Kviečia Amžinosios Ugnies šventė ant Šatrijos kalno (13)

Amžinoji Ugnis

Amžinoji Ugnis

Liepos 20 d.  ant Šatrijos kalno Šatrijos Romuva surengs Amžinosios Ugnies šventę.

„1994 m. ant Šatrijos buvo uždegta Amžinoji Ugnis. Nuo kalno Amžinoji Ugnis buvo pargabenta į Ryškėnus ir apsigyveno Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinyje. Nuo to laiko Židinys tapo šventu Deivės Gabijos alku. Ugnis kasmet per Vidurvasarį nugabenama ant Šatrijos kalno. Visi atvykę gali dalyvauti Amžinosios Ugnies apeigoje, nusiskaistinti Šventa Ugnimi, gauti palaiminimą eiti baltų tikėjimo keliu, parsivežti į namus Šventos Ugnies“, – sako šventės rengėjas Adolfas Gedvilas.

Liepos 20 d. 10 val. Amžinoji Ugnis bus iškilmingai paimta iš Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro – Adolfo Gedvilo sodybos Ryškėnuose, Telšių rajone – ir keliaus į Šatriją.

11 val. Amžinoji Ugnis iškilminga eisena bus nešama į Šatrijos kalną, kuriame vyks Amžinosios Ugnies atnaujinimo apeiga.Ant Šatrijos kalno vyks skaistinimosi ugnimi, žemynėliavimo,  palaiminimo eiti Baltų tikėjimo keliu apeigos. Po to Amžinoji Ugnis vėl bus grąžinta į Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinį. Galiausiai įvyks suneštinės švenčiančiųjų vaišės.

Šventės rengėjai norintiems dalyvauti apeigose siūlo atsivežti žibintus su žvake ir prisidėti prie Ugnies nešimo į kalną. Taip pat prašoma atsivežti po akmenį aukurui ir vaišių suneštiniam stalui, o tie kas norėtų gauti žynių įšventimą eiti Baltų tikėjimo keliu turėtų atsivežti dar ir vaškinę žvakę bei pasaginę segę. Šventės dalyviai raginami atvykti su šventiniais – tautiniais rūbais arba šviesiais apdarais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .

13 komentarų

 1. Algis, Dievu siustas:

  Jo aš jau būsiu ant Šatrijėlės kalnalio jau penktadienio antrojoje pusėje 🙂 Visus kviečiu atlėkti, alkoholį galit palikti namuose ten jis nevartojamas :D…

 2. Ženklas:

  Labai gaila, šiemet nepavyks dalyvauti šioje nuostabioje įspūdingoje šventėje. Šventajam kalnui itin reikia mūsų renginių, apeigų Dievams, tiesiog mūsų fizinės ir dvasinės globos. Prisiminkime kaip gegužės pabaigoje kryžininkų vyskupai- J. Boruta ir L. Vodopjanovas bandė išniekinti Šatrijos kalno šventvietę kryžininkų mišiomis ir norėdami ant mūsų Aukuro išvirti šiupinį. Kryžininkų provokacija pasisekė pusiau, jie atslūžijo mišias žydų dievui Jahvei, o aukurą nuo išniekinimo gerieji žmonės apgynė. Paskui juodaskvernių vedamos avelės trypė šventvietės kalno šlaitus, trumpinant kelią prie košės, nors čia pat įrengti patogūs laiptai. Kas dalyvausite pasidalinkite su norėjusiais kartu būti, šventės aprašymu ir nuotraukomis čia Alke. Ačiū.

 3. Ženklas:

  Rugpiūčio 3d, 10 val, šeštadienį Luokės seniūnijoje, Šatrijos kalne, mūsų senojo baltų tikėjimo šventvietę, kryžininkai – katalikai ruošiasi išniekinti mišiomis dievui Jahvei, prievartinio, smurtinio Žemaitijos krikšto proga. Religinės neapykantos kurstymo – vandalizmo renginį organizuoja Telšių vyskupija.
  Gerieji žmonės, susirinkime, susikabinkime rankomis ir neleiskime katalikams išniekinti mūsų šventajį Šatrijos kalną ir šventvietės Aukurą!

 4. ARŪNS:

  A tėkra tep yr? čia nieka neraša http://www.telsiuvyskupija.lt/index.php?id=103&ncid=1&nid=212 nebent kažkor kėtor skelbas.Jei tep tai reks būtė

  • Ženklas:

   Pilnas, neiškraipytas tekstas yra pateiktas Žemaitijos turizmo informacinio centro “Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejaus paminėjimo renginiai.” Tavo nuorodoje 3 dienos pusė renginių nukirpta. Bernardinuose irgi yra trūkstama dalis apie piligrimų renginį ant Šatrijos kalno.

 5. Algis, Dievu siustas:

  Jo žmonės kyla iš Vilkaviškio, Kauno tikimės ir pačių žemaičių dalyvavimo, dar bandysma iš vilniaus pasikviesti ir rek būti jau iš vakaro, nes jau kryžininkai bursis 9*00 val. Šiandien per radiją pranešė, kad bus kryžininkų darkymas ant mūsų tautos šventovės Šatrijos, kiekvienas turi teisę užlipti ir būti ant Šatrijėlės, bet nesidarkyti su svetimybėmis ir okupantine katalikybe, laikas jiems priminti, kad yr kitaip tikinčių pagal savo senuosius protėvių papročius…

 6. ARŪNS:

  Būs ir žemaičiu.Tik biški bloga kad nekordinouta vėsks vyks

 7. Rolandas:

  niekur nerandu žinių – ar bus šiemet ugnies šventė ir kada ? Ar dalyvavimui reikia registruotis ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: