Blogeris Zeppelinus. Mūsų problema – veikėjai, kurie elgiasi pagal Poznanės sirgalių pagarsintus lūkesčius (21)

Blogeris ZeppelinusPaskutinis lenkų sirgalių antilietuviškas išpuolis labai aiškiai parodė – koks požiūris į mus vyrauja tarp dalies kaimyninės šalies gyventojų.

Toks įžūlus pranašumo ir paniekos jausmas neatsiranda pats savaime – tai yra ugdymo ir auklėjimo procesų rezultatas.

Tiesiog mandagesni žmonės šio požiūrio viešai ar į akis nereiškia, o paprastesni – užsirašo ant plakato ir parodo su pasididžiavimu.

Bet nematau tame problemos mums.

Neadekvatus savęs, savo šalies galimybių ir realios situacijos suvokimas istoriškai buvo Lenkijos elito bėda. Kurią nūnai užsikrėtė platesni Lenkijos visuomenės sluoksniai.

Tegul maukšlinasi tas „sarmatiškas“ kailines kepures, apsikarsto šoblėmis ir jodinėja ant arklių su prikabintais sparnais iš porolono, įnirtingai baksnodami plastmasinėmis ietimis šiaudines baidykles.

Bumblowskio refleksasBelieka tikėtis, kad realią politiką ten vykdys blaivesnio proto politikai, nei imperinių laikų godose nugrimzdę neadekvatai. Kurie sugebės paversti savo šalį traukos, o ne atstūmimo objektu kaimyninėms valstybėms.

O mūsų problema yra tame, kad lietuvių elito tarpe ganėtinai gausu veikėjų, kurie išties elgiasi pagal naiviųjų Poznanės sirgalių pagarsintus lūkesčius.

Ir bando diegti būtent tokias nuostatas likusiai Lietuvos visuomenės daliai. Vis pagasdindami, kad jei nesiklauspsime prieš lenkų ponus, teks klauptis prieš rusų.

Tuo tarpu aš manau, kad viena pagrindinių Nepriklausomos Lietuvos valstybės funkcijų ir yra užtikrinti, kad lietuviams nereikėtų klauptis prieš jokius svetimšalius ponus.

Užtenka mums ir savų, Seime sėdinčių. Kitaip – kam jie mums reikalingi?

Jeigu nori ne patys vadovauti, o kažkokiems užsienio ponams leisti tai daryti?

Kategorijos: Lietuvos repolonizacijai – ne!, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

21 komentaras

 1. Nepolitikas:

  „O mūsų problema yra tame, kad lietuvių elito tarpe ganėtinai gausu veikėjų, kurie išties elgiasi pagal naiviųjų Poznanės sirgalių pagarsintus lūkesčius.“ Toks tvirtinimas, rodo autoriaus nesuvokimą. Jokio „elito“ – nėra. Yra tik marionetinė Lietuvos valdžia, ir prie jos prisisiurbusių inteligencijos sluoksnis. Jeigu Lietuvoje nebūtų skurdo, lietuvybės menkinimo ir t.t., labai abejotinai kad kas nors išdrįstų pažeminti Lietuvos pilietį. Pvz. 1989 -1991 m. lenkai gaujomis atvažiodavo į Lietuvą apsipirkti, o lietuviai jokėsi iš „pan su torbečka“ , bet jų nežemino. Dabar situacija pasikeitė ir lietuviai važioja į Lenkiją, todėl ir sulaikėm pažeminimo. O ES gėjams, „lenkų korta“ yra labai naudinga – „pjaunąsi“ tautos…

  • prašalaitis:

   Neskaniai skamba ponios kategoriškumas apie autoriaus nesuvokimą dėl termino “elitas”, kurį autorius pavartojo labai vietoje. Mano galva, geriausiai lenkus įvertino Čerčilis savo knygoje apie antrą pasaulinį karą – nepaisant lenkų tautos
   didvyriškumo,mes negalime nematyti jų kvailystės ir nedėkingumo.Tai
   tauta,kurios geriausi,talentingiausi ir drąsiausi atstovai demonstruoja
   šiuos trūkumus beveik visuose valstybinio gyvenimo aspektuose.Garbė
   sukilimuose ir nelaimėse,niekšybė ir gėda triumfo periodu… Tuo viskas ir pasakyta. Kitas klausimas, kokia dalis mūsų elito pasirengusi gulti po lenkų šlėkta ir kas jiems už visus mūsų Konstitucijos pažeidimus yra pažadėta. Tas atsiprašymo parašų rinkimas – tai veidmainystė, tuščias ir nenuoširdus atgailavimas. Tai lenkų valstybės politikos dalis, kuriai bujoti sąlygas sudaro mūsų prostitutai – elitikai.

   • Nepolitikas:

    Taigi : „Neskaniai skamba ponios kategoriškumas apie autoriaus nesuvokimą dėl termino “elitas”, kurį autorius pavartojo labai vietoje.“ Kas „ragavo“ tą elitą? O elitas yra visuomenės išskirtinis autoritetas. Tai gali būti tik Lietuvių Tauta, Lietuvoje. Beje(Lietuvių kalbos žodynas), „ elìtas sm. (2) DŽ, TrpŽ, TŽŽ
    1. geriausi, rinktiniai augalai, sėkla, gyvuliai.; 2. prk. rinktinė visuomenės dalis“. Valdžia yra tik Tautos atstovai, o ne elitas, kadangi privalo tarnauti žmonėms. Na,…nebent geriausi, rinktiniai gyvuliai … 🙂

   • zumzum:

    per kurią vietą tas didvyriškumas? Kad vokiečiams spustelėjus ir negaunant ėsti, buvo prisidėta prie nacių? Lenkai, aplamai yra skystablauzdžiai. Paprastas pvz. kaime, kur gyveno mano senelis, dalis buvo lenkų. Vienas iš jų rinkdavo parašus iš gyventojų, kad mišios būtų laikomos pirmiausia lenkų kalba, o po to lietuvių. Gaudavosi viskas paprastai. Senelis duodavo gerai į nosį parašų rinkėjui ir suplėšydavo parašų lapus. Taip ir vyko viskas lietuvių kalba.

 2. čiabuvis:

  Kaip visada taikliai, Didžkukuli!

 3. Li Bo:

  Buvau Lenkijoj kelis kartus. Normali šalis ir jos gyventojai. Visokių yra, kaip ir Lietuvoj. Nepajutau jokio negatyvo, nukreipto lietuvių pusėn. Viskas, ką čia priverkšleno fašistuojantis cepelinas, yra pritempta ar prifantazuota. Ans yr gabus kurt baubus.

  • Selis:

   Ka dar papasakosi? Manai cia kazkam idomu tavo nusisvaigimai, manai apdurninsi cia ka nors? Ne i delfi pakliuvai. Zinom mes tokius kaip tu kaip nuluptus, tolerastus pyderastus. Jiems mat visi aplink geruciai angeliai, psekai visi geruciai, pyderai visi saunuoliai, negrai visi darbstus ir protingi, o tik stai litvinai vieninteliai fasistuojantys ksenofobai, kaimo bomzai, apsikabine alaus bambali ir treciojo reicho veliava. Tokiems kaip tu niekad nedaeis i galva. Ar tai olandas “tolerancija” skleis nuoga subine, ar tai pseku sovinistai tyciosis is lietuviu, vistiek jie maladiec ir taskas.

 4. antanas:

  Gerokai supaprastintos realybės refleksija. Lenkijos, kaip ir Turkijos nacionalizmas ir ekspansionizmas yra skatinamas JAV, nes šios šalys yra ruošiamos būsimam konfliktui su Rusija ir Rusijos suskaldymui. Iš čia išplaukia Lenkijos ekspansionistinės tendensijos, svajonės apie Lenkiją nuo “jūros iki jūros”. Čia ir Sikorskinio fašizmo šaknys, vergiškas JAV piliečio Adamkaus nuolankumas ir lietuviškų parsidavėlių linkevičių-bumblauskų šiknalaižystė.

 5. antanas:

  Manau, kad mūsų sąjungininkai priešinantis lenkiškam fašizmui yra Ukraina, Baltarusija-valstybės, kurioms lenkija
  reiškia teritorines pretenzijas, dalina “lenko kortas”, skatina antivalstybines organizacijas. Tolimesnėje perspektyvoje sąjungininku mums taps Rusija, kurios karinis konfliktas su Lenkija ateityje įžvelgiamas. Vokietija
  kol kas yra JAV okupuotas kraštas, todėl vargu ar reikš artimiausiu metu teritorines pretenzijas Lenkijai, kuriai
  Stalinas dovanojo didžiules Vokietijos ir Rytų Prūsijos teritorijas, kurios niekada istoriškai Lenkijai nepriklausė.

  • Li Bo:

   Eina sau… Iš kur tu, Antanai, iš kokio kaimo, ar ligoninės?

   • antanas:

    “Iš ligoninės” buvo tie, kurie pardavė strateginę įmonę “Mažeikių naftą” “strateginiam partneriui”, o realiai-priešui Lenkijai, kurie vyko į Varšuvą dalyvauti lietuvių genocido vykdytojams vilkams ir lupaškoms teikiant po mirties ordinus, atsiprašinėjo nežiania už ką aršiausio Lietuvos priešo r.sikorskio.

  • LosAngeles:

   Idomiai Antanai pastebejote… Ir panasu kad visiskai teisingai: Vokietija po siai dienai yra okupuota. O kad ji jau nekeltu galvos, visus tuos okupacijos metus buvo intensyviai ir stabiliai dirbama. Taigi teritoriniu pretenziju, bent jau kol kas, is jos puses panasu nebus. Del Ukrainos ir Baltarusijos tai velgi su jumis reiketu sutikti. Sios salys- ne siaip musus sajungininkai. Jos musu istorija. Glaudziau su jais bendradarbiauti yra butina. Tuo labiau kad Baltarusija dar priedo ir musu kaimyne. Geri santykiai su ja butini.

 6. Selis:

  Nu ir ka tas gerb. Antanas tokio baisaus pasake?

 7. Seliui:

  Libaobabas yra pataloginis tolerastas, todėl sapalionės yra vertos tik užuojautos…

 8. antitalibas:

  Ukio ministerijos disidentas eme vel bloga rasyti:) Juokinga, jeigu nebutu graudu:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: