Kviečia Amžinosios Ugnies šventė ant Šatrijos kalno (13)

Amžinoji Ugnis

Amžinoji Ugnis

Liepos 20 d.  ant Šatrijos kalno Šatrijos Romuva surengs Amžinosios Ugnies šventę.

„1994 m. ant Šatrijos buvo uždegta Amžinoji Ugnis. Nuo kalno Amžinoji Ugnis buvo pargabenta į Ryškėnus ir apsigyveno Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinyje. Nuo to laiko Židinys tapo šventu Deivės Gabijos alku. Ugnis kasmet per Vidurvasarį nugabenama ant Šatrijos kalno. Visi atvykę gali dalyvauti Amžinosios Ugnies apeigoje, nusiskaistinti Šventa Ugnimi, gauti palaiminimą eiti baltų tikėjimo keliu, parsivežti į namus Šventos Ugnies“, – sako šventės rengėjas Adolfas Gedvilas.

Liepos 20 d. 10 val. Amžinoji Ugnis bus iškilmingai paimta iš Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro – Adolfo Gedvilo sodybos Ryškėnuose, Telšių rajone – ir keliaus į Šatriją.

11 val. Amžinoji Ugnis iškilminga eisena bus nešama į Šatrijos kalną, kuriame vyks Amžinosios Ugnies atnaujinimo apeiga.Ant Šatrijos kalno vyks skaistinimosi ugnimi, žemynėliavimo,  palaiminimo eiti Baltų tikėjimo keliu apeigos. Po to Amžinoji Ugnis vėl bus grąžinta į Žemaičių Karaliaus Ringaudo dvaro židinį. Galiausiai įvyks suneštinės švenčiančiųjų vaišės.

Šventės rengėjai norintiems dalyvauti apeigose siūlo atsivežti žibintus su žvake ir prisidėti prie Ugnies nešimo į kalną. Taip pat prašoma atsivežti po akmenį aukurui ir vaišių suneštiniam stalui, o tie kas norėtų gauti žynių įšventimą eiti Baltų tikėjimo keliu turėtų atsivežti dar ir vaškinę žvakę bei pasaginę segę. Šventės dalyviai raginami atvykti su šventiniais – tautiniais rūbais arba šviesiais apdarais.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: