Žalieji ragina žvejoti atsakingai ir saugoti nykstančius žuvies išteklius (2)

efoto.lt | Romo nuotr.

efoto.lt | Romo nuotr.

Pasaulyje didėjant vartojimui ir sparčiai senkant žuvies ištekliams šiandien žalieji, minėdami Tarptautinę žvejų dieną, kviečia žvejoti atsakingai.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko, Seimo nario Lino Balsio teigimu, prie jų išsaugojimo prisidėtų atsakingos žvejybos ugdymas. „Žvejyba Lietuvoje nuo seno buvo vienas iš svarbiausių amatų, tačiau ištobulėjus žvejybos įrangai, didėjant vartojimo mastams, šiandien žuvies ištekliai sparčiai senka. Pasaulinė maisto ir žemės ūkio organizacija apskaičiavo, kad šiandien yra pereikvoti net 52 proc. pasaulio žuvies išteklių, dar 28 proc. – itin sumažėję. Jei norime išsaugoti savo žuvies išteklius, kai kurių rūšių žvejybą ir vartojimą reikia sumažinti arba net laikinai sustabdyti, kad tų žuvų ištekliai spėtų atsigauti“,  – sakė Linas Balsys.

Specialios akcijos metu Lietuvos žaliųjų partijos lyderis kartu su komanda šiandien ruošiasi aplankyti Vilniuje esančias žūklės parduotuves ir padalinti žvejams skirtą informacinę medžiagą, kokiu laikotarpiu, kokias žuvis ir kokiais kiekiais leidžiama žvejoti. „Norime paskatinti žvejus žvejoti atsakingai ir paisyti nustatytų draudimų žvejybai. Žvejams reikėtų nepamiršti, kad norėdami gaudyti žuvis, turi įsigyti žvejo bilietą. Taip pat kiekvienas save gerbiantis žvejys sugautas žuvis, kurios yra mažesnės nei leidžiama, bei žuvis, kurias visiškai draudžiama gaudyti ar draudžiama žvejoti tuo metu, turėtų paleisti atgal į vandens telkinį. Taip padėsime atsikurti dėl vartojimo nykstančioms žuvims“, – kalbėjo L. Balsys.

Seimo narys pabrėžė, kad tam, jog būtų išsaugoti žuvies ištekliai, reikia griežtesnės žuvininkystės politikos, užtikrinančios, kad jie būtų valdomi pagal mokslininkų rekomendacijas. Taip pat tam, kad žvejai būtų suinteresuoti tausoti žuvų išteklius ir prisidėti užtikrinant pastovų jų lygi, reikalingas glaudesnis bendradarbiavimas su žvejų bendruomenėmis bei jų švietimas.

Lietuvos vandenyse gyvena 24 rūšių apskritažiomeniai ir žuvys, kurias mūsų šalis, prisijungdama prie Berno konvencijos ir įstodama į Europos Sąjungą, įsipareigojo saugoti. Į Lietuvos raudonąją knygą įrašytos, Europos Sąjungos ir pagal Berno konvenciją saugomos nėgių ir žuvų rūšys, gyvenančios (gyvenusios) Lietuvos vandenyse: jūrinė, upinė bei mažoji nėgė, sturys, perpelė, sykas, seliava,  lašiša, kiršlys, salatis, saulažuvė, skersnukis, srovinė aukšlė, sparis, žiobris, ožka, kartuolė, paprastasis kirtiklis, auksaspalvis kirtikli, vijūnas, šamas, paprastasis kūjagalvis, smėlinis ir paplūdimių grundalas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. dzūkas:

    Energija kreipiama ne ta kryptimi. Pirmiausia reiktų uždraust verslinę žvejybą vidaus vandenyse. Žvejai “verslininkai-brakonieriai” pristato tiek nelegalių tinklų, kad per vandens telkinius praplaukt neina. Visi mėgėjiški įrankiai stringa nepažymėtuose “verslininkų” tinkluose, kuriuos jie stato nelegaliai. Tokie “verslininkai” kaip taisyklė turi “stogą” gamtos apsaugos padaliniuose. Matyt nemažai žmonių maitinasi iš to nešvaraus verslo.
    Taigi, Balsy, griebk jautį už ragų, užuot bandęs auklėti žvejus mėgėjus, kurie ir taip yra sąmoningi (dauguma). Kam tokios spaliukų lygio akcijos reikalingos-nebent visuomenei mulkinti, atseit mes “žalieji”-kovojam…

  2. Skalvis:

    Visiskai pritariu “Dzukui”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: