Blogeris Zeppelinus. Olandas pasipriešino katalikų homofobijai. Visa tolerancijos ideologija tilpo… viename užpakalyje (54)

Blogeris ZeppelinusBelaukiant Gėjų parado ir susietų Baltic Pride renginių man buvo kilusi mintis:

– Nejaugi niekas iš visų tų suvažiavusių homoturistų nepanūs parodyti ko nors tokio, ką jie yra įpratę demonstruoti tokių renginių proga savo šalyse?

Nejaugi visiems pavyks nugalėti prigimtį ir nepademonstruoti tolerantiško auklėjimo išugdyto padidinto tolerantiškumo, pagarbos kitokiai nuomonei bei svetimai kultūrai?
Būsiu atviras – man buvo sunku tuo patikėti. Tiesiog todėl, kad šiek tiek domiuosi tais reikalais nugalėjusios tolerancijos šalyse. Ir turiu šiokį tokį supratimą, ko galima tikėtis iš tenykštės publikos.

Ir ką jūs manote? Kaip į stebuklingą krištolinį rutulį būčiau pasižiūrėjęs.

Pradžioje socialiniuose tinkluose, o vėliau ir žiniasklaidoje nuvilnijo žinia apie itin tolerantišką akciją prieš homofobiją.

Pasirodo, į Paradą skubanti Nyderlandų piliečių šeimynėlė pakraupo, išvydusi prie Arkikatedros stovinčių pagyvenusių giedorėlių būrelį, vadovaujamą monsinjoro A.Svarinsko.

Mat pastarieji savo giesmėmis bandė išmelsti Aukščiausiojo pasigailėjimo ir atleidimo nusidėjėliams, žygiuojantiems Gedimino prospektu, su Katedros pusėn atsuktais pasturgaliais.

Tolerancijos monumentasAršiausiai elgėsi dvidešimtmetis jaunuolis, kuris pradėjo angliškai plūsti prie tokios agresijos nepratusius ir apstulbusius giesmininkus.

Pamatęs, kad jo įžeidžių ir piktų žodžių katalikai neišsigando, jis nusprendė pamokyti juos tolerancijos tiesioginiu veiksmu. Taip, kaip tai įprasta homoparadų metu jo šalyje.

Trumpiau sakant, jis pasisuko nugara į nustėrusius giesmininkus, nusimovė kelnes, nusismaukė ne itin švarius apatinius, plačiai prasižergė ir pasilenkęs iki grindinio įžūliai atkišo jų panosėn… nuogą pasturgalį.

Su ne itin įspūdingais nukarusiais kankolais ir kyšančia prilipusio šikpopieriaus skiaute.

Tokioje pozoje jaunuolis stryksėjo ilgiau, kaip pusę minutės, vis atsukdamas savo užpakalį taip, kad kuo daugiau žmonių jį pamatytų.

O žiūrovų buvo išties nemažai.

Primenu, kad veiksmas vyko šeštadienio vidurdienyje, prie pat įėjimo į Katedrą, kur būriavosi nemažas tikinčių jų būrys.

Liudininkai buvo priblokšti tokio neįtikėtino įžūlumo, nepagarbos bei chamiškumo, kurį jų akivaizdoje demonstravo plikašiknis kovotojas su homofobija.

Visi pradėjo dairytis policijos, bet – savaime suprantama – jos nebuvo. Nes visi pareigūnai saugojo Paradą ir jo dalyvius nuo nemalonaus vilniečių dėmesio.

Pirmos atsipeikėjo moterys, kurios pradėjo raginti vyrus sulaikyti suįžūlėjusį tolerancijos skleidėją, jau spėjusį užsimauti kelnes ir ketinantį išdidžiai pasišalinti su atliktos pareigos jausmu.

Smurtauti niekas nenorėjo, todėl bandantis pasipriešinti tvirtoms senukų katalikų rankoms tolerantiškasis jaunuolis buvo įstumtas į Katedrą. Kur ir buvo išlaikytas, kol pagaliau teikėsi atvykti iškviesta policija.

Sulaikiusi jaunąjį subinės demonstruotoją, kuris jautėsi dėl to labai nustebęs. Mat jo supratimu, tikintys katalikai yra visiškai teisėtas viešų patyčių objektas ir negali net įsivaizduoti, kad už tokius tolerantiškus veiksmus būtų galima bausti, o ne girti.

Michiel HenninkŠią įvykio dalį nufilmavo liudininkai.

Jūs galite išvysti vaizdo įrašą čia – http://tv.lrytas.lt/?id=13749554491372686710 .
Trukmė – 3 min. 23 sek.

Pats įvykis spaudoje aprašytas žemiau esančiuose straipsniuose:

Delfi: Akibrokštas – olandas Katedros aikštėje išsirengė nuogai prieš kunigą Svarinską

Lietuvos Rytas: Maldą už šeimą prie arkikatedros nutraukė nuogas olando užpakalis

Kauno diena: Įžūlumas – olandas Katedros aikštėje prieš monsinjorą Svarinską išsirengė nuogai
————————

O dabar keli pamąstymai, apie to 20 mečio Olandijos piliečio poelgį. Jo vardas, kaip teigiama straipsniuose, yra Michailas Hennik.

Realybėje tas vardas rašosi kiek kitaip – Michiel Hennink.

Michiel HenninkTai ponaitis, studijuojantis iškart dvi bakalauro programas – ekonomiką ir TEISĘ Roterdamo Erasmus universitete.

Laisvalaikiu dar besidarbuojantis programos vadovu nevyriausybinėje organizacijoje ProDemos, kurios veikla – tik nenugriūkite nuo kėdės – demokratijos ir teisinės valstybės plėtra.

Hmm, tikrai įdomų supratimą turi tas jaunuolis apie demokratiją ir teisinę valstybę.

Štai to užpakaliu toleranciją skleidžiančio veikėjo veikla socialiniuose tinkluose:

FB profilis-
Michiel Hennink Facebook, G+-sas-Michiel Hennink G+ ir Twitteris Michiel Hennink Twitter

Įdomu štai kas.

Panašu, jog tas politikos, ekonomikos bei teisės mokslų ragavęs, teisinę valstybę & demokratiją plėtojančioje kontoroje besidarbuojantis, spaudoje aktyviai besireiškiantis studentėlis yra tvirtai įsitikines dviem dalykais:

– kad iš katalikų galima atvirai tyčiotis, visiškai nebūtina gerbti ar bent pakęsti jų įsitikinimų ir pažiūrų;
– kad viešoje vietoje, greta šventovės, esant miniai žmonių galima apsinuoginti ir demonstruoti lytinius organus bei pasturgalį. Kuris, panašu, nebeužilgo irgi įgaus lytinio organo statusą.

Reikia suprasti, kad tai yra normalus Nyderlanduose tolerantiškos elgsenos modelis, įsisavintas bei demonstruojamas prestižinio Erasmus universiteto Roterdame studento?

Ir kai Lietuvoje bus pasiektas bent panašus tolerancijos lygis, mūsų studentai elgsis taip pat?

O labiausiai mane pritrenkė ši aplinkybė:

Juk visas šis tolerantiškas plikų subinių cirkas vyko ne tik lietuvių minios, bet ir jaunuolio …tėvų ir jaunesnės sesutės akivaizdoje.

Ir jie ramiai, džiaugsmingai ir net pritariančiai stebėjo, kaip jų atžala plūsta prie savo šventovės susirinkusius giesmininkus, kaip jis nusimauna kelnes, kaip tabaluoja kankolais ir rodo neplautą šikną žmonių miniai pagrindinėje svetimos sostinės aikštėje.

Tėvas įsikišo tik tuomet, kai pasipiktinę lietuviai bandė sulaikyti jo tolerantišką sūnaitėlį. Ir tik tam, kad jį apginti. Jam neužkliuvo sūnaitėlio maskatavimas kankolais mažametės sesutės panosėje ir viešas nuogo užpakalio demonstravimas.

Kaip jums patinka toks tolerantiškas vaikų auklėjimas, atitinkantis Šalaševičiūtės&Valiukevičiūtės brukamų juvenalinių įstatymų dvasią?

Nežinau, kaip jums, gerbiamieji, bet man tolerancijos tokiai elgsenai nepakanka. Jei mano dvidešimtmetė atžala pabandytų viešai mano akivaizdoje padaryti bent ką panašaus į tai, ką išdarinėjo Michielis Henninkas – pločiau į ausį taip, kad galva nuo pečių nulinktų.

Ir tegul paskui Vaikų teisių apsaugos tarnyba atima iš manęs tėvystes teises, bet yra dalykų, kurių tikrai nepakęsčiau, nepaisant viso išties neeilinio man būdingo pakantumo.

Bet keisčiausias gandas atsklido iš gerbiamo Nerijaus Ulčino feisbuko.

Yra teigiančių, jog to užpakaliu už toleranciją kovojančio jaunuolio tėvas yra ne šiaip į Gėjų Paradą atsibraklinęs olandų turistas, bet… Nyderlandų Ambasados Lietuvoje antrasis sekretorius.

Nežinau, kiek tame tiesos, bet jeigu tai išties yra taip, tai Užsienio reikalų ministras ponas L.Linkevčius turėtų nedelsiant atsiprašyti imtis priemonių.

Kad užsienio diplomatas, kurio auklėti šeimos nariai jo akivaizdoje leidžia sau tokius dalykus mūsų sostinėje, išvyktų atstovauti savo šaliai ir skleisti tolerancijos kur nors kitur.

Kokioje Saudų Arabijoje ar pan.

Ten jo sūnų ir kitus šeimos narius greit išmokys pagarbos kitoms kultūroms. Jei jie sumanys pakartoti tai, ką mes matėme Katedros aikštėje vakar.
————————
Ir pabaigai.

Įtariu, jog šis kovos su homofobija žygdarbis, kurį atliko Michiel Hennink, po galutinės tolerancijos pergalės bus kažkaip įamžintas.

Tai jau dabar siūlau savo projektėlį būsimam Tolerancijos Monumento konkursui (žr. iliustraciją aukščiau).

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .

54 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  Tą subinę su kankolais užsienio ambasadų, finansavusių UAB pederastai viešą orgiją, atstovas parodė, iš tiesų, Grybauskaitei, Butkevičiui, Gedvilui ir Skverneliui.
  Taip jiems ir reikia.

 2. A:

  Tėvukui turi būti mandagiai pasiūlyta palikti šalį.

 3. Inga Baranauskienė:

  Manau, šiuo atveju visai nesvarbu, ar užpakalio rodytojo tėvelis dirba ambasadoje, ar kur kitur. Nyderlandai kaip valstybė rėmė gėjų paradą (ambasadorius, kiek pamenu, dalyvavo), be to, jeigu valstybės šveitimo sistema išauklėja tokius užpakalio rodytojus ir atitinkamus jų tėvelius, tai valstybei tenka tam tikra moralinė atsakomybė. Monsinjoras Svarinskas – ne šiaip koks ortodoksalus katalikų kunigėlis. Jis disidentas, už žmogaus teises (tiras, o ne tą parodiją, kuria jos yra virtusios šiandien) yra ne vienerius metus praleidęs už grotų. Ir jis visuomet lieka ištikimas sau ir savo principams – nesvarbu, ar reikalas liestų musulmonę Eglę Kusaitę, ar pagonius Pilėnų gynėjus, kuriuos vienas tos itin progresyvus istorikas Darius Baronas užsimojo sumenkinti iš perdėto katalikiškumo (būtent Svarinskas tada nepagilėjo jam ganytojiškos pylos). Todėl, net ir nebūdama katalike, gerbiu šį žmogų bei jo bendražygius, ir manau, kad jų viešas įžeidinėjimas yra įžeidimas visai Lietuvai.
  Taigi IMHO Nyderlandai kaip valstybė ir pats jos naujasis karalius turėtų atsiprašyti mūsų už tokį savo valdinio elgesį. Ir ne mažiau.
  Gal kas galėtų paorganizuoti laiško parašymą ir atitinkamai piketą prie ambasados?

 4. Vilmantas Rutkauskas:

  Šaunuolis !
  Pagarba ir tėvams, palaikiusiems sūnų.

  • A:

   Jei toks pasisveikinimas atrodo šaunus, tai nueik prie Nyderlandų ambasados ir pasveikink juos taip pat. Taip pat pasveikink ir Nyderlandų karalių.

  • z:

   Neimk visko į burną .Matomai, Vilmantai, kad neseniai lauktuvėms atvežtas košerinis maistas iš už Atlanto buvo švogerioko apnuodytas, kad iš Rutkausko virtai Rurkausku.

   • tikras lietuvis:

    Krivi,
    neapstok Rutkausko už tai, kad jis nesusilaikė nepakirkinęs senų lietuvių priešų.
    Pats, piauniai :), meldiesi prie savo išdrožtų bambukų, todėl irgi esi menkas krikščionis – suprask ir kitą tokį patį.

    • z:

     Na ir suliginai. Čia seni lietuviai neprieko O del to ,kad šitaip baisiai bekeikdamas europą ir jos kryžeivius vilmantas išsidavė.Vos tik vienas kryžiokas parodė savo subinę, pagonis Rurkauskas tuoj išdavė Lietuvą pareikšdamas pagarbą.
     Man t.l Lietuva ir jos teritorinis vientisumas yra aukščiau visų religijų, tad neligink šito rurvaikio su manimi.Jakši.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Matai, Romos religiniai apsėstieji giedoriai su pagyvenusiom davatkom nepaiso įstatymų – susirenka viešoje erdvėje ir pavojingai mojuoja kryžiais – negavę net jokio leidimo. Be to, viešoje erdvėje kursto RELIGINĘ NEAPYKANTĄ ir provokuoja nekaltus praeivius – rodyti jiems subines, įvairias pirštų kombinacijas, apkeikti-prakeikti, spjaudyti ir t.t.

  • tikras lietuvis:

   Macepe,
   pripažink – ne laiku ir ne vietoj tai parodė. 🙂
   Jei tai būtų per valstybės dieną, tada būtų pats tas.
   Bet ir tai, kada atsibastėlis užsiima tokiais dalykais, net jei jis ir būtų teisus, nereikalinga – reikia tam svetimšaliui duoti, kad pamirštų kelią į Lietuvą, nes Lietuva – TIK lietuviams! O jei kas atvažiavo pasisvečiuoti, tai tegul laikosi svečiams būdingo mandagumo, kitaip – pendelis į subinę ir baslys per nugarą. 🙂

 5. Nepolitikas:

  Jo, įvykis….ES – Gėjų sąjunga…
  Dėl iliustracijos „Tolerancijos Monumento konkursui“: trūksta numautų kelnių, ir personažų, iš vienos pusės Aušros Pavilionienės, iš kitos Žilinsko(abudu grakščiai, pasilenkus prilaiko kelnės. O už galvos stovi tolerancijos Deivė, pati…. . Kur jį pastatyti, manau visi žino. Manau dabar turi būti visiems aišku, kad visos nevyriausybinės organizacijos yra gėjų „klubai“ („Laisvalaikiu dar besidarbuojantis programos vadovu nevyriausybinėje organizacijoje ProDemos, kurios veikla – tik nenugriūkite nuo kėdės – demokratijos ir teisinės valstybės plėtra.“) o teisėsauga („ekonomiką ir TEISĘ Roterdamo Erasmus universitete.“) – gėjų pramoga. Gaila, bet Svarinskui sugrįžo, jo „„Mums nesvarbu, ar mūsų teiginiai melagingi, ar ne. Jei ir melagingi, tai mes juos naudojame etiškai geram tikslui“. Bet aš jį pradėjau gerbti už pilietiškumą. Tarp kitko, gal Alkas gali parašyti, kur buvo DK ir ypač Varkala?

 6. LosAngeles:

  Nu ka, dar vienas irodymas kokie tolerancijos skleidejai yar tolerantiski. Taigi, kai isigales ir pramus savo teises, vat tada suzinosime tikra tolerancijos zodzio reiksme…
  Del monumento tai uzskaityta. Autorius zvelgia tolyn i prieki ir supranta situacija. Kazkada to reikes, vat projekteli mes jau ir turime. Puiku, uzsidirbsime pliusa 🙂
  Ministeris turbut paminetas ne be reikalo. Valdzia turetu imtis kazkokiu priemoniu, jei ji tikrai valdzia. Ir susimastymui visiems skaitantiems: tevelis mato ir dziaugiasi savo sunaus ‘tolerancija’ viesoje vietoje uzsienio valstybeje… Ar tikrai ir mes norime savo vaikus akleti tokios ‘tolerancijos’ dvasia? Ar tikrai tai turetu buti mums pavyzdys?

 7. erikas komentuotojui „Auksiniam kardui“:

  Palaikau Inga Baransuskienę. Kalbant apie liberalų požiūrį ir iš liberalaus požiūrio plaukiančią, sakyčiau, pabrėžtą toleranciją, susidaro įspūdis, kad fundamentalios vertybės nurašomos kaip niekinės dėl tingėjimo gilintis į postmodernistinę problematikos ištakas. Apsiribojama XX amžiaus antros pusės tekstais.

 8. erikas:

  Atsiprašau, čia ne „Auksiniam kardui“.
  Palaikau Inga Baransuskienę. Kalbant apie liberalų požiūrį ir iš liberalaus požiūrio plaukiančią, sakyčiau, pabrėžtą toleranciją, susidaro įspūdis, kad fundamentalios vertybės nurašomos kaip niekinės dėl tingėjimo gilintis į postmodernistinę problematikos ištakas. Apsiribojama XX amžiaus antros pusės tekstais.

 9. vardas:

  Reikėtų šią informaciją Olandijos žiniasklaidai perduoti. Gal kas imsis?

 10. tpfu:

  Deportuot šunsnukį su atitinkama palyda.

 11. būtų naudinga:

  žurnalistai turėtų kreiptis komentaro į Nyderlandų ambasadą, kaip ji vertina tokį savo piliečio elgesį.

 12. Leonas:

  Vis tik to vaikino, pravedusio trumpą įvadinį tolerancijos kursą obskurantizme paskendusiems lietuviams tėvas – Lodi Hennink – nėra ambasados sekretorius. Jis yra Nyderlandų šeimos gydytojų asociacijos (Landelijke Huisartsen Vereniging) generalinis direktorius. Jo kontaktai: Epaštas: lodi.hennink@gmail.com, Tel. 06-46281967

 13. Leonas:

  Beje, didžiausią nuostabą kelia tai, kad tėvelis fotografavo sūnelį, kai šis rodė savo pliką pasturgalį beigi kitas pamatines “Europos” vertybes.

 14. Sėlis:

  Kaip keista, kad šio straipsnio komentaruose nesiskelbia joks aršus tolerastikas. Gėda turbūt už savo bendražygį plikarūrį “tolerantišką” jaunuolį.

 15. HA:

  Jo tėvas baigė tuos pačius mokslus Erazmus universitete,kitaip tariant-verslo teisę ir yra Bendrosios praktikos gydytojų asociacijos vadovas. Ne diplomatas.

 16. wikswa:

  Fotografai tokie uolus, muset turi ir sito nuogasiknio nuotrauku. Parasykit i Olandijos kuri portala zinute apie jo didvyriskuma ir su visa nuotrauka.

 17. rutkauskui:

  Toks daiktas kaip tu, panasus i zmogu, vadinamas mankurtu.

 18. boba:

  Kas turit nufilmuota, nusiuskit Nyderlandu ambasadoriui tiesiai. Tegu pasidziaugia savo demokratu ir tolerastu. Tai JU kultura.

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Visa Vilniaus “katedra” apstatyta šventiškai apsinuoginusių BiBlijinių šventų žydų skulptūromis. Šalia visai tiktų ir šis kuklus monumentas (pilnai apsinuoginusiojo olando), kurį čia straipsnio autorius ir siūlo pastatyti.

 19. Vilma:

  Straipsnį būtina išversti į anglų kalbą, nusiųsti į jo mokyklą ir išplatinti viešoje erdvėje. Tokie veiksmai neturi būti toleruojami.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: