Ant Žaliojo tilto bus atidengta atminimo lenta (8)

„Wikipedia“ nuotr.

„Wikipedia“ nuotr.

Rugsėjo 1-ąją, sekmadienį, 14.30 val. ant Žaliojo tilto Vilniuje bus atidengiama atminimo lenta, skirta sovietų okupacinės kariuomenės išvedimo iš Lietuvos 20-mečiui.

Renginys vyks Laisvės dieną, kai prieš 20 metų – 1993 m. rugpjūčio 31 d. – Lietuvos Respublikos sieną pervažiavo paskutinio Lietuvoje dislokuoto Rusijos kariuomenės dalinio likučiai.

Ceremonijoje dalyvaus Vilniaus meras Artūras Zuokas, Lietuvos Respublikos  krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos Valdybos pirmininkas Jonas Burokas.

Vilniaus sav. nuotr.

Vilniaus sav. nuotr.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

8 komentarai

 1. Ženklas:

  Tai kad per tą tiltą neišvestas nė vienas okupantų ruskių kareivis. Nesuprantu kam valstybinę kalbą dubliuoti atminimo lentoje svetimkalbe. Raskite Londone, jų anglų, paminklinių lentų, ten jų nemažiau negu Rusijoje, užrašus dubliuotus kad ir vokiškai. Nežeminkim patys savęs

 2. VYTAUTAS RACKAUSKAS:

  Tekstas lentoje klaidinantis… Paminėta, kada išvesta okupacine sovietine kariuomene (1993-08-31) ir kad nužudyta, ištremta ir t.t 300 tūkst. Lietuvos Respublikos piliečių… O KUR ANTROJE TEKSTO DALYJE PARAŠYTA, KAS TUOS 300 TŪKST. LRr PILIEČIŲ IŠTREMĖ? GAL UFONAUTAI? AR MARSIEČIAI? Pagal mane antros dalies tekstas turėjo prasidėti taip: Sovietinė okupacinė valdžia, remiama sovietinės kariuomenės ištrėmė, nužudė… ir t.t. tuos minimus 300 Tūkst. Vėl matome NUTYLĖJIMĄ, PIRMOS IR ANTROS TEKSTO DALIES ATSKYRIMĄ. KAM TAI PALANKU IR PARANKU? Mastykit patys… Taip bandoma “lentele” legalizuoti okupacinio kareivio stovėseną viduryje sostinės Vilniaus. Pažiūrėkit kaip parašyta ant žydų žudynių paminklų… aiškiai: Nužudė hitleriniai okupantai, remiami vietinių kaloborantų… (be jokių nutylėjimų). Gal pasimokykim iš jų… Geriau išvešti tuos “balvonus” į Grūto parka ir toje istorijoje padėti tašką.

 3. Kažin:

  Reikalinga abiejuose tilto galuose įrengti aikšteles turistams su atitinkama informacija, jose būtų lentelės su informacija apie okupanto padarytas piktadarybes įvairiose gyvenimo srityse. Į tas aikšteles butų vedamos ekskursijų, turistų grupės, ypač jaunimas ir turistai atvykę iš Vakarų. Būtinai turi būti duomenys apie partizanų pasipriešinimo kovas, žmonių trėmimą, prievartinį kolchozų kūrimą, bažnyčių išniekinimą, pavertimą jų sandėliais, apie meno, kultūros padėtį ir pan. Žodžiu, tilto skulptūras reikia panaudoti supažindinant kas dėjosi Lietuvoje tuo metu, kaip jos buvo sukurtos, kas iš tikrųjų buvo socializmas, komunizmas ir t.t.

 4. Vytautas Rackauskas- Kazin:

  Pritariu “Kažin”. Jei jau taip “mylim” tą sovietinio kareivio statulą – tai išsamūs paaiškinimai- stendai tilto abiejuose galuose būtini. Bet vistiek lieku prie savo nuomonės – už stendų gamybos kaštus geriau nuvešti “paskutinį okupantą” į Grūto parką, ten tegul Vladimirą Iljičių (Leniną) “linksmina” ir “saugo”. Arba atiduoda autoriams ar jų palikuonims – te jie kieme pasistato ar kokiom sovietinių karių kapinėms padovanoja. Paskutinis variantas į ketaus krosnį (jei niekam nereikia).. Ir komentatoriui “A” pritariu, pas mus labiausiai “kovojama” su dariniais, kurių nebėra: bermontininkais ir sovietais (nors už jų stovėjo kaizerinė Vokietija ir sovietinė Rusija). Tikruosius okupantus įvardinti bijoma, net toje kabinamoje lentelėje nėra pasaskyta kas juos nužudė, tuos Lietuvos gyventojus”, tiesiog nužudė… o kas susigalvok pats… Kaip ir sakiau, manau “kad marsiečiai”…

 5. jo:

  Labai keistai atrodo tos atminimo lentelės kabinimas ant nukeltinos sovietinės skulptūros. Ar tokiu tekstu paženklinta sovietų ideologijos atributika mums turės tapti sava? Nejaugi tas tekstas turės pateisinti šitų sovietų atributų tolesnį stovėjimą Vilniaus viešojoje erdvėje? Man šitoks žingsnis atrodo kolaboracionistinis, panašiai kaip 1989m. LKP sprendimas LSSR vėliava padaryti trispalvę, lyg nuo to okupacinis sovietinis administracinis vienetas LSSR turėjo mūsų naivuolių ir kvailelių akyse tapti Lietuvos valstybe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: