Ministerija „Ševron“ pergalę atidėjo (8)

D.Matonienė: „Aš šiandien norėjau paskelbti nugalėtojus...“ | Alkas.lt piešinys

D.Matonienė: „Aš šiandien norėjau paskelbti nugalėtojus…“ | Alkas.lt piešinys

Liepos 19 d. Aplinkos ministerijos komisija atidėjo sprendimo priėmimą dėl JAV energetikos bendrovės „Ševron“  („Chevron“)  paskelbimo skalūnų žvalgybos ir gavybos konkurso laimėtoja. Komisija dėl to ketina apsispręsti rugsėjo 16 dieną. Anot jos, sprendimas atidėtas, nes to paprašė pats „Chevron“, be to, teismuose vyksta ginčai dėl konkurso.

Pranešama  esą pačios bendrovės atstovai paprašė daugiau laiko susipažinti su įstatymų pataisomis ir  dėl vykstančių teisminių ginčų dėl šio konkurso.

„Vyksta ginčai dėl konkurso, nes yra paduotas „Perkūno naftos“ skundas dėl nepripažinto nugalėtojo šios įmonės. O dėl „Chevron“ yra atidėta data iki rugsėjo 16 dienos, kada bus aiškiau sudėlioti visi poįstatyminiai aktai, tai yra po Žemės gelmių visi lydintieji įstatymai. „Chevron“ paprašė, kad dar būtų duotas terminas jiems išsiaiškinti visą teisinę aplinką“, – po komisijos posėdžio žurnalistams sakė aplinkos viceministrė ir sprendimą turėjusios priimti komisijos pirmininkė Daiva Matonienė.

„Jeigu mano asmenine nuomone, aš buvau prieš (kad sprendimo priėmimas būtų atidėtas – Alkas.lt), aš šiandien norėjau paskelbti nugalėtojus, nes manau, kad neaiški situacija nėra gerai“, – įsijautusi postringavo valdininkė D. Matonienė.

Komisijai posėdžiaujant prie Aplinkos ministerijos vyko piketas, kurio dalyviai ragino Lietuvos Vyriausybę neleisti „Ševronui“ užteršti Lietuvos.  „Mes nesitrauksim!!!“, „Už tyrą vandenį, žemę – už mūsų Lietuvą!“, „Lai mūsų vaikai gers tyrą vandenį!“, „Lietuva ne poligonas taršiom technologijom“, „Skalūnų dujų gavyba = ekocidas = genocidas“, „Už Žygaičių – visa Lietuva!“, „Vakar – Černobylis, šiandien – Chevron?“ – skelbė visuomenininkų plakatai.

Ministras Valentinas Mazuronis piketuotojus patikino, kad kiekvienam būsimam gręžiniui bus daromas atskiras projektas ir poveikio aplinkai vertinimas. V.Mazuronis bandė išsklaidyti piketuotojų būgštavimus, teigdamas, esą jis ne kartą buvo susitikęs su kitų ES šalių aplinkos ministrais, kurie, esą, į skalūnų dujas žvelgia palankiai…  Ministras žadėjo, kad parengus projektus „Chevron“ turės pateikti visas chemines medžiagas, kurias ketina naudoti, kad galima būtų įvertinti jų pavojingumą.

Kategorijos: Energetika, Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: