Blogeris Zeppelinus. Geraširdžiai policininkai ir nesmalsūs žurnalistai. Katalikofobas Michiel Hennink liko be pamokos (25)

Blogeris ZeppelinusIstorijos apie olandų jaunuolį, prie Katedros nuosavu užpakaliu mokiusį katalikus tolerancijos, tęsinys.

Šiandien Michiel Hennink bylą išnagrinėjo policija. Paprastai rūstūs visokiems kurstymams bei patyčioms, šį kartą teisingumo pramonės proletarai  buvo itin geraširdiški.

Nors tyrimas buvo pradėtas dėl viešosios tvarkos pažeidimo, jis  buvo perkvalifikuotas į administracinį pažeidimą. Todėl lietuvių maldą už šeimą nutraukęs svečias iš Nyderlandų buvo nubaustas švelniau, negu tikėjosi jį sulaikę ir į policijos rankas atidavę maldininkai.

Jam buvo skirta… 300 litų bauda.

Turint omenyje, kad jaunuolio tėvo uždarbis yra keli tūkstančiai eurų per mėnesį ir tokia suma jam yra juokinga, galima drąsiai teigti, kad tolerantiškasis jaunuolis išsisuko faktiškai nenubaustas.

Michiel HenninkTskant, patyrė tik nedidelį stresą sulaikymo metu. Ir negavo jokios naudingos pamokos ateičiai. Tiksliau, gavo, bet ne tokią, kokios norėtų Lietuvos gyventojai.

Akivaizdu, kad ponaitis Michiel Hennink išvyks iš mūsų šalies tvirtai žinodamas, kad lietuviams galima nebaudžiamai rodyti kokias tik nori kūno dalis ar dergti ant galvų.

Blogiausiu atveju galima išsitraukti iš kišenės pietums tėtuko duotus pinigus ir švystelėti nusigandusiam  užsienio ponaičio rūstybės policijos komisarui į veidą: – Pasprink, vergo siela.

Ir pakelta galva bei nuleistomis kelnėmis eiti sau toliau.

Beje, įdomu palyginti, kaip visiškai analogiškais atvejais yra baudžiami Lietuvos gyventojai.

Tarkime, 2006 m. šiaulietis Mindaugas Murza-Gervaldas ir dar šeši jo bendražygiai buvo nubausti už labai panašų, nors ir ne tokį įžūlų poelgį.

Mat 2003 metų Kūčių vakarą Šiaulių centre žydų religinės bendruomenės atstovai uždegė didžiąją menorą. O Murza su bendražygiais tas judaistų religines apeigas pasitiko įžeidžiančiais plakatais ir šūkiais.

Jiems buvo iškelta baudžiamoji byla dėl trukdymo atlikti religines apeigas – ir dar viena – dėl nesantaikos kurstymo.

Teismui baigus nagrinėti bylą, dėl nesantaikos kurstymo Mindaugas Murza ir Žilvinas Razminas nuteisti 5 tūkstančių litų baudomis, Andrius Račkauskas, Saulenis Rimkevičius ir Lauras Butkus – keturių tūkstančių, o Jonas Vytautas Juknius – dviejų tūkstančių litų baudomis.

O dabar, išmintingieji kurmiai, palyginkime abiem analogiškais atvejais įvykdytas veikas ir bausmes:

Ir vienu ir kitu atveju žmonės įžeidžia forma sutrikdė viešoje vietoje vykstančias religinio  pobūdžio apeigas.

Vieniems pradėti du ikiteisminiai tyrimai ir po kelių metų tasymo skirtos kelių mėnesių  jų pajamų dydžio baudos.

O kitu atveju lygiai tokia pat veika staiga perkvalifikuota į Administracinės teisės pažeidimų kodekso 174 straipsnyje numatytą nedidelį chuliganizmą. Ir skirta juokingo dydžio simbolinė nuobauda.

Ir kaip paaiškinti tokį keistą vertinimo skirtumą?

Nejaugi viską nulėmė  tik teisės pažeidimų subjekto statusas: vienu atveju – Lietuvos, o kitu – Niderlandų piliečiai?

Ta prasme, svetimšaliams  savo šalyje suteikiame privilegiją  de facto nebaudžiamai daryti tai,  už ką savus skaudžiai baudžiame?

O gal esmė – teisės pažeidimo objektas? Ne KAS padarė, o KAM padarė?

Vienu atveju – religingi žydai, o kitu – religingi katalikai.

Už viešą  išpuolį prieš žydus bausmė žiauri, o iš katalikų galima tyčiotis …nebaudžiamai?

Pas mus ką, atsiranda privilegijuoti luomai, išskiriami religiniu pagrindu? Kurie ginami daugiau, nei kiti?

Labai įdomu būtų sužinoti mūsų garbiųjų teisės autoritetų nuomonę apie tai. Kas čia per tolerancijos stebuklai teisingumo pramonėje?

Žinau, žinau, kad mūsų teisės žinovai pasikonsultavę su dvasiomis gali paaiškinti bet ką. Tačiau norėčiau savo ausimis tai išgirsti. Kad tuo metu galėčiau žiūrėti jiems į akis ir maloniai, bet  kiek pašaipiai šypsotis.

Kitas įdomus dalykas, labai jau krentantis į akis – pabrėžtinas mūsų žiniasklaidos nesmalsumas ir nenoras žinoti:

Aprašant įvykį, jo pagrindinio herojaus vardas ir pavardė  nėra minimi išvis – jis tituluojamas “olandų jaunuoliu”.

Arba minimi ..sulietuvinta forma ir praleidžiant vieną pavardės raidę.

Vietoje Michiel Hennink jau antrą dieną straipsniuose  minimas kažkoks Michailas Hennikas. Pastebėkite neįkyriai praleistą raidę “N” pavardėje.

Įdomu, kad tai daro portalai, Lietuvos lenkų pavardęs pabrėžtinai rašantys  su W, SZ ir CZ.

Iš kur ta netikėta tolerantiškų portalų meilė sulietuvintiems užsieniečių vardams? Iš kur tas neįtikėtinas žioplumas, pametant pavardės raides?

Pabandykime paspėlioti:

Panašu, kad kažkas užsiminė mūsų nepriklausomos spaudos redaktoriams, kad jeigu skandalo išvengti nepavyko – dėl įvykio liudininkais tapusių katalikiškos visuomenės aktyvistų veiksmų  –  tai bent pageidautina apie jį rašyti taip, kad incidento dalyvio vardas ir pavardė nebūtų indeksuojami Googlės paieškoje.

Tskant, kad tam mielam ir tolerantiškam Roterdamo Erasmus universiteto teisės ir ekonomikos studentui Michiel Hennink visa ši bjauri istorija  praeitu išvis be jokių pasekmių.

Net ir moralinių. Nes  jo tėvynėje bei akademinėje aplinkoje niekas nieko nesužinos.

Įdomu, kokios institucijos vadai galėjo to  paprašyti?

Ir kodėl jiems taip rūpi ginti ne nukentėjusių Lietuvos gyventojų, o įžūliai nusižengusio užsieniečio interesus? Bei apsaugoti  to jaunuolio privatumą.

Tarp kitko, ar pastebėjote, jog niekas iš žiniasklaidos nepanoro patvirtinti/paneigti socialiniuose tinkluose sklandančio gando, kad ponaičio Michiel Hennink tėvelis darbuojasi Niderlandų Karalystės ambasadoje Lietuvoje kažkelintu, berods – antruoju sekretoriumi? (Žr. UPD apačioje)

HenninkKur dingo įprastinis žurnaliūgėlių profesinis smalsumas bei landumas?

Turint norą patikrinti  šio gando atitikimą tikrovei bet kurio rimtesnio leidinio galimybės leidžia tai padaryti be ypatingų pastangų.

Galiu tik apgailestauti, kad gerbiamas Artūras Račas nebedirba BNS vadovo poste. Būtinai būčiau paraginęs jį suteikti visuomenei šią informaciją.
————————–

Labai tikėtina, kad atsiras silpnesnio maumenėlio skaitytojų, kurie nuoširdžiai nustebs:

“- BZ, ko prikibai prie to tolerantiško studentėlio?  Pamanyk, neplautą subinę katalikams prie Katedros parodė. Būta čia ko. Tegul važiuoja sau laimingas…”

Pasakysiu paprastai:

Jeigu tas pilnametis vyrukas, studijuojantis prestižiniame Erasmus universitete teisę, būtų deramai nubaustas  už savo įžūlumą bei neįtikėtiną nepagarbą religines apeigas atliekantiems lietuviams – bent jau taip, kaip tokiais atvejais baudžiami LR gyventojai, t.y. kelių  mėnesių pajamų dydžio bauda, manyčiau, kad ši kvaila istorija sėkmingai užsibaigė.

Jaunuolis pakvailiojo, o  Lietuvos teisėsauga davė jam deramą pamoką. Kitą kartą žinos – tiek jis pats, tiek  tokio tolerancijos sklaidos būdo  galimi mėgdžiotojai.

Bet tame ir reikalas, kad jis tos pamokos  NEGAVO. Lietuvos teisėsauga kažkodėl nutarė to jaunuolio faktiškai NEBAUSTI.

Nes 300 litų bauda žmogui, kurio šeimos pajamos, ko gero,  yra  keliasdešimt  tūkstančių litų per mėnesį, tėra  pakartotinas pasityčiojimas iš moraliai nukentėjusių nuo  jo neplautos šiknos vaizdo Lietuvos gyventojų.

Lygiai taip pat jis negavo jokios VIEŠUMO pamokos iš mūsų spaudos. Droviai nutylėjusios ar tiesiog iškraipiusios  to ponaičio vardą ir pavardę.

Jau nekalbant apie tai, kad niekas nepanūdo aprašyti šio pasišlykštėtinos katalikofobijos atvejo su visais incidento herojaus atributais savo anglakalbėse versijose.

Todėl Googlėje neliks jokio pėdsako, susiejančio šį bjaurų katalikofobišką  išpuolį su Michiel Hennink, tolerantišku Erasmus University Rotterdam studentu.

Mes, Lietuvos katalikai, negavome deramos satisfakcijos.

Nei tas jaunuolis, nei jo tėvas neparodė nei menkiausio apgailestavimo ženklų. Ir net nematė reikalo viešai atsiprašyti tų Lietuvos žmonių, iš  kurių religinių jausmų taip žiauriai išsityčiojo.

Todėl ši tema nebus uždaryta.

Prisiminsime ją kaskart, kai tik mūsų teisėsauga ir tolerantiška visuomenės dalis eilinį kartą pradės aimanuoti dėl homofobijos, antisemitizmo bei kitokių patyčių ir neapykantos kurstymo.

Ir baksnosime jų ilgas nosis į prie Katedros to olando prikrautą  krūvelę.
——————————
UPD: Panašu, kad gandas dėl tėtės darbo ambasadoje nepasitvirtins. Nežinomo LJ komentatoriaus dėka sužinojome jo vardą ir dabartinį užsiėmimą.

Lodi Hennink, medicinos verslo kapitonas, bendrosios praktikos gydytojų asociacijos vykdantysis direktorius. Lodi Hennink Linkedin

Trys šimtai litų tokiam, kaip tūlam lietuviui koks trisdešimt.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

25 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  Taip ir yra – valdžia lenda aniems į užpakalį be muilo.

 2. tikras lietuvis:

  Pataisysiu autorių: tas subinkrušis – ne katalikofobas, o homofobas, nes žmonės yra visuomenės dauguma, o ne jie – iš užribių.

 3. Komentaras:

  Po šimts,kažko panašaus ir tikėjausi… Apmaudu, trūksta žodžių.

 4. Edita:

  as manau, kad parasius i Roterdamo Erasmus universita, kaip elgiasi ju studentas, jis butu ismestas. Jei tik universitetas tikrai prestizinis:)

 5. Naaa...:

  Gal jo uzpakalis bent uz jo veida dailesnis…

 6. Sėlis:

  Cha, po tokių įvykių manęs neįtikina jokie iki gyvo kaulo visiems įgrisę tolerastų virkavimai apie pažeistas pyderų teises. Tie pyderai visur giliai įsiskverbę: teismuose, valdžioje, tad tos visos santuokos ir įsivaikinimai gali būti jau kad ir šiandien. Bet pyderai neskuba ir stengiasi kuo daugiau babkių iš ES išlupti už kiršinimą. Aišku kaip dieną.

 7. Trojus:

  NUOMONĖ: Ir toliau naudokime viešumą, kaip kone vienintelį mūsų ginklą šiandien. Gėda lietuviškai ,priklausomai ,,teisėsaugai”. Bet kokį lietuviškos ,,teisėsaugos” susimovimą, pažeidimą,kad ir smulkmeną fiksuokime ir ko plačiau viešinkime. Tie ,,teisėsaugininkai” verkia dėl mažų atlyginimų ir batų, o jų tikras veidas rodo, kad jie tik tokio atlyginimo ir nunešiotų sandalų ir yra verti. Nepasitikiu Lietuvos ,,teisėsauga”.

  • Sėlis:

   Teisingai, nusipelnė policajai žemų atlyginimų. Tuoj prišoks koks bukaprotis ir sakys: bet jų toks darbas, jiems už tai algą moka, jei nebūtų gynę iškrypėlių, tai būtų buvę atleisti, nors ir patys kažin ar mėgsta tuos iškrypėlius. Po incidento su gerb. P. Gražuliu, kuomet keli mentai vilko jį asfaltu, aš įsitikinęs, kad mentūra palaiko ir myli pederastus ir todėl jiems atlyginimų kelti negalima.

 8. LosAngeles:

  GEDA… Teisesauga pasitiketi visiskai negalima. Taip uoliai ginanti iskrypimus policija ir visa teisesaugos sistema kelia labai ne koki jausma. GEDA.
  Nors jiems turbut del to pofig… 🙂

 9. Goda:

  Na, informacijos trūkumas yra pataisomas.

  Dabar daug lietuvių sklandžiai reiškia mintis anglų kalba, o turbūt atsiras ir tokių, kurie gali olandų kalba parašyti. Straipsnius, blogus, komentarus. Su teisigai rašoma pavarde. Ne visi ir Olandijoje tolerastai.

 10. šiaip:

  Iš tiesų tą analinį jaunikaitį iš policijos reikėjo tiesiai į Vasaros gatvę pristatyti – juk akivaizdu, kad jo elgesys yra neadekvatus ir gali sukelti pavojų jam pačiam. Nebent po savaitėlės kitos stacionaro psichiatrai nutartų kitaip.

 11. erikas:

  Pagarba Zeppelinus! Subtilu.

 12. erikas:

  Šiandien perksaičiau: „Apie Stankūnų namuose tik su trumpikėmis matytą Andrių Ūsą teisme pasakojusiam Drąsiaus Kedžio tėvui Vytautui Andriui Kedžiui skirta 1040 litų bauda.“ Žmogus ginasi nemelavęs, savo akimis matęs, bet teismas mano kitaip, o Kusnecovaitė straipsniuose apie tai visada prie Kedžio tėvo parašo epitetą „garbaus amžiaus“ – suprask, serga amnezija.

  • tikras lietuvis:

   O žinai kodėl juo netiki?
   Todėl, kad jie jau tiek yra prifušeriavę, tai kur ten begali jais tikėti.
   Tuo labiau, kad teisme tikėjimais niekas neužsiima – dera įrodyti, o juk jis net to, kad iš viso būtų buvęs tame bute įrodyti negali.

 13. wikswa:

  Ir neatsirado nė vieno, kas toj situacijoj pasielgtų neordinariai. Jeigu ne spirti į kiaušus ilgam atminimui, tai bent numauti kelnes ir paleisti nuogais purvinais kiaušais, kad jau taip mėgsta rodyti.
  Kodėl leidžiat su jumis elgtis, kaip kas nori? Ne jis vienas visų bijojo, bet jūs visi jo vieno. Tik neaiškinkit katalikišku “atsukti žandą”. Kas nemoka supykti, to ir gerumas nieko vertas, nes yra iš bailumo. O vadinasi, netikras.

 14. otto:

  Jei negerbčiau Svarinsko ir Sadūnaitės, eksperimento dėlei, parodyčiau jiems nuogą užpakalį. 300 (ar tik?) litų nebūtų gaila. Negi ir mano atveju bauda būtų tokia pati?

 15. C-fam:

  UN Risks Credibility with Campaign Pushing Homosexual Rights
  Published on Thursday, 01 August 2013 14:50
  Written by Wendy Wright
  NEW YORK, August 2 (C-FAM) The UN human rights office has launched a media campaign promoting homosexual and transgender rights. The yearlong initiative, funded by outside sources, raises questions over the use of UN offices for what some governments will consider propaganda.
  The UN leaders’ campaign to cast sexual rights as universally agreed human rights comes after years of failing to gain governmental support for homosexuality. Attempts to legitimize special rights for lesbian, gay, bisexual and transgender (LGBT) have repeatedly failed at the Human Rights Council, the governing body over the UN office that produced the campaign.
  Navi Pillay, the UN’s top human rights official, announced the “Free & Equal” campaign last week in South Africa.
  One ad proclaims, “LGBT rights are human rights.” In another, Pillay states LGBT rights are “nothing new or special.” Critics point out that human rights apply to all people. LGBT rights are distinct, and lead to instituting same-sex marriage, requiring schools hire transsexuals, and discriminating against people with religious views.
  “We should all challenge homophobic attitudes,” says Pillay as a video shows a protest against Proposition 8, California’s amendment stating marriage is one man, one woman.
  The campaign lists discrimination, which would include traditional marriage and protecting children from LGBT propaganda, alongside violence and torture. Opponents disagree that opposing LGBT rights is equivalent to condoning violence, pointing to countries that both limit sexual behaviors and prosecute violence committed against homosexual and transgender people.
  The unchartered territory of sexual rights has some societies grappling with unforeseen consequences. Commentator Andrew Harrod reported on a homosexual couple fathering a child with a lesbian couple, and all four raising the child as “father, father, mother, mother.” Another homosexual man has fathered 22 children with lesbian women out of a “drive to procreate, loneliness and quiet revenge against the church.”
  In countries that legalize same-sex marriage, people face fines, imprisonment and professional discrimination for upholding belief in traditional marriage.
  A Pew Research survey found homosexuality is less acceptable in countries where religion is central in people’s lives, and more acceptable where religion is not central.
  When President Obama pushed homosexuality during a recent visit to Africa, leaders in Kenya pushed back. Kenya “is sovereign and God-fearing,” said deputy president William Ruto.
  “Those people who have already ruined their society . . . let them not become our teachers to tell us where to go,” said Kenya’s Cardinal John Njue. Homosexuality is illegal in 38 African nations, and 90% of Kenyans believe homosexuality is wrong.
  The UN hired the Purpose Foundation to run the media campaign. The company constructs social media movements to “change the rules” in societies.
  Last May the Friday Fax asked Pillay who funds her office’s work advocating LGBT rights. She said it comes from Nordic countries. A UN official told AP the funding for Free & Equal comes from “outside contributors.”
  British politician Anne Widdecombe has criticized officials’ priorities. Over 150,000 Christians are killed each year. Around 200 million Christians are socially disadvantaged, harassed or actively oppressed.
  “I have been amazed by the sheer extent of persecution of Christians around the world,” she stated in 2011. “Why on earth are we not putting religious freedom in as an equal to homosexuality?”
  http://c-fam.org/en/2013/128-issues/united-nations-and-un-agencies/3870-un-risks-credibility-with-campaign-pushing-homosexual-rights

 16. :)))))))))))))))))):

  Jis jiems nuogą užpakalį, jie jį – į bažnyčią!

 17. antanas:

  To iškrypėlio nuogas užpakalis, tai tikrasis pederastinio internacionalo veidas. Manau, kad laikas Lietuvoje rengti
  referendumą ir pasitraukti iš Europos sąjungos 2017, kaip kad žada padaryti britai.

 18. jo:

  Lietuvą yra užvaldę priešiškos lietuvių tautai jėgos, sovietų kompartijos atliekos, jedinstva-jednosc, liberastai. Atrodo, kad lietuvius ir lietuvybę išgyvendinti iš Lietuvos yra tų jėgų tikslas. Todėl lietuviai gyvena priešiškoje aplinkoje, kuri palanki svetimųjų siekiams. Štai net Lenkijos kunigas Javorskis išplatino savo pareiškimą, kuriame pasmerkė šovinistinį „Lech“ gerbėjų elgesį Vilniuje. O kokias nuostatas išreiškė Lietuvos valdžios struktūros, Vilniaus miesto valdžia, žiniasklaida, policija? Jiems lenkų šovinistų įžūlumas kažkodėl yra gėris, ir yra proga provokuoti ir smerkti „lietuvius nacionalistus radikalus“. Tuo pačiu tai yra paskatinimas Lenkijos šovinistams toliau įžlėti Lietuvoje, kas atsispindi ir iš šio pranešimo:
  Atsakydama kunigui „Viara Lecha“ atmetė jo kaltinimus, pareiškė, kad organizacija nesigėdi „Lech“ aistruolių elgesio Vilniuje. Ji rėmėsi gerais Vilniaus lenkų laikraščio, taip pat bendruomenės ir Lietuvos policijos atsiliepimais apie „Lech“ aistruolių elgesį. „…Tą liudija ir Vilniaus policija, kuri dėl visų provokacijų kaltina „Žalgirio“ gerbėjus…“ – rašoma „Viara Lecha“ atsakyme kun. E. Javorskiui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: