Lietuviškas filmas pirmą kartą pateko į vieną garsiausių kino festivalių (0)

Filmo sustabdyta akimirka

Filmo sustabdyta akimirka

Lietuviškas filmas pirmą kartą dalyvaus viename prestižiškiausių pasaulio kino festivalių, kuris rugsėjo 20–28 d. vyks Ispanijos San Sebastiano mieste. Tai – debiutinis režisieriaus Igno Jonyno filmas „Lošėjas“.

Jame pagrindinius vaidmenis atliko aktorius Vytautas Kaniušonis ir Los Andžele vaidinanti lietuvių menininko Jono Meko dukra Ona Mekas. Filmo scenarijų režisierius sukūrė kartu su filosofu ir rašytoju Kristupu Saboliumi.

„Lošėjas“ tapo pirmuoju Baltijos šalių vaidybiniu filmu, pasaulinę premjerą pristatančiu San Sebastiane, teigiama filmo kūrėjų pranešime spaudai.

Juostoje pasakojama makabriška istorija apie prasilošusį greitosios pagalbos gydytoją Vincentą, kuriam gimsta idėja sukurti su jo darbu susijusį nelegalų žaidimą. Aštraus siužeto istorija su trilerio ir melodramos elementais nagrinėja etinio pasirinkimo klausimus, atskleisdama unikalią sankirtą tarp posovietinio konformisto ir kapitalistinio laimėtojo pasaulėžiūrų.

„Mūsų komandos paruošta labai įvairi filmų programa įdomiais atradimais suteiks malonumą kino publikai. Su didele aistra kuriame šį ambicingą festivalį“, – teigia vieno gausiausiai lankomų San Sebastiano festivalio direktorius Chose Luisas Rebordinos.

„Naujųjų režisierių“ („Kutxa-New Directors“) programoje juosta iš Lietuvos varžysis tarp 16 filmų iš JAV, Izraelio, Prancūzijos, Turkijos, Kosta Rikos, Graikijos, Meksikos, Kinijos, Islandijos, Rumunijos, Ukrainos, Olandijos ir Belgijos.

Nuolatiniai festivalio lankytojai ir kino žinovai iš Lietuvos „Lošėjo“ sėkmę pažymi kaip didelį laimėjimą Lietuvai ir visam regionui. Kino žurnalistė Lolita Bytautė pabrėžia, kad San Sebastiano kino festivalis patenka tarp garsiausių Kanų, Berlyno ir Venecijos festivalių.

„Tai įrodo ir stipri filmų programa, ir dalyvaujančių režisierių bei aktorių vardai, taip pat iš kino garsenybių sudaryta žiuri. Pavyzdžiui, prieš keletą metų „Auksinė kriauklė“ už indėlį į kino istoriją buvo įteikta Robertui de Niro. Todėl tai, kad Baltijos šalių filmas pirmą kartą debiutuoja tokiame festivalyje, yra labai svarbus ir išskirtinis įvykis Lietuvai,“ – teigia kultūros laidų vedėja.

„San Sebastianas yra „Kino pavasario“ programos sudarytojų favoritas dėl atidžiai parinktų filmų įvairovės. Lietuvai šio festivalio partnerystė – didelė garbė,“ – sako „Kino pavasario“ direktorė Vida Ramaškienė.

Kaip tik šiais metais „Kino pavasario“ industrijos konferencijoje „Meeting point-Vilnius“ besilankydamas San Sebastiano festivalio atstovas Robertas Kueto atkreipė dėmesį į „Lošėjo“ sinopsį. Susidomėjęs originalia lietuviško filmo idėja, jis paragino kūrėjus dalyvauti atrankos konkurse.

Jau dešimtmetį San Sebastiane besilankantis Edvinas Pukšta pastebi, kad šiame kino renginyje atrandama daugiausiai naujų kūrėjų vardų. „Pirmą kartą „Naujieji režisieriai“ pristatomi kaip atskira programa. Toks sprendimas patvirtina festivalio ketinimus stipriau išryškinti debiutus ir naujų talentų sklaidą. Į šiuos seansus renkasi aktyvi ir kiną suprantanti publika. Šiemet pagaliau pastebimas ypač svarus San Sebastiano dėmesys Rytų ir Centrinės Europos kinui. „Naujuose režisieriuose“ – net trys filmai iš šio regiono“, – teigia kino apžvalgininkas ir „Kino pavasario“ programos sudarytojas.

„Lošėjas“ – pirmas Lietuvos ir Latvijos bendros gamybos vaidybinis filmas nepriklausomo kino istorijoje, sukurtas bendradarbiaujant kino kompanijoms „Uljanos Kim studija“ ir „Locomotive productions“.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: