Seimo narė A. Bilotaitė reikalauja griežto V. Tomaševskio veiksmų įvertinimo (21)

Agnė_Bilotaitė | pipedija.com nuotr.

Agnė_Bilotaitė | pipedija.com nuotr.

Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę bei Vyriausybės vadovą Algirdą Butkevičių, prašydama pateikti viešą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA)  pirmininko Valdemaro Tomaševskio veiksmų vertinimą. Kai Poznanės „Lech“ futbolo klubo sirgaliai rungtynių su Vilniaus „Žalgiriu“ metu iškėlė transparantą su užrašu „Lietuvių chame, klaupkis prieš lenkų poną“, Europos Parlamento narys V. Tomaševskis pareiškė, jog tokia provokacija yra Lietuvos specialiųjų tarnybų darbas ir neverta žiniasklaidos dėmesio ir reakcijos.

Šiandien sau prieštaraudamas V. Tomaševskis apkaltino dėl Lenkijos futbolo sirgalių įžeidžiančio šūkio niekuo dėtas „Dviračio žinias“ ir
teigia, kad specialiosios tarnybos tiesiog turėjo žinoti apie rengiamą
provokaciją.

A. Bilotaitės manymu, tokie jo aiškinimai yra smerktini ir nukreipti į dvišalių įtampų kurstymą.

„Tokie V. Tomaševskio pareiškimai, kai tuo metu už chuliganišką išpuolį Lenkijoje neneigdama tautiečių kaltės atsiprašinėja ir spauda, ir visuomenė, ir politikai, yra dar vienas, ko gero, akivaizdžiausias įrodymas, jog Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ilgalaikis siekis yra palaikyti įtampą tarp Lietuvos ir Lenkijos valstybių, o kartu ir tarp abiejų tautybių žmonių pačioje Lietuvoje. Žinoma, girdint tokias LLRA lyderio provokacijas, požiūris į lenkų partiją ir pačius lenkus visuomenėje nepagerės, tad tikslas pasiektas. Sunku kitaip logiškai paaiškinti absurdišką siekį mėginti dėl dvišalių santykių gadinimo įžeidžiančiais plakatais toliau kaltinti Lietuvą ar kokias mistines „mūsiškių“ specialiąsias tarnybas. Nebent Tomaševskio kalboje „mūsiškės tarnybos“ reiškia ne Lietuvos, o Lenkijos institucijas“, – išvadas apie V. Tomaševskio provokacijos motyvus dėstė parlamentarė.

A. Bilotaitė teigia, kad reikalingas ne tik viešas veiksmų įvertinimas, tačiau ir kompetencijas atitinkančios sankcijos. Valstybės vadovai, kurių vienas yra ir koalicijos lyderis, prašomi pareikalauti V. Tomaševskio pagrįsti savo teiginius, inicijuojant tyrimą pagal jam žinomą informaciją, jei tokios turima. Priešingu atveju – atsiimti kaltinimus ir atsiprašyti už valstybės vardo juodinimą.

„Specialiosios tarnybos yra atskaitingos Prezidentei, tad jų vardo
juodinimas arba įtartina veikla liečia D. Grybauskaitę ir abiem atvejais
reikalauja adekvačios reakcijos. Atitinkamai premjeras yra ir koalicijos
lyderis, tad iš dalies atsako ir už koalicijos partnerių antivalstybinius
pareiškimus, – siūlymą dėstė A. Bilotaitė, – V. Tomaševskis yra žinomas
politikas, todėl jo kaltinimai, viena vertus, juodins Lietuvą užsienio šalyse, kita vertus, išskirtinai įpareigoja jį pasidalinti galimai turima informacija apie valstybės interesams kenksmingą specialių tarnybų veiklą ir reikalauti jų tyrimo. Jei jis apsigalvoja ir šiandien jau teigia tarnybas žinojus apie išpuolį ir nieko nedarius, tai iš principo ne ką menkesni kaltinimai valstybės intereso negynimu. Lietuvai ištikimybę prisiekęs politikas negali vengti pilietinės pareigos ir ignoruoti grėsmę šaliai, apie kurią abstrakčiai leidžia suprasti. Galbūt Europos Parlamento nariui reikia, kad tai primintų valstybės vadovai“.

Valdemaras Tomaševskis yra pasirašęs ne vieną ES institucijoms adresuotą dokumentą, kuriame skundėsi dėl Lietuvoje esą pažeidžiamų tautinių mažumų teisių bei laužomų įsipareigojimų. 2011 m. jis yra pareiškęs, kad lietuviai, o ne kitos tautinės bendruomenės turi integruotis kitataučių šiuo metu gausiai gyvenamoje Pietryčių Lietuvoje. Tokie ir kiti jo pareiškimai lemia, jog nuo 2009 m. V. Tomaševskis yra vienas nemėgstamiausių Lietuvos politikų, o tai neišvengiamai prisideda ir prie aštresnių santykių su jo atstovaujama tautine mažuma.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

21 komentaras

 1. Nepolitikas:

  Keistas šitos „mergaitės“ pareiškimas : „(…)į Respublikos Prezidentę Dalią Grybauskaitę bei Vyriausybės vadovą Algirdą Butkevičių, prašydama pateikti viešą Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) pirmininko Valdemaro Tomaševskio veiksmų vertinimą.“ Vienas Europos Parlamento narys V. Tomaševskis daro kažkokius „įtartinus“ pranešimus, neva susijosiąs su Lietuvos specialiųjų tarnybų „darbo“, „apkaltino niekuo“ dėtas „Dviračio žinias“. O atsakymą ir vertinimą turi pateikti prezidentė ir ministras pirmininkas! Jog Tomaševskis nėra vyriausybės „darbuotojas“ ar ministras. Tai ir yra eilinis politikavimas! Kreiptis reikia į prokuratūrą, ir į Europos Parlamentą. Atvirai kalbant tas „Dviračio žinias“ reikia patraukti atsakomybėn – atsibodo tas nuolatinis jų kartojimas: „Litvin cham, o lenkas pan“, kartu su Tomaševskio.

  • tikras lietuvis:

   O gal kaip tik geras, nes kas būtų jei ji parašytų pareiškimą gen.prokuratūrai?
   Kaip mat atsisakytų pradėti ikiteisminį tyrimą ir tiek žinių.
   Bet jei Dalia supyks ir pasakys, tai byla bus!
   Kol kas ji nesiryžta, nors, garantuoju, peilį galanda. 🙂

  • tikras lietuvis:

   Žinoma, kad tai – suplanuota akcija, logiškai pratęsianti Lenkijos valdžios veiksmus Lietuvos atžvilgiu jau n metų.
   Todėl aišku kam tai naudinga, o kam tai naudinga, tas tai ir daro: lenkomanai, pradedant Lenkijos valdžia.
   Ir kur nedarys, jei Lietuvos valdžia, atiminėdama iš lietuvių pinigus, šimte mokyklų augina Lietuvai priešus, leidžia nevykdyti jos įstatymų ir teismų sprendimų, vykdyti antivalstybinę veiklą Lietuvos atžvilgiu ir t.t., ir pan.

 2. LosAngeles:

  ‘..Tokie jo aiskinimai yra smerktini ir nukreipti…’
  O ka daryti? Taip, visa tai tiesa… O ir is viso tai akivaizdus provokatorius, besarmatis ir demagogas. Bet kaip ji sutramdyti. Gerai kad kazkas is seimo i tai reaguoja, reiketu daugiau pritarianciuju. Galima drasiai itarti kad si tipeli finansuoja kazkas. Butu labai malonu, jei Lietuvos valdzia sugebetu tinkamai ivertinti sio agento veikla ir atitinkamai reaguoti. Su Lenkija mes niekada nebusime strateginiais partneriais. Mes jiems absoliuciai nereikalingi, taigi galima drasiai imtis rimtu priemoniu siai ‘skriaudziamai mazumai’ tramdyti, nes situacija darosi nevaldoma. Bicas varo kas ‘ant seiles uzeina’ ir net nemirksi.
  Visu pirma, manau, reiketu imtis priemoniu lenko kortos savininku atzvilgiu… Kaip valdzioje gali dalyvauti asmuo, deklaruojantis savo priklausomybe kitai valstybei? Antra- svietimo sistema. Jie lai kalba ka nori, o mes turetume daryti tai, kas mums aktualu. Jei zmogus gyvena salyje, jis visu pirma turi gerbti jos istatymus ir paprocius, o tik po to buti lenku, arabu ar kuo ten dar… O jei negerbia, valstybe turetu tureti pakankamai savigarbos atitinkamiems veiksmams. Na bet kai turime atsiprasinejancius ministrus, tai kodel gi kazkas tuo turetu nesinaudoti. Kaip kas akivaizdziai piktybiskai

 3. Kažin:

  Iš kur tokia LosAngeles nuomonė, kad Lietuva Lenkijai nereikalinga. Atviras Lenkijos kišimasis į Lietuvos vidaus reikalus kaip tik rodytų priešingai. Rekalinga – ir dar kaip… Iš tikrųjų yra netgi atvirkčiai Lietuvai, esant NATO ir ypač turint dvišalę strateginę partnerystę su JAV, strateginės Lenkijos partenerystės ne tik kad yra nereikalingos, bet netgi pavojingos saugumo prasme.
  Mano supratimu, pirmiausiai Lietuva turėtų denonsuoti, kaip antivalstybinę, “liublinišką”, 1994 metais tarp Lietuvos ir Lenkijos respublikų sudarytą bendradarbiavimo sutartį, o po to atitinkamais įstatymų papildymais ir valstybės valdymo sprendimais nukenksminti lenko kortos, LLRA ir kitas “lenkizmo” ekspansijos, Lietuvos ardymo priemones.

 4. antanas:

  Labai teisingas tas Liublino futbolo banditų(Tusko žodžiais) transparantas: 23 metus Lietuva elgėsi ne
  kaip suvereni valstybė, o kaip Lenkijos valsčius.

  • tikras lietuvis:

   Ne Lietuva, o pederastai, įlindę į valdžią.

   • tikras lietuvis:

    O tas Tuskas kuo skiriasi nuo tų fanų?
    Mano manymu niekuo, o gal net yra didesnis prasižengėlis nei jie, nes jie, viso labo, daro tai link kur juos stumia jų valdžia, o valdžia tai – jis.
    Beje, ne lenkas pagal kilmę, todėl, matyt, daro tai iš žydomasoniško intereso – kad tik valdžią išlaikius.
    O mums kam tokius garbinti? Juk tai – parazitavimas, lipimas ant sprando kitiems.
    Seniai laikas pasakyti kas yra kas ir nebijoti pasakyti, kad karalius tai – nuogas.

 5. tikras lietuvis:

  Seniai reikėjo jį suimti, o dabar tam atsirado ir proga: reikia kelti baudžiamąją bylą ir atlikti procesinius veiksmus.

 6. Getas:

  Bilotaitė šaunuolė, bet kur ištisos Seimo frakcijos, kur jų balsas ,prisiekusiųjų tarnauti tautai it Liertuvos valstybei, kodėl nereikalauja iškelti baidžiamąją atsakomybę lenkomanui Valdemarui Tamošiui. O Bilotaitei vartojančiai “tautinė mažuma” lenkomanų partijos nariui yra nežinojimas pagal mažumų Konvenciją kaip apibrėžiama tautinė mažuma. Tautybės atsiradę kitoje valstybėje okupacijpos ar asimiliacijos pasekoje nėra “tautinė mažuma”, o Konvencijos apibrėžiama kaip tautinė bendrija.

 7. Ričardas:

  teisingai, seniai laikas išvaikyti VISUS kgbistus, komunistus it kitus valstybės išdavikus.

 8. antanas:

  Aukšti Lenkijos pareigūnai atsiprašė Lietuvos dėl lenkų šovinistų plakato incidento. Atsiprašymas geras ženklas. Bet mes lietuviai būkim orūs ir klauptis prieš lenkus neskubėkime, nes didysis kiršintojas Lietuvoje Tomaševskis savo programos nekeičia.
  Kaip rašė Dr. Rūta Gajauskaitė, kriminologė, V.Tomaševskis ne tik šantažuoja, bet dar ir reketuoja Lietuvos valdžią?! Tikslinga parevizuoti Lenkų Rinkimų akcijos disponuojamų lėšų šaltinius ir nutekėjimo upelius. V.Tomaševskio ir kai kurių lenkų politikų veikla atitinka LR Baudžiamajame kodekse numatytus nusikaltimus, todėl jie turėtų būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn už priešvalstybinę veiklą;- kaip sulaužę rinkėjams ir Valstybei duotą priesaiką;- kaip piktnaudžiavę oficialiais įgaliojimais Rytų Lietuvos savivaldybėse;- kaip nepagrįstai šmeižę Lietuvą ES institucijose.
  Manau, kad skerdynės Širvintų rajono, Draučiuose 1998–tųjų vasario 15-ąją, kai lenkas Leonardas Zavistonovičius nušovė aštuonis lietuvius, yra pasekmė nevaržoma lenko korta, LLRA ir jos lyderio Tomaševskio kurstoma politika.

  • tikras lietuvis:

   Aukšti Lenkijos pareigūnai atsiprašė Lietuvos dėl lenkų šovinistų plakato incidento. Atsiprašymas geras ženklas.
   ——————-
   Nieko panašaus – jie tik suprato, kad pernelyg daug prikakojo (kadangi rungtynes stebi tarptautinės futbolo federacijos atstovas ir niekada tokių fokusų nepraleidžia), dėl ko tenka žengti mažą žingsnelį atgal: prisimink ką Sikorskis Feisbuke parašė Linkevičiui, pasakiusiam savo nuolankiu stiliumi apie Lenkijos gėrį – Lietuva, mat, jam nevykdo tarptautinių įsipareigojimų.
   Brudas buvo, brudas liks – tai jie maišo tą košę ir dabar, matysi, ras kokį durnelį, nors stadiono valdžia apie tai kas bus daroma, žinojo iš anksto ir nieko nedarė – gal net valdžia jiems pasakė, kad tegul?

  • Jotvingis:

   Šiuolaikiniai politikai nebūtų šiuolaikiniais politikais, jeigu jie kalbėtų ir rašytų ką galvoja ir nesielgtų pagal susiklosčiusią esamą politinę situaciją.Todėl, mano giliu įsitikinimu, Lenkijos politikai atsiprašė tik todėl, kad tas lietuvius įžeidžiantis plakatas yra labai priešlaikinis, kad jaunieji Lenkijos futbolo sirgaliai šiuo atveju pasielgė labai neapgalvotai, t.y. ne pagal esamą politinę situaciją.Beje, kodėl tie patys Lenkijos politikai neatsiprašo, kai lenkų futbolo sirgaliai skanduoja “Vilno naše”, “Litva naše”?! Manau, kad futbolo lenkų sirgaliams iškėlus plakatą “Wilno nasze”, atsiprašinėjimų būtų buvę daug daug mažiau.Taigi Lenkijos politikų atsiprašymai tikrai nėra koks nors labai geras ženklas Lietuvai.

 9. Bartas:

  Tomaševskis , liaudiškai pasakius, dėjo ant visų . Ant visos Lietuvos valdžios, esamų ir būsimų vadovų. Jo bijo visi. Ir nieks jam nieko nepadarys. Kol neturėsim Tautą atstovaujančią vyriausybę. Patikėkit.

 10. Aldona:

  GERB.AGNE,NORIU PALKAUSTI,AR KREIPĖTĖS Į PROKURATŪRĄ,KAIP VIEŠAI ŽADĖJOT,DĖL tomaševskio ANTILIETUVIŠKŲ VEIKSMŲ?KIEK JIS DAR MUS PRIEVARTAUS?G AAL SULAUKSIU ATSAKYMO?
  SĖKMĖS,KANTRYBĖS,KOVOJANT PRIEŠ LIETUVOS PAŠLEMĖKUS.SU PAGARBA

 11. arvydas damijonaitis:

  LIETUVOJE NĖRA LENKŲ, RUSŲ, ŽYDŲ „TAUTINIŲ MAŽUMŲ“

  Terminas “Tautinė mažuma” Tarptautinės teisės erdvėje yra susieta su „išorinės valstybės” sąvoka.
  Pagal tarptautinę teisę tautinės grupės Lietuvoje turinčios išorines tautines valstybes(Lenkija- 40 milijonų, Rusija – 150milijonų,Izraelis- 8 milijonai gyventojų) negali turėti „tautinės mažumos“ statusą Lietuvoje(3 milijonai). Tik žydai nevardina savęs „tautine mažuma“. Okupantų privilegijos : lietuviai išlaiko 120 lenkiškų mokyklų, kuriose lenkinami lietuvių kilmės “tuteišai“. Tai yra GINESO REKORDAS. Pvz. USA, nėra nei vienos lenkiškos valstybės išlaikomos mokyklos, jas išlaiko lenkų bendruomenė. Rusijoje yra tik 8 valstybės išlaikomos lenkiškos mokyklos.
  Lenkiškų mokyklų nusikalstamas valstybinis finansavimas yra žiaurios lietuvių kilmės „ tuteišų“ polonizacijos faktas, kurie kalba ne lenkiškai “po prostu“. Tuteišų polonizacija yra lietuvių savižudybė, o tai prieštarauja Dievo valiai.
  Lietuvoje yra tik dvi tautinės mažumos – karaimai ir totoriai, neturi išorinės valstybės. Tautinės mažumos Europos Sąjungoje turi išimtines teises, todėl darome Lietuvai meškos paslaugą neatsargiai vartodami terminą „tautinė mažuma“ vietoje tautinė grupė,bendruomenė.
  Lenkai Lietuvoje, kurie įžūliai, chamiškai laksto su tautine Lenkijos vėliava ,yra Lenkijos piliečiai ar ne? Jeigu jie yra Lietuvos piliečiai, tai lenkiškų vėliavėlių viešas brukimas yra Lietuvos pilietybės atsisakymo aktas . Kas juos klaidina? Rusijos spectarnybos, marionetes tomaševskiai. Lenkų ir rusų tautinės grupės atsirado okupacijų metu, todėl yra lietuvių priverstinės asimiliacijos baudžiamųjų bylų objektas.
  Pagarbiai Arvydas Damijonaitis

 12. Žemaitis:

  Lenkų imperialistiniai kėslai finanansuojami JAV lenkų išeivijoje sukurto Armijos krajovos veteranų(kurie seniai išmirę) rėmimo fondo, kuris kasmet sutrenka Pilsudskio gimimo (kovo) mėnesyje surekna specialių tautinės vienybės akcijų metu surenka po 15 ir daugiau milijonų dolerių ir po 10tonų medikamentų ir juos padalinę į tris dalis siunčia į Vilniaus, Gardino ir Lvovo “SAVAS- LENKIŠKAS ŽEMES” Armijos krjaovos kariuomenės pogrindinei veiklai, aktyvios polonizacijos vykdymui. Prie Varšuvos įkurtame AK štabo mokykloje kasmet iš kiekvienos Vilniaus, Gardino ir Lvovo sricių po 160 pogrindininkų apmokomi trumpalaikiuose kariniuose parengimuose. Ir Tamoševskis su savo sėbrais remimami iš to paties fondo.Lenkijos Vyriausybė ir JAV lenkų AK veteranų rėmimo fondas derindami bendrą vadovavimą ir finansavimą labai aktyviai vykdo polonizavimą tų kraštų ir ne tik tų, bet ir Slovakijoje, Čekijoje, Lenkai lendair į Karaliaučių, jie sudarė “draugišką” sutartį su Kaliningrado Apskr.valdžia dėl LENKIŠKO sukultūrinimo ir suturistinimo visos Kaliningrado srities… Taip kad artimiausiu metu Donelaičio ir kitų mūsų prūsų kilmės minėjimai greitai baigsis, VISOJE Kaliningrado srityje LIGI NIDOS bus galinga lenkiška įtaka- polonizacija. Tomaševskiai – tai Imperialistinės Lenkijos valdžios įrankiai.Ir mūsų Saugumo komitetats leidžia NEBAUIDŽIAMAI jiems veikti. Jei lietuviai panašiai veiktų Lenkijoje, seniai būtų lenkų valdžios suriesti į ragą. O mūsiškiai NUOLAIDŽIAUJA IR LEIDŽIA LENKAMS SIAUTĖTI, NET AUTONIMINES – ATSISKYRIMO MINTIS PUOSELĖTI, KAS PRILYGSTA LIETUVOS SKALDYMUI IR VALSTYBĖS GRIOVIMUI. Nei Prezidentė, nei Saugumas, o tuo labiau padlaižiai Vyriausybės ministrai – nesiima rimtos kovos su Lietuvos Valstybės griovėjais – tomaševskininkais ir panašiais , kitų užsienio žvalgybų ir tarnybų veikėjais rusais ar kerštingaisiais save išsirinkusiais ypatingaisiais žydais, labiausiai įtakojančiais bankinę ir ekonomikos sistemas. Lietuva neturi Tėvynės GYVNIMO SISTEMOS.Nei kariuomenės, nei ginklų, kuriais galėtų apsiginti. Valstybė be savo jėgos, – NIEKALAS: ĮVAŽIUOS RUSŲ AR LENKŲ KARIUOMENĘ VAŽANTIS TRAUKINYS, SUSTOS VIDURYJE LIETUVOS IR PASIBAIGS LIETUVOS NEPRIKLAUSOMYBĖ. Pažiūrėkite, kiek kariuomenės ir ginkluotės turi Lenkija…ir vis didina tą ginkluotę, NES RENGIASI KARUI IR OKUPACIJOMS. DABAR 150,000 LENKŲ GINKLUOTOS KARIUOMENĖS SUKAUPĖ PRIE UKRAINOS IR VISO RYTINIO PASIENIO…AR LENKAI BIJO UKRAINIEČIŲ? NE, NEBIJO. LENKAI RENGIASI ĮEITI Į “SAVAS” ŽEMES- OKUPACIJAI…. GAL IR Į LIETUVĄ.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: