Egipte įvykdytas karinis perversmas, prezidentas M.Mursi suimtas (video) (0)

perversmas-egipteLiepos 3 d. Egipto kariuomenės vadas generolas Abdul Fattah Al Sisi per televiziją kreipėsi į tautą ir pareiškė, kad šalyje sustabdytas Konstitucijos galiojimas ir, kad prezidento įgaliojimai perduodami vyriausiajam Konstitucinio Teismo teisėjui Adly Mansourui. Tai reiškia, kad dabartinis pirmasis demokratiškai išrinktas Egipto prezidentas Mohamedas Mursi neteko valdžios nors paskutines savo prezidentavimo valandas M.Mursi dar bandė siūlyti opozicijai kartu sudaryti naują vyriausybę.

Tahriro aikštėje susirinkę protestuotojai žinią apie M.Mursi nušalinimą nuo valdžios sutiko labai džiaugsmingai. Šimtai kareivių apsupo prezidento rūmus Kaire.

Liepos 4 d. AFP pranešė, kad nušalintasis Egipto prezidentas yra kariškių prevenciškai sulaikytas ir, kad jam gali būti pateikti oficialūs kaltinimai, iškelti jo priešininkų. Valstybinė televizija, kurios kontrolę perėmė kariuomenė, praneša, kad yra išduota 300 arešto orderių Musulmonų brolijos nariams.

Aiškėja, kad M.Mursi ir jo padėjėjai buvo sulaikyti po to kai prezidentas per TV paskelbė iš anksto įrašytą ugningą kreipimąsi į savo šalininkus, ragindamas ginti nuo perversmininkų ginti jo rinkimuose įgytą „legitimumą“.

Pranešama, kad per kelias dienas vykusius susirėmimus Egipte žuvo mažiausiai 50 žmonių. Šie susirėmimai birželio 30-ąją sukėlė masines demonstracijas, kuriose Egipto prezidentas opozicijos šalininkų buvo raginamas atsistatydinti. Po šių neramumų Egipto armijos vadovybė prezidentui paskelbė 48-ių valandų ultimatumą ir paragino jį susitarti su maištininkais. Pasibaigus ultimatumo laikui buvo įvykdytas karinis perversmas.

JAV prezidentas Barakas Obama sakė esąs „giliai susirūpinęs“ dėl M.Mursi nušalinimo ir paragino Egipto kariškius susilaikyti nuo „šališkų“ M.Mursi ir jo šalininkų areštų. Šių metų gegužės mėnesį JAV paskyrė 1,3 mlrd. dolerių karinei pagalbai Egipte, tačiau, pasak B.Obamos šis sprendimas dabar bus peržiūrėtas. B.Obama paragino Kairą kuo greičiau grįžti prie demokratinio valdymo.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: