Koalicija sutarė „Chevron“ paskelbti skalūnų dujų konkurso nugalėtoja (4)

Atsargiai - skalūnų dujos!Jungtinių Valstijų energetikos kompaniją „Chevron“ sutarta paskelbti skalūnų dujų paieškos konkurso nugalėtoja ir sprendimo nebederinti su prieštaraujančiomis bendruomenėmis. Tai antradienį, rugsėjo 3 dieną, po valdančiosios koalicijos, svarsčiusios, ar tęsti skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos konkursą, posėdžio sakė Premjeras Algirdas Butkevičius.

„Dėl skalūnų nutarta, kad jau komisija artimiausiu metu pripažins nugalėtoją, ir kada bus pripažintas nugalėtojas, tai bus išduodama licencija ir per tam tikrą laikotarpį tos institucijos, kurios yra atsakingos už sutarties parengimą, turės parengti sutartį ir pateikti Vyriausybei“, – sakė Ministras Pirmininkas.

Premjeras pabrėžė, kad Politinėje taryboje jokių abejonių šiuo klausimu nebuvo. Antradienį buvo esą pasikeista informacija ir išsakyta, kad „Chevron“ taip pat pateikė papildomus raštus, tačiau nekalbama apie konkurso sąlygų pakeitimą. Artimiausiu metu, pasak A. Butkevičiaus, numatomas jo susitikimas su „Chevron“ atstovais.

Parengta pagal ELTA informaciją

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , .

4 komentarai

 1. ridikelis:

  Sveiki visi, kas dar turi laisvos valios.

  Šiandien ne Ševronas skaldo, o Butkevičius su socdemais – “savo stiliuje”. Elgiasi kaip okupantas, arba bent jau kaip jiems įprasta – kolaborantas.

  Juk valstybė – tai tauta. Valdžia atstovauja valstybę tik tuomet, kai bendrauja su trečiosiomis šalimis – užsienio valstybėmis, kompanijomis ir pan. Nes pirminė valdžios funkcija ir pareiga – tarnauti lietuvos valstybei ir žmonėms. Todėl, kuomet valdžia bendrauja su bendruomene ar atskiru lietuviu, bendruomenės ar lietuvio pozicija yra velstybės pozicija, o valdžia – tarnas. Nė vienas valstybės tarnautojas pridėtinės vertės nekuria (su retomis išimtimis – gaisrininkai, policija, armija – jie riekalingi, kad užtikrinti bendrus tautos interesus).

  Butkevičiaus pareiškimas, kad bendruomebnės praleido savo galimybę – mažų mažiausiai spjūvis tautai į veidą. Beje, kaip jau minėjau, nė kiek nestebinantis, tradicinis kairiųjų elgesys: pokario laikais „protai“ pabėgo nuo komunistų teroro į vakarus, „sąžinė“ buvo išprievartauta ir išvežta. Po 15-20 metų Lietuvos valdžia, kurią vykdė vietiniai Brazauskai, Paleckiai ir į juos panašūs, tremtinims neleido grįžti į tėviškę (vienintelis kraštas sovietinieme bloke, kuris neleido grįžti tremtiniams). Po 1991 metų toks pats likimas laukė „proto“ tremtinių“: išeivių nebeįsileido LDDP‘istų prikepti įstatymai – pilietybės, žemės grąžinimo ir pan.

  Tarnavo sovietiniams komisarams, dabar – eurokomisrams. Ir konservai gali verstis per galvą, bet kairiųjų neperspjaus, jie – sysai, butkevičiai ir kiti internacionalistai – partines tarnystės mokyklas baigė. Jie – profesionalai.

  Ševrono atvejas – tik to paties proceso tąsa. Bendruomenė – niekas, prieš valstybės interesus. O kas jums leido šiuo klausimu kalbėti už valstybę, jei jau pati valstybė dalyvauja procese? Sėdėkit ištempę ausis ir klausykit. Ir nesakykit, kad negirėjot… Ir ne kvieskite į pasitarimus, aptarimus ir diskusijas, o patys važiuokit, trinkite slenksčius ir prašykite, kad leistų paklausyti. O tada viešinkite išgirstą Žmonių, Bendruomenės nuomonę, o ne burkit savo mistikas.

  Prisiminkite, ką Kuveite ginė, o Irake iki šiol gina amerikeičiai? “Savo” nuosavybę.
  Čia iliustracija, kokį kelia pasirinko rusai
  http://www.youtube.com/watch?v=KLKsp8PDYvU

  Prievarta – nepateisinama. Bet tokia prievarta, kuri naudojama mūsų atžvilgiu nepeteisinama dešimteriopai – mes šeimininkai Lietuvoje. Ir gyventi turime pagal savo papročius, tradicijas ir įstatymus, o žaisti pagal visokio plauko svieto perėjūnų sukurtas žaidimo taisykles – pralaimėti žaidimą iš anksto žinant, kad jis bus pralaimėtas. Tylėti, kai tyčiojomasi iš kaimyno ar plėčiami jo namai – nedora. Prisiminkite protėvių papročius: nebaudžiamas blogis auga. Moralė ir įstatymai reikalingi tik tiems, kas neturi sąžinės, nes sąžinė visų šios pasaulio vertybių ir elgesio matas.

  Tokia mano asmeninė nuomonė, kurią gina LR Konstitucijjos 25 str. Tokią mano nuomonę gali patikrinti kiekvienas savo sveiku protu.

  Taigi. Sveiko proto visiems ir sveikatos.

  P.s. Šis komentaras “neprasimuša” per “Lietuvos ryto” – vienintelio dienraščio, kuris paviešino valdžios oficialią poziciją – cenzūrą. Gal man jau laukti vyrukų juodais drabužiais. O gal “digimonizuotis”… :)))))

 2. Justinas Grigalius:

  “ridikelis” man labai patiko tavo mintis.

 3. lyvis:

  Ridikėlį jeigu nori įgyvendinti savo nuomonę eik į seimą. O tavo nuomonė nėra visuotina, sprendimas priimtam tam kad tau būtų pigiau gyventi. Geriausiai tau šiandien eiti tarnauti į zakrastijonus su savo prorusiška evangelija. lyvis.

 4. tautietis:

  tikriausiai mp nori kuo greičiau mus uždusinti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: