V.Juozapaitis. Neapsisprendęs vyras – blogiau už pasileidusią moterį… (8)

Vytautas Juozapaitis | facebook.com nuotr.

Vytautas Juozapaitis | facebook.com nuotr.

Pastarosiomis dienomis, kuomet Darbo partijos įkvėpėjai sprendžia savo tamsiąsias kriminalines problemas teismuose ir, nebepaisydami jokių politinės bei žmogiškosios etikos subtilybių, arogantiškai ir ciniškai per žiniasklaidą reiškia savo požiūrį į valstybę ir jos gyventojus, sparčiai daugėja šviesiosios šios organizacijos pusės atstovų viešųjų ryšių akcijos elementų, kuriais siekiama visuomenei pasiųsti žinią, kad tik ši partija rūpinasi tautos švietimu, kultūra ir jos šimtmečiais puoselėtomis vertybėmis.

Paradoksas, bet faktas!.. Lietuvos Respublikos švietimo bei kultūros sistemų strateginiai svertai patikėti partijai, kuri tik savo dvasinių ir finansinių įkvėpėjų juridinės ekvilibristikos dėka sugebėjusi išvengti teisinės atsakomybės kriminalinėje byloje, ir toliau gina bei toleruoja sunkiu kriminaliniu nusikaltimu kaltinamus bei nuteistus vadus, kurių leksikoje tokios sąvokos, kaip politinė atsakomybė, apskritai nėra.

Na, gali suprasti jausmą, kuomet, negalėdamas patikėti tuo, ką matai, vis dar turi vilties, kad tai yra baisus nakties košmaras ir stengiesi kuo toliau nuvyti tą mintį, tikėdamasis, kad pabudęs rasi naują dieną, kurioje ir vėl švies šlovinama iš rytų kilusi „saulė“. Tačiau iliuzijos ir vaizduotė, būdingi kūrybiniam pasauliui ir nerūpestingos vaikystės laikmečiui, politikos erdvėje kelia tik dvasinę sumaištį, kurios pasekmė – šimtai tūkstančių savo valdžia nusivylusių Tėvynės sūnų ir dukterų.

Ir už tai esame atsakingi visi – ir visuomenę klaidinantys ar  nepakankamai principingi politikai, ir  pasyvūs piliečiai, stebintys politinius procesus iš šalies, ir teisėsaugos sistemos pareigūnai, negebantys užkardyti nusikalstamos veikos bei korupcinių apraiškų aukščiausiuose valdžios sluoksniuose – kiekvienas mūsų, vienaip ar kitaip yra prisidėjęs prie situacijos, už kurią šiandien tenka raudonuoti prieš Lietuvą, Europą ir visą pasaulį.

Tačiau didžiausia žala ir pavojus valstybei yra ne šios dienos situacijos dviprasmiškumas ir mūsų tarptautinio valstybės prestižo smukimas, bet ilgametės pasekmės, kurios neišvengiamai atsilieps mūsų žmonių sąmonei, tiesiogiai veikiamai švietimo ir kultūros politikos.

Nežinau, kokios disciplinos varžomi ir kiek yra paklusnūs savo kriminalizuotos partijos kriminalizuotiems vadams „darbiečių“ deleguoti švietimo ir mokslo bei kultūros ministrai, bet faktas, kad jie, atstovaudami ir vadovaudami pagrindinėms mūsų tautinės sąmonės formavimą ir valstybės tapatumą užtikrinančioms  institucijoms, nepareiškė savo atskiros nuomonės ir neatsiribojo nuo organizacijos vadovų, neturinčių nieko bendra su tautos švietimu ir kultūra, kelia didelių abejonių dėl jų lojalumo valstybei ir sistemoms, kurioms jiems patikėta vadovauti.

Ir tai nėra mano, kaip politinio oponento, požiūris ar pretenzija į moralizavimą. Juolab, kad ne kartą, nepaisant draugiškos ar profesinės kritikos, esu išreiškęs savo paramą tiek kultūros ministrui Šarūnui Biručiui, tiek ir švietimo ir mokslo ministrui Dainiui Pavalkiui. Tačiau šiuo atveju tai yra mano, Lietuvos Respublikos piliečio, savo sąmoningą gyvenimą pašventusio pedagoginiam ir kūrybiniam darbui, pozicija, kurios išsižadėjęs išduočiau savo bendraminčius mokytojus, kolegas dėstytojus, mokinius, klausytojus, žiūrovus, kuriems kultūros ir švietimo įstaigos nuo nepriklausomybės atkūrimo pradžios siejosi su šviesa, tiesa ir viltimi.

Viliuosi, kad šiedu garbūs vyrai ras savyje politinės drąsos ir ryžto nesusitapatinti su, atsiprašau, bet teismo pripažintais sukčiais, tokiu būdu atsiedami ir Lietuvos švietimo ir kultūros bendruomenes nuo kriminaliniu kvapu prisvilusios politinės košės. Na, o didžiausios atsakomybės už susidariusią padėtį be jokios abejonės tikiuosi iš valdančiosios koalicijos lyderiais besivadinančių socialdemokratų ir jų lyderių, kurių nuomonė ir požiūris į padorumą, moralę bei savigarbą kinta dažniau nei į pavojų patekusio Afrikos gyventojo – chameleono spalvos, besikeičiančios, priklausomai nuo temperatūros, šviesos ir emocinės būklės. Tad stebint „socdemų“ dvejones dėl santykio į „darbiečius“, nejučia prisiminė sparnuota frazė: neapsprendęs vyras – blogiau už pasileidusią moterį…

Autorius yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

8 komentarai

 1. Gediminas:

  Gerb.V.Juozapaiti, parašykite ką nors apie p. Matuzą, p.Adomėną.Labai norėčiau paskaityti Jūsų nuomonę.

 2. Nepolitikas:

  Cha, kaip sakoma, turėjo varlė progą patylėti, bet kitos varlės kurkia … Ar jau pamiršo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratai, kaip visuose reikaluose(švietimo ir mokslo, sveikatos, socialiniuose ir t.t.) jų sprendimus, Konstitucinis Teismas pripažino „prieštaraujančius Konstitucijai“? Ar pamiršo, kaip Gražulis tiesiai į akis papasakojo, kaip maišais vežėt pinigus už parduotą nepriklausomybę? Ap…. „moraliniai“ milijonieriai! Jog dėka jūsų „dvasinių, moralinių ir finansinių įkvėpėjų“ , Lietuva tapo kolonija, o jos piliečiai -„ pasyvūs piliečiai, stebintys politinius procesus iš šalies, ir teisėsaugos sistemos pareigūnai, negebantys užkardyti nusikalstamos veikos bei korupcinių apraiškų aukščiausiuose valdžios sluoksniuose“. O kaip dingsta pasyvumas, vėl jūsų dėka atsiranda „minia, patvoriniai ir t.t.“ ir slopinamas patriotizmas. Tai jūsų „teisėsaugos sistemos pareigūnai“ ir teismai. Visas šitas straipsnis tik, vietoj DP, reikia įdėti TS-LKD, ir yra jūsų veiklos ataskaita, kartu su prezidentės. Dabar esmė: Ne kurie idiotai lygina DP su žmogumi, t.y. pakeitė pavardę, vardą, atliko plastinę operaciją ir dingo baudžiamąjį atsakomybę. Bet „sąlyginai“ lyginti galima tik su AB, jog panašiai(pagal vidinius santykius) yra pagrindiniai akcininkai, smulkus akcininkai ir samdomi darbuotojai. Jeigu pagrindiniai akcininkai sugalvojo sukčiauti, plauti pinigus, ir t.t., tai pagal idiotų mąstymą, smulkus akcininkai ir samdomi darbuotojai irgi turi būti baudžiami, o AB likviduota? Nieko sau Konstitucijos „interpretacija“ ! Norit likviduoti- valio!, bet reikia įrodyti, kad partija veikia, pažeidžiant registruotus partijos tikslus (programą) ir veiką(nuostatus), neatitinka LR Konstitucijai. Partija nėra Bankas. Pabaigoje noriu pasakyti, kad jūsų pasakymas(sparnuota frazė): „neapsprendęs vyras – blogiau už pasileidusią moterį…“, tiesiog rodo jūsų kvailumą- pasileidusia moteris gali tiek „apdovanoti“ vyrų, kad ir vienos ligoninės per mažą bus.

 3. Tomas:

  Šis tipas pasisakė už garliavos šturmą.Žmonės turi žinoti tautos išdavikus.

 4. mintis:

  Gal ir galėtum žygiuoti į neviltį jei nebūtų Lietuvoje tokių žmonių, kaip V Radžvilas.Bet negali nusivilti,nes Radžvilas yra,yra ir L.Pociūnienė,Sinica ir kt.Yra tie žmonės,kurie nesaldžialiežuvauja,mintis dėsto aiškiai,logiškai,nuosekliai,kad žmonės surastų,suprastų ir dalintųsi supratimu esamos situacijos,kad suvoktų,nes nesuvokus esi silpnas.Ačiū jiems šviečiantiems,teisingiems,natūraliems.

 5. mintis:

  blogiausia: vyras,kuris drįsta žeminti moterį.Gal tą išvadą daro didesnis palaidūnas negu ji?Arba gal ta”pasileidus”moteris išmokinta nuo vaikystės tokia būti ir kitokio gyvenimo nežino-“aplinka kalta”:)
  Ar seimo nariai susirūpinę vaikų apsaugos nuo neigiamos įtakos įstatymo gyvybingumu?Ar seimo nariams rūpi viešojoje erdvėje vulgarybės,smurtas,gašlybės ir būdai- visokių paleistuvybių mokykla?Ar tuo susirūpino ir kėlė klausimus seime,davę priesaiką tautos dora rūpintis prisiekę Konstitucijai Tautos atstovai?

 6. Nepolitikui:

  Na, jei cituoji tokius durnelius kaip Gražulis, tai to vertas ir tamstos komentaras. Net užsakymo kvalifikuotai neatlieki. Beje komentaras 100X2% politinis.

  • Nepolitikas:

   Kaip jau nekarta rašiau, ir dar pakartosiu – rašau tik tiesą: Gražulis sakė viešai(Seime), KT irgi. Tai tik idiotai gali mane kaltinti „užsakytais komentarais“, mano principas – tiesa ir būti visiems lygiai teisingas.

 7. Audrone:

  Niekados netikesiu siuo, vienu is 80-ties pedofilu klano gyneju.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: