Žemės nepardavimo užsieniečiams referendumo iniciatyvinė grupė įregistravo prašymą VRK (18)

Rugpjūčio 1 d. Lietuvos Respublikos piliečių iniciatyvinė grupė siekianti, kad būtų užkirsta galimybė Lietuvos žemę išparduoti užsieniečiams,  Lietuvos Respublikos Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) įteikė prašymus įregistruoti iš 31 asmens sudaryta referendumo rengimo grupę ir pateikė visuotiniam privalomom referendumui teikiamo konstitucinio įstatymo projektą.

Piliečių iniciatyvinės grupės vardu į VRK reikiamus dokumentus įteikė piliečių iniciatyvinės grupės koordinatorius, ūkininkas ir žurnalistas Pranciškus Alfredas Šliužas ir iniciatyvinės grupės narė Rita Jusienė.

„Dabar  lauksime dvi savaites. Tuomet vyks posėdis ir komisija spręs ar leis skelbti tokia formuluote referendumą, ar ne. Jei taip – mažiausiai 15 iniciatyvinės grupės narių turės prisiekti ir pasirašyti. Formuluotę redaguos teisingumo ministerija ir keli universitetai. Ir jei viskas gerai dar po savaitės jau turėsime rinkimo lapus. Laukime žinių“, – sakė viena iš iniciatyvinės grupės narių Elona Stasiūnaitė.

Piliečių iniciatyvinė grupė privalomajam referendumui paskelbti VRK pateikė referendumu priimti skirto konstitucinio įstatymo projektą. Šiuo konstitucinio įstatymo projektu siūloma:

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9-ąjį straipsnį išdėstyti taip:

Svarbiausi valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami visuotiniu referendumu.
Visuotinį referendumą gali skelbti Lietuvos Respublikos Seimas paprasta Seimo narių balsų dauguma. Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 7% rinkimų teisę turinčių piliečių, dalyvavusių paskutiniame visuotiniame įvykusiame referendume.
Visuotiniu referendumu priimtos nuostatos keičiamos tik visuotiniu referendumu.
Referendumo skelbimo ir vykdymo tvarką nustato įstatymas.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 147-ąjį straipsnį išdėstyti taip:

Sumanymą keisti ar papildyti Lietuvos Respublikos Konstituciją turi teisę pateikti Seimui ne mažesnė kaip ¼ visų Seimo narių grupė arba ne mažiau kaip 7% rinkimų teisę turinčių piliečių, dalyvavusių paskutiniame visuotiniame įvykusiame referendume.
Nepaprastosios padėties ar karo padėties metu Konstitucija negali būti taisoma.   

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 47-ąjį straipsnį išdėstyti taip:

Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.
Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės,  valstybinės ir bendruomeninės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai, o pramoninis išteklių panaudojimas leidžiamas tik pritarus visuotiniam referendumui.
Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje.
Žemės sklypai Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei tik jos diplomatinėms bei konsulinėms įstaigoms įkurti.

Šių metų rugpjūčio 24 d. 11 val. Lietuvos piliečių referendumo dėl žemės nepardavimo užsieniečiams iniciatyvinė grupė Kauno sporto halėje ketina sušaukti Lietuvos Žemės gynėjų suvažiavimą. Suvažiavimo tikslas – sutelkti visų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių Lietuvos piliečių jėgas siekiant visuotinio referendumo surengimo šiais neatidėliotinais klausimais.

„Tai yra 26 ar 27-as bandymas surengti referendumą iš apačios, nė vienas iš jų nebuvo sėkmingas, tad žinome kaip yra sunku surinkti 300 000 piliečių parašų, tačiau manome, kad bendromis pastangomis žadindami tautą kovai už patį švenčiausią lietuviui dalyką – mūsų protėvių Žemę, sugebėsime įveikti šį sudėtingą barjerą ir priversime valdžią įsiklausyti Lietuvos piliečių nuomonę“, – Alkas.lt portalui sakė vienas iš piliečių iniciatyvinės grupės narys, Tautininkų sąjungos vicepirmininkas Julius Panka.

Parduoti žemę užsieniečiams Lietuva įsipareigojo stojimo į ES sutartimi, tačiau buvo sutarta dėl pereinamojo laikotarpio, kuris pratęstas jau du kartus.

Jei šio referendumo surengti nepavyks tai nuo 2014-ųjų gegužės 1 d. Lietuvoje žemę galės įsigyti bet kurios ES valstybės pilietis.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

18 komentarų

 1. jeee:

  Neaprduoti jokiais budais, Net visą LT nupirkti kokiam nors magnatui yra vienas juokas. Prarsim -emę, prarasim paskutinį valstybingumo bastioną.

 2. Vokak:

  Tautiečiai, jei parduosit Lietuvą, bus, kaip su Palestina. Palestiniečiai irgi pasigviešė žalių popiergalių, o dabar turi, ką turi.

 3. Kaimas:

  Parduoti. Uz gera kaina – kodel ne

  • Uz fiat? Popierelius?:

   Mes turim tureti privilegiju savoje zemeje. Antraip zeme nebe musu.
   Bet problema kita- teise buti NT savininku turi buti suteikiama tik fiziniamn, o ne juridiniam asmeniui. Antraip visos pastangos del referendumo perniek- steigi imone LT, perki zeme ir valdai. Is esmes jau visa Lietuva taip ir valdoma.

 4. kuklukslkan:

  Paruoškite bent kokius “ŠAUKIMUS”, kad būtu galima atspausdinti ir pakabinti kurnors ant stulpų, laiptinių, į pašto dėžutes kad būtu galima įmesti. Ir įdėkite čia Alke, kad būtu galima nukopijuoti ir atspausdinti. Kaip kitaip žinią pavišinsit? Aš asmeniškai nupirksiu kelis pokus popieriaus, atspausdinsiu ir paskleisiu, manau be manęs dar atsiras ne vienas toks neonacis….

  Labai gerus Šaukimus ir Kvietimus sukuria LTC, su jais pabendraukite, nes vien tekstas nebus akį pritraukiantis dalykas….

 5. LTC:

  Indenai irgi pardavinejo savo teritorijas. Dabar jie gyvena rezervacijose.

 6. Amelija:

  Vienas referendumo grupės narys – Lenkų rinkimų akcijos sąraše išrinktas Visagino tarybos narys Rimantas Kumpis, teistas už dokumento suklastojimą. Pusė iniciatorių – nepatekę į Seimą su marginalinėmis partijomis. Tikras Lietuvos garsenybių sąrašas.

  • tikras lietuvis:

   Pati, aišku, už tai, kad lietuviai liktų be savo žemių? 😉

  • dzūkas:

   Pradinė informacija pritrenkia…Kodėl lenkai nenori žemės pardavimo užsieniečiams?

  • Jūratė:

   Aišku, susiteršusių asmenų dalyvavimas tokioje misijoje yra didelis minusas. Grupėje turėtų būti tik nepriekaištingos moralės žmonės. O tokių asmenų dalyvavimas sukelia daug abejonių pačia idėja. Kyla visiems klausimų – gal susukti čia kažką tikisi, gal kažkokios asmeninės naudos mūsų visų rankomis, jei žmogus linkęs machinuoti, kodėl jis turi neprisidirbti vėl? Susiteršusių asmenų dalyvavimas organizacinėje veikloje gali tapti referendumo pralaimėjimo priežastimi. Iniciatyvinė grupė turėtų į tai atsižvelgti, dėl skaidrumo turi būti paviešinti visi iniciatyvinėje grupėje dalyvaujantys asmenys.

 7. Nepolitikas:

  Šitas referndumas : „Žemės nepardavimo užsieniečiams“ yra apgaulė. Paaiškinsiu kodėl. Autoriai pateikė(9 str., bei 147 str.): „Visuotinį referendumą gali skelbti Lietuvos Respublikos Seimas paprasta Seimo narių balsų dauguma. Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 7% rinkimų teisę turinčių piliečių, dalyvavusių paskutiniame visuotiniame įvykusiame referendume.“ Taigi juridiškai ką reiškia „dalyvavusių paskutiniame visuotiniame įvykusiame referendume“? Tai yra prievarta piliečiams „būtinai dalyvauti“, ir diskriminacija nedalyvavusiems, jų „nereikia atsiklausti“, nors Konstitucijoje įtvirtintas principas – „VISUOTINE, LYGIA, TIESIOGINE“. Taigi turi būti: „ne mažiau kaip 7% turinčių rinkimų teisę“, be jokių apribojimų. Konstitucija nenumato %. Turi būti tikslus skaičiai, ar trupmena. Pvz. „ne mažiau kaip 3/4 Lietuvos piliečių, turinčių rinkimų teisę“. Procentėliais tik gyvulius skaičiuoja. Tu pačių turi būti „reikalavimo pateikimo laikotarpis“, per kiek mėnesių piliečiai turi apsispręsti dėl reikalavimo(parašų rinkimo laikas). Kad įstatymais negalima butų pakeisti(pvz. nustatyti 10 dienų ). O dėl 47 str. išviso yra nesąmonė. Reikia išdėstyti tiksliai visiems laikams, kad neatsirastu konstitucinių dvasių.
  Panašiai taip : 47 straipsnis
  „Lietuvos Respublikai išimtine nuosavybės teise priklauso: žemės gelmės, taip pat valstybinės reikšmės vidaus vandenys, miškai, parkai, keliai, istorijos, archeologijos ir kultūros objektai.
  Lietuvos Respublikai priklauso išimtinės teisės į oro erdvę virš jos teritorijos, jos kontinentinį šelfą bei ekonominę zoną Baltijos jūroje.
  Žemę, vidaus vandenis ir miškus įsigyti nuosavybėn Lietuvos Respublikoje gali tik Lietuvos Respublikos piliečiai.
  Pramoninis išteklių panaudojimas leidžiamas tik pritarus visuotiniam referendumui ir tik Lietuvos Respublikos ūkio subjektams.“

  Žemės sklypai nuosavybės teise įstatymų nustatyta tvarka ir sąlygomis gali priklausyti užsienio valstybei – tik jos diplomatinėms ir konsulinėms įstaigoms įkurti.
  Autoriai, nesupranta suverenitetą, atskiria LR Valstybę nuo LR piliečių, antai: „Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai Lietuvos Respublikoje nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos PILIEČIAMS ir VALSTYBEI.“Ar jie jau nori ir parkus privatizuoti?…Sukčiai

  • Jūratė:

   Formuluotes aišku reikėtų taisyti, pasitelkus įžvalgius galbūt teisinėje sistemoje dirbančius specialistus, kuriems paprasčiau būtų įžvelgti dviprasmybes ir dėl prastų formuluočių išplaukiančias grėsmes, kurių paprasti žmonės, apimti emocijų, net nepastebėtų ir taip prabalsavus susidarytų dar viena “skylė” ar “spraga” kažką susukti ir prasukti. Juk ne to visi norime. Bet iš kitos pusės, jei toks gudrus, tai kodėl nedalyvauji iniciatyvinėje grupėje ir nepareiški savo pastabų, o karksi čia kritikuodamas, čia nereikalinga tavo kritika, ji reikalinga ten, kur viskas kuriama. Buvo kviečiami dalyvauti visi be apribojimų. Iniciatyvinei grupei labai reikia žmonių su tokia įžvalga.

 8. Atgalinis pranešimas: Šiandien Vilniaus Vingio parke šaukiamas Žemės gynėjų susitikimas (video) | Alkas.lt

 9. Atgalinis pranešimas: Referendumo dėl žemės iniciatoriai VRK įteikė patikslintus dokumentus (video) | Alkas.lt

 10. Atgalinis pranešimas: VRK įregistravo Žemės nepardavimo iniciatyvinę grupę | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: