Žygeiviai kviečia į Rasos šventę ant Bakainių piliakalnio (2)

Panevėžio žygeiviai jau daugelį metų rengiantys baltiškas Rasos šventės apeigas, šiemet kviečia Rasas švęsti ant Bakainių piliakalnio, prie Liaudės upės, Kėdainių rajone birželio 23-24 dienomis.

Iš pradžių buvo paskelbta, kad šventė vyks ant Sukinių piliakalnio prie Šventosios upės, Ukmergės rajone, tačiau paskutiniu metu žemės sklypo savininkas šventę uždraudė.

Į Rasos šventę ant Bakainių piliakalnio žada atvykti ir Kauno technologijos universiteto žygeivių klubo „Ąžuolas“ šiemet švenčiančio savo veiklos 50-etį nariai.

Dar sovietiniais laikais žygeivių, kraštotyros ir folkloro organizacijų naujus narius pirmiausia kviesdavome į Rasų šventę. Jie sudalyvavę šioje šventėje likdavo šiose organizacijose ne vienai dienai, bet ištisiems veiklos metams. Rasos šventėje jie pamatydavo kraštotyrininkų, folklorininkų ir žygeivių veiklos vaisius. Kraštotyrininkai ir folklorininkai dalyvaudavo žygeivių organizuojamuose žygiuose Lietuvos istorijai atminti, dainuodavo lietuvių liaudies dainas, o patys ištvermingiausi šokėjai ne tik žygiuose, bet ir vakaronėse ar šventėse buvo ir yra žygeiviai. Šių organizacijų draugystė tęsiasi iki šiol, tad į Rasų šventę kviečiami visi kurie  norėtų įsijungti į šventės rengimą ir galėtų tęstų šią tautišką veiklą. Čia niekas neskaito paskaitų apie svaigalų žalą – čia paprasčiausiai niekas nesisvaigina. Čia yra ką prasmingai veikti ir be kvaišalų. Čia yra laukiami visi kas gerbia mūsų lietuviškus papročius, lietuvių kalbą, Lietuvos Žemę, lietuvius ir Lietuvos istoriją.

Bakainių piliakalnis2013 06 23 – 24 d. KĖDAINIŲ r.

Rasų šventė ant Bakainių piliakalnio prie Liaudės upės (ant Sukinių piliakalnio prie Šventosios upės, Ukmergės r. Rasų šventės nebus)

2013_06_23_2013_06_24_Bakainiu2013_06_23_2013_06_24_Bakainiu2

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: