrantams užteko dviejų kartų, kad jie pasikeistų ir savo kalba, ir savo mąstysena, ir net fiziniu savo tipu. Atitrūkimas nuo žemės lietuvį žudo labiau negu ką kitą.“ Čia, matyt, būtų neprošal pridėti, kad ir šiuolaikinė masinė emigracija didžiąja dalimi yra sąlygota tų socialinių sluoksnių, kurie po sovietinės kolektyvizacijos jau yra galutinai praradę ryšį su žeme. Mums tenka apsidrausti, nes negalime aklai pasitikėti Europos Sąjunga ir nutylėti tų problemų, kurių mums ji pridarė pati sumažindama išmokas mūsų žemdirbiams bei skatindama smulkių ūkių likvidavimą, o mūsų valdžia net nepabandė tam rimtai pasipriešinti.” K.Stoškus

 11. visiems komentuojantiems:

  pastebėjau, kad jau ne po pirmu straipsniu, ypač susijusiu su žeme ir kitais tautai svarbiais klausimais, vyksta arši žodžių kova ir nereikalingas sveikatos gadinimas su pora pasamdytų trolių, kurie pasakys bet ką, kad:

  1 ) įtikintų referendumo beprasmiškumu bei tuo, jog to padaryti neįmanoma;
  2 ) Lietuvos patriotus ir visus kitus, mylinčius Tėvynę bei suprantančius žemės svarbą, parodytų kaip naivius, kompleksuotus ir kitaip nevisaverčius žmones.

  bet jie neteisūs abiem atvejais ir štai kodėl:

  1 ) referendumas įvyks. ir kai tik jis įvyks, pamatysime, jog absoliuti dauguma Lietuvos piliečių yra prieš žemės pardavimą užsieniečiams. to čia matomi troliai mirtinai bijo, todėl padarys bet ką, kad „numuštų“ patriotinę dvasią (tikėdamiesi, jog žmonės nepasirašys arba neberinks parašų);

  2 ) Lietuvos žemės užsieniečių jau yra supirkta tiek daug, kad tik laukiama įsigaliojančio pardavimo įstatymo ir tada ta žemė bus perrašyta tikriesiems šeimininkams – žinoma, kalbame ne apie lietuviškas kainas. jei to neįvyks, visas planas subliukš. nepamirškime – planai, kur sukasi dideli pinigai yra labai saugomi ir ypač gerai apmokami – net jeigu tas planas yra Tėvynės pardavimas. todėl nupirkti „komentatoriai“ dirba po kiekvienu jūsų komentaru, bet kokiu patriotiniu žodžiu.

  tokių komentarų neskaitau, nes suprantu jų tikslą ir kainą, todėl neteikiu jokios reikšmės. geriausias jūsų atsakas Lietuvos „pardavėjams“ būtų: pasiimti bent po 1 parašų rinkimo lapą (jame yra 70 parašų) ir surinkti tuos parašus. informaciją lapų gavimui rasite čia:
  http://alkas.lt/2013/09/04/referendumo-del-zemes-nepardavimo-uzsienieciams-iniciatyvine-grupe-kviecia-i-talka/

  toks jūsų žodis bus svariausias. ramybės, tautiečiai, geros dienos 🙂

 12. Studentas (VU):

  O ho ho, kokia diskusija! Pritariu Amelijos ir Romuvio požiūriui. na, ką galiu dar nuo savęs pridėt? gal tik “šunies loja, karavanas eina”!

 13. Įsitikinau,
  Lietuvos žmonės nuostabūs.Pagarba jiems,mylintiems Lietuvą nuoširdžiai ir norintiems dalyvauti sprendimuose.

 14. Žemė:

  “Vien tik ji yra prasmė tyroji,
  Nepakeis jos niekas niekada,
  Tik vienai jai viską paaukoji,
  Ji tavo pradžia ir tavo pabaiga.”
  “Mano kraštas”

 15. LosAngeles:

  Apie pardavima negali buti ir kalbos. Pilna pavyzdziu, kad salys kazkokiu budu leidzia uzsienieciams naudotis savo zeme, bet tik tam tikram laikui. Lietuvai galima pasirinkti tinkama modeli is daugybes egzistuojanciu. Bet yra ir atvirkstiniu pavyzdziu, kada zeme buvo parduodama- rezultatas apgailetinas. Be to, nereiketu kreipti demesio i kaip kuriuos komentatorius, kurie samoningai klaidina zmones ir vilioja liberalumo-individualizmo idejomis. Sios idejos- tai nuodas bet kuriai tautai ar bendruomenei. Velgi pavyzdziu pakankamai. Kas turi akis- temato. Pasirasykite, issaugokite ateities kartoms Lietuvos zeme. Kaip kas kaltina sentimentalumu, emocijomis… Darykite tai ne is emociju, darykite is karcios patirties tu kurie jau uzkibo ant sio kabliuko, ir pagarbos visiems tiems probociams, kurie supato ka reiskia zeme. Jei ji neparduota, tai nei vienas okupantas nera amzinas (istorija tam vienareiksmiskas liudytojas), pardavus gi- kelio atgal nera.

 16. å:

  negali buti nei kalbos apie zemes pardavima uzsienieciams..referendumo organizatoriai ir agitatoriai VISIEMS Lietuvos zmonems turi isaiskinti kad sis reikalas palies VISUS,o ne tik valstiecius.miestieciai irgi rauges nuo zemes pardavimo uzsienieciams.nes tai bus paprasciausias INFLIACIJOS IMPORTAS.pasikeis pinigu verte.VISU zmoniu santaupos NUVERTES.neuztenka argumentu apie srutas.dar karta kartoju tai palies ir MIESTIECIUS…dar galima pateikti izraelio pavyzdi,kai zydai SUPIRKO visas arabu zemes.arabas nusipirko televizoriu ir masina.o ka daryti sekancioms kartoms.zydai klesti,o arabai sprogdinasi

 17. Kažin:

  Dėl Romuvio_LT “baltiškojo idividualumo” aiškinimo iškreiptumo visiškai pritariu LosAngeles nuomonei.
  Manau, kad baltų socialumo (kolektyviškumo) pasireiškimas yra mažiau rėksmingas, bet – gilesnis. Tokį jo pasireiškimą sąlygoja ramesnis jų būdas, tačiau pagal tai negalima daryti teiginių, kad jo yra pas vienus mažiau, pas kitus daugiau.
  Kad baltai buvo neindividualistai, byloja ir kryžiuočių kronikos. Antai, jose pažymėta, kad lietuviai (baltai) yra humaniškiausi žmonės, kad jie eina į pagalbą net jūroje piratų užpultiesiems.
  Beje, baltų polinkis į grupavimąsi yra ryškus ir šiuo metu. Toks jų perdėtas polinkis pajuokiamas net tokiu pasakymu: du lietuviai – trys partijos.
  Tad baltų didesnis individualizmas už kitus yra iš piršto laužtas.
  Romuvio_LT nurodomas viduramžių gyventojų kėlimąsi iš Žemaitijos į Užnemunę (Sūduvą) nėra kuo nors konkrečiu pagrįstas. Atvirkščiai, esant šaltinių patvirtinamam nuolatiniam kryžiuočių su mozūrais spaudimui, yra pagrindas manyti, kad Lietuvos kunigaiščiai dalį sūduvių žemdirbių iš dabartinių Lenkijos teritorijų bei nadruvių žemdirbių apgyvendindavo Žemaitijoje. Kiek vėliau toks kėlimas į dabartines Baltarusijos teritorijas yra minimas istorijos kronikų.
  Išlikę vietų, vandenų vardai, kiti istoriniai dalykai rodytų, kad dabartinė Suvalkija – derlingos žemės niekada lietuvių nebuvo paliktos be gyventojų, nedirbamos.
  Taigi nėra jokio pagrindo išvedžioti, kad sūduviai (suvalkiečiai) yra tie patys žemaičiai. Tampa akivaizdu kas kita, t.y. kad Žemaitija susiformavo iš minėtų kunigaikščių vykdytų žemdirbių sukilnojimų kuršių substrato pagrindu, tai patvirtintų kad ir kalbininkų nurodomi faktai, jog Žemaitioje, kaip sakoma, – už “kiekvieno kalno” vis kitaip kalbama. Labiausiai tikėtina, kad tas radosi būtent atkeliant žemdirbius iš Sūduvos, Nadruvos, ar dar kitur, tarkim iš rytinių teritorijų.
  Taigi, žemaičių, sūduvių ir dzūkų individualumo tariami skirtumai, bandymas rasti jų genetinį sąlygotumą – nieko verti.
  Tad greičiau Romuvio_LT dėstymai tėra tik užsakytas genetinių šaknų ieškojimas liberalizmui lietuvybėje.

 18. LosAngeles:

  Butu neprosal atkreipti demesi i dar viena aplinkybe: cia komentaruose kazkas minejo, kad zeme jau senai parduota, laukiama tik iteisinimo (signalo). Kas galetu paneigti… Teisingiau, tai zinant ‘didziuju kombinatoriu’ figele-migele sugebejimus, tokia situacija yra labai reali. Netgi labai…
  Issaugokime zeme ateities kartoms, neleiskime keliems parsidavusiems vertelgoms pasinaudoti savo asmeniniais tikslais tautos bendra nuosavybe. Sios dar neateme, bet ‘kasnelis’ viliojantis… Nesileiskime suviliojami si kart.

 19. Pikc:

  Vengrija uždraudė žemės ūkio paskirties žemės pardavimą užsieniečiams: http://www.propatria.lt/2013/09/vengrija-uzdraude-zemes-ukio-paskirties.html
  Visi vengrai – rusų agentai, ne kitaip… 😀

 20. arvydas damijonaitis:

  Sveiki. Svarbi teisinė informacija. Pamatinis terminas „LIETUVIŲ KILMĖS LIETUVOS PILIETIS“ sureguliuos visas ,dvigubos pilietybės, žemės pardavimo problemas. Mąstom, nebūkim juokingi, apgailėtini ministerijų šliužai. Arvydas Damijonaitis

 21. medus:

  parašų rinkimui radau genealų naują (man naują) būdą, tuoj pasidalinsiu. gal kam padės mano patirtis. rezultatas – beveik baigtas antras lapas, lieka dar 3:)

 22. medus:

  ok, dalinuosi žadėtu nauju parašų rinkimo referendumui būdu. nuėjau į bendruomenės bažnyčią ir padariau šiuos dalykus:
  1 ) asmeniškai prisistačiau kunigams ir paaiškinau referendumo idėją;
  2 ) paklausiau ar neprieštarautų, jeigu rinkčiau parašus „jų valdose“;
  3 ) paklausiau ar būtų įmanoma jų pagalba žodžiu paskelbiant apie parašų rinkimą ir informuojant žmonės, jog norint pasirašyti, būtina turėti pasą arba asmens tapatybės kortelę.

  į visus mano prašymus buvo atsakyta labai maloniai ir super teigiamai – abu kunigai pasirašė pirmieji. džiugu, kad ir kunigai yra pilietiški. rezultatas – apie 30 parašų (iš tų, kurie, turėjo dokumentą) ir susitarimas, jog rinksiu ir kitą sekmadienį (ir dar kitą, jei bus norinčių), kai idėjai pritariantys atsineš dokumentus. labai patiko kunigų aiškus idėjos paskelbimas ir paaiškinimas, kad pasirašymas – savanoriškas. kitus klausimus manęs jau klausė patys žmonės.
  tai tiek, gal kam pravers. sėkmės, tautiečiai 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: