Referendumo dėl žemės iniciatoriai VRK įteikė patikslintus dokumentus (video) (17)

Žemės pardavimui užsieniečiams – NE!

Žemės pardavimui užsieniečiams – NE!

Rugpjūčio 19 d. iniciatyvinė referendumo „Tautos valia“ grupė, siekianti, kad būtų užkirsta galimybė Lietuvos žemę išparduoti užsieniečiams, Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pakartotinai pateikė visuotiniam privalomom referendumui surengti reikaimus dokumentus.

Pirmą kartą referendumo dokumentai buvo įteikti šių metų rugpjūčio 1 d., tačiau gavę VRK pastabas referendumo iniciatoriai atsižvelgdami į jas patikslino referendumui teikiamas konstitucinio įstatymo formuluotes.

Šių metų rugpjūčio 24 d. 11 val. Kauno sporto halėje ketinama sušaukti visuotinį Lietuvos Žemės gynėjų suvažiavimą kuris sutelks visų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių jėgas  rengiant šį visuotinį referendumą.

Parduoti žemę užsieniečiams Lietuva įsipareigojo stojimo į ES sutartimi, tačiau buvo sutarta dėl pereinamojo laikotarpio, kuris pratęstas jau du kartus.

Jei šio referendumo surengti nepavyks tai nuo 2014-ųjų gegužės 1 d. Lietuvoje žemę galės įsigyti bet kurios Europos Sąjungos valstybės piliečiai.

Referendumo iniciatyvinės grupės „Tautos valia“ koordinatorius Pranciškus Šliužas praneša apie pakartotiną dokumentų įteikimą VRK:

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .

17 komentarų

 1. vienas referendumas:

  Dėl žemės ir dėl euro.

 2. Studentas (VU):

  Tikiuosi, kad referendumas nepavyks ir Lietuva taps normalia ES nare. Linkiu, kad iniciatyvinei grupei nepavyktų surinkti reikiamo parašų kiekio.

  • graudu:

   kai jėzuitų pasiuntinukų mokyklėlė,
   į “univerą” išsipūtusi, laido lauk, t. y. į gatvę
   kenkėjus tautai ir valstybei.
   geras studentas vasarą ilsisi,
   per anksti jėzujičiuk prabudai – pamiegok da biskutuką.
   Nereiks nei grupės, nei iniciatyvos, nei ESo, nei Šliužo…
   pasiputos, pasiputins, pasimankštins, pasimiklins ant naujų rinkimų
   arenoje ir apie (visoj LT)
   ir bus ramu, bus tvarka; žemės liks, nieks nepardavinės jos;
   netgi be Tavęs ir be manęs Konstitucija, jos veikimas atsistays:
   Dievų dėka, mūsų – lietuviškųjų, savų Dievų dieka
   (miegok, snauski ramiai 🙂 iki rugsėjo 1 d. sekmadienio laikas Tau)
   Būk švarus.

  • Buvęs studentas:

   Tikiuosi, kad referendumas įvyks ir Lietuva taps normalia valsybe, o ne kažikieno “nare”. Linkiu, kad ir Jūs kuo greičiau taptumėte Lietuvos, o ne ES (neaišku kieno valdomos ir kur link einančios) piliečiu ir patriotu.

  • Amelija:

   Pavyks, tikrai pavyks. Surinks dešimtadalį reikalingų parašų ir pusė jų bus padirbti.

   • Sėlis:

    Idomu, kodel tolerastikai taip referendumu bijo? Juk demokratija, ane? Todel ir priklauso svarbiais klausimais rengti referendumus, ane? Tai ko cia purski, kiba anarchiste kokia?

    • Amelija:

     Pinigų švaistymas yra referendumai, ypač inicijuojami keliasdešimties užsispyrėlių. ES sutartyje numatytų punktų jokios apklausos nepakeis (nors pirmiausia nebus surinktas reikiamas kiekis parašų), ir nereikia čia spektaklių bei savireklamos. Ypač tiems, kas tupi politikos užribyje.

     • Sėlis:

      Taip ir sakyk, jog bijai Tautos valios, sugebi tik keliaklupsciauti pries Jevrosojuza.

     • S:

      Nagi, pažiūrėsim tuoj. ES sutartis teisiškai negalioja, nes tai niekinė sutartis, neparemta referendumo rezultatais. Jūs pralošėt referendume 2003 metais, dabar laikas teisingumui:

      “LR Konstitucija
      148 straipsnis
      Konstitucijos 1 straipsnio nuostata “Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika” gali būti pakeista tik referendumu, jeigu už tai pasisakytų ne mažiau kaip 3/4 Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę.”

      Jūs (Lietuvą pardavę) referendume surinkot tik šiek tiek virš 50%, ir jūsų numatyti punktai sutartyje negalioja, kaip pati sutartis. Mes nesame užsienio ES federalinės valstybės dalis, nes to Lietuvos Konstitucija nenumato. Arba mes pasieksim referendumą žemės klausimu, arba ES narystė bus panaikinta – šitą aš jums prižadu… 😉

  • Partiotas!!!:

   Toli eisi Studente, gero kelio!

 3. Albinas Vaškevičius:

  Yra augmenijos raudonoji knyga.
  Yra gyvūnijos raudonoji knyga.
  Ar ES yra mažų tautų apsaugos įstatymas?

  • Amelija:

   O kas tas tautas naikina, kas joms gresia? “Chimtrailai” ar GMO? Lietuvių tautai niekada nebuvo tokių galimybių reikštis kaip dabar – moksle, mene, sporte, karyboje. Pažiūrėkit, ko pasiekė mūsų fizikai, biochemikai, IT specialistai. Ne ugneles prie aukurėlių reikia kūrenti, o dirbti kaip dirba pasaulis, dirbti galvom, mažiau svaigstant apie visokias dvaseles.

   • S:

    Klausykit, ponia, teikitės mūsų pasiekimų neminėti savo pigioje demagogijoje, gerai? Aukure pakūrenam ugnį, dirbam Tėvynės labui, kuo Jums tai užkliuvo? Pamenu, per referendumą dėl EU sėdėjom pas mane namuose virtuvėj, dar doktorantai, studentai tada visi. Dabar iš mūsų dauguma yra tie patys biochemikai, fizikai, IT specialistai, daug pasiekėm tikrai. Alų gėrėm ir palaikėm tuos, kurie balsavo PRIEŠ narystę sąjungoje. Dabar galimybės reikštis apribotos, deja – dėl pigių Tėvynės išdavikų.

  • Romuvis_LT:

   Albinai, turėtumėt žinoti, kad ES skiria labai daug dėmesio kultūrinei įvairovei.
   Pirmiausia ES regioninės politikos dėka sparčiai atgimsta tokios tautos, kaip airiai, škotai-gėlai, velsiečiai, bretonai, net beveik visiškai sunykę kornvelai. Atgimsta ir kitos mažosios ES tautos. Tad nereikia pasiklauti vien tik “man taip atrodo”. reikia, Albinai, remtis faktais.

   • kalbate apie priedangą-formą:pasišokimai,padainavimai.Nutylite apie naikinamą tautinio turinio:šeimos vyro ir moters santuokoje sumenkinimą,tradicijų,kalbos,teritorijos-valstybingumo pamatų griovimą.Kad P.Auštrevičius,E.Zingeris,Vareikis-Lietuvoje gyvenantys federalai,pasisakantys ne už Lietuvos valstybingumo išsaugojimą,bet už ES federalinę valstybę.

 4. Sėlis:

  Taip ir sakyk, jog bijai Tautos valios, sugebi tik keliaklupsciauti pries Jevrosojuza.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: