Seimo nariai prašo atsakingų institucijų paaiškinimų apie Garliavos mergaitės likimą (12)

„Drąsos kelio“ frakcijos narių spaudos konferencija | Alkas.lt nuotr.

„Drąsos kelio“ frakcijos narių spaudos konferencija | Alkas.lt nuotr.

Rugsėjo 2 d. Seimo frakcija „Drąsos kelias“ (DK), reaguodama į viešojoje erdvėje pasirodžiusią prieštaringą informaciją dėl Laimutės Stankūnaitės ir jos dukros išvykimo į užsienį pagal liudytojų apsaugos programą, kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį, laikinai einančią pareigas vaiko teisių apsaugos kontrolierę Aušrinę Burneikienę bei Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo agentūros prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorę Odetą Tarvydienę, prašydama kad šių institucijų vadovai skubiai informuotų visuomenę ir frakciją apie tikrąją mergaitės padėtį.

Rugpjūčio 30 d. spaudoje pasirodė L.Stankūnaitės interviu, kuriame ji teigė nusprendusi išvykti į užsienį dėl to, kad judviejų su dukra gyvenimas Lietuvoje buvo išviešintas tiek, kad tapo nepakeliamas.

Rugpjūčio 27 d. DK  frakcijos nariai buvo surengę spaudos konferencija „Ar dar gyva Garliavos mergaitė?“  kurioje išreiškė susirūpinimą dėl pasirodžiusių žiniasklaidoje, bet oficialiai nepatvirtintų pranešimų, esą L.Stankūnaitė su dukra pagal liudytojų apsaugos programą yra išvežtos į užsienį.

DK frakcijos nariai spaudos konferencijoje pranešė, kad šį rudenį ketina Seimui siūlyti sudaryti Seimo komisiją, kuri ištirtų įvykių Garliavoje aplinkybes, kuomet vykdant teismo sprendimą pasitelkus gausias policijos ir spec. dalinių pajėgas mažametę Drąsiaus Kedžio dukra buvo priverstinai perduota motinai L.Stankūspnaitei.

Rugpjūčio 28 d. į atsakingas Lietuvos valdžios ir teisėtvarkos institucijas kreipėsi ir visuomeninio antikorupcinio portalo ekspertai.eu vadovybė. Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto, buvo paprašyta „išaiškinti teisinę tvarką, kaip seneliai L. ir V.Kedžiai galėtų įsitikinti, kad jų anūkė, paimta iš jų namų per policijos operaciją 2012 m. gegužės 17 d., yra gyva ir sveika“.

Policijos generalinio komisaro Sauliaus Skvernelio paprašyta paaiškinti: „kokių grėsmių siekiama išvengti, pritaikant L.Stankūnaitei ir mažametei jos dukrai išimtines asmenų apsaugos programos priemones pakeičiant asmens tapatybės duomenis bei perkeliant gyventi į kitą šalį? Ar yra imtasi teisinių priemonių pašalinti šias grėsmes ir ar nustatyti jas potencialiai keliantys asmenys? Jei tokie asmenys nustatyti, kodėl jie nėra traukiami baudžiamojon atsakomybėn? Jei tokie asmenys nenustatyti, tuomet prašome paaiškinti, kokiu pagrindu konstatuojamos „grėsmės” ir kodėl neįmanoma jų pašalinti teisinėmis priemonėmis?“, – pranešė ekspertai.eu.

Nesitikėdami sulaukti paaiškinimų iš šalies atsakingų institucijų ekspertai.eu taip pat oficialiai kreipėsi į Lietuvos europarlamentarus, „prašydami inicijuoti tyrimą ir išsiaiškinti, ar Lietuva teisėtai ir pagrįstai taikė nacionalinės ir tarptautinės teisės aktus, taikant liudytojų apsaugos programos nuostatas L. Stankūnaitei ir mažametei jos dukrai, sunaikinant jų ankstesnes tapatybes ir visiškai izoliuojant vaiką nuo jo šeimos narių, įskaitant ilgą laiką mergaitę auginusius L. ir V.Kedžius“, – skelbiama portale ekspertai.eu.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

12 komentarų

 1. Studentas (VU):

  O, dar šitie išlindo. jau norėjau visiems pasakyt iki pasimatymo už kokios savaitės. Bet va… Primityvai per visus galus lenda…
  Na, tiek to – susiimsiu ir nebekomentuosiu 🙂 tam kartui, žinoma.
  Atostogos baigės, reiks atsidėt studijoms. jau dabar baisu daros, kaip pasižiūriu, kiek lako diskusijoms su jumis iššvaiščiau… Na, Tėvynės gynimas nuo tokių kaip jūs ž daug lailo atima. tad negaila.
  Na, o “garliavos mergaitės” tegul sau kriezėja. Niekam jie neįdomūs. Sunyko Valinsko partija, dar sparčiau sunyks šita… Tik Valinsko partijoje buvo dar šiek tiek racionalumo. O šitie – tai visiški….

 2. Asta:

  O kada bus pareikalauta Odetos Tarvydienes ir Salaseviciutes apie musu vaikus, laikomus uzsienio Socialiniu Tarnybu institucijose???? Daug kartu sakiau – Deimantes istorija neturetu buti sutalpinama i vienus remus. Tai platus kontestas. Kovojama del vieno vaiko, o musu mazieji pilieciai uzsieny girdomi prievarta psichotropiniais vaistais, dingsta, mirsta!!!! Kaip tuomet talpinti musu istorijas???????? Kiek galima triubinti Seimo nariams, kad tokiu kaip Deimante Kedyte yra simtai uzsieny, del kuriu jokios frakcijos NE PIRSTU NEJUDINA, VIEN TODEL, KAD MES EILINIAI ZMONES – NE TEISEJAI, NE SEIMUNAI!!! Mes sunkiai dirbancios seimos, paprastos, su paprastais siekiais – islavinti vaikus, uzdirbti jiems duona, BET SU LIETUVOS VALDZIOS PALAIMINIMAIS IR VISUOMENES ABEJINGUMU MUSU VAIKAI DINGSTA UZSIENIO PSICHIATRINESE IR UZSIENIO IVAIKINIMO TARNYBOSE!!!!! Isikande vieno vienintelio vaiko gynyba, UZMIRSTAMA AR NENORIMA GVILDENTI LIETUVOS VALDZIOS VEIKSMU VISU MUSU PILIECIU ATZVILGIU!!!!!

 3. Pasibaisėjes:

  Stebint šą istoriją iš šalies, lietuviai atrodo tarsi kvailiausia tauta pasaulyje, tikrai neverta turėti savo valstybės.

  • Sėlis:

   Kodel taip ziauriai? Tikras lietuvis niekada sitaip nesakytu. Arba tu maskolis, arba sudlenkis, arba isvis betautis, tai isikask savo kaula ir tyliai tupek budoj, sunie, nebutina cia sikti, vemti ir siukslinti alke, kai uzeina priepuolis…

   • Amelija:

    Jeigu tamsta sėlis, tai tučtuojau atsiimk žodžius maskolis, sudlenkis, sunie, sikti ir pan. Tokia leksika rodo, kad esi bambalinis mąstytojas, pašalpinis pikčiurna, prilindęs prie savo vaiko kompiuterio. Bet greičiausiai laikai save patriotu, pagoniu, baltu, sarmatu ir dar kokiu nors jefreitoriumi. Atsiprašyk oponento, pasirodysi, kad turi garbės likučių…

 4. GS:

  Palikim ramybėje tą vargšą vaiką. Man atrodo, turime rimtesnių reikalų savo valstybėje, užuot lindę į konkrečios šeimos, tegu ir dramatišką, praeitį. Ją tesiaiškina prokurorai ir teisėjai.

 5. Gintas:

  Ar verta kreipti dėmesį į kelis psichinius ligonius Seime ir ne itin didelį būrį likusių už jo sienų?

 6. Zmones jus,ar ne zmones:

  klause mergaite.Ne-ne zmones…

 7. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Citata: “Rugpjūčio 30 d. spaudoje pasirodė L.Stankūnaitės interviu, kuriame ji teigė nusprendusi išvykti į užsienį dėl to, kad judviejų su dukra gyvenimas Lietuvoje buvo išviešintas tiek, kad tapo nepakeliamas.”
  ———————-
  Citatoje rasoma….. kad ju gyvenimas Lietuvoje buvo isviesintas! Na taip isviesintas, kad net Seimo nariai, seneliai niekaip negali pamatyti Klonio mergaites!!!! Tai kur tas viesumas? Gal su proteliu susipyko?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: