Bandomas elektroninis moksleivio pažymėjimas (0)

Kauno sav. nuotr.

Kauno sav. nuotr.

Trijose Kauno mokyklose – „Aušros“, S. Dariaus ir S. Girėno gimnazijose ir Senamiesčio pagrindinėje mokykloje bei vėliau dar dviejose Vilniaus ir Klaipėdos ugdymo įstaigose pradedamas „A mokyklos“ (ateities mokyklos) projektas, kurio metu visi minėtų ugdymo įstaigų auklėtiniai bus aprūpinti elektroninėmis mokinio kortelėmis, pakeisiančiomis grynuosius pinigus, įprastus moksleivio pažymėjimus bei mėnesinius viešojo transporto bilietus.

„Mokiniai elektronine kortele galės naudotis įeidami į mokyklą, užsisakydami knygą bibliotekoje, sumokėdami už maistą valgykloje, važiuodami viešuoju miesto transportu. Be to, tėvai galės kontroliuoti, ar vaikas buvo mokykloje, kiek sumokėjo už maistą, kitas prekes, ką pirko. Nereikės ir pažymių knygelės – kortelėje bus elektroninis dienynas, kurį galės matyti ir mokinys, ir tėvai. Tikiuosi, kad ši sistema sulauks daug dėmesio ir teigiamo įvertinimo. Kitų metų biudžete numatysime kažkiek lėšų šiai įrangai kitose mokyklose, bet, žinoma, tuo turės rūpintis ir pačios mokyklos“, – kalbėjo miesto meras Andrius Kupčinskas.

„Ši kortelė – visų pirma saugumas. Ji mokiniui kainuos 12 Lt. Galiojimo laikas – ketveri arba vieneri metai, priklausomai nuo to, kurios klasės mokinys ją įsigyja. Sistemos įdiegimas kitoms mokykloms kainuos nuo 2 iki 20 tūkst. Lt. Tai priklausys nuo to, kiek paslaugų bus užsakoma. Pavyzdžiui, įranga bibliotekai kainuos 500 Lt“, – sakė bendrovės „Tavo mokykla“ direktorė Viktorija Burinskienė.

„Ačiū verslininkams, kurie įdiegė šią sistemą, o mūsų mokyklai tai nieko nekainavo. Tikiu, kad tai pasitarnaus mokinių ir visos mokyklos bendruomenės saugumui“, – sakė ,,Aušros“ gimnazijos direktorė Bronislava Volungevičienė.

Šiuo metu tokiais pažymėjimais su dalinėmis funkcijomis naudojasi apie 5000 moksleivių. Jei eksperimentas pavyks, tokius pažymėjimus žadama diegti ir kitose ugdymo įstaigose.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: