P. Gylys. Ar dar gyva Garliavos mergaitė? (28)

Povilas Gylys, Garliavoje | Alkas.lt nuotr.

Povilas Gylys, Garliavoje | Alkas.lt nuotr.

Kas iš Jūsų tiki, kad Vytautas Pociūnas žuvo dėl savo neatsargumo? Kas manot, kad nelaimingo atsitikimo auka buvo Andrius Ūsas? O gal manot, kad Drąsius Kedys iš tikrųjų mirė paspringęs nendrės lapeliu? Ir dar – ar manot, kad VIP-inės pedofilijos Lietuvoje nebuvo, kad Garliavos mergaitė nepatyrė seksualinės prievartos ir kad visa tai, ką ji pradžioje liudijo, tėra tėvo- D.Kedžio įtakoje atsiradusios fantazijos?

Pagaliau, ar manote, kad mūsų teisėsauga ir politinė nomenklatūra su prezidente priešakyje elgėsi taip, kaip reikalauja jų duota priesaika – siekė teisingumo vietoj to, kad  dangstytų kažkieno tamsius darbus? Drįstu priminti: „Ir šviesa, ir tiesa mūs žingsnius telydi“ – skamba iš jų lūpų šventinėmis progomis…

Priklausau tiems – ir jų yra daug, –  kurie į šiuos klausimus turi savus atsakymus. Jie susiformavo stebint mūsų teisėsaugos darbą ir politines reakcijas į jas. Mano asmeniniai atsakymai būtų tokie – yra pagrindo manyti, jog visi aukščiau išvardinti žmonės mirė ne sava, natūralia mirtimi, bet buvo paslaptingos jėgos nužudyti.

Šiomis dienomis visoje šioje kompleksinėje, daugiapakopėje istorijoje įvyko dar vienas lemtingas posūkis. Kaip ir numatė nemaža visuomenės dalis, Garliavos mergaitė ir jos motina dingo iš lietuviškos erdvės. Kaip kažkada  be pėdsako dingo Laimos Stankūnaitės sesers  dukra. Tai buvo galima numatyti stebint kaip nuosekliai ir organizuotai mūsų teisinė sistema, vietoj to, kad objektyviai, neutraliai tirtų pedofilijos ir kelių žmogžudysčių bylas, metų metais stengėsi žmonėms įteigti nuomonę, kad pedofilijos nebuvo ir kad  D.Kedys pirmųjų žmogžudysčių istorijoje yra įtariamasis. Bet jis, mano, kaip ir daugelio mano pažįstamų, nuomone, yra žiauriai nužudyta auka.  Jei teisėsauga turi įrodymų, kad buvo kitaip, tegu patikimai tai įrodo, bet  nepalaiko juodų gandų negalinčio apsiginti velionio atžvilgiu. Šiame kontekste ypač ryškiai fantasmagoriškai atrodo vienas iš paskutiniųjų teisėsaugos veiksmų- Andriaus Ūso „triusikų“ byla. Tai dar vienas į teisės vadovėlius  įeisiantis teisinės ekvilibristikos  „perlas“.

Taigi, per privačią, visos šios epopėjos metu akivaizdų šališkumą demonstravusią, dar V.Pociūno byloje pagarsėjusią žiniasklaidą, mus pasiekia žinia, kad Kedžių mergaitės ir L.Stankūnaitės Lietuvoje nėra, kad jos bus saugomos kažkokios šalies tarnybų pagal specialią apsaugos programą. Mums privačiai buvo pasakyta, kad bus pakeista jų tapatybė, daromos plastinės operacijos, kad jos nebent po kelių dešimtmečių galės pasimatyti su artimaisiais, atvykti į savo šalį ir pan. Susipažinus su šia privačiai pateikta informacija iš karto kyla daugybė klausimų. Paminėsiu tik keletą.

Pirma, kodėl privati žiniasklaida ir konkrečiai jos atstovė Laima Lavaste turi monopolį labai jautriai ir, kaip mums bandoma įteigti, slaptai informacijai apie valstybės saugomus asmenis? Kodėl tyli viešąjį interesą turintys  ginti mūsų teisėsaugos vedliai D.Valys, S.Skvernelis ir kiti? Kodėl jie ir mūsų politiniai lyderiai dedasi esą „ne prie ko“ tokiu jautriu, didelį rezonansą visuomenėje sukėlusiu klausimu? Juk iš jų, kaip viešųjų asmenų, visuomenė turi sužinoti tikrąją padėtį? Jie turi stengtis atsakyti į visuomenei rūpimus klausimus šia tema, bet  neužimti stručio pozos.

Antra, ar tikrai visuomenė gali būti tikra, jog tie Laimos Lavastės ir Co pasakojimai nėra dūmų uždanga dar vienam galimam nusikaltimui, kurio tikslas – atsikratyti paskutiniais gyvais pedofilijos bylos liudytojais. Kas gali patikrinti, kas iš tiesų vyksta ar vyko su mergaite ir L.Stankūnaite. Tai, kad oficialūs asmenys – teisėsaugininkai ir politikai – vengia viešai komentuoti paskutinius įvykius, dar labiau sustiprina įtarimus, kad vykdomas pats juodžiausias scenarijus. Prezidentė, premjeras ir kiti gali bandyti išsklaidyti šiuos juodus įtarimus. Tačiau turiu nedaug vilties, kad tai įvyks, nes  jie kažko bijo. Kaip prieš keletą mėnesių bijojo Neringą Venckienę iš Lietuvos privertę  pasitraukti 80 Seimo narių iš Juodojo Lietuvos  sąrašo.

Trečia, kodėl norint išsklaidyti įtarimus, krintančius ant mūsų teisėsaugos institucijų ir valstybės apskritai, prieš išvykimą nebuvo leista L.Stankūnaitei pabendrauti su tikrai laisvais žurnalistais, pasitikėjimą turinčiais visuomenės atstovais, pagaliau ir politikais. Neutralioje aplinkoje vykęs susitikimas, nebūtų pakenkęs, nes L.Stankūnaitė savo identitetą  vis  vien, kai sako L.Lavastė, turi keisti. Niekam nežinoma, žurnalistės  žodžiais, turi būti ir  būsima gyvenamoji vieta. Taigi, atsisveikinimui, išvykdama „į niekur“ ji galėjo atvirai papasakoti moraliniams autoritetams, politikams apie savo motyvus, įtikinti juos, kad ji nėra išvežama prievarta ir t.t.

Ketvirta, ką galėtų reikšti L.Lavastės žodžiai, kad L.Stankūnaitė jau paliko šioje šalyje esantį dukters kapą ir liko vienintelė garsios pedofilijos bylos liudininkė (kai kas jos vaidmenį įvardina kitu žodžiu – įtariamoji). O juk tokių liudininkų turėtų  būti bent  trys- L.Stankūnaitė, D.Kedytė ir V.Naruševičiūtė.

Ir, pagaliau, nuo ko už nemažus pinigus buvo saugoma mergaitė ir L.Stankūnaitė ir kokių grėsmių ji verčiama trauktis į kitą šalį. D.Valys, S.Skvernelis ir kiti atsakingi asmenys turi visuomenei paaiškinti tas grėsmes ir įvardinti grėsmes keliančius subjektus.

Lauksime atsakymų ir laisvos diskusijos šiais klausimais. Tačiau bent kol kas mano asmeninis įspūdis toks – kažkokia galinga jėga bando „sumerkti“ šios purvinos ar net kruvinos istorijos galus. Ir žmonių likimai, ir net gyvybė jiems nėra kliūtis. Jeigu kuris nors aukštas teisėsaugos pareigūnas ar politikas gali tai paneigti, tegu bando. Taip mes bent per žingsnelį būsime arčiau tiesos.

Ir visgi- o ką Jūs manote apie paskutinį posūkį šioje istorijoje, ponia Prezidente?

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

28 komentarai

 1. Studentas (VU):

  Aš taip manau, Gyly. Nes esu labiau linkęs pasitikėti Lietuvos Teisėsauga, nei tamstelės kliedesiais.

  Visi žinome, kad visose visuomenėse yra didesnė ar mažesnė žmonių dalis (skaičiuojama nuo kelių iki poros dešimčių proc.), linkusi tikėti sąmokslų teorijomis. Tokių visuomet ir visus buvo, yra ir bus. Tačiau nei vienoje visuomenėje pastarieji nesudaro jos daugumos (netgi kokio ketvirtadalio), tad gali sau kliedėti – niekam jie neįdomūs.
  Va, buvo tokių, kurie 2012 m. Pasaulio pabaigos laukė. miltus, kruopas, cukrų pirko. Vėliau į jų miltus prilindo parazitų, cukrus suplėko – tuo viskas ir baigėsi. Tikėtojai sąmokslų teorijomis dažnai moka už savo naivumą. Vienas mano bendrakursis, nors Garliavos istorija ir netikėjo bei tyčiojosi savavaliautojų patvorinių, bet 2012 m. pabaigos mitu buvo įtikėjęs. Ir šiaip tiki visokiais „sarmatai“, Indijoje atkastais milžinų kaulais, amerikiečių “apgavystėmis”, masonų pasaulio kontrole ir kitokiais mitais. Žinoma, keista, kad jis garliavinais rypavimais “apie mergaitę” nepatikėjo – bet tai tik tiek.
  Pasikartosiu – visose visuomenėse ir visuomet buvo yra ir bus žmonių, kurie giliai tiki legendomis, pasakomis. dar įdomiau – pastarieji nėra linkę tikėti moksliniais faktais (netgi akivaizdžiais!), Teismų sprendimais, oficialiais žiniasklaidos teiginiais. Visur jie mato sąmokslą, klastą, ir “masonų”, “pedofilų klano”, “istorikų klano”, “JAV ar Rusijos spec. tarnybų” ir t.t. (priklausomai nuo konteksto) “gauruotą ranką”.

  Taigi, Gyly, ar kartais ir jūs nesate tokio tipažo žmogus? Aš manau kąd taip. Įrodėte tai rašinėdami apie “gerąją SODRĄ ir bloguosius pensijų fondus” o ir draugystė su patvorio savavaliautojais tikrai jums garbės nepridėjo.
  Taigi – atsikratykite to liguisto naivumo ir pradėkite sveikai mąstyti.

  • Argentum:

   Tiesiog stebina, iš kur toks bukaprotis studentas(VU) radosi. Matyt, todėl kai kurie studentai taip nuprotėja, kad jiems šimašiai, bumlauskiai ir aušrinės paskaitos skaito ir minkštas galveles globalistiniais
   paistalus užteršia.

   O gal jis, kaip šetonas kryžių pamatęs, šnypščia, raitosi ir pūtomis spjaudosi? Nesispjaudyk laisvosios economics specialiste, aršusis pedofilofile, suaugsi, daugiau žinių įgysi, gal ir protelis pašviesės.

  • Baltas:

   Nepanašu kad čia studentas rašytų tokius marazmus,tikri studentai neturi nei laiko ,nei noro tokiems dalykams.Gali būti zekas ,bet greičiausiai spec. tarnybų apmokamas trolis…

  • Cambridzio studente:

   VU turbut destomos demagogijos paskaitos ir tu pats geriausias sio dalyko studentas, sekmes Lietuvai tu tinki,Kitose salyse is taves butu reikalaujama racionalaus mastymo ir dzentelmeniskumo.

  • Tikriausiai šis studentas yra priskiriamas prie aktorės Oželytės paminėtų ąžuolų! Apytikriai jos pasakymas skamba taip:
   Lietuvoj – vyrai kaip ąžuolai, merginos kaip liepos, o jų visų smegenėlės kaip visčiuko…

 2. Ona:

  diskusiju nebus, nes valstybeje nera demokratijos, neturim prezidento – saziningos asmenybes, kuri drasiai informuotu liaudi apie rezonansinius ivykius valstybeje. Issirinko naivius be kompentencijos valius, kryzevicius, grinas, kurie itvirtina iskrypusia sistema valstybeje.

 3. albertas:

  Gal “Drąsos kelio” partijos narių preskonferensija seime pažadins pagaliau tautą iš letargo miego, privers apsižvalgyti, susivokti, kad mus valdo atsitiktiniai, paskendę korupcijoje žmonės, kurie atvedė Lietuvą prie finansinio ir moralinio kracho ribos?

 4. Romuvis_LT:

  Gerbiamas seimūne, kada baigsite rašinėti tas nesąmones? Jum visur klanai vaidenasi, tačiau pats net nepajutote, kai Garliavos savavaliautojų, įstatymų pažeidėjų klanas Jus įtraukė. Apgailėtina…

 5. Genta:

  Kokios čia teisybės reik norėt, jei Landsbergio šeima nei ištremta buvo, nei su sovietais kovojo, o tapo Sąjūdžio vadu 🙂 Kodėl mes negirdim Grybauskaitės kiemo draugų, klasiokų, bendramokslių, bendradarbių balsų? Kur jie visi dingo? Ką per karą dirbo jos seneliai ir tėvai? Kokia čia teisybė :)))

 6. Vidas:

  Pagal mane, tai Stankunaite isvyko i nezinia t.y. i mirti. Ten ilgai jos niekas nesaugos, nes jau neapsimoka. Viena diena dings ir tuom pedofilijos byla nuses dulkemis

 7. Kažin:

  Mergaitė tai gyva, bet sako daugiau – vietų Seime “kelio” dėdulėms nedalins…

 8. Sėlis:

  Nu ka, tipeli Romuvi, a.k.a. Studente, tai ko rasineji dviem skirtingais vardais? Rasymo stilius toks pat, demagogijos lygis toks pat, klaidos tokios pacios – “savavaliautojau”. Issidavei. Manau, jog tu esi pasamdytas provokatorius, o alko administracija, uzuot uzsiiminejusi isprovokuotu zmoniu baudimais ir kitokiom nesamonem, va toki provokatoriu studencioka romuvi turetu “pirdolinti” lauk, kad nesiukslintu ir neapykantos nekurstytu.

 9. Specialiai pasilikau skaityti komentarus vėliau, nes nenoriu, kad jie padarytų man įtakos.
  Geras straipsnis! Tikriausiai tai daugumos nuomonė. Ačiū gerb. Gyli!
  Ir aš norėčiau sužinoti ką šiuo klausimu mano Prezidentė ir kiti garbūs politikai

  • Lijana:

   Pritariu Jums p.Grazina ir daugumai protingai mastanciu. Provokatoriu toks jau darbas,sulaukti demesio ir sukirsinti kitus tarpusavyje. Ignoravimas jiems buna labiausiai skaudus dalykas,daug skaudesnis uz bet koki atsaka.
   Aciu gerb. P.Gyly.

 10. Žinia:

  Jei Tautos atstovas, Seimo narys nežino, tai kas žino? Ar jis Seime sėdi tik tam, kad gautų atlyginimą ir keltų paniką bei demonstruotų bejėgiškumą?

 11. .....:

  Ar Drąsos Kelias renka visus delfio ar Lietryto šmeižikiškus straipsnius.Juk ten šmeižimo įkalčiai.Sako,kad delfis jau naikina savo archyvą.Matyt,labai jaučiasi kaltas.

 12. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Po sios spaudos konferencijos perziuros….. perkeliu savo komentara is Laisvo laikrascio:

  dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com, 2013-08-27 17:43
  As tai taip manau, kas Lietuvos valstybe jau uzvaldyta koloborantu ir todel stebetis nereikia NIEKUO, kas vyksta nei pagal istatymus, nei pagal morale. Tai koloborantu kasdienine duona. Ja jie valdo sociai is biudzeto. Toliau, nereikia buti jokiu pranasu, tik suprasti, kad ponia biologine ir jos Klonio nukentejusi mergaite….. NEGALI koloborantu buti palikti gyvi. Ziauru taip manyti, taciau tokia koloborantu duona, ja jie valgo sociai. Atrodytu siaip normaliai ziurint…. kad Seimo leliukai, vyriausybes banditai ir frigidiska sterva yra bejegiai…. pries pedofiliniu iskrypeliu ideologija ir valdzia. Taciau toksai atrodymas yra neteisingas….. nes tai nera bejegiskumas… tai KOLOBORANTO JEGA!- ivesti betvarde ir sunaikinti teisinguma Lietuvoje!
  Pagalvokime…. kad jauna mergaite ir jos biologine… dar 30 metu ir daugiau…. gali nesioti paslaptis… ir bet kada paliudyti…. Kas gali uztikrinti, kad jos to nepaliudys : JU KAPAS! Ka reiskia koloborantams dar dvieju zmoniu kapas, jei ju tikslas sunaikinti Lietuva?
  Ei, kaip ten jauciates 80 Seimo leliuku? Ar kremus is smegenu issivalete? Ei ten, vyriausybes banditai… pasiunte 240 banditu paimti i nelaisve Klonio mergaite… ar galvojate, kad pavyks visa tai pamirsti? Tas pats ir apie frigidiska sterva… kas mano supratimu reiskia…. nejautruma kito skausmui. Taigi Lietuvos valdzia pademonstravo nejautruma kito skausmui…. ir tapo frigidiskomis stervomis pagal ideologija ir isitikinimus. Net dabar irgi reikalinga TIESA, taciau jokiu pozymiu nera, kad valdzios strukturos…. pabandytu pajudeti ta kryptimi. Ir tai tik sustiprina isvada, kad Lietuva valdo KOLOBORANTAI. Ir kaip sioje situacijoje neprisiminti pries kokius 20 metu ivykdytos nuostatos…. okupacine kariuomene isejo…. OKUPANTAS PASILIKO! Sutrumpintai tai skamba taip: ISEIDAMAS PASILIK!
  Dar isivaizduokime…. kad as esu visiskai neteisus. Na tai sau ir uzduodu klausyma, ar tie teisieji parode viesai Klonio mergaites isgamisko pagrobimo filmuota medziaga Lietuvai? NE! Tik 12 sek. buvo parodyta Seimo leliukams…. ir tie gvoltomis padare isvada!, kas akivaizdu, kad 12 sek. reiskia ne ka kita, o tik APLINKYBIU ISKRAIPYMA nedvejojant, kas is esmes yra NUSIKALTIMAS, nusiklatimu slepimas…. Konstitucijos isniekinimas, teisines valstybes laidotuves. Taigi gal as ir nemaciau, gal as ir negirdejau… visko gali buti, taciau jeigu geguzes 17 d. Klonio mergaites grobimo banditiskas aktas nebuvo parodytas viesai…. vadinasi yra ka banditams ir frigidiskoms stervoms slepti! Ir dar…. kai kam gali atrodyti, kad ten nebuvo banditu, juk taip gali atrodyti!? Tai tada paasikinu, jei ten butu buvusi POLICIJA ir vykdziusi istatymus, tai tada pirmoji policijos FUNKCIJA yra ne daryti nusikaltimus (plesyti Lietuvos veliava, naudoti chemikalus pries nekalta kudyki, dauzyti vyriskio lytinius organus, tempti is savu namu senelius… kaip pasalinius ir t.t. ) tai policijos pareiga butu UZTIKRINTI KAD TO NEIVYKTU! O banditu pareiga yra ta, ka jie ir padare!
  Jeigu tai kas pasakyta apie koloborantine valdzia yra NETIESA, tai tegu jie parodo viesumoje, kad ir kartu su JE Prezidente, Klonio mergaite laimingai ir graziai besisypsancia savo mylimu seneliu apsuptyje. Tai nekainuoja nei milijonu, nei milijardu… tai kainuoja tik zmogiskuma ir parodyma, kad Lietuvos valdzia yra jautri kito skausmui…. tai yra nera FRIGIDISKOS STERVOS! Taip mazai bereikia paneigti mano samprotavimus, parodyti, kaip as is esmes neteisus. O taip norisi buti neteisiam!”

 13. A:

  Žmonės, nei jums, nei Gyliui nieks neatsakys. Ir tą jūs puikiai žinot. O visi tokie, kaip Gylio rašinėjimai tėra garo nuleidimas. Ir tam padeda Alkas, globojantis čekistinius trolius.

 14. Ar tau širdies, žmogau, neskauda?

  Kai vyndėminiai padarai,
  Kaip erkės kraują, siurbia nekaltųjų gyvastį –
  Ar tu gali tylėt,
  Ar tau širdies, žmogau, neskauda?

  Kai grobiamos ir tremiamos
  Storpilvių prievartautos aukos –
  Ar tu gali tylėt,
  Ar tau širdies, žmogau, neskauda?

  Kada tiesa mažosios kankinės
  Paminama jai atmintį ištrynus –
  Ar tu gali tylėt,
  Ar tau širdies, žmogau, neskauda?

  Kai žudomi tėvai,
  Pakilę ginti mažą vaiką –
  Ar tu gali tylėt,
  Ar tau širdies, žmogau, neskauda?

  Kada šėtono tarno
  Prieš angelą ranka pakyla –
  Ar tu gali tylėt,
  Ar tau širdies, žmogau, neskauda?

  Autorius: Aistė Ai

  Informacijos šaltinis: Facebook – STOP pedofilijai Lietuvoje!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: