Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai piktinasi vyriausybės veiksmais atleidžiant ambasadorius (3)

Petras Auštrevičius | liberalai.lt nuotr.

Petras Auštrevičius | liberalai.lt nuotr.

Seimo Pirmininko pavaduotojo P.Auštrevičiaus pranešimas: „Diplomatų atšaukimo istorija parodė, kad valstybės kojos nėra tvirtos“

Šiandien Seimo Užsienio reikalų komiteto nariai Audronius Ažubalis, Petras Auštrevičius, Kęstutis Masiulis ir Emanuelis Zingeris kreipėsi į Seimo Pirmininką Vydą Gedvilą ir Seimo valdybos narius, atkreipdami dėmesį, kad Lietuvos Respublikos Vyriausybė, 2013 m. rugpjūčio 28 d. ignoruodama Seimo Užsienio reikalų komiteto poziciją dėl Lietuvos Respublikos ambasadorių tolesnio darbo Azerbaidžano ir Vengrijos Respublikose bei savavališkai inicijuodama jų atšaukimą, pažeidė Seimo statuto 68 straipsnio 9 punkto nuostatą, grubiai sulaužė 23 metų bendradarbiavimo su Seimo Užsienio reikalų komitetu tradiciją bei išdavė leidžiamosios ir vykdomosios valdžių bendradarbiavimo principą, garantuojamą Konstitucijos.

„Manome, jog sukurdama šį teisės ir demokratinio valdymo principams priešingą precedentą, Vyriausybė stipriai pakenkė Seimo, kaip pagrindinės Tautai atstovaujančios institucijos, autoritetui bei apsunkino tolesnio konstruktyvaus tarpinstitucinio bendradarbiavimo galimybes“, – teigia kreipimosi autoriai.

„Pasirašyti dekretai dėl ambasadorių Vengrijoje ir Azerbaidžane atšaukimo įrodo, kad Lietuva, greičiausiai pastūmėta mūsų šaliai priešiškų jėgų, gali lengvai įsprausti save į kampą ir nubausti savo šaliai tarnaujančius piliečius“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Pirmininko pavaduotojas P.Auštrevičius.

Liberalo teigimu, verta atkreipti dėmesį, kad galutinis sprendimas atšaukti ambasadorius priimtas net nepateikus įrodymų atsakingoms institucijoms – nei Seimo Užsienio reikalų komitetas, nei Vyriausybė nebuvo supažindinti su tikrosiomis atlikto tyrimo išvadomis, nepaaiškėjo, ar ambasadorių neteisėtai įrašyti pokalbiai yra autentiški ir kas juos neteisėtai įrašė bei paviešino.

„Neteigiu, kad visa ši informacija turėjo būti vieša, bet bent jau atsakingi pareigūnai priimdami sprendimus ją privalėjo žinoti. Klaidų virtinė šioje istorijoje parodė, kad valstybės institucijų ir jų vadovų kojos nėra pakankamai tvirtos. Tai neabejotinai pakenkė tiek Lietuvos diplomatinei tarnybai, tiek Lietuvos įvaizdžiui pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai kontekste. Vargu ar galime tikėtis greitai atkurti pasitikėjimą“, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos narys, Seimo Pirmininko pavaduotojas P.Auštrevičius.

Liberalo teigimu, pirmoji padaryta klaida – ta, kad lyg turgaus aikštėje pulta aiškintis dėl primityvaus pobūdžio provokacijos. Vėliau buvo praleista proga atšaldyti galvas ir įjungti proto argumentus.

„Blogiausia, kad susidūrus su kritine situacija buvo viešai parodytas nepasitikėjimas ir tarp Lietuvos institucijų. Kai Seimo Užsienio reikalų komitetui tenka balsuoti dėl ambasadorių atšaukimo užrištomis akimis, turbūt net neverta kalbėti, kaip dėl to jautėsi patys diplomatai. Man, kaip Seimo nariui, dėl tokios situacijos buvo gėda ir apmaudu“, – sakė Seimo Užsienio reikalų komiteto narys P.Auštrevičius.

 

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

3 komentarai

  1. Россия — самая опасная страна мира:

    Mūsų Prtezidentė buvo visiškai teisi kai JT garsiai pareiškė, jog Lenkija tapo Rusijos klapčiuku. Tą patvirtino ir Krokuvos Jogailos universiteto profesorius sovietologas Andžej Novak. Sikorskis su Tuska išties la ižo užp akalį Putinui. O tai jau didelė grėsmė kitoms mažoms Lenkijos ir Rusijos kaimynėms. Pasipylusi mūsų spaudoje neapykanta mūsų Prezidentei tai ne kas kita kaip KGB užvaldytos Rusijos neapykantos prasiveržimas, nes Rusijos “perestroika, kurią organizavo KGB vadovas Andropovas su KGB pulkininku Liubimovu ir buvo KGB planas nuversti komunistus ir patiems užvaldyti šalį apie tai ir šis straipsnis://inosmi.ru/ world/20130808/211685465.html

  2. Kažin:

    Ponas Auštrevičiau, valdžios institucijų bendradarbiavimas gali vykti tik joms Konstitucijos nustatytų galių lygyje, o ne Seimui uzurpuojant kitų valdžių galias. Ar ne laikas atskirų valdžių “susigiedojimus” iš įsigalėjusios valstybės valdymo praktikos išgyvendinti.

  3. TŲ,:

    KURIE PRISIDĖJO PRIE ŽIAURUMO GARLIAVOJE IR MELO SKLAIDOS LIETUVOJE,nesinori komentuoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: