Vėl pasikėsinta prieš Lenkijos lietuvius (video) (45)

Išpuoliai prieš Lenkijos lietuvius tęsiasi. Birželio 29-30 naktį Punsko valsčiuje įvykdytas eilinis pasikėsinimas prieš lietuvių tautinę mažumą: Punsko valsčiuje užtepliotos 5 dvikalbės lentos. Punsko valsčiaus viršaičio Vytauto Liškausko nuomone, pasikėsinimas įvykdytas apie 3 valandą nakties. Punsko valsčiaus vadovas mano, kad tai suplanuotas lenkų nacionalistų išpuolis prieš Lenkijoje gyvenančius lietuvius.

Įvykį tiria Lenkijos policija.

Sekmadienio rytą, apie 10.30 val., išniekintos lentos buvo nuimtos.

Tai ne pirmas toks įvykis Punsko valsčiuje. Prieš dvejus metus rugpjūčio 21–22 naktį baltais ir raudonais dažais buvo sutepta apie 30 lentų. Pasipylė anoniminiai grasinimai šio krašto lietuviams, šmeižtai sklido lenkiškuose interneto portaluose.

Punsko valsčius tąsyk gavo anoniminį laišką, kuriame rašoma: „Didžiausi sveikinimai tiems, kurie užtepliojo lietuviškus užrašus. Čia yra Lenkija, ne Lietuva. Kai bus naujos lentos, vėl užtepliosim. Lietuviai į Lietuvą.“

Lenkijos lietuvių draugijos pirmininkas Algirdas Vaicekauskas yra įsitikinęs, kad dvikalbės lentos nepadaro Lenkijos lietuvius labiau tautiškai susipratusiais.

„Mes turime dvikalbius užrašus, bet per 10 metų mūsų sumažėjo tūkstančiu… Uždarinėjame lietuviškas mokyklas, bet turime lentas“, – sako Algirdas Vaicekauskas.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: