Z. Vaišvilos spaudos konferencija: Laikas pasakyti Tautai, į kur vedama Lietuva Europos Sąjungoje? (video) (139)

Zigmas Vaišvila

Zigmas Vaišvila

Liepos 3 d. 10.30 val. Seime įvyko Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės nario, Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija  „Laikas pasakyti Tautai, į kur vedama Lietuva Europos Sąjungoje?“ (alternatyvūs pasiūlymai Lietuvos pirmininkavimui ES) Lietuva pradėjo pirmininkauti ES Tarybai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Briuselyje pristatė šio pirmininkavimo prioritetus. Kodėl Lietuvos valdžia atstovauja ne mūsų Tautos interesus, o tik pirmininkauja įgyvendinant ES planą, kurio pagrindinis ir jau nebeslepiamas tikslas – federacinės valstybės su svetima Lietuvai ideologija kūrimas? Lietuva į ES stojo ne dėl šių tikslų. Mūsų valdžia, ignoruodama Konstituciją ir Lietuvos stojimo į ES sutartį, be Tautos valios atidavinėja mūsų valstybės suverenitetą, priiminėja Tautai primetamą svetimą ideologiją. Lietuvos valdžia kviečiama pasisakyti, į kur vedama Lietuva Europos Sąjungoje? Nepriklausomybės Akto signataras Z.Vaišvila siūlo aptarti alternatyvius Lietuvos pirmininkavimo ES prioritetus, kurie padėtų atsakyti į šiuos klausimus ir apsispręsti dėl Lietuvos ateities bei santykių su ES šalimis.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją žiūrėkite ČIA arba ČIA.

Vykstant spaudos konferencijai jos dalyviams galima buvo internetu pateikti klausimus.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistema ČIA (veiks spaudos konferencijos metu).

Spaudos konferencijos tiesioginės transliacijos vaizdo įrašas iš lrs.lt:

Skelbiame Z.Vaišvilos spaudos konferencijoje perskaityto pranešimo tekstą:

Z.Vaišvila. „Laikas pasakyti Tautai, į kur vedama Lietuva Europos Sąjungoje?“ (alternatyvūs pasiūlymai Lietuvos pirmininkavimui ES)

Prasidėjo Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai – pagrindinis Prezidentės D. Grybauskaitės kadencijos propagandinis renginys. Pamatėme ir Vyriausybės, Seimo populizmą. Po Lisabonos sutarties pasirašymo įvykdžius ES reformas, t.y. įsteigus nuolatinius ES Tarybos pirmininko (Bendrijos prezidento) ir užsienio politikos vyriausiojo įgaliotinio postus, šalies-nario pirmininkavimas – tik parodomasis. Pirmininkaujančioji valstybė, kaip akcininkų susirinkimo pirmininkas, tęsia darbotvarkės klausimus, svarstomus iki pirmininkaujančio pasikeitimo, atsiranda iki 5% naujų klausimų. Keisti negalima nieko. Tik pirmininkas labiau matomas, nes dalis veiksmų vyksta pirmininkaujančioje valstybėje. Jei dauguma pritars, viena iš 10 Tarybos sudėčių svarstys pasiūlytą klausimą, po to jį laimins ar ne valstybių Vadovų taryba.

Š.m. birželio 28 d. p. D. Grybauskaitė Briuselyje pristatė tris Lietuvos pirmininkavimo prioritetus. Cituoju Prezidentę: „Sieksime finansinio stabilumo, ekonomikos augimo ir naujų darbo vietų kūrimo. Dar vienas iš labai svarbių mūsų pirmininkavimo uždavinių – atvira ir saugi Europa bei jos kaimynystė… Finansinio stabilumo bus siekiama stiprinant ekonominę ir pinigų sąjungą bei kuriant bankų sąjungą. Todėl svarbu tęsti finansinio sektoriaus reformas, skatinti geresnį ekonomikos valdymą ir kovą su mokesčių vengimu. … būtina realiai imtis mažinti nedarbą, ypač jaunimo. Taip pat reikia efektyviau išnaudoti bendrosios rinkos potencialą – paslaugų, skaitmeninės ir energetikos rinkos gali duoti stiprų impulsą ES konkurencingumo didinimui. Atvira Europa – trečias Lietuvos pirmininkavimo prioritetas.“ Tačiau visa tai – tik ES projekto tolimesnio įgyvendinimo einamieji žingsniai. O kur Lietuvos interesai? Kodėl Lietuvos valdžia atstovauja ne mūsų Tautos interesus, o tik įgyvendina Centro planą? Koks šis planas? Kodėl mus gundė stoti į ES?

Net ir akivaizdžiai neteisėtai vykdytu 2004 m. referendumu Lietuva stojo į ES, kaip į laisvų valstybių sąjungą. Tačiau prijungus Rytų Europą, pradėta forsuoti ES vertimą vieninga federacine valstybe su viena valiuta, pasiūlyta Europos Konstitucija. Mūsų valdžia išdavė Tautą – uzurpavo jos suverenias galias ir nepatikėjo šio klausimo tautai. Tačiau net tokiais metodais projektas nebuvo prastumtas – Prancūzija ir Niderlandai referendume tarė NE. Tuomet imtasi optinės apgaulės – pasiūlyta tariamai ne Konstitucija, o tarpvalstybinė Lisabonos sutartis, kuriai esą nebūtini Tautos referendumai. Mat suprato, kad ir antrą kartą Prancūzijos tauta pasakys NE. Tik Airijos valdžia neišdrįso meluoti tautai. Bet įsijungė propagandiniai ir ekonominiai svertai, ir Airija balsavo tiek, „kiek ir kaip reikia“. Tai, kad Lisabonos sutartimi šalys atiduoda esmines suvereniteto dalis – nė motais visų ES valstybių valdžioms. Tik drąsioji Islandija turi savo nuomonę, net drastiškai sunkiomis ekonominėmis sąlygomis bent kol kas atsispyrusi šiam spaudimui.

Dėl Lisabonos sutarties, prieštaraujančios Lietuvos stojimo į ES sutarčiai ir mūsų Konstitucijai, Lietuvos Tauta referendumu nepasisakė. Ši sutartis atėmė laisvų valstybių valią užtikrinančią veto teisę, sukūrė federacinės valdžios Prezidento ir užsienio politikos vyriausiojo įgaliotinio institucijas, milžiniškus aparatus, sudarė prielaidas vienyti ir kontroliuoti valstybių finansus, o nepaklusniesiems tramdyti – be finansinių sankcijų patyliukais pradėjo įgyvendinti Europrokuratūros instituciją. Tačiau šiems žingsniams būtini Lietuvos ir kitų ES valstybių tautų sprendimai! Prezidentas V. Adamkus tyliai pritardavo tam, kad Seimas uzurpuodavo šiuos Tautos sprendimus, formaliai Seimo nariams balsuojant už ilgus ir aptakius ES traktatus, ypač dalyse dėl ES ir valstybių kompetencijos pasidalinimo ir persipynimo. Tačiau Prezidentė D. Grybauskaitė, nekreipdama dėmesio, kad ją rinko Lietuvos tauta, ignoruoja ir ją, ir Seimą, be jokio teisinio pagrindo vienasmeniais sprendimais dalina Lietuvos suvereniteto likučius Briuselio kolegoms.

Trūkčiodamas, tačiau federacinės valstybės, į kurią nestojome, darymo traukinys įsibėgėjo ir važiuoja.  Faktiškai pagal komunisto italo A. Spinelli projektą, siekiant Europą suvienyti marksistinės ir liberaliosios ideologijų pagrindu. Beje, Altiero Spinelli (1907-1986) – politinis teroristas Italijoje ir Europos federalistas, kurio vardu pavadintas pagrindinis Europos parlamento rūmų pastatas Briuselyje. 2012 m. Europos Komisijos pirmininkas ekskomunistas-maodzedunininkas Ch. M. Barosso viešai pareiškė, kad jau 2020-aisiais Europoje nebeliks valstybių – tik Europos Sąjunga, o ES prezidentas H. Van Rompuy, kad tautos ir nacionalinės vertybės yra paprasčiausia atgyvena. Eurokomisarė V. Reding, š.m. birželyje atvykusi į Vilnių atidaryti ES namų, atvirai pagrasino nepaklusniesiems: „ES reaguos, jei kuri nors šalis nepaisys Bendrijos normų leisti kiekvienam gyventi, kaip nori.“ Tad lošimo kortos ant stalo atidengtos. Atvirai. Demonstruojant centro jėgą ir ignoruojant mūsų stojimo į ES sutartį.

Tačiau vien jėgos šių neomarksistinių idėjų įgyvendinimui gali nepakakti. Tai parodė TSRS likimas. Todėl idėjos autoriai siekia pakeisti kultūrą ir sukurti federacijos visuomenės sąmonę – vadinamąjį naująjį europietį su vadinamosiomis europinėmis vertybėmis. V. Radžvilas įvardino liberalių idėjų pagrindu ES kūrėjų tam tikslui pasirinktą būdą – sukurti demoralizuotų žmonių visuomenę ir žaisti jos instinktais. Kol egzistuos tautos ir nacionalinės vertybės, jos tiesiog neklausys Briuselio. Todėl ideologinis smūgis ir nukreiptas į šeimą, tautą. V. Radžvilas pasako priežastį – šeimoje vaikai atsiranda pernelyg pigiai. Reikia ir iš to verslą padaryti, „gaminti“ reikiamus produktus. TSRS kūrė „tarybinį žmogų“, Č. Aitmatovo apibendrintą mankurto sąvoka. Pridursiu, kad šeima, tautos ląstelė, ir išauklėti vaikus gali taip, kad netiks naujojo ES totalitarizmo apologetams. Vakarų Europoje gerokai toliau pažengta vaikų atėmimo iš šeimų kelyje.  Mums, buvusiems TSRS studentams, kurie privalomai mokėmės mokslinio komunizmo, pažįstama F. Engelso idėja likviduoti tradicinę šeimą, nes antraip sunku bus užgrobti ir išlaikyti totalitarinę valdžią. Ar atsimenate Pavliko Morozovo, įskundusio valdžiai tėvus, kultą Tarybų Sąjungoje? Šiuolaikiniam jaunimui lengviau apsukti galvas išorinėmis demokratijos formomis ir tariamomis laisvėmis be atsakomybės visuomenei, tautai ir valstybei. Tačiau, tikiuosi, neilgam.

Šiemet Lietuvos visuomenę atsitokėti ir išsijudinti privertė suaktyvėjęs beatodairiškas ES siekis primesti reikalavimus dėl homoseksualų ir transeksualų, sumenkinti prigimtinę šeimą –  žmonijos ir tautos pagrindą. Gal ne visi šių idėjų vykdytojai pagalvoja, kad prigimtinė šeima neturi nieko bendro su politika, kad tai natūralus vyro ir moters santykis. Necituosiu aibės mokslinių tyrimų, kad homoseksualiose šeimose ženkliai didesnis pedofilijos procentas, kad vaikui labai svarbu turėti tėtį ir mamą. Tai – prigimtinė vaiko teisė. Kodėl, atrodytų, absurdiškai siekiama tai sunaikinti, ypač žinant Europos ir Lietuvos demografinę situaciją? Mat pakeitus terminologiją ir kalbą, galima pakeisti ir kultūrą. Psichoterapeutams žinoma, kad transeksualumas ar lytinės tapatybės sutrikimas yra psichinė liga, dažniausiai prigimtinė, rečiau – įgyjama. Dirbau mokslinį darbą. Todėl suprantu, kad politiniai sprendimai ir visuomenės apklausos nepakeis moderniosios  psichoanalizės tėvų Z. Freudo ir C.G. Jungo, šiuolaikinių mokslinių tyrimų išvadų, kad tai yra psichinė liga. O ligos – gydytinos, bet ne platintinos. Kas suteikė teisę tuos, kurie remiasi mokslu ir nori gyventi prigimtinį sveiką gyvenimą, kaltinti, kad jie kažką diskriminuoja?

Siekiama keisti visuomenės sąmonę, kad nebūtina biologinė šeima, kuri yra ir tautos, valstybės ląstelė. Betrūksta paskelbti, kad tik tada moterys bus laisvos ir nepriklausomos nuo vyrų. Lyg nesuprastume, kad moteris stipri moteriškumu, ryšiu su vaiku ir jo gimdymu, jautrumu ir nuojauta. Taip atveriami keliai žmogiškų būtybių darymo mėgintuvėliuose verslui. Mėgintuvėliuose ir mankurtus daryti bus lengviau. Tad žengiame ne tik į valdomos demokratijos, bet ir fiziškai bei psichologiškai valdomos žmonijos „šviesų rytojų“, kaip sakydavo tarybų valdžia. Galėsime pamiršti ir tokį formalumą kaip rinkimai.

Ar atsimenate, kaip pradėjome žengti šiuo keliu? Griuvus Rytų – Vakarų sienoms, mus, lyginant su vakariečiais, visiškus elgetas, nupirko pinigais. Kad žinotumėte, už kokius grašius tai daryta akūrus Nepriklausomybę! Мus „mokė“ rinkos ekonomikos – vertė privatizuoti strateginius valstybės objektus, nutraukti jų veiklą, t.y. tapti ekonomiškai priklausomais ne tik nuo Rytų, bet ir Vakarų. Formaliai skelbta, kad ES suteiks finansinę paramą, jog ekonomiškai pasivytume juos. Tai ir apakino mus. Ar blaiviai mąstantis nesupras, kad mūsų žemdirbiai, gaunantys tik ketvirtį paramos lyginant su ES senbuviais, ne pasivys juos, o dar labiau skirsis jų pragyvenimo lygiai? Akims atverti pateiksiu Eurostat duomenis apie 2008-2010 m. tris gaminius, sudariusius didžiausią ES žemės ūkio ir maisto produktų eksporto dalį: spiritiniai gėrimai – 6,339 mlrd. EUR, vynas ir vermutas – 6,216 mlrd. EUR, grūdų produktai – 5,192 mlrd. EUR. Tad, gerbiamieji, tikitės, kad užteks mūsų ūkininkų maršo į Briuselį šio galingo lobistinio vaizdo pakeitimui? Neremiant net savai valdžiai, kuri nenori matyti, ką ES įsipareigojo Lietuvai mūsų stojimo sutartyje. Lietuvos valdžia neturi bendros politikos net su Rytų Europos likimo broliais. Užtat mokame ES vardu uoliai mokyti gyvenimo Baltarusiją, Ukrainą. Net Izraelį šiemet sugebėjome pamokyti.

Mūsų žemdirbiams kažkas eilinį kartą pažadėta tik po to, kai laisvai bus pardavinėjama mūsų žemė, t.y. juos finansiškai nukonkuravus ES senbuviams. Nėra kito būdo valstybei reguliuoti savo ekonomiką, kaip sava monetarinė politika ir rinkos apsauga importo mokesčiais. Tam juos ES ir sunaikino. Centras nelinkęs reklamuotis, kad pagrindinę ES biudžeto dalį sudaro ne valstybių nario mokesčiai, o cukraus akcizas ir, svarbiausia, importo mokesčiai, kuriuos po įstojimo į ES gauna ne Lietuva, o ES. Tuo pačiu nebeapsaugome ir nebegalime reguliuoti savo rinkos. Tad atsisakėme ne tik pagrindinių savo valstybės rinkos reguliavimo svertų, bet ir didelės dalies pajamų, tapome centro prašytojais, t.y. patys „savanoriškai“ centrui suteikėme mūsų valdymo instrumentą. Šie skaičiai ne tik neskelbiami, bet jais viešai ir nesigiriama. Beje, gaunant ES paramą, projektui reikia skirti ir dalį mūsų biudžeto. Susigaudymui ir esminiams sprendimams priimti Tautai būtina žinoti ir palyginti šiuos nereklamuojamus skaičius.

Suvienijome centrinius bankus, suvienysime valiutą. Centro palaiminimo jau reikia mūsų biudžetui. Tuoj centras prižiūrės visus bankus. Neklusniesiems tramdyti tylomis realizuojamas Europrokuratūros institucija. Traukinys važiuoja. O ką šiam traukiniui pasiūlė Lietuva? Mažai valstybei pasipriešinti pagrindinių ES senbuvių valiai psichologiškai sunku. Ypač jei tavo tikslas yra kaulyti lėšų ir siekti biurokratinės karjeros Briuselio koridoriuose. Tačiau Prezidentei ir Seimui priminsiu, kad juos rinko Lietuvos Tauta, kuriai ir esate atskaitingi bei atsakingi. Todėl laikas viešai tautai, ypač pirmininkavimo ES Tarybai metu pasakyti, kur vedate Lietuvą? Besąlygiško Briuselio reikalavimų įgyvendinimo keliu ar mūsų Tautos ir valstybės interesų gynimo ir atstovavimo keliu?

Neramina ne tik Prezidentės, bet ir Seimo iniciatyvos. Kalbu ne tik apie skandalingų konvencijų diegimą Lietuvoje. Negi Seimo pirmininko pirmasis pavaduotojas V. Gapšys nesupranta, ką reiškia teisė užsieniečiams kurti Lietuvos politines partijas? Negi Seimo narė O. Leiputė, pirmininkavimo pradžioje jau spėjusi Lietuvos vardu Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos plenarinei sesijai įregistruoti pasiūlymą rezoliucijai ,,Lyčių lygybė mokslo, tyrimų ir technologijų srityje“, nesupranta, kad ne pagal lytį vertinami moksliniai darbai ir gabumai? Tokio uolaus ir besąlygiško tarnavimo centrui, neturint jokios savo nuomonės, tarybinėje santvarkoje nuo gimimo pragyvenęs daugiau kaip 33 metus, aš nemačiau. Net propaganda apie tarybinę moterį traktoristę tokio sumankurtėjimo lygio nebuvo pasiekusi. Ar Briuselio apologetai, galėję J. Basanavičių pavadinti psichiniu ligoniu, o V. Kudirką – nevykėliu, dar yra Lietuvos piliečiai? Tai – ne tik tyčiojimasis iš Tautos ir valstybės, bet ir visuomenės sąmonės keitimas, skatinamas ir apmokamas Briuselio surinktomis mūsų lėšomis. Ar nepastebėjote, kaip sparčiai visuomenės sąmonę dėl Sausio 13-osios įvykių keičia nebaudžiamumą užsitikrinęs A. Paleckis, atvirai remiamas suinteresuotos Rusijos? Dar kartą klausiu Prezidentės – koks jos požiūris į kolaborantų nusikaltimų tyrimą?

Tačiau lengviau užsiimti propagandine pirmininkavimo ES Tarybai „pokazucha“. Taip vadindavome tokius reiškinius savo vardais tarybiniais laikais. Jei tai skirta Briuselio idėjų įgyvendinimui, kodėl už tai 214 mln. Lt turi mokėti Lietuvos biudžetas? Įspūdžiui sustiprinti dar pasitelkiama Jungtinės Karalystės, Latvijos, Lietuvos, Švedijos ir Nyderlandų 2 tūkst. karių ES kovinė grupė, o, anot žiniasklaidos, dėmesio centro (p. D. Grybauskaitės) saugumui užtikrinti šiam pusmečiui skiriamas šarvuotas automobilis, kas kainuos milijoną litų. Gal tiesiog racionaliau visa tai administruoti Briuselyje, kuriame ir taip dirba muštruotas aparatas, kas mėnesį už tai gaunantis nemūsišką atlygį?

Beje, šiai valstybinei funkcijai atlikti mūsų valdžią daugiau nei 2 mln. litų parėmė privatūs rėmėjai – Užsienio reikalų ministerija susitarė ir paramos sutartis pasirašė su 12 iš 20 pasisiūliusių bendrovių: „Krasta Auto“, „ORLEN Lietuva“, „Birštono mineraliniais vandenimis ir ko“, „Baltic Data Center“, „DHL Lietuva“, „G4S Lietuva“, „Apiterapijos centru“, „Švenčionių vaistažolėmis“, „Žemaitijos pienu“, „Lietuviško ūkio kokybe“, „Skoniu ir kvapu“, „Švyturiu-Utenos alum“. Prezidentę, kaip ir ministrės B. Vėsaitės atveju, kviečiu principingai įvertinti šį faktą – ar šios įmonės nėra gavusios ES lėšų, ar Prezidentė gali užtikrinti, kad jos ir po šios reklaminės akcijos nesikreips į Lietuvos valdžią dėl ES ar kitų lėšų gavimo? Manau, kad pirmininkavimo ženkliukų ir kaklaraiščių, šalikėlių, L. Linkevičiaus jau įteiktų šių įmonių atstovams, neužteks. Prezidentei taikytini nepalyginamai aukštesni politikos etikos standartai, lyginant su eksministre.

Kodėl mūsų valdžia taip beatodairiškai įgyvendina ne Lietuvos, o ES valią? Stojant į ES ją vedė noras skirstyti dar vieną lėšų šaltinį. Todėl ir teko stojimo referendumo pirmos dienos vakarą užsiimti draudžiama agitacija iš LTV ekrano, naudoti tam ES lėšas. Ką daryti šiandien? Populistai jau smerkia mane – Zigmas agituoja išstoti iš ES. Ką darysime?! Pražūsime! Girdėjome panašius argumentus iš vieno p. D. Grybauskaitės mokytojų A.M. Brazausko, TSRS Prezidento M. Gorbačiovo. Tuomet nebuvo lengviau.

Diskusijai pasiūlysiu alternatyvius Lietuvos pirmininkavimo ES prioritetus.

Visų pirma, būtina apsispręsti, kokiu keliu Europos sąjungoje eina Lietuva. Tauta valdžiai žengti federacinės valstybės kūrimo keliu mandato nesuteikė, Lisabonos sutarčiai taip pat nėra pritarusi. Prezidentės pritarimai ar Seimo balsavimai Tautos valios nepakeis. Referendumas turėtų apspręsti ir ES bei Lietuvos įstatymų santykį. ES didžiosios senbuvės ir institucijos jau ne tik nesiklauso Rytų Europos valstybių, bet atvirai grasina dėl nepaklusnumo. Tad kodėl mūsų valdžia, būdama silpna, neprašo tautos paramos? Kodėl valdžia negina tautos? Nustačius santykį su centru, ES direktyvos nebūtų automatiškai taikomos Lietuvoje be Seimo pritarimo, o būtinais atvejais – be Tautos valios, jei direktyva prieštarauja Lietuvos Konstitucijai. Tie, kurie skaitė Lietuvos ir ES sutartį, kurios ES nesilaiko, atkreipė dėmesį, kad ES ir Lietuvos kompetencijų pasiskirstymai yra išplauti ir persiklojantys. ES direktyvos dėl šios priežasties yra didele dalimi abstrakčios, nes tai padeda išnaudoti netiksliai apibrėžtą kompetencijų pasidalinimą ES valios primetimui.

Pati ES valdymo sistema po Prezidento, užsienio reikalų vyriausiojo įgaliotinio ir Europrokuratūros institutų įsteigimo drauge su Europos Komisija akivaizdžiai pritaikyta federacinei valstybei. Europos Parlamente nėra šalių delegacijų – jo narius renka šalių piliečiai, tačiau parlamente jie negali atstovauti savo šalių ir jų rinkėjų. Jie atstovauja tik ES interesus ir jų įgyvendinimą per abstrakčias šio parlamento neegzistuojančių partijų frakcijas. Todėl būtina keisti EP rinkimų įstatymą, įpareigojant Lietuvoje rinktus europarlamentarus atstovauti Lietuvą, atšaukiant šią nuostatą pažeidusius. Tai pradėtų diskusiją apie Europos parlamento ir ES prasmę bei pasikeitusį tikslą. Jei EP-e nebus galimybės ginti valstybės nario interesų, tai nėra jokios prasmės šiai institucija. Net TSRS liaudies deputatų suvažiavime tai buvo galima – bendrai su Estijos ir Latvijos delegacijomis pasiekėme neįtikėtiną rezultatą – privertėme pačią TSRS pripažinti slaptųjų Ribentropo – Molotovo protokolų egzistavimo faktą ir panaikinti juos. Toks pat yra ir Europos Komisijos, be jokios realios atsakomybės skirstančios šimtus milijardų eurų, vaidmuo. Ji tampa ne tik federacinės valstybės vykdomąja valdžia, bet ir turi  teisinės valdžios galių. Tai absurdiška – pati EK skirsto lėšas ir pati sprendžia dalį teisinių ginčų dėl to.

Sąžininga ES valstybių narių diskusija turi būti atvira – ar žengiame vieningos federacinės valstybės įgyvendinimo keliu, ar kuriame lygiateisių valstybių sandraugą? Jei pasirinkimas toks, kurį mums deklaravo ir stojimo sutartyje mums įsipareigojo ES, tai toks projektas daug pigiau ir efektyviau būtų įgyvendinamas valstybių vadovų taryboje šalių susitarimu. O skiriamas, bet ne renkamas Briuselio aparatas turi būti tik techninis, bet ne politinis. Nedera vaidinti „demokratiją“, leidžiant milžiniškas lėšas Europos Parlamentui ir faktiškai nekontroliuojamai bei nerenkamai Europos Komisijai, kurios atsakomybė – tik bendrapolitinė.

Viena pati Lietuva to nepasieks. Būtina jungtis, visų pirma, visoms Rytų Europos šalims, telkti į šį ratą kitas mažąsias ES ir Skandinavijos šalis. Tik tada ES „branduolys“ pradės „išgirsti“ mūsų visų bendrą balsą. Nemanau, kad šių bendražygių siekiai būtų esmingai skirtingi. Tačiau tai nevyksta. Kol kas visos Rytų Europos šalys kiekviena atskirai žvelgia į centrą beveik aklo paklusnumo kupinomis akimis, o ne formaliai deklaruotų lygiateisių narių akimis. Tik suvienijus jėgas priverstume naująjį Centrą sąžiningai ir viešai, be veidmainystės atsakyti Europos tautoms, kurlink jos yra vedamos. Tai bus naudinga visiems, jei deklaruojami siekiai yra sąžiningi, o ne apsimestiniai.

Rytų Europos šalių vienijimuisi natūraliai padėtų bendri siekiai – nuo išmokų žemdirbiams bent jau suvienodinimo iki žemės pardavimo užsieniečiams klausimų, ekonominiai ir realaus, o ne deklaruojamo energetinio saugumo klausimai. Ir ES senbuviams laikas atsakyti į klausimą dėl tikrųjų ES tikslų, kodėl negerbiamos ir nevykdomos šalių stojimo į ES sutartys, kodėl kuriai nors valstybei referendume atmetus jai nepriimtiną ES siekį ji verčiama balsuoti tiek kartų, kol bus pasiektas centro reikalaujamas rezultatas. Mūsų likimo broliams šie klausimai ne mažiau aktualūs. Moldovos stačiatikių bažnyčia net paskelbė mažąją ekskomuniką valstybės Prezidentui ir kitiems valstybės veikėjams dėl jų priimto „Antidiskriminacinio įstatymo“, atveriančio kelią homoseksualų santuokoms, pagrasino visiška ekskomunika, jei šis įstatymas nebus panaikintas. Jei senoji Europa žengs diktato ir nesikalbėjimo keliu, šis kelias ves į niekur – į bėdą.

Todėl santykiuose su ES šalimis būtina:

1. Išlaikyti valstybių narių lygiateisiškumą.

2. Išgryninti ES-ai valstybių-narių deleguojamą kompetenciją ir deleguoti ją ES-ai tik laikantis Lietuvos Respublikos Konstitucijos reikalavimų.

3. Mažinti ES-os biurokratinio aparato išlaikymo išlaidas.

4. Siekti atsisakyti Europos Parlamento institucijos kaip nebūtinos ir neatliekančios konfederacinei valstybei būdingų funkcijų – ši institucija nėra būtina norminių dokumentų priėmimui (neretai ją pakeičia Europos Komisija, nusistatanti pati sau žaidimo taisykles), jame nenumatyta ES valstybių-narių atstovavimo ir interesų gynimo funkcija, o išlaikymo išlaidos yra neprotingai didelės.

5. ES vadovauti pakanka Vadovų Tarybos ir administracinio aparato, Europos Komisijos institutas savo paskirtimi prieštarauja sąžiningam laisvų valstybių sambūviui.

6. Siekti ES bendrų tikslų, grindžiamų bendru narių-valstybių sutarimu, o ne valios primetimu mechaninės daugumos sprendimais.

7. Skubiai plėtoti ryšius su užsienio valstybėmis, galinčiomis suteikti Lietuvai alternatyvius energijos šaltinius – ES narėmis, Norvegijos karalyste, dujų eksportu užsiimančiomis užsienio valstybėmis (Jungtiniai Arabų Emyratai, Omano Sultonatas, Alžyras ir kitos). Pradėtas eksploatuoti didžiulis gamtinių dujų telkinys Viduržemio jūroje tarp Izraelio, Libano ir Kipro.

8. Vengti dviprasmybės santykiuose su ES valstybėmis-narėmis ir JAV.

9. Konkrečiais darbais, o ne žodžiais skatinti bendradarbiavimą su Baltijos, Rytų Europos, Skandinavijos šalimis, pvz. nedelsiant apsispręsti dėl bendrų, o ne vienašališkų energetinių problemų sprendimų.

Tik prieš 25 metus šio pradžiamokslio mokėmės TSRS liaudies deputatų suvažiavimuose. Kodėl šiandien mūsų valdžia nebegali bent jau pabandyti sąžiningai atstovauti tautą, renkančią ją? Mūsų valdžia turi ne kurstyti nepagrįstą tautos optimizmą dėl Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai, o atsigręžti į ją rinkusią Tautą ir vykdyti jos valią, tuo remtis diskusijose su ES. Valdžia, ignoruojanti šią savo pareigą, privalo nedelsdama atsistatydinti ir niekada nepretenduoti būti ja.

Būtina sustabdyti Seime automatinį ES direktyvų ir konvencijų aprobavimą. Būtina nedelsiant pakeisti referendumo įstatymą, nustatant, kad inicijuoti referendumą gali bent 5% rinkėjų. Būtina skubiai skelbti referendumus dėl žemės pardavimo užsieniečiams ir euro įvedimo, neslepiant euro įvedimo Estijoje pasekmių. Išsamiai pasiruošus ir daug ką paaiškinus Tautai, paskelbti referendumą ir dėl Lisabonos sutarties, akivaizdžiai ir daugelyje vietų prieštaraujančios Lietuvos stojimo į ES sutarčiai.

Labai svarbu valdžiai ir valstybės piliečiams vėl pradėti tarpusavyje diskutuoti, nes privalome būti drauge. Tik drauge su Tauta ir turinti jos pasitikėjimą valdžia gali nuveikti ką nors reikšminga. Sąjūdžio laikais tai nutiko tik dėl viešumo ir tiesos sakymo principų laikymosi. Mes neįsivaizdavome, kad Lietuvą kurti galima be pagarbos asmeniui ir jo orumui. Šiandien Lietuvos ir ES politikoje to neliko. Nebūtume drauge su Tauta atkūrę Lietuvos Nepriklausomybės, jei būtume Tautai pasakę, kad Tautos nuomonė referendume – tai farsas. Toks Prezidentės elgesys – nesuvokiamas. Sąjūdis neįsivaizdavo, kad į valdžią einantys tautos atstovai gali negerbti rinkėjų ir nejausti pareigos tarnauti bendruomenei, nejausti atsakomybės dėl piliečio likimų, tautos atsakomybės. Ar ES matė tolerantiškesnę tautą, toleruojančią tokią valstybės vadovės nuomonę apie tautą?

Kviečiu Seimą tai pradėti Valstybės šventės išvakarėse. Tuo Seimas ne tik simboliškai primintų jos pareigas Prezidentei, užmiršusiai diplomatinį protokolą, pagal kurį valstybės vadovas priėmimus organizuoti turi valstybės šventės, o ne parodomojo ir nieko Lietuvai nelemiančio pirmininkavimo proga. Prezidentė šia proga priglobė vienos nakties kultūros ir meno festivalį „Kultūros naktis“, įvyksiantį naktį iš liepos 5-osios į 6-ąją – pagrindinį Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai atidarymo kultūrinį renginį. Per vieną naktį reikės suspėti pamatyti net 165 projektus ir daugiau nei 700 menininkų iš Lietuvos ir užsienio. Gerai, kad Liepos 6-oji šeštadienis. Pašventę ES garbinimo šventę, pavargę po ilgos nakties, Liepos  6-ąją galėsime gerai pamiegoti Lietuvos valstybės šventės proga.

Toks mūsų Prezidentės požiūris į mūsų valstybę.

Po konferencijos gauti klausimai:

Jūratė: Prašome patikslinti mintį apie teisę užsieniečiams Lietuvoje kurti politines partijas. Ar šiuo klausimu jau priimtas koks nors  įstatymas? Argi toks įstatymas neprieštarautų LR Konstitucijos 2 straipsniui, kuriame nurodyta, jog: „Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai“? Kokiu pagrindu užsieniečiai galėtų įtakoti priimant svarbius tautai sprendimus? Argi tokiu atveju Lietuvos piliečiai nebūtų įpareigoti LR Konstitucijos 3 straipsnio nuostatos, jog „Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką“?
Ačiū

Zigmas Vaišvila: Šiuos svarbius klausimus gavau po spaudos konferencijos.
Įstatymo projektą dėl teisės užsieniečiams dalyvauti Lietuvos politinės partijose, dėl ko labai susirūpinusi ES, pateikė V. Gapšys.

Klausimą pateikusi Gerb. Jūratė visiškai teisi – tai dar vienas bendras federacinės valstybės darymo instrumentas.

Beje, jau realizuota galybė ir ne Lietuvos piliečiams dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimuose. Šią normą pats laikas panaikinti, nes lietuvių tiek nesuvažiuos į Punską ar Suvalkus, kiek desanto galime sulaukti, pvz. iš Lenkijos.

Tiesiog akyse skęstame vieningos valstybės daryme. Laikas spaudžia – Barosso gi paskelbė, kad 2020 m. valstybių Europos Sąjungoje turi nelikti. Tad tai vienas iš svarbių šios politikos įgyvendinimo instrumentų.
Nuoširdžiai džiaugiuosi mastančiais tautiečiais.
Deja, ES iniciatyvų srautas darosi panašus į laviną.

Kategorijos: Lietuvos kelias, Nuomonių ratas, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

139 komentarai

 1. medus:

  šaunu, kad signataras pasisako tokiais svarbiais klausimais. ačiū jau nėra žodis, išreiškiantis tikrą padėką už šio žmogaus pastangas. nemanau, kad prezidentė “girdės” ir šį kartą ar teiksis atsakyti į anksčiau patiektus signataro klausimus (įdomu kaip išsivartys), tačiau tokie pasisakymai jai (ir tautai) yra priminimas, kad dar negyvename monarchinėje ar fašistinėje santvarkoje – bent jau ne oficialiai. bet jos tylėjimas pasako dar daugiau – jos baimę, neturėjimą kuo pateisinti savo neteisėtų veiksmų ir tarnavimą svetimam šeimininkui – ne tautai. o apskritai – prezidentė ir valdžia niekada ir neatstovavo Lietuvai, o dabar ypač skubama- taip stipriai, kad kai kurie drastiški sprendimai tikrai bado akis ir jų jau nepaslėpsi. mano akimis, visi žingsniai yra svetimos valios (kieno ir kokiu tikslu – atskira tema) ir plano vykdymas: Stambulo konvencija, europrokuratūros steigimas, socialinės lyties įteisinimas, šeimų griovimas, neteisėtas vaikų atiminėjimas, žemės pardavimas užsieniečiams, gimtosios kalbos naikinimas, tautos valios niekinimas negerbiant referendumo rezultatų, leidimas savivaliauti NATO iš lėktuvų purškiant ant mūsų žemės chemikalus, tautiškumo kriminalizavimas, „kibernetinis saugumas“, atimantis paskutines žmogaus teises ir t.t. įdomu, kada tauta atsisakė savo suvereniteto? kokiu referendumu? bet argi tai svarbu, ar ne? nemanau, kad vienas žmogus, šiuo atveju signataras, gali ką nors pasiekti – sistema per gerai sustyguota, kad sugriūtų nuo vieno. bet vienas pabudinti – gali ir sistema sugriūti nuo daugelio pabudusių – gali. dar tikiu tuo.

 2. Pasiūlymas:

  Gaila, ryt negalėsiu stebėti spaudos konferencijos ir pateikti pasiūlymo.
  Iš anksto galiu pasakyti, kad tikiu ir pasitikiu būsimais gerb. Signataro pasiūlymais dėl Lietuvos pirmininkavimo. Tiesiog siūlyčiau, kad po tais klausimais pasirašytų ir kiek galima daugiau Signatarų, pritariančių šioms idėjoms. Ir, remiantis Signatarų statuso įstatymu, pateikti ES tarybai. Ir pateikti kiek tai įmanoma, kažkokiu atviresniu ir viešesniu būdu, kad pasiūlymai nepatektų vien į nepatikimas lietuvių, ES padlaižių, rankas, kurie tuos pasiūlymus nukištų giliai į šiukšlių dėžes. Labai svarbu, kad tuos klausimus ir keliamas problemas išgirstų ir ES vadovai. Jie privalo suprasti, kad Lietuva – tai ne vien nuolankioji Grybauskaitė ir Seimas su savo nuolankiais sprendimais ES atžvilgiu, bet šalia jų egzistuoja ir Tauta, ir ją ginantys Signatarai. Labai tikiuosi, ir linkiu SĖKMĖS.
  Beje, o gal šalia tų pasiūlymų galėtų pasirašyti ir visi norintys piliečiai?
  Rasa.

  • medus:

   gerai rašote, tik nejau tikrai manote, kad ES taryba yra suinteresuota mūsų tautos suverenitetu? čia tas pats, kaip kažkur skaičiau – duoti lapei inspektuoti kas papjovė vištas:) šiuo metu, manau, realiausias paipriešinimo kelias – laikytis SAVO Konstitucijos, reikalaujant referendumų tais klausimais, kuriose tauta verčiama atsisakyti savo suvenerių galių. tiesiog didelis NE, tegu jie įrodinėja, kad turi teisę šias teises iš mūsų atimti. ir neleisti to daryti padlaižių gaujai.

   • Rasa:

    ES taryba nesuinteresuota jokios tautos suverenitetu. Todėl ir negalima tylėti. Kartoju : jie privalo suprasti, kad Lietuva – tai ne vien nuolankioji Grybauskaitė ir Seimas su savo nuolankiais sprendimais ES atžvilgiu, bet šalia jų egzistuoja ir Tauta, ir ją ginantys Signatarai. Ir apie tai Signatarai turėtų daug ir garsiai kalbėti. Tegu nemano ES emisarai, kad atvyko į avelių bandą parodyti savo “galybės”.
    Ir, beje, dar pasiūlymas: vertėtų patiems piliečiams dažniau rinktis į protesto akcijas prieš visų ES viršūnėlių akis.

 3. pensininkas:

  Gerbiu Zigmą, stebėsiu tiesiogiai. Bet šiandiena, gal bus įdomu, kitame portale komentuodamas straipsnį apie vidines rietenas esu suraitęs tokį komentarą: “Mūsų prezidentė, o dabar ir Europos Tarybos pirmininkė yra išėjusi aukščiausius TSKP mokslus Leningrade ir Maskvoje, bei pati Vilniaus Partškoloje rengusi visam Sovetskomu Sojuzu vadovaujančius darbuotojus, gerai žino ko reikia Lietuvos ir Eurosojuzo liaudžiai. Manau, kad jai po šešių pirmininkavimo mėnesių Lietuvos prezidento postas taps per ankštu. Sėkmės mūsų liaudies mylimai (reitingas 70 punktų) Raudonąjai Daliai Eurosojuzo valdyme.

 4. medus:

  kam įdomu, geras minčių koncentratas apie pasaulinę globalistinę sistemą, kurios dalis yra ES: http://www.youtube.com/watch?v=uZh_JLUHC4E

 5. Kažin:

  Lietuva neturi klapčiukauti ES, o to nebūtų, jeigu valdžias turėtume iš kitokių asmenų. Taigi problema – ne buvimas ES, o mūsų netinkama karjeristiška valdžia. Pabrėžiu, kad taip yra visiškai ne dėl rinkėjų kaltės, tai sąlygoja gilesni šalies valdymo sistemos dalykai.
  Antai, Estijoje, Suomijoje, iš dalies ir Latvijoje visai kita, normali atmosfera.

  • tikras lietuvis:

   Kažin ar ten geriau, o pas mus viską lemia landsberginių įpiršta rinkimų sistema, kur balsuok už ką nori, bet laimės piniguočiai per savo remtuosius.
   ŠTAI KODĖL TAUTININKAI NEGALI PATEKTI Į VALDŽIĄ – jie nesėdi nei kieno piniginėje.

   • lyvis:

    Tautininkai kartu su stribais sėdi kremliaus piniginėje. Tautos jėga konservatorių partijoje. lyvis

    • Nepolitikas:

     Geras bajeris , pralinksminai, gali dalyvauti „Prajuokink komiką“, 200 Lt garantuotai.

     • lyvis:

      Kur tie tavo tautininkai. Nematau kad jie ką nors darytų prieš iškrypelius. Jie tik skundžiasi kad jiems neduoda valdžios. Songaila buvo valdžioje – pabėgo. Valdžią reikia išsikovoti o jie nieko nedaro, o iškrypėliai atvirai šaiposi, į Zuoko veiksmus iš tautininkų nėra palankaus veiksmo dėl iškrypėlių. Jų tikslas tik merdėti valdžios kabinetuose ir juokinti Nepolitikus. lyvis

      • Nepolitikas:

       Kol kas juokini tu, su savo „Tautos jėga konservatorių partijoje“, kurie keturias metus „Gyveno Baimėje“! Ir nežinojo kaip įtikti prezidentei. Apvogė Lietuvos piliečius, senukus ir t.t. Va, jeigu ką nors sugriauti, tai konservatorių partija – jėga. Arba tu rašai ne apie Lietuvių Tautą?

       • lyvis:

        Pats nori vadovauti Lietuvių Tautai iš kremliaus todėl ir širsti, kad nesigauna. Ne vadovauti reikia, o veikti. Jokio veiksmo iš tautininkų pusės stribų remiami. O kitus paišyti esi to dalyko profesorius. Ar tik ne Minsko spec išsilavinimą gavai. Žmonės, kurie dirba be komandos kaip Vaišvila, Kuolys, Songaila netinka į prezidentus tik komandos žmogų reikia rinkti į prezidentus vienas iš tokių N Puteikis. Nes Puteikis sugeba derinti savo nuostatas su komanda ir visuomene. O likusieji Nepolitiko diktatoriai.yvis

        • Nepolitikas:

         Na, taip vadovauti, kaip tavo konservatoriai, galima ne tik iš kremliaus, net iš kinijos, ar jakutijos. Tiek žalos net fašizmas nepadarytu – mokslas, blogai(KT pripažino), sveikata, blogai (vėl KT pripažino), pensijų sumažinimas, blogai(KT pripažino), o kur bankų „bankrotai“, neteisėti atleidimai(teismai pripažino)ir t.t. Net sistema jos atmetė, pakeitė kitais. „Pats nori vadovauti Lietuvių Tautai iš kremliaus“ – supranti „NE“- noriu, ir pastebėk NEsiūlau , dar daugiau ir kitiems patariu- Nedalyvauti. Azartiniai žaidimai su sukčių sistema priveda tik prie praradimu. „Ar tik ne Minsko spec išsilavinimą gavai.“ – iš kur žinai, ką kartu buvom, kolege? 🙂

    • tikras lietuvis:

     Jei jie sędėtų kieno tai piniginėje, tai turėtų lėšų rinkiminei kampanijai ir būtų seime.

  • Nepolitikas:

   „Taigi problema – ne buvimas ES, o mūsų netinkama karjeristiška valdžia.“ – sako apipjaustytas provokatorius „Kažin“ ir pateikia : „Antai, Estijoje, Suomijoje, iš dalies ir Latvijoje visai kita, normali atmosfera“. Bet prieš trys dienas Alkas pateikia informaciją – „I.Kalninis: Iš tiesų ir Latvija per šiuos dvidešimt metų tapo kolonizuota“. Pasirodo tą „visai kita, normali atmosfera“, visai ne normali. Kolonija, kaip ir Lietuva, Estija ir t.t. Tai patvirtina – problema būtent buvimas ES. Vaišvila irgi mano: „Mūsų valdžia, ignoruodama Konstituciją ir Lietuvos stojimo į ES sutartį, be Tautos valios atidavinėja mūsų valstybės suverenitetą, priiminėja Tautai primetamą svetimą ideologiją“, bet tai idiotizmas. Jeigu viena Konstituciją(Lietuvos) prieštarauja kitai(Lisabonos), tai kaip galima abidvi ignoruoti? Tarp kitko Lisabonos konstitucija(sutartis) nenumato jokios Tautos valios. Kodėl latviai protingesni? Rašo visai aiškiai „I.Kalninis: – Šiandieną Europos Sąjunga jau nėra ta organizacija, už stojimą į kurią Latvijos piliečiai nubalsavo 2003 metų rugsėjo 20 dieną – 2009 metų gruodžio 1 dieną įsigaliojo Lisabonos sutartis.“ Aiškiai duoda suprasti, kad NĖRA teisinio pagrindo būti ES. O Vaišvila dėsto savo, Patackas savo ir t.t.

   • tikras lietuvis:

    Kažin teisus: ES ir NATO yra vieno medalio dvi pusės, be kurių Lietuva nepragyvens niekaip.
    Kas kita, kad nereikia visko, kas ateina iš ES, priimti už gryną pinigą – Vengrija ir kiti filtruoja ES reikalavimus ir teisingai daro.

    • Nepolitikas:

     Dėl tokiu kaip jus, Lietuva ir yra kolonizuota, o ne nepriklausoma demokratinė respublika. Todėl ir niekinat Nepriklausomybę. Pagauti meluojant su vienais pavyzdžiais, jus pakišat kitus. O proto tai nėra – senai perfiltruotas ! „ Be ES ir NATO – Lietuva nepragyvens niekaip“- rodo tik idiotizmo filtravimą, atmetant istorinius įvykius(Lietuva nuo 1920-1939 m.), bei Ukrainos, Baltarusijos ir kitų valstybių pavyzdžius. Tai kuo Lietuva yra blogesnė? Ar neturim išteklių, darbštų žmonių, žemės(kol kas) , vandens ir t.t. Ar neturėtumėm kam parduoti savo produkciją? Ar nepasirašytumėme taikos ir bendradarbiavimo sutarčių(kaip buvo 1925-1936m.)? Ir tai be jokių suvereniteto pardavimo. Ir tai galima tęsti ir tęsti. Reikia tik „išfiltruoti“ tokius kaip jus su kažin ir atstatyti mirties bausmę už Tėvynes išdavystę.

 6. One:

  pavojus! Mes norim likti laukiniais, o mus Europa puola! gelbėkit!! Kas mus išgelbės nuo Europos, gal Kinija, o gal Putinas?! Padėkit!!!!!

 7. Kažin:

  Pirmiausiai Lietuva pirmininkaudama ES turėtų kelti, kaip alternatyvų, Lietuvos diskriminavimo kitų ES, Baltijos šalių ir tautų atžvilgiu klausimą ta prasme, kad lietuvių tautos sostinė Vilnius paliekamas be modernios europinės vėžės geležinkelio linijos “Rail Baltica”, beje, tai ir valstybės suvereniteto diskriminavimas, menkinimas.
  Kodėl Vaišvila į dienos šviesą nevelka, nepriekaištauja Grybauskaitei dėl šitos aferos, juk tai niekuo nemažesesnės reikšmės Lietuvai ūkinis ir politinis klausimas už kitus. Akivaizdu, kad du kart didesnio už Kauną Vilniaus (Pietrytinės Lietuvos) aplenkimas šiuo geležinkeliu tiek politiškai, tiek ekonmiškai yra naudingiausias Lenkijai, bet ne Lietuvai. Tai tiesiog kažkokios neapykantos Vilniui reiškimasis. Antai, Lenkija Elko ir Balstogės krovinių terminalais, akivaizdžiai siekia “apčiulpti” krovinių ir keleivių pervežimo galimas paslaugas atitinkamai Karaliaučiui ir Baltarusijai. Ir visa tai daroma, kai yra geležinkelio pylimai jungiantys Vilnių tiesiai su Druskininkais ar Šeštokais per Alytų, taigi tokiu atveju atkristų žemės išpirkimas pylimams.
  Be to, kaip neseniai Lietuvoje viešėjęs Estijos prezidentas pažymėjo, Baltijos šalims būtų naudingiausia, perspektyviausia europinės vėžės linija jungianti būtent Taliną-Vilnių. Tai kokios valstybės naudai Lietuvos valdžių yra dirbama šiuo atveju!…

 8. Reda:

  Matosi,kad daugėja portalų ,kurie netiesiogiai kooperuojasi straipsniais.Gera žinia.

 9. Rimtai:

  Praktiškai didžioji dalis lietuvių mano, kad Lietuva gali išlikti tik būdama ES sudėtyje. Iš kur toks vergiškas mąstymas? Retorinis klausimas – aišku iš kur. Susidaro įspūdis, kad mes negyvenome laikotarpiu 1990-2004. Pradžia buvo sunku, bet prieš pat įstojant į ES, padėtis jau buvo visiškai stabili – tiek ekonomine, tiek politine prasme. Galėjome gyvuot ir gyvuot sau nepriklausomi. Nuo Rusijos saugotumės NATO skydu (kiek jis kiauras, tai jau kita tema). ES nuo Rusijos negelbsti – ne veltui paskutiniu metu taip pakilo 5-ji kolona su Tomaševskiu priešakyje. Čia jiems šiltnamio sąlygos – gali Briuselyje paraudoti dėl “skriaudžiamų” tautinių mažumų. Kas yra bjauriausia – ES dar labiau išryškino kai kurių mūsų politikų, politinių partijų silpnybes. Ateina projektai, pinigingi pasiūlymai – kaip nepasipinigausi. Be to , steigiasi visokio plauko visokio brudo gynimo institutai (5 žmonės su valytoja), kurie gaudami gerą finansavimą, stengiasi kuo daugiau dergti savo valstybę, tarnaudami ponui. Ir svarbiausia, jie bando įtakoti mūsų skystų politikų veiksmus, ir jiems tai sekasi.
  Kartais per LRT klasiką parodo 10 metų senumo laidas. Kaip jos skiriasi nuo dabartinių! Jose dar išlikę tautinės savivokos daigai, kuriuos vėliau nukirto be gailesčio. Pažiūrėkite, kas dedasi nacionalinėje LRT – populiariausios frazės – ES pilietis, ES piliečio teisės, galimybės, ES pirmininkavimas – lyg Lietuvos ir nebūtų.
  Vnž., per anksti iš vienos sąjungos į kitą perbėgome nespėję užsiauginti tvirto stuburo.

  • S:

   Abejoju, kad dauguma lietuvių taip mano apie Lietuvos išlikimą, kaip rašai. Niekas normalios apklausos šiuo klausimu nepadarė. Priešingai, dauguma pagal apklausas yra PRIEŠ – tiek euro įvedimą, tiek žemės pardavimą užsieniečiams.

   • Nepolitikas:

    Visiškai pritariu. Dauguma yra prieš ES, konstitucinės daugumos nebuvo ir stojant(2004m.) į ES. O ką „Rimtai“ rašo „LRT – populiariausios frazės – ES pilietis, ES piliečio teisės, galimybės, ES pirmininkavimas – lyg Lietuvos ir nebūtų.“, bei paskutinė „mES Europa“ yra pigi propaganda. Ji dar stiprės, kadangi bijo kad piliečiai nerinks išdavikus į ES parlamentą.

 10. pensininkas:

  Pritariu. Tik tokio prezidento Lietuvai reikia. Bet, nežinau net kaip tuos subjektus pavadinti, kad neįsižeistų, rinks tą, kuris daugiausia rodomas per televiziją. Rytoj 17 val. Daukanto aikštėje antisovietinė meninė akcija.

 11. Tikri juokdariai tie, kurie mano jog ES yra blogis. O ką jie gali pasiūtyti esamu laikotarpiu? laisvą, nepriklausomą nuo nieko Lietuvą? Mielieji, nusileiskite ant žemės. Jeigu nebūtų ES ir NATO, mes labai greitai atsidurtume Putino ar Lukašenkos glėby. Gal ką tokia padėtis ir tenkintų, tačiau manęs – ne!

  • medus:

   ar skaitėte šiandieną paskelbtą gerb. Vaišvilos tekstą, po kuriuo komentuojate? ką manote tais klausimais, kuriais signataras pasisako? klausimai labai svarbūs, jeigu jums rūpi Lietuva, tad kokie būtų jūsų pasiūlymai? ar skaitėte Lietuvos Konstituciją? o gal domėjotės alternatyvių šaltinių informacija apie ES, ne tik “privalomąja”? būtų labai įdomu sužinoti jūsų minčių turinį, ne tik skambų fasadą.

  • Kažin:

   Buvimas ES nėra kliūtis valdyti Lietuvą patiems. Priimkime kvalifikuotus valdymo sprendimus, kurie neprieštarautų demokratinės šalies principams, t.y. valdykime šalį, tvarkykimės, kaip laisvi žmonės ir sarbiausia nesisaistykime jokiais ypatingesniais santykiais Lenkija ir t.t. Pvz., rinką, pinigus turėkime bendrus su ES, bet bankus tvarkykimės patys.
   Taigi, ne buvimas ES yra Lietuvos problema, o netinkamų asmenų patekimo į valdžias per netinkamą rinkimų organizavimo ir vykdymo sistemą problema. Noriu pabrėžti, kad čia ne rinkėjų kaltė, kaip yra įprasta kaltinti rinkėjus ir nieko nedaryti, o kad tai sąlygoja netinkami rinkimų, politinių partijų ir kiti įstatymai.
   Beje, Lietuvos saugumą užtikrina ne tik NATO ir iš dalies ES, bet taip pat, ir tai nemažiau svarbu, dvišalė partnerystė su JAV. Tą aiškiai pabrėžė Bušas, lankydamasis Vilniuje.

   • medus:

    paprastai aš neturiu išankstinio nusistatymo prieš kitokią nuomonę, bet prieš Bušo pateikimo kaip PAVYZDŽIO ir autoriteto – TURIU. tas pats taikoma ir Obamai. beje, iš serijos “griūk negyvas” – ką tik pažiūrėjau internete “suregistruotas” 65 Obamos melo pozicijas. jei suprantate angliškai, pasiklausymas gali suteikti jūsų dienai netikėto smagumo:) http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=kg9m1F8B2_c

    • Kažin:

     Beje, atėjęs Obama, turbūt, dar pora metų kiekviena politine proga davė Lietuvai suprasti, kad artimi JAV santykiai su Lietuva išlieka jai tokie pat svarbūs, kokie buvo prezidentaujant Bušui.
     Tačiau Lenkija visai Rytų Europai “giedojo”, kad Obama JAV įtaką Rytų Europoje mažina, atsieit Lietuvėle, kitos šalys regione tūpkitės po Lenkijos sparnu… Ar ne iš čia atsirado ir buvo įgyvendinamas Grybauskaitės atsineštas santykių su JAV “balansavimo” principas.
     Akivaizdu, kad JAV nekonfrontavimo su Rusija ir apskritai regione politikai, Lenkija su savo ekspansine Rytų politika netiko, o Lietuva, kaip Rytuose mėgiama šalis buvo tai, kas prie JAV politikos labai tiko ir tiktų šiandien.
     Politikoje spręsti iš to, kad Obama kažkur kažką sumelavo, tiesiog ne tas lygis.
     Beje, manau, kad ir garsūs Bušo Vilniuje pasakyti žodžiai buvo sakomi gal net labau Lenkijai negu Maskvai.
     Beje, tai, kad Baltijos šalys atitenka JAV įtakos zonai, tarp JAV ir Maskvos buvo susitarta dar Clintono Jelcino laikais. Toks susitarimas galioja, jis nėra peržiūrėtas iki šiol.
     Tai kardinalūs dalykai, kurie, vertinant politines situacijas, turėtini omenyje.

  • Nepolitikas:

   Tikri juokdariai tie, kurie mano, kad „juokdariais“ galima paversti visą Lietuvos Tautą. Jeigu latviai, lietuviai, graikai, ir t.t. įsitikino, kad ES yra mėšlas, o tiksliau „neokolonija“, tai tu bandai …. O tavo landsberginė ideologija senai, senai supuvo…, reikalingas naujas baubas.

 12. leta:

  palaikau Vaisvila.Lietuviai atsibuskit…

 13. medus:

  nuoširdus ačiū gerb. Vaišvilai. o kuri kiti Nepriklausomos Lietuvos Signatarai? gal šiuo metu pluša rašydamiesi po Zigmo Vaišvilos tekstu? ar tai jiems per sunku, ar kas neleidžia to daryti? kur Landsbergis????

  • Zigmas Vaišvila:

   Šį tekstą po spaudos konferencijos Signatarų klubas persiuntė visiems signatarams ir kitiems Aukščiausiosios Tarybos deputatams.

  • Kažin:

   Na, kai bus kam vadovauti, Landsbergis turėtų tikrai atsirasti… Dabar jis Strazbure Lietuvą į pirmininkavimą ES Tarybai “įšventina”, mat, reikia pamatus rinkimams į ES parlamentą dar vienai kadencijai dėti.

   • medus:

    kai matai tokiu dalykus, kartais tikrai iškyla „karmos klausimas“ – na kodėl mes?? kodėl mūsų tautiečiai yra tokie išvertaskūriai-bestuburiai? o jeigu jau visai atleisti vadžias ir pasijuokti, tai, kaip matėte, vištų pjovimo klausimas yra perduotas tikrai „patikimai“ lapės inspekcijai – turiu mintyje seimą:) kažin ką kiti signatarai išlemens? išdrįs palaikyti vieną drąsų žmogų? ne? ar ką nors apskritai išgirsime? o jei rimtai – o kokios alternatyvos?? kartais tikrai manau, kad senų problemų negalima išspręsti naudojant tą pačią sąmonę, kurios pasekoje tos problemos atsirado arba „sistemos sukurtais ginklais sistemos nesužeisi“. turi būti kita išeitis.

    • Kažin:

     Sistemą galima įveikti ir jos ginklais. Svarbiausia, kad tų galimybių neieškome. Antai, artėja prezidento rinkimai, kur Tautos kandidatas. Jo neturime. Kur susirūpinimas jo ieškoti, to viešumoje nesijaučia.
     O išsirinkus į Prezidentus tinkamą asmenį, jau būtų galima jam palaikant spausti partijas, jų Seimą ir kitais atitinkamais pasirengimo rinkimams veiksmais pasiekti 75-80% dalyvavimą rinkimuose ir tokiu atveju laimėjus 2/3 Seimo vietų įvykdyti atitinkamų įstatymų pakeitimus ir tuo pagrindu pertvarkyti valstybės ir savivaldybių valdžių struktūrinį, institucinį pertvarkymą.
     Tam atlikti pradžiai tereikėtų turėti po pora aukštos kvalifikacijos teisininkų, ekonomistų, politikų, kitų specialistų.
     Taigi pirmiausiai – Prezidentas!…

     • pensininkas:

      Sutinku. Tautos prezidentas turi apsireikšti. Juo galėtų būti Z.Vaišvila, N.Puteikis, D.Kuolys ar į juos panašus. Tautos kandidatas turėtų būti patvirtintas per rugpjūčio 23 d. vyksiantį Tautos mitingą Vingio parke Vilniuje, kuriam surengti leidimas išduotas V,Guobienei (jud. ViP), J.Pankai (Tautininkai), Š.Valentinavičiui (jud. JD).

      • Jotvingis:

       Ir D.Kuolys,kuris tautiškumą jau laiko atgyvena?!

      • Kažin:

       Būkime atviri, neapsigaudinėkime patys savęs, t.y. Tautos – šie asmenys per menkos figūros, kad už jas žmonės balsuotų, be to, Kuolys dar ir susikompromitavo su tom “TieSOS” akcijomis, apskritai keistumais
       Nei vieno iš jų reitingai “nepastebi” – yra per smulkūs…
       Jeigu tik tokie konkurentai, tai jau šiandien galima Grybauskaitę sveikinti su antra kadencija.
       Kaip jaučiu iš savo aplinkos, Vaišvilos kalbėjimai ženklesnės įtakos Grybauskaitės reitingams nedaro. Be to, apskritai mažai kas Vaišvlos kalbomis rimčiau ir pasidomi, o kad ir tokio tipo žmonių, kurių nuomonei tai turėtų įtakos gal mažai belikę. Taigi, Vaišvilos “šoviniai” šiame mūšyje yra pasenę, kad šarvus pramuštų, viskas nubėga, kaip nuo žąsies vanduo, reikia modernesnių priemonių – konkrečių, bet realių, veiksmų, kurių bus imamasi tapus Prezidentu plano.
       O apskritai apie Grybauskaitės prezidentavimą žmonės sprendžia ir spręs iš to, kokį jį mato jau 5 metus.
       Taigi Prezidedento rinkimuose Tauta yra dar ant nulio…

       • medus:

        „Vaišvilos kalbos“, kaip jūs išsireiškėte, yra tiesos sakymas. o tiesa niekada nėra nei pasenusi, nei beprasmė, netgi jeigu lieka vienas, sakantis ją. žinoma, pirmiausia tai supranta tie, kurie tiki, kad žmogus yra daugiau nei mėsa aptraukta oda su trupučiu plaukų:) o kitus, „kitokio tipo“ žmonės „tiesos judesys“, jeigu taip galima pasakyti, pasiekia per tuos, kurie gyvena tiesos troškimu. pasaulis, kaip sakiau, veikia ne tik mėsa-mėsa principu:) galima tuo netikėti – kiekvieno laisvas pasirinkimas – tačiau tai jau matėme per Sąjūdį ir neabejoju, kad ir vėl pamatysime. tik dar neaišku kokia forma tai įvyks, dar nėra pabudusių „kritinės masės“. o jau pabudusiems kartais norisi šito įvykio greičiau, bet bus kai bus, reikia išlaukti.
        iš praktinės pusės tenka pripažinti, kad sužinoti apie kitus tinklapius nei delfinus, yra tikrai sunku – aš jau „galus dariausi“ delfinų beprasmybėje, kai kažkaip netyčia radau alką, ekspertus, tiesos ir pan. tuo atžvilgiu labai tūksta informacijos.
        p.s. Kuolį aš ne visada suprantu, bet teko klausyti jo paskaitų VU – tai iš tiesų stiprus tiesos žmogus tiesiogine šio žodžio prasme, tai jam geriau žinoti ką ir kodėl jis daro – net jeigu kiti jį ne visada suprantame.

        • deja:

         gaila, bet apie “pabudimą” ir sąjūdžio grupių atseit atsikūrimą rajonuose kalbama jau bene 4 metai. Rezultas kol kas nulinis. Nebetikiu, kad dar kas nors gali įvykti. Gal… po 50-70 metų, jei dar po tiek metų liks nors vienas kitas lietuviškas lietuvis su lietuviškomis šaknimis… … … … …

         • medus:

          aš kaip tik ir neturėjau mintyje atgimsiančių “sąjūdžio grupių” – į tą patį vandenį antrą kartą neįbrisi. Sąjūdį pateikiau tik kaip pabudusios kritinės masės pavyzdį. o “įvykti” gali- tai tvyro ore, neįmanoma nejusti.

          • deja:

           KOKIE žmonės, t.y. su kokiomis pažiūromis ir kokia ideologija TAI begali daryti, jei ne tikrosios sąjūdiediškos ideologijos(atsiprašau už tokį išsireiškimą)? Bet, deja, tokių žmonių nebėra. O tie, kas sėdi prie kompų ir tik iš ten rėkia, kad reikia kažką daryti, to nedarys, nes arba bijo viešai eiti kalbėti (bendravimo kompleksai), arba neturi vadovavimui reikalingų asmeninių duomenų, įgūdžių (kad ir aš pats- mano balso net mano kieme niekas nenori girdėti…). Kaip suorganizuoti tuos, kurie gali eiti kalbėti, vadovauti ir kažką realaus daryti? Dauguma tokių prisiplakę prie dabartinės valdžios europistinės politikos ir šiltai sotūs sėdi.

          • oras:

           jei kažkas “tvyrotų ore”, neturėtume tokių š… parsidavėlių prezidenčių kaip grybauskaitė ir tokių lojalių ESui Seimų… Nematau jokio tautinio pakilimo nei ore, nei ant žemės. O keletas pavienių aktyvių žmonių NEPAKEIS NIEKO, nes jų IŠ PRINCIPO niekas negirdi.

          • vanduo:

           turime puikią prezidentę. Bėda ta, kad ne visi jos verti.

        • Kažin:

         Gyvenimas tiesos laukimu yra tūnojimas, o tas šiuo metu Lietuvos atžvilgiu netinka.
         Beje, ir pabudusių nedaugės, nes nėra miegančių, kaip sovietmečiu, jie išvažiuoja iš Lietuvos.
         Aš Kuolio kalbas suprantu, bet jo veiksmai nesiderina su jomis.
         Pavaikščiokime beviltiškai po gatveles, paraišiokime kaspinėlius kur ant valdžių tvorelių, su kraidelėmis darželiškai parašinėkime ant grindinių ar šaligatvių. Mano supratimu, tai daugiau nevisai sveikam protui, beviltiškumui būdingi veiksamai. Viso to esmė – tai tas pats tūnojimas, kuris, labai dera prie valdžių viešųjų ryšių akcijų, prie šiuolaikiniškiausių valstybės, pasaulio valdymo priemonių.

        • vanduo:

         Vaišvilos tiesos – tai tik jo ego “tiesos”, praskiestos Radžvilo negatyviom mintim.

         • medus:

          „negatyvių minčių“ arkliukas – tai dar viena globalistų išmonė – ala „nebūk negatyvus, kaip gali kalbėti tokius negerus dalykus“. bandymas išmesti (pakeisti kitais) kai kuriuos žodžius iš tautos sąmonės irgi yra to paties medalio kita pusė – pvz. teigiamą žodį ir reiškinį kaip „tautiškumas“ pakeisti negatyviu „nacionalizmu“. ir vise versa. betgi tiesos žinojimas yra tik pozityvus dalykas – iškyrus tiems, kurie sąmoningai norėtų ją užgniaužti arba stručių padermei, kuriems patogiau stovėti galvą įkišus į smėlį. turbūt nereikia spėlioti, kuriai grupei priklausote jūs?

         • Kažin:

          Manau, kad Grybauskaitės valdymas, tai kūrimo prasme tuščias 5 metų Lietuvos gyvenimo laikotarpis. Nieko valstybiško, lietuviško nesukurta, žmonės jiems išvažiuojant – išvaistyti, niekas nepertvarkyta, valstybės valdžių struktūrų ir struktūrėlių “susikukavimas” pasieko savo absoliuto lygį, teisingumo vykdyme padėtis pablogėjusi iki kritinės ribos.
          Paprastai sakant, Lietuvos dalykų atžvilgiu, tai – buvimas ne savo vietoje…

 14. gintas:

  Į ES tironiją klimpstame vis sparčiau. Laimei, atrodo, kad vis daugiau žmonių tai suvokia. Pasipriešinimas yra galimas ir būtinas.

 15. A.L.:

  Nuoširdžiai dėkoju Z.Vaišvilai už Sąjūdžio lyderiui derančią poziciją. Drįstu pateikti kelias papildančias mintis:
  Kapitalizmas išsivystė judaizmo bazėje, kuris pasaulio gyventojus skirsto į išrinktųjų mažumą ir jai turnaujančią daugumą, įkalintą mokesčių ir kreditų vergijoje. Kapitalizmo pagrindiniai veikiantys asmenys tai finansistai-lūpikautojai, pasaulinių bankų sąvininkai, kurie įvergino nacionalines valstybes ir jas naikina. Mes gyvename transnacionalinių bankininkų įkurtoje imperijoje- ES, PAX AMERICANA filiale; esame šios imperijos vergai, apraizgyti PRISM, feisbukais ir kitais CŽV voratinkliais. Ar Lietuvoje reziduojantys ES – PAX AMERICANA samdyti centurionai gali nepaklūsti imperijai, naikinančiai vergų šeimas, jų tautas, valstybes, moralę, atiminėjančiai vergų vaikus? Mus prižiūrintys centurionai turi tikslą išsaugoti tai, ką jie per 23 metus privogė, todėl jie niekada nesipriešins tarptautinių bankininkų diktatui, kuriems nieko nereiškia atimti tai kas privogta. Tie, kuriems nepavyko sudalyvauti Lietuvos išvogime, ar jiems dalyvauti šioje bachanalijoje neleido moralinės nuostatos, šiandien arba išvaryti iš Lietuvos, arba pavargę kovoti su blogiu, arba tam neturi materialinių galimybių.
  Džiugina tik tai, kad transnacionalinių bankininkų sukurta imperija yra gilioje finansinėje ir moralinėje agonijoje, o jų išpenėti profesionalūs „economics“ specialistai, niekaip nesugeba ligoniui parinkti vaistų. Pamename, kaip per kelis metus subirėjo galinga TSRS imperija. Gal mums pasiseks dar kartą?
  Pritariu autoriaus ir daugelio išsakytai pozicijai, kad priešintis nužmoginimui ir įverginimui būtina.

  • medus:

   patiko jūsų požiūris, tik dėl “finansinės agonijos” nenorėčiau sutikti. bankininkų imperija nėra jokioje finansinėje agonijoje – ji pati “bankų krizę” ir sukūrė – natūralus seniai planuotas kapitalo perdavimas principu iš daugumos- keletui, kas ir daroma. bankai “padarė krizę”, kuri buvo “dosniai” perleista ant valstybės pečių, o nuo valstybės pečių – žmonėms. o “problemos išsprendimo būdas” – bendros bankų sistemos sukūrimas, kas irgi yra daroma. tokiais ir panašiais būdais valdžia ir galia telkiama vis į siauresnio globalistų rato rankas. welcome to new world order.. o apie moralinę krizę kita kalba. manau, kad čia ir bus jų pažeidžiamoji vieta – žmogaus dvasia turi daug daugiau nei finansus – šitas jiems kažin ar įveikiama. pamatysim. aš tikiu, kad įveikiama, tik dar nežinau kaip konkrečiai tai suveiks:) bet yra šviesa ir ne tik tunelio gale:)

 16. A:

  Mūsų padėtis panaši kaip prieš karą. – tauta džiaugiasi, kad Vakarai mums padės. Nors protingi žmonės iškart sako: viens raudonas kaip šėtonas, kitas rudas kaip šuva. O dar vėliau sužinom, kad jie slapta mus pasidalinę, nusipirkę, kaip Stalinas Suvalkiją. Kaip apsiginti? Ar vienas kraujo lašas būt Tave apgynęs ? Manau, pats pirmas darbas yra stipraus laikraščio – internetinio ir popierinio sukūrimas. Gal iš pradžių jis būtų lietuviškas, bet kuo greičiau turėtų būti regioninis ir skirtas Baltijos šalims, gal būt ateityje ir Karaliaučiaus sričiai – būsimai Prūsijai. Manau, anksčiau ar vėliau Prūsija grįš Europai. Reiktų ir ten surasti sąjungininkų. Aišku, kad mūsų valdžioje vyrauja reptilijos, bet juk kitos šalys, atrodytų išdidesnės, bet irgi ganai sėkmingai superkamos. Todėl, patys vieni šitam galutiniam sprendimui nepasipriešinsim.

  • Nepolitikas:

   Na dėstai „bolševikišką“ sistemą – „Pasaulinė revoliucija“. Tai yra utopija. Esu 100% įsitikinus, kad esant tokiai situacijai(kada totalitarinis melas, klastojimai ir t.t.), tiesiog „užsukti“ kraną valdžiai – neeiti į rinkimus(parašų nepadirbs). Jog bet koks veiksmas yra naudingas sistemai, ES valstybingumui. Pagal mano paskaičiavimus(nemąstančių), kuris gali ateiti bus apie 10-15%(t. sk. ir užsienyje gyvenantieji)

 17. pensininkas:

  Mane vakar prieš miegą suglumino tai, kaip buvo komantinėjama Euro parlamente dabartinė (6 mėn) Euiropos Tarybos pirmininkė Dalia Grybauskaitė. Štai rašoma “„Norėčiau, kad Vilnius būtų atviras visiems. Homofobija (gėjų ir lezbijiečių) baimė tikrai nekuria naujų darbo vietų, homofobija nėra geras ženklas“, – pareiškė EP narė Sophie in`t Veld. Ji teigė besitikinti eitynėse pamatyti ir Lietuvos vadovę”.
  Gal būt dėl to šią naktį (panašiai kaip Vidmantė Jasiukaitytė) sapnavau, jog dabartinėje situacijoje tobuliausia būtų tokia Lietuvos valdžia: Prezidentas – N.Puteikis, Premjeras – Z.Vaišvila, Seimo pirmininkas – D.Kuolys. O jūs kaip manote?

  • lyvis:

   Aš tik remiu N Puteikį. Dėl kitų dviejų susilaikau. lyvis

  • Kažin:

   Mano pastebėjimu visiems jiems trūksta išprusimo (pirmiausiai sisteminio teisinio, kai kuriems ir kitokio). Be to, kas jiems “iškeps” rinkiminį aukščiausios klasės kulinaro pyragą, kurio paragauti susigundytų bent 50% iš 75-80% dalyvavusių rinkėjų. Be to, tokio “pyrago” – viešumoje nesirodyk!…
   Tad pirmutinis uždavinys – rasti galinčius rungtis su Grybauskaite kandidatis į Prezidentus ir prikalbinti, kad jie imtųsi to. Nerimta spręsti visų valdžių klausimus vienu kartu.

   • Kažin:

    Man atrodo, kad Justino Marcinkevičiaus išmanymo, brandos, laikysenos lygį yra pasiekusi literatūrologė Viktorija Daujotytė, taigi Tautos žvilgsnis dėl kandidatavimo į Prezidentus galėtų krypti į ją.

    • medus:

     abu jūsų minėti žmonės yra (ir buvo) neeilinės sielos gelmės ir mokslinės kompetencijos žmonės, bet, mano nuomone, nei Marcinkevičius galėjo būti, nei Daujotytė galėtų būti prezidente. su gerb. Daujotyte teko nemažai bendrauti asmeniškai, tai negalėčiau įsivaizduoti vadovaujančiam postui labiau netinkančio asmens: vidinis susitelkimas, mąstymas ir įsimąstymas į kiekvieną gyvenimo apraišką, gilus filosofinis ir analitinis žvilgsnis (ne sprendimas, o įsimąstymas) yra neišsenkantis šalitinis tautai klausti, atsiremti, bet ne vadovauti. Daujotytę tikrai norėtųsi girdėti dažniau. jaučiu pagarbą abiems šiems žmonėms. pamenu Marcinkevičiaus laidotuvių dieną – buvo labai sunku tik praeiti (eilė iš gatvės stūmė į priekį, nebuvo galima stovėti) pro Marcinkevičiaus karstą, kai taip norėjosi sustoti ir pabūti prie tokią didžią dvasią glaudusio kūno. sunku tautai prarasti tokius žmones – reikėtų labiau į juos atsiremti kol gyvi.

     • Kažin:

      Gabus, kūrybingas žmogus, kai reikia – visko gali išmokti per pora savaičių, be to, dėl problemos gebėti vadovauti gali susidaryti vaizdas ir dėl to, kad Grybauskaitė yra stipriai “įžengusi” į Premjero pareigų sritį.
      Pagaliau ne visą kadenciją privalu išbūti – galima atsistatydinti.
      Be to, tikėtina, kad per pora metų atlikus valstybės valdžių sąrangos pertvarkymą tikriausiai turtų vyti kadencijai nesibaigus nauji rinkimai pagal pakeistus valstybės sąrangos įstatymus, taigi galim būtų naujai kadencijai jau nekandidatuoti.
      Tokiu atveju ir būtų atsiremiama kartu, kaip asmenybę bei valdžios galią turintį asmenį.
      Žiūrėkime į tai – kūrybiškai, juk Tauta yra bėdoje…

      • beieškantiems "prezidentų":

       Prie ko čia Daujotytė? iš kur tokius “politikus” traukiat? Kam čia skiest nusišnekėjimus. Kad ir Puteikis? Nulis, tuščia vieta, bestuburis, intelekto nesužalotu veideliu. Ir dar konservatorius? O tai – stigma, parodanti, kad žmogus yra parsidavęs naujų laikų eurobolševikams. Kuolys? Per mažai pažįstat šitą Trojos Arklį. Dar vienas bestuburis, kuris per sekundę pritaps prie visokių donskių ir paklusniai vykdys Barozo komandas.
       Nepaperkamas ir niekam nepasiduodantis TIK VIENAS- gerbiamas VAIŠVILA. Bet kita vertus, kam šiais laikais patinka SAVO nuomonę turintys? Runkeliams gražiau, kai jų “vietinė” valdžia gražiai staiposi prieš Centro Šeimininkus. Tokius ir renka.

       • Kažin:

        Yra ieškoma ne “politikų”, o asmenų, kurie realiai galėtų laimėti rinkimus į Prezidentus.
        Akivaizdu, kad Vaišvila dar per menka figūra varžytis su Grybauskaite.
        Palikti Lietuvą dar 5 metams būti uodegautoja – būtų negarbinga, aplaidu.
        Taigi Tėvynės reikalui turime mesti visas jėgas – pirmiausia ieškant asmenybių, galinčių realiai laimėti rinkimus prieš Grybauskaitę.

        • figūra:

         jei reikia ‘figūros” (kaip suprantu, netinka jaunas, energingas, iniciatyvus, politiškai aktyvus, patriotiškas, o dar priedo ir išvaizdžiai gražiai išsilaikęs) – tai turiu 2 pasiūlymus: liuks figūrą turi mano kaiminka Katunskytė – ir svoriu, ir pastačius, ir paritus- didesnė už grybauskaitę. Nors ir Grybės lašiniai kadien vis labiau dribsi ir veržias per krantus… O mano kaimo kaimynas Jonas- dar didesnė figūra: 2-metrinis, per juosmenį virš 150, svoris virš 200, pilvas kabo per metrą į priekį… Ką jau čia lygintis inteligentiškai atrodančiam Vaišvilai…

         O jei rimtai- nereikia nusišnekėt apie “figūras”. Labai jau primena 1990 metus, kai buvo bandoma įrodinėt, kad tik vienintelės Komunistų figūros gali valdyti…

         • medus:

          jeigu rinktis būtina – tuoj pat ir be išlygų, iš šitų trijų figūrų renkuosi Vaišvilą… nuoširdžiai kvatojau, dėkui:)

         • Kažin:

          Tik į “rimtai”.
          Rinkimuose, kaip ir sporte reikia jausti savo galimybes, o dėl Vaišvilos, tai niekas nėra prieš jo dalyvavimą, prašau – tai jo teisė. Tarkim, jei išeitų su Grybauskaite į antrą turą, tai balsuočiau už jį, o gal – ir pirmame, jei nebūtų kandidato mano nuomone su didesnėmis galimybėmis nurungti Grybauskaitę.
          Aš esu prieš įsigalėjusį bobišką melavimą sau, mamytišką popinimą sūnelių. Laikau tai visumenėje esančia yda, todėl kalbu nevyniodamas.., tiesiai šviesiai į akis, taip elgiuosi ir internete. Prie to daugelis neįpratęs, todėl pates užsiplieskimą dėl komentaro suprantu.

          • et:

           na bet ir niektauškos čia susirinkę – tikrai atitinkate Vaišvilos lygį. Gal kurkit savą niektauškų respunliką? Galėsit išsirinkti Daujotytę ar Vaišvilą prezidentu:)

          • medus to et:

           taikliai pastebėta – jūs šioje draugijoje tikrai netinkate – keliaukite, pvz. į delfį – ten savo lygio bendraminčių daugiau rasite, dar t.l. pasiimkite:) o už komplimentą nuoširdžiai dėkoju – atitikti gerb. „Vaišvilos lygį“ būtų didelė garbė – tikiuosi priartėti bent per 10-15 metų.

 18. pensininkas:

  Mane suglumino ir komentaras iš Laisvo Laikraščio. Pateikiu jį (kalba netaisyta:
  “Vincas, 2013-07-04 06:27
  Atidžiai perskaitau visus pikasų,eugenijų vaidų ir kitų pridurkų pliurpalus.
  Tai elinių avinų bliovimas.Išsiskiria tik blaiviai mąstančio Ramanausko komentarai,bet ir šis nedrįsta įvardinti ,o iš kur sklinda visos blogybės,o jos be Dašos Polikarpovnos kontoros pagalbos būtų neįmanomos.Tas Kedžių namų šturmas praeitų metų gegužės 17d. buvo neįmanomas be Vyriausiojo kariuomenės vado Dašos Polikarpovnos leidimo.
  Draugas Stalias sakė ,-nėra žmogaus,nėra problemos.Tai gražus mandagus pasisakymas,o kas po tuo slepiasi dešimčių milijonų dvikojų Rusijos avinų mirtys.Lietuvoje tai daroma atsargiau ir mandagiau,-atsigręžkime ,kodėl taip gražiai staiga numirė J.E.Dašai Polikarpovnai oponuojantys inteligentiški žmonės STULPINAS ir\ VESELKA,Buvo sumanyta kaip sunaikinti AURIMĄ DRIŽIŲ,bet šį kartą nepavyko.
  O juk jie per Europarlamento darbą Vilniuje galėjo pridaryti nemalonumų.Dašai Polikarpovnai.
  Kieno dabar eilė ? Nežinau,tačiau manau,kad toks sąrašėlis egzistuoja,o tame sąrašėlyje tikrai turėtų būti DRIŽIAUS ir VENCKIENĖS pavardės.
  DAŠA POLIKARPOVNA iš JEDINSTVOS ŠTABO
  valdo Lietuvą,kai jos bendražygiai Burokevičius ir Jarmalavičius buvo uždaryti į kalėjimą,jai DAŠAI iš Leningrado kailų fabriko vežimėlių su avikailiais stumdytojai-juodadarbei buvo patikėta valdyti Lietuvą.Kas po tuo slepiasi? Kodėl taip klastojama jos biografija?
  Kaip matote Polikarpovna su jai pavojingais oponentais sėkmingai susitvarko,o Lietuvos avinai tik gailiai bliauja ir laukia savo eilės į skerdyklą.Kad ir ką besapaliotų Polikarpovna,tačiau ji vis vien pridarys klaidų,kad būtų demaskuota,nors ji puikiai moka kraipyti savo storą uodegą.
  Atkreipkite dėmesį,kad Daša moka prisilaižyti prie įvairaus rango aukštų pareigūnų.Pasižiūrėkite,kaip ji nebūdama finansų specialiste prisilaižė prie AMB ir tapo Lietuvos finansų ministre.? Kaip ji mokėjo laviruoti Briuselyje ,būdama finansų komisare. Vėliau Dašą ėmėsi globoti Vitoldo Gabrielovičiaus šutvė,besivadinanti dešiniaja partija..Briuselyje ją myli lytinių išsigimėlių luomo ponai užimantys aukštus postus. Kas per fenomenass????
  Pilnai įtikėtina,kad ji turi ne vieną konsultantą iš TEN,kur nuo paminklo Maskvoje rodė DZERŽINSKIS,o ten dirba gana gudrūs .berniukai.
  Ką bekalbėtume,laikas suprasti,kad šita kanapėto veido ciocė Lietuvai kasa gilią duobę,o šito nemato taip vadinama Lietuvos DIDUOMENĘ,prieš 25-30 metų tarnavusi KSSS-ui,o dabar už pinigus,persimetusi į tarnybą lytinių išsigimėlių klanui ir kriminalinei buržuazijai”.

 19. nonsens:

  niektauška zigmukas bent į wikipediją galėjoi žvilgtelėti, kad nepripliaukštų niekų. Islandija nepriklauso Europos Sąjungai. Ji tėra kandidatė. Šios ir kitos nuolatinės jo klaidos aiškiai rodo, kad Vaišvilos lūpomis kalba įžeistos ambicijos, o ne sveikas protas. Niekaip Maskvą labiau nei Briuselį mylintis vaikinas negali dovanoti Prezidentei už tą populiarumą, kurio ji susilaukė Europoje – dar nei karto nebuvo tiek daug žmonių prisirinkę Strasbure kaip kad per Lietuvos pirmininkavimo ES Taryboje atidarymo dieną vakar. Tarsi visi tik ir lauktų, kad drąsioji Lietuvos Prezidentė pagaliau išgelbės Europos sąjungą nuo to baubo, kurį sukėlė į ES besiskverbiančios KGB verslo priedangos organizacijos iš vidaus okupuojančios Europos valdymo struktūras. Ačiū Dievui, kad pirmininkavimui buvo pasiruošta dar prieš du metus, nes dabartinė koalicija su Darbo partija būtų šį pirmininkavimą garantuotai sužlugdžiusi. Tas matosi ir iš šios koalicijos pasisakymų, kurie kone visi nukreipti kenkti Prezidentei, bet neturi jokių konkrečių pasiūlymų ES įtamdavystei.

  • medus:

   laba diena, šiandien “nonsens”! copy-pastinate iš savo komentarų ekspertuose? atostogavote? ar pailsėjote? sunku įsivažiuoti į darbo ritmą, tad tik kopijuojate?:) ar man atsakyti reikės ir ten? copy-paste?:) beje, Vaišvila ir nesako, kad Islandija yra ES valstybė, ji tik patiekiama kaip ES nesąmonėms vis dar atsilaikanti šalis, cituoju: “Tik drąsioji Islandija turi savo nuomonę, net drastiškai sunkiomis ekonominėmis sąlygomis bent kol kas atsispyrusi šiam spaudimui”. beje, apie Barosso aš jums jau atsakiau ten, prašome paskaityti;) english or no english? 🙂

   • et:

    na, jei Vaišvilos straipsnis kopijuojamas tai turėtų būti visai natūralu jei ir komentarai seka iš paskos:).
    Žinoma, kad neturiu laiko taisyti visų žiniasklaidos klaidų ir skleidžiamų nonsense. Žiniasklaidai tapus verslu, tik naivuolis gali manyti, kad ją skaitydamas sužinos tiesą, o ne interesų kovas. Išlaisvinta nuo valstybinės monopolijos žiniasklaida tapo priklausoma nuo privačių monopolininkų. Tai kitas kraštutinumas visai ir neišku, kuris blogesnis… nes štai kad ir apie Prezidentės gerus darbus Lietuvai ar kovą prieš Gasprom monopoliją ES, galiu sužinoti tik iš The Economist, New York Times ar Europos laikraščių. Tad manęs visai nestebina, kad net patriotiškais prisistatančios svetainės yra Rusijos info zonoje. O tai, kad Gasprom siurbia dujas ir naftą Izraeliui Viduržemio jūroje, laiko savo rankose OPEC irgi daug ką paaiškina, jei ką..

    • medus to et:

     jeigu visai rimtai norite pasiremti tikrų globalistų-fašistų „objektyvia informacija“, gal pasiskambinkite tiesiai Rothschild ‘ams? žinoma, jei susikalbėsite – juk dažniausiai anglų kalba copy-pastinate „bile ką“:)

  • poniačka et marta nonsens,:

   išsibudink ir dar kartą paskaityk gerbiamo Vaišvilos žodžius. Islandija nėra ir neskuba būti euroValstybės nare, nes nenori prarasti suvereniteto, savitumo, SAVO gyvenimo- tiesiog SAVĘS pačios.

 20. nonsens:

  “…o nepaklusniesiems tramdyti – be finansinių sankcijų patyliukais pradėjo įgyvendinti Europrokuratūros instituciją” – sako Vaišvila. Na, Zigmuk, nereiktų taip atkakliai ginti mūsiškės, nuo NKVD laikų užsilikusios, Paulausko iš Darbo partijos įtakos vis dar neišsilaisvinusios prokuratūros. Jos darbo rezultatus matom kaip ant delno. Eilinių piliečių negąsdina tai, kad sveikesnio proto ir senesnių demokratijų teisėsauga atidžiau prižiūrės sukčius. Išsigąsti gali tik sukčiai. Kitas nonsense: “…ekskomunistas-maodzedunininkas Ch. M. Barosso viešai pareiškė, kad jau 2020-aisiais Europoje nebeliks valstybių – tik Europos Sąjunga, o ES prezidentas H. Van Rompuy, kad tautos ir nacionalinės vertybės yra paprasčiausia atgyvena. Eurokomisarė V. Reding, š.m. birželyje atvykusi į Vilnių atidaryti ES namų, atvirai pagrasino nepaklusniesiems: „ES reaguos, jei kuri nors šalis nepaisys Bendrijos normų leisti kiekvienam gyventi, kaip nori.“ ” _____

  Ponas Vaišvila, jau vien tai, kad Lietuvoje viešintis H.Van Rompuy paneigė šiuos apie jį skleidžiamus gandus ir paprašė pateikti nuorodas į tų gandų šaltintinius, bet atsakymo nesulaukė, rodo, kad ir tamsta vadovaujatės tik gandais, kuriuos skleidžia pavydūs ES priešai. Kadangi ir tamsta nepateikiate nuorodų, galima teigti, kad visas jūsų straipsnis yra pritemtas bei melagingas.

  • Kažin:

   Keistinas Paulauskas kitais, o ne valstybės prokuratūrinė kompetencija atiduotina Briuseliui.

   • Zigmas Vaišvila:

    Būtent tai ir yra esmė. Teisinga Jūsų pastaba – kalbame ne apie tai, kas vadovauja prokuratūrai (tai dar kol kas, tikiuosi, dar yra Lietuvos kompetencija), o apie tai, kokia mūsų suvereniteto dalis atiduodama ir ar atiduodama centrui. Faktiškai tai jau vyksta ES su narių centriniais bankais. Tik ir tai stengiamasi mūsų visuomenei pateikti abstrakčiai ir kuo mažiau informacijos.

    • Nepolitikas:

     Esu 100% įsitikinus, kad esant tokiai situacijai(kada totalitarinis melas, klastojimai ir t.t.), tiesiog „užsukti“ kraną valdžiai – neeiti į rinkimus(parašų nepadirbs). Jog bet koks veiksmas yra naudingas sistemai, ES valstybingumui. Pagal mano paskaičiavimus(nemąstančių), kurie gali ateiti bus apie 10-15%(t. sk. ir užsienyje gyvenantieji), o tada galima bus ir savo reikalavimus pareikšti.

 21. nonsens:

  Perskaičius visą str., liko įspūdis, kad Vaišvila semiasi idėjų iš anoniminių komentatorių. Pvz. apie Pavliką Morozovą rašė komentatorė “Marta”, komentuodama seimo paskubom pasirašytą paskutinę Žmogaus teisių teisių tarybos pasiūlytą konvenciją. Tačiau pamiršęs paminėti, kad ši taryba – The Council of Europa, nėra Europos Sąjungos institucija ir tuom tarsi sąmoningai klaidina piliečius, kad “konvencijas” primetinėja ES. O ir dauguma jo “gerųjų” pasiūlymų paimti matomai iš pačio Prezidentūros portalo, t.y. Prezidentės strategijos. Ar tik neketina ponas signataras po kiek laiko mulkinti “pensininkus vincus”, kad tai jo “pasiūlymus” Prezidentė nudžiovė, o ne atvirksčiai?:) ———— Kitas niuansas. Rusijos disidentas Vladimiras Bukovskis čia patalpintas kaip “įrodymas”, kad Vaišvila teisus. Bet pasižiūrim ką sako wikipedija apie šį ypatingą disidentą, kurį Rusija iškeitė į savo agentą Čilėje. Į kieno rankas jis pateko? WIKIPEDIA: In 1983, together with Vladimir Maximov and Eduard Kuznetsov (abu izraelio piliečiai) he cofounded and was elected president of the international anti-Communist organization Resistance International (Интернационал сопротивления). In 1985, together with Albert Jolis, Armando Valladares, Jeane Kirkpatrick (NEOKONSERVATORIAI, IZRAELO DRAUGAI) , Midge Decter (ŽYDŲ KILMĖS NEOKONSRVATORIŲ ŽURNALISTĖ) (and Yuri Yarim-Agaev he founded the American Foundation for Resistance International, later joined by Richard Perle (ĮTAKINGIAUSIAS NEOKONSERVATORIUS-ŽYDŲ LOBISTAS, ĮTAKOJĘS BUŠO KARĄ PRIEŠ TERORIZMĄ, PRIEŠ IRAKĄ IR KRITIKAVĘS JT ĮSTATYMUS KAIP NIEKINIUS (žr. wikipedia) and Martin Colman. It became the coordinating center for dissident and democracy movements seeking to overturn communism, organizing protests in the communist countries and opposing western financial assistance for the communist governments. It had a primary role in the coordination of the opposition that was instrumental in the demise of communism.[citation needed] It also created the National Council To Support The Democracy Movements (National Council For Democracy) which helped establish democratic rule-of-law governments and assisted with the writing of their constitutions and civil structures. ——

  Taigi, kokią išvadą galime daryti iš šios citatos? Gerai žinom, kad JAV neokonai dedasi kovoją prieš komunizmą, iš tikrųjų kovojo tik prieš stalininį Rytų Europos komunizmą, bandydami atstatyti “teisingąjį” – neotrockistinį totalitarinį režimą. O šio režimo įtvirtinimui ir turėtų tarnauti jų įkurto think-tanko – “The Council of Europa” konvencijios, kurios gerokai kertasi su Jungtinių Tautų ir Europos sąjungos konvencijomis. Ši citata taipogi paaiškina ir kas bando kenkti ES – tie, kurie statė CŽV kalėjimus, bandydami sukurti naują dirbtinį pasaulinį baubą tam, kad galėtų įvesti savo pasaulinę kontrolę. Jei klystu, pataisykit:)

  • medus:

   įvertinčiau jūsų pastangas dėlioti mintį, jeigu jūsų ego nebūtų taip išsipūtęs – pasaulyje dar ne viskas žinoma tik dėl to, kad parašė “komentatorė Marta”;) kas pakels uodegą, jei ne..heh..tas ego..:)
   o The Council of Europa gali būti kas tik nori, bet mūsų valdžios infantilų klubas nusilenks visiems kam reikia. argi ne? rankiojate faktelius, bet viso paveikslo nematote? o gaila – darote sau didžiulę žalą.

 22. Liutauras:

  Šiandien nei viena valstybė nėra 100% nepriklausoma. kažkada Sąjūdžio laikais buvome trys sesės, tačiau, kai tapome savarankiškomis pradėjome lenktynes. Patys save gyrėm, kad mūsų Lietuva-taranas. Estija šiaip taip v erčiasi, o Latvija stovi ant bankroto ribos. Šiandien mes pritilom. Pas mus mažiausios pensijos, mažiausi atlyginimai. ir kalta Europa. Štai trenksim ir išeisim, ar pagrasinsim, kad išeisim. O aš manau liksim, nes pas Putiną ar į Rusijos glėbį grįžti nesinori. O kad Rusija žlibina į mus savo akeles ir taip aišku. Rusija savo imperinių tikslų neatsisakė. O kad išliktų Europa-reikia joje daugiau vienybės ir bendro darbo. Tai ir darbo vietų didinimas ne tik išsivysčiusiose pramoninėse valstybėse, kaip Vokietijoje, Anglijoje ar Prancūzijoje, bet ir tik ką į ją įstojusiose valstybėse. Be bendros darbo rinkos reguliavimo Europoje to nepasieksi. Energetika. Jei norim prieš Rusiją dvilinki stovėti-duos ar neduos-tvarkoj . Kad to nebūtų-energetikos klausimai turi būti sprendžiami bendrai, o ne kiekviena valstybė atskirai. O užsienio politika. Kam pagrinde ir buvo sukurta Europos Sąjunga. tam, kad ateityje būtų išvengta karinių konfliktų, kurie kildavo Europoje. Tam turi ir pasitarnauti ir tarnauja bendri sprendimai šioje srtyje. Tas pats liečia ir bendras Europos ginkluotąsias pajėgas, tačiau čia yra NATO. O kas dėl išmokų. Juk išmokos nepaskaičiuojamos iš palubinsko enciklopedijos. Kaip vienoje laidoje Žemės ūkio viceministras aiškino, kad jos paskaičiuojamos pagal mūsų pateiktas išlaidas žemės ūkyje. Iš tiesų, juk pas mus atlyginimus moka litais, kuris neprilygsta eurui. Aritmetika paprasta pas mus žmogus gauna 1000 litų(kažkur apie 270 eurų), o Europoje gauna 1000 eurų(apie 3700 litų).Skirtumas yra.

 23. medus arba "kreidelių teorija":

  negaliu nepasidalinti – iškilus diskusijai apie prezidentus, Kuolio „kreidelių teoriją“ bei sveiką protą ir atsižvelgiant į tai, kad šis asmuo man atrodo daugiau nei adekvatus, nusprendžiau aplankyti šio vakaro „antitarybinio meno“ akciją Daukanto aikštėje. tenka konstatuoti, jog „kreidelių teorija“ arba bent jau šio vakaro akcija nebuvo visai beviltiška, o kai kuriais atžvilgiais – ir visai sėkminga, mat iš prezidentūros vis atklysdavo koks delegatas ar kitas primatas, kuriam į rankas tuoj būdavo įbrukama visai neprastai padaryta skrajutė (paėmiau ir aš vieną) anglų kalba „a citizen‘s protest“ su iškalbingomis piliečio genitalijų daužymo šautuvo buože nuotraukomis. garbūs delegatai tarpusavyje mandagiai reagavo, aptarinėjo, nes vakaruose mandagu reaguoti:) taigi taikaus ES kaimelio idilija su ramiai žolytę rupšnojančia avelių banda buvo šiek tiek sudrumsta:)
  regis, likimas šį vakarą man buvo paruošęs ir kitą netikėtumą: dviračiu smagiai pasukus į trasą Gedas-Pilaitė (via Žvėrynas), visai atsitiktinai vos nenunešiau vėjo papučiamą lapelį: gerbiamo Vaišvilos konferencijos teksto herojus – negerbiamas A. Paleckis neatsargiai vyniojosi per Gedo sankryžą – gerai, kad spėjau sustoti.. nebaudžiamas, bet laimės neradęs. negaliu nepastebėti, kad žmogus labai sublogęs, praktiškai nematomas ir pilkas..pagalvojau, gal vėžys – nepagydomas?? tikrai girdėjau, kad yra tokia nauja agresyvi atmaina – sąžinė 🙂 nenustebčiau, jeigu nelaiku sugraužtų..

  • Kažin:

   Kartais, ar “kreidelės” nėra reikšmingos tik egoistiškai.
   Dėl “kito netikėtumo”, tai paprastai išmintis patartų neapykantos nesinešioti…

   • medus:

    neapykanta yra nereikalingas ir dvasios šviesą naikinatis jausmas – šito jausmo nejaučiu nė vienai gyvai būtybei, tad būtų malonu, jei nespręstumėte už mane. o štai jumoro jausmo neturėjimas – rimta kliūtis pilnaverčiam gyvenimui. “kažin” lietuvi, šypsokitės nors kartais:)

    • Kažin:

     Tai, kad šypsotis nelabai išeina. Jau yra po 21 valandos.
     Dabar Lietuva pirmininkauja ES, o besišypsant gali ir susikvatoti “ant viso interneto” net iki Briuselio, o gal partneriškai užtektų tik iki Lenkijos…
     Gi pagal ES įstatymus po 21 val. privaloma laikytis rimties, taigi už jos pažeidimą gali būti nubausta pirmininikė Lietuva, tai būtų jai po viso pirminkavimo, tikriausiai pirmininkavimą atiduotų Lenkijai… Gaila Lietuvos…

 24. Kažin:

  Iš gąsdinimų Rusija daryti politiką seniai Lietuvoje įprasta. Berods, taip valdė ir Smetona. Šiais laikais tai nepilnaverčio, bailio elgesys. Šiandien esame NATO, turime dvišalią visiško pasitikėjimo partnerystę su JAV, todėl bobiškai gąsdintis Rusija neturėtume. Savo saugumą esame užsitikrinę pakankamai, akivaizdu, kad tokia padėtis tenkina ir šiandieninės Rusijos valdžioje esančius. Taigi kol šiandieninių jėgų pasaulis laikysis, tol ir mūsų saugumas bus užtikrintas.
  Tikrasis pavojus yra pačių skleidžiamas savęs, savo istorijos menkinimas, tai, kad Lietuva be Lenkijos buvo ir bus niekas, kad mūsų istorija yra Lenkijos istorija. Taigi tikrasis pavojus besirandantis šiandien Lietuvoje, kaip ir senais laikais, yra lenkinimosi plėtimasis šalyje pačios Lietuvos valdžios rankomis, per universitetus, žiniasklaidas ir t.t.
  Tad iš tikrųjų, ar vėl ne iš Lenkijos yra “žlibinamos akelės”… Kartais ne prošalį būtų pasižiūrėti ir atsisukus atgal…

 25. pensininkas:

  Informacija. Šaltinis Vilniaus miesto savivaldybės administracijos pavaduotojos Danutos Narbut 2013-06-27 įsakymas Nr.A30-1540 “Dėl (…) minėjimo”.
  Taigi, organizuotai renkimės Daivos Guobienės, Juliaus Pankos ir Šarūno Valentinavičiaus 2013-08-23, i8 – 21:30 val. Vingio parke (prie estrados) organizuojamam minėjimui-koncertui-mitingui skirtam paminėti 1988-08-23 Sąjūdžio mitingo 25-metį ir iškelti dabartinius tautos skaudulius. Į Vilnių visi kas tik galit. Neapsikiaulinkime prieš Raudonąją Dalią ir jos vadovaujamą (6 mėn) Europos Tarybą.
  Vienikimės ir Priešinkimės.

 26. LosAngeles:

  ‘..Centras nelinkęs reklamuotis, kad pagrindinę ES biudžeto dalį sudaro ne valstybių nario mokesčiai, o cukraus akcizas ir, svarbiausia, importo mokesčiai, kuriuos po įstojimo į ES gauna ne Lietuva, o ES..’

  Nu jo… Ponas Vaisvila idomiai desto, ir svarbiausia- itin aktualias temas. Cia tik vienas is pavyzdeliu. Ir labai taiklus. Pamenu dar pries stojima i ‘sajunga’ per interviu su kazkokiu tuometiniu muitines sulu, sis paminejo is muitu surinkta sumele, kuri sudare apie 40% biudzeto. CHA… Vat jums ir ES ismokos… Ateme, o po to dali dave. Lape suri padalino- kurgi nebusi sotus :). Cia ir kvailiui aisku, kad pinigu siaipsau niekas nedalina. Jei duoda, reiskia gavo n kartu daugiau. Ukininkams duoda n kart maziau, nors deklaravo sieki sulyginti lygi. Bulllshit… Dabar turbut ‘sulygins’ kai zeme pradesime pardavineti…

  • A.L.:

   Ne tik akcizai, bet ir tiesioginė Eurų gamyba iš oro, pildo ES biudžetą. JAV su pagrindine rezervine valiuta yra pagrindinis pasaulio parazitas: sukuria tik pusę to ką suvartoja. Euras smulkesnis parazitas, užimantis 25 proc. rezervinių valiutų rinkos. Taigi dalį to, ką ES pavagia iš likusio pasaulio-perskirsto.

 27. LosAngeles:

  ‘..Ar Briuselio apologetai, galėję J. Basanavičių pavadinti psichiniu ligoniu, o V. Kudirką – nevykėliu, dar yra Lietuvos piliečiai?..’

  Cia is kur? Tai realus faktai???? Sunkoka patiketi, bet gal signataras nenusiris iki ‘pletku’ lygio. Kas cia taip issireiske, pavardes prasau, gal kas zinote. Asmenys, kurie tyciojasi is tautos turetu buti paviesinti. Be nutylejimu… KAS JIE

 28. A.L.:

  ES ATEITIS- AVILYS

  Pasaulį valdančiųjų transnacionalinių bankininkų valia žmogus tapo žmogumi-vabzdžiu, bet ne žmogumi muse, kaip žinomame kino filme, bet žmogumi bite. Paaiškinsiu tai:

  Yra teigiama, kad žmogus gali būti heteroseksualas ir homoseksualas. Abu šie dauginimosi būdai paskelbti norma, o tai neigiantys yra baudžiami. Laimei, biologijos mokslai, kolkas, nėra uždrausti ir protas kolkas neuždraustas, todėl panagrinėkime kai kuriuos žinduolių klasei, kuriai priklaso ir Homo sapiens rūšis, bruožus. Pagrindiniai iš jų-gyvų palikuonių gimdymas ir jų maitinimas pienu (ne peniu). Homo sapiens patinai turi sėklides, o patelės kiaušides, pieno liaukas. Vienos lyties žinduolių nėra, lyčių nebuvimas yra būdingas primityvesniems gyvūnams, pvz. bakterijoms, pirmuonims, dar augalai gali daugintis nelytiniu, vegetatyviniu būdu.

  Kodėl sugalvotas nelytinis žmonių dauginimosi(dauginimo) būdas, labai primenantis tai kas vyksta bičių avilyje, kuriame yra bitė motinėlė dedanti kiaušinius, keli ją apsėklinantys ir nieko nedirbantys tranai, bitės kareiviai ir bitės darbininkės, šių pastarųjų yra apsoliuti dauguma.

  Sakykim, pasaulyje yra bitė motinėlė, tarkim, Rotšildas (ai) valdantys 22 trilijonus USD ir kontroliuojantys visą pasaulį, aplink juos būrelis tranų, transnacionalimių bankininkų:
  rokfeleriai, loebai, dupontai ir pan. Jų nusamdyti obamos, barozai, rompėjai ir t.t.
  Įsivaizduokit tik, kas būtų jei bitės darbininkės tokiam avily turėtų šeimas, gimdytų savo bičiukus. Jos neturėtų kada nešti medų motinėlei ir tranams. Štai kodėl avilyje turi būti tik homoseksualios bitės.

 29. kasandra:

  Ne viena ES narė gina savo interesus, argumentuodama “tai neatitinka mūsų valstybės interesų”. Ar kada mūsų valdžiažmogiai ištarė tokius žodžius Briuselyje? “Didelis” EParlamentarės nuopelnas paskelbti, kad tokia ir tokia institucija turės paisyti moterų kvotų. Ir visas bobos darbas EParlamente. O jau pastariųjų metų prioritetas išvis tik vienas – pederijos skleidimas visuose visuomenės sluoksniuoe. Tada visi bus laimingi.
  Reikia vienytis su bendraminčiais. O jų netrūksta – Vengrija, Prancūzija (ši veikiau išstos iš ES, nei atsisakys savo suvereniteto), Vokietijoje susikūrusi nauja partija “Alternative fur Deutschland” (Alternatyva Vokietijai; ji daugiau ekonominė, dėl supuvusio euro), Slovėnija. Reikia tik išdrįsti.

 30. Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime rugpjūčio 6 d. 10.30 val.:

  2013 m. rugpjūčio 6 d., antradienio,
  SPAUDOS KONFERENCIJA SEIME 10.30 val.
  įvyks Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija „Ar Lietuvos valdžia jau tapo homoseksualizacijos įrankiu?“
  Spaudos konferencijos tiesiogiai transliuojamos internetu. Stebintiems transliacijas yra galimybė užduoti klausimus prelegentams. Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą bus Seimo internetinėje svetainėje prie nuorodos į tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją. Klausimai bus priimami ir į juos atsakoma spaudos konferencijos metu. Esant galimybei į nespėtus atsakyti klausimus parlamentarai atsakys el. paštu po spaudos konferencijos.
  Internete galima rasti ir spaudos konferencijų garso įrašus.
  Seimo Ryšių su visuomene skyrius, tel. (8 5) 239 6210

 31. Atgalinis pranešimas: V.Sinica. Būkime labiau europiečiais! | Alkas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: