Baltų tikėjimo tęsėjai Žemaitijoje atšventė Amžinosios Ugnies šventę (79)

 Amžinosios Ugnies šventė | K.Šukevičiaus nuotr.

Amžinosios Ugnies šventė | K.Šukevičiaus nuotr.

Liepos 20 d. ant Šatrijos kalno senojo baltų tikėjimo tesėjai iš Žemaitijos surengė Amžinosios Ugnies šventė. Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvare nuolat degančią  Amžinąją Ugnį Šventės dalyviai  nugabeno ant  Šatrijos kalno. Po Amžinosios Ugnies sutikimo ir eisenos į Šatrijos kalną vyko Amžinosios Ugnies atnaujinimo apeiga, skaistinimasis ugnimi, žemynėliavimas, įšventimas tų kurie trokšta eiti Baltų tikėjimo keliu.

Amžinoji Ugnis nuo kalno buvo  perduota jos globėjui Adolfui Gedvilui ir grąžinta į Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinį. Dvare vyko suneštinės vaišės ir pokalbis apie Baltų Krivūles, baltų tikėjimo bei Žemaitijos nūdieną ir ateitį.

Senojo baltų tikėjimo tesėjai pirmą kartą Amžiną Ugnį ant Šatrijos kalno atkūrė 1994 m. Tuomet Amžinoji Ugnis nuo šventkalnio buvo pargabenta į Ryškėnus ir apsigyveno Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinyje. Nuo to laiko šis namų židinys tapo šventu Deivės Gabijos alku. Tradiciškai ugnis kasmet per vidurvasarį, trečią liepos šeštadienį, nugabenama ant Šatrijos kalno. Visi atvykę gali dalyvauti Amžinosios Ugnies apeigoje, nusiskaistinti Šventa Ugnimi, gauti palaiminimą eiti baltų tikėjimo keliu, parsivežti į namus Šventos Ugnies.

Kosto Šukevičiaus panoramines nuotraukas iš šių metų Amžinosios Ugnies šventės ant Šatrijos kalno galite pamatyti ČIA ir ČIA.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Mes baltai, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

79 komentarai

 1. tikras lietuvis:

  Niekada žemaičiai nebuvo gentis ir niekada jie negyveno atskirai nuo Lietuvos, dėl ko jie niekada ir jokio karaliaus neturėjo ir turėti negalėjo.

 2. ARŪNS:

  O tau karalius tik tas katru puopiežius karunoun?

 3. Arns:

  tikras lietuvi, kāp sopronto esi tėkras nȧ lietovis, ale provuokatuorios.
  Nuognē nuoro pasidžiaugtė tuokė vīkosė švėntė. Dongus spiejė paruodītė daugībė sava žėnklū. Bova vies, Saulė, lītus ė net krošuos žėnklioks. Smagiausē, ka pasibėngus apeigā vėsas stėchėjės nurėma. Dieků vėsīms dalīvavosīms 🙂

 4. Ženklas:

  Rugpiūčio 3 d, 10 val, šeštadienį Luokės seniūnijoje Šatrijos kalne, mūsų senojo baltų tkėjimo šventvietę, kryžininkai – katalikai ruošiasi išniekinti mišiomis dievui Jahvei,prievartinio, smurtinio Žemaitijos krikšto proga. Religinės neapykantos kurstymo- vandalizmo renginį organizuoja Telšių vyskupija. (vyskupas Jonas Boruta SJ). Renginių visa programa paskelbta Bernardinuose, Žemaitijos turismo informacinio centro. Gerieji žmonės, ypač jau dalyvavusieji Amžinos ugnies šventėje, susirinkime, susikabinkime rankomis ir neleiskime katalikams išniekinti šventajį Šatrijos kalną ir šventvietės Aukurą!

 5. ARŪNS:

  kažkap organizouteis rek.kelinta adyna?

 6. Algis, Dievu siustas:

  Rek būt iš vakara ir organizuotai viską daryti antraip žių galip ir Šatrijėlę prarasti ir viką akuratniai daryti, kapojimasis gali ir neišeiti į gerą, nu gegužės mėnesio vaizdus mačiau kolkas viskas laimingai baigėsi, atminkit tada kryžininkai nebuvo pasirengia jūsų puolimui, daba gali būti taip, kad bus su policija vykdoma ir kitokia apsauga, tai gi nebūkit kietasparandžiai ir gerai strategiją apmastykit, kad neprisidirbtumėte, tie kas aukurą naująjį mūrino daug kas bijojo, bet buvo ir iš tų žmonių kurie jautėsi visiškai saugūs tai darydami. ir pastatė tie žmonės tą aukurą tad neleiskim kvailais išsišokimais savo, aukurą prarasti ir patčią Šatrijėlę, kas atvyks iš vakaro būtų gerai susikalbėti ir patarti kas ir kaip bus. Nes strategija jau žmonių kurie ruošiasi atvykti yr paruošta liko tik smulkmenas aptarti. Aš jeigu viskas gerai tai atlėksiu iš vakaro, nes ryte jau turim būti vietoje.

 7. Gintautė:

  Sveikinu žemaičius su gražia švente!

 8. tikras lietuvis:

  Lietuvių liaudies daina: 🙂
  žemaitis kukutis,
  tris bulves nuskutęs,
  ketvirtą pradėjo
  ir kelnes pridėjo!
  🙂

  • Vilmantas Rutkauskas:

   Geriau atvažiuok apginti Kalną.

   • tikras lietuvis:

    Nėra kada – reikia sode žolę pjauti. 🙂
    O tai ir taip vienąkart užgaišau alke.lt, o tuo metu špokai čiut ne visas mano vyšnias suėdė. 🙂
    Ne kumelio juokas, brol, kokie dalykai ant svieto dedas. 🙂

    • Vilmantas Rutkauskas:

     Žiauriai rimti dalykai. O Tu sau lyg žvengi.

     • tikras lietuvis:

      Ką padarysi: likimas – sunkus kaip štanga. 🙂

      • lyvis:

       Jis gi bedievis ko jisai tenai važiuos geriau štangą pakilnos. lyvis

       • tikras lietuvis:

        Nu ja – nepastebėjau, kad man dievas nors kokią vagą nuravėtų, tai kaip aš jais galiu patikėti? 🙂

        • tikras lietuvis:

         Arba.
         Seniai seniai, labai seniai mano mama grįžo iš Pasvalio rajono, iš kapų. Rankoje turėjo rezgę su kapliuku, raktais bei pinigine, kur buvo 3 litai.
         Pavakarojus pas seserį apie 23 val. ėjo namo gatve, kuri yra tarp univermago ir bažnyčios.
         Tamsu, o čia prisistė du pacanai – čiupt vienas už rezgės.
         Mama, nors jai buvo jau tada kokie 75 ar 80, sako:
         pranešiu policijai.
         Tas sako: užtilk, o tai kaip duosiu.
         Ir ką – nunešė rezgę, pagrobė 3 litus (rezgę su raktais bei kapliuku paskui rado mano buvus žmona, kurios regėjimas kaip vanago. 🙂 , o tą žuliką pagavom (tada dirbau poličmeistrijoj) – teismas išleido vienąkart, pagavom antrąkart vėl taip pat plėšikaujant – vėl teismas išleido, tada policininkas jį, puolantį po ratais, suvažinėjo – tvarka.).
         Paskui šnekam su mama apie tikėjimą.
         Aš jai ir sakau:
         kur buvo dievas?
         Jis turėjo sušukti: atiduodat tris litus ir dar pridedat tiek pat. 🙂
         Ale, kad nepridėjo!!!
         Tai kaip gali tikėti tuo ko nėra, garbieji samariečiai? 🙂

 9. Klodas:

  Baltų vienybėje nedera kartoti kryžiaus karų bruktas prieštaras tarp etninių kraštų. Žemaitija susidarė Vidurio Lietuvos žemumos lietuviams vadintais žemaičiams susiliejus su pietiniais kuršiais, kurie 1244 m. sukilę pasiprašė karaliaus Mindaugo globos. Jiems atskirti nuo Livonijos okupuotų Šiaurinių kuršių Mindaugas pavadino Žemaitija. Taip Vidurio žemumos pavadinimas pakilo į aukštumą. Žemaičiai gražiausią krašto upę pavadino Minija.

 10. Nepolitikas:

  NAUJENA: Skubos tvarka administracinę bylą dėl eitynių išnagrinėjęs teismas atmetė Vilniaus savivaldybės apeliaciją, kuria ginčytas žemesnės instancijos teismo sprendimas, kuriuo savivaldybė įpareigota leisti eitynes Gedimino prospektu. Šis teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.

  LVAT konstatuoja, jog Konstitucijoje įtvirtinta teisė į taikius susirinkimus „yra fundamentali demokratinėje visuomenėje, todėl ją riboti galima tik įstatymu ir tik tuo atveju, kai reikia apsaugoti valstybės ar visuomenės saugumą, viešąją tvarką, žmonių sveikatą ar DOROVĘ arba kitų asmenų teises ir laisves“. Teismo nuomone, Vilniaus savivaldybės siekis perkelti eitynes į kitą vietą šių sąlygų neatitiko. Taigi LVAT įtvirtino kitką : Homoseksualistai yra Lietuvos dorovė! Be to kaip konstitucijos nuostata „Žmogui neturi būti kliudoma ieškoti, gauti ir skleisti informaciją bei idėjas.“, atitinka eitynėms – ką jau kojomis skleidžiama informaciją bei idėjas Lietuvoje? Pats sprendimas yra Vėmalai vemiančiųjų, kadangi neatitinka LR Konstitucijos 29 str. 2 d. „Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu.“, kaip matome dėl seksualinės orientacijos, varžyti teisės galima ir reikia.

 11. Goda:

  Konfliktų ant Šatrijos reikia vengti, jais tik pasidžiaugtų bet kurios priešiškos Lietuvai jėgos. Beje, jos gali ir provokaciją surengti, būkie budrūs. Ir gali būti viskas išvartyta taip, kad tradiciškai pavaizduos krikščionis kaip nekaltas aveles, o senojo tikėjimo šalininkus kaip kraugerius vilkus.

  Bet jautriausia katalikų bažnyčios vieta yra pinigai. Katalikų bažnyčia valstybės išlaikoma visų mokėtojų – netikinčiųjų, kitų tikėjimo atstovų – sąskaita. Be to, nemoka mokesčių. Ir tai, beje, iš esmės yra užsienio organizacija, kurios aukščiausia valdžia kitoje valstybėje.
  Tokia privilegijuota padėtis neatitinka nei Konstitucijos, nei sveiko proto ir, jai esant, negalime laikyti savo valstybės demokratiška ir teisine.

  Nepamirškite to ir neleiskite pamiršti kitiems. Tegu kiekvieną sykį, kai božnica išlenda su savo pretenzijomis, būna paminima, kad Lietuvos mokesčių mokėtojai taip pat turi jai pretenzijų. O deramas atsakas į agresyvius krikščionių veiksmus būtų politinio proceso, skirto valstybės finansavimo krikščionių bažnyčiai nutraukimo ir konfesinio mokesčio įvedimo, inicijavimas (tam nebūtina didinti mokestinę naštą gyventojams, tik ją perskirtyti). Konfesinis mokestis įprastinis Europos šalyse, o mokėjimas krikščionims iš bendro katilo pažeidžia kitų tradicijų tikinčiųjų ir netikinčiųjų teises. Patikėkit, konfesinis mokestis kur kas tiksliau parodytų, kiek Lietuvoje krikščionių negu apklausos ir gyventojų surašymai.

  • Algis, Dievu siustas:

   Žmonės kurie atvyks būkit išmintingi ir susivaldykit nešokdami bažnytininkams į akis filmuokit juos per jų apeigas taip kaip daro kai mes atliekame savasiais tik, neleiskit aukuro išniekinti, ne aš pats aukurą žadu saugoti jeigu prieš renginį bus kažkieno užsakymu nenugriautas… ir nesiruošiu šokti bažnygalviams į akis. jeigu būsiu nukrapštytas nuo kalno na aš ragus ir būgną atsivešiu tai patrukdysiti galėsime nuo šalia esančios kalvelės. 🙂

 12. Amelija:

  O kuo visa kova baigėsi? Uodas nosies neįkišo? Pasidalinkite pergalės džiaugsmu…

  • Ženklas:

   Religinės neapykantos kurstytojas Telšių vyskupas J. Boruta SJ, nepanorėjo išlikti padorus, nesibrauti į mūsų religinę šventvietę ant Šatrijos kalno. Nepaklausė net Popiežiaus Pranciškaus 08.02 d. raginimo abipusei pagarbai tarp religijų,- vis tiek , 3 pilnų policijos ekipažų remiamas su dviem vyskupais ir Popiežiaus legatu kardinolu Peter Erdo užsirabazdino ant kalno. Jų akcija nepavyko, nes susiriko gerieji žmonės ir aniems panosėje aukojo Šatrijos šventvietėje Ugnies apeigas mūsų Dievams ir Deivėms. Pats Popiežiaus legatas kardinolas Peter Erdo dabar galės liudyti Vatikanui ir pasauliui,- kryžininkams nepavyko sunaikinti prigimtinės senosios baltų religijos. Jis savo akimis ir ausimis matė ir girdėjo mūsų apeigas ir maldas saviesiems Dievams,- gyvai vykstantį religinį gyvenimą. Kryžininkai, jūsų “pergalė” tuščiavidurė ir nepilna, tauta išsaugojo savo dvasią ir jos pamatą- etninę religiją. Vyskupai nuo kalno buvo nulydėti ožio ragu.

 13. lyvis:

  Kryžeiviai pasitenkindami atšventė 600 m Žemaitijos krikštą. Bet jug tai Kuršo kraštas tai belieka paklausti ką šventė tie išpampe klebonėliai ar tik jie nešventė pačių savų gegužinę. Tai didžiulė banda, kurie didžiuojasi savo protėvių pažeminimu tai džiūstančios tautos medžio šaka. Mūsų ateitis praeityje o ne kryžeivių dejavimuose. Gal kiek apmaudu dėl vaidilų ir net krivio kurie tylėjo net viešo laiško neįstengė paviešinti dėl dvasinio kryžeivių nusikaltimo. Tik kasdieniniai žmonės susitelkė savo protėvių garbei. Netgi tas pats Vaiškūnas pasirodė esąs neįgalus, kuris kaip teigiama viena bobutė sakė ruošiamas krivio pavadavimui. Kailas lyvis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: